Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Выбор коллектора для теплого пола

Roman_T

Рекомендовані повідомлення

Подскажите пожалуйста, коллекторы каких производителей стоит покупать, интересует оптимальный вариант цена/качество.

 

Предлагают коллектор Fado по хорошей цене. Какие о нем мнения профессиональных монтажников?

 

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Предлагают коллектор Fado

Красивая блестяшка (штамповка), уж лучше Люксор, Грандини, Валтек, Икма, Джакомини. Берите тяжелый латунный.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще предлагают Рехау за 6668 грн, с нержавейки, на 10 выходов с расходомерами, без обвязки.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще предлагают Рехау за 6668 грн, с нержавейки, на 10 выходов с расходомерами, без обвязки.

 

Почти похоже по данфосу . но латунь

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Еще предлагают Рехау за 6668 грн

Так вы же за оптимальный вариант цена-качество. Найдите дороже Рехау, тогда он наверное станет цена-качество в вашем понимании:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если цены актуальные, то забираю Данфосс на 10 выходов с расходомерами.

 

Добавлено через 2 минуты

Так вы же за оптимальный вариант цена-качество. Найдите дороже Рехау, тогда он наверное станет цена-качество в вашем понимании:)

 

Спасибо за комментарий.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...
Если цены актуальные, то забираю Данфосс на 10 выходов с расходомерами.

 

Добавлено через 2 минуты

 

 

Спасибо за комментарий.

 

Добрый день! Какой в итоге вы купили коллектор? остались ли довольны его качеством?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є вибір між

Люксор 1" на 7 виходів

Валтек 1" * 7 Євроконус VTc,596.EMNX.0607

Данфос

Ціну не вказую то не важливо, цікавить якість. Єдине що Люксор не вказана модель, і він в зборі буде дешевшим, там окремо колектори і розходоміри, Валтек в зборі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є вибір між

Люксор 1" на 7 виходів

Валтек 1" * 7 Євроконус VTc,596.EMNX.0607

Данфос

Ціну не вказую то не важливо, цікавить якість. Єдине що Люксор не вказана модель, і він в зборі буде дешевшим, там окремо колектори і розходоміри, Валтек в зборі.

это я тоже проштудировал :)

про китайцев (валтек, emetti, Fado, люксор, акваволд, грос, sd,apc, sandi и т.п.) на мой взгляд, латунь похоже во всех перечисленных выше одинакова, никель снаружи, и кстати полированны внутри. Отличаться будут расходомеры. Здесь на форуме мурава подсказывал, что в китайских очень плох проход в расходомере, в одной теме человеку даже пришлось пооткручивать расходомеры, чтобы нормализовать проходимость канала и заглушить отверстия. Так вот, если присмотреться к фото с высоким разрешениям, то видно, что на одних китайцах стоят расходомеры с тоненькими пластиковыми палочками внутри, в других с толстыми. Вот похоже, что с толстыми не годятся. Это пять последних перечисленных, про люксор не могу сказать фотку не рассматривал, но от менеджеров слышал негатив в их сторону. Я себе присмотрел Fado, фото прислали с их офиц. сайта, но выбор остановил на данфос правда без расходомеров и смесительного узла (у меня его не будет и у данфоса он очень дорогой)

Данфос выполнен с филигранной точностью, есть предварительная регулировка расхода, но что интересно внутри шероховатость, как после резца токарного, не полирован, хотя это на качество не влияет, его козырь весьма качественная латунь. Еще интересное наблюдение, мне присылали фото данфоса с расходомерами, так они там оказались, судя по колпачкам красным, один в один с Fado. На офиц. сайте фадо хвастаются, что они ставят на свои коллекторы расходомеры taconova (швейцария), вполне возможно, что и на данфосе тоже стоят они.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это я тоже проштудировал :)

про китайцев (валтек, emetti, Fado, люксор, акваволд, грос, sd,apc, sandi и т.п.) на мой взгляд, латунь похоже во всех перечисленных выше одинакова, никель снаружи, и кстати полированны внутри. Отличаться будут расходомеры. Здесь на форуме мурава подсказывал, что в китайских очень плох проход в расходомере, в одной теме человеку даже пришлось пооткручивать расходомеры, чтобы нормализовать проходимость канала и заглушить отверстия. Так вот, если присмотреться к фото с высоким разрешениям, то видно, что на одних китайцах стоят расходомеры с тоненькими пластиковыми палочками внутри, в других с толстыми.

62b58f0e0bd8.jpg

От фото розходоміра, який це шток? Іншого щоб порівняти не було. :cry:

 

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

62b58f0e0bd8.jpg

От фото розходоміра, який це шток? Іншого щоб порівняти не було. :cry:

 

Зберегти

а с какого вы его выкрутили? :)

на мой взгляд это тонкая палочка... и приличный расходомер. но утверждение не 100 процентов, потому что я в живую с этим не сталкивался.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а с какого вы его выкрутили? :)

на мой взгляд это тонкая палочка... и приличный расходомер. но утверждение не 100 процентов, потому что я в живую с этим не сталкивался.

Був на складі забирав коліна і тд, і попросив показати мені розходомір від Люксора.

Це і є Люксор.

Колектор таки гладенький. Таке враження що там не фрезування, а лиття, з послідуючим нікелюванням. Цікаво тільки напоркуа нікель всередині?

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это я тоже проштудировал :)

про китайцев (валтек, emetti, Fado, люксор, акваволд, грос, sd,apc, sandi и т.п.) на мой взгляд, латунь похоже во всех перечисленных выше одинакова, никель снаружи, и кстати полированны внутри. Отличаться будут расходомеры. Здесь на форуме мурава подсказывал, что в китайских очень плох проход в расходомере, в одной теме человеку даже пришлось пооткручивать расходомеры, чтобы нормализовать проходимость канала и заглушить отверстия.

 

Вопрос

Если собираюсь ставить электрические термоголовки и управлять контурами бесплатной системой домашней автоматизации, а именно библиотекой на основе ШИМ, стоить выкрутить расходометры и заглушить отверстия дабы максимально ускорить обогрев контура и минимизировать время работы насоса?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:o вы у меня такое спрашиваете, я еще не читал, что такое шим даже... единственное, что могу сказать, что например у данфоса, коллектор FHF без расходомеров судя по графикам представленным в "Каталог напольное отопление 2011" при давлении 0,1б пропускает 320 л/ч, а с расходомерами при 0,1б -250л/ч. Так что в какой-то степени без препятствий в виде расходомера воды пропускает больше коллектор без расходомеров. Да и еще... а зачем покупать с расходомерами, чтобы потом их выкручивать?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:o вы у меня такое спрашиваете, я еще не читал, что такое шим даже...

Та я сам в шоці. Широтноімпульсна модуляція мені знайома. Але професія (а відповідно і освіта) така, тому і знаю. А от про бібліотеку ШИМ чую вперше. :o ВІдстав від життя мабуть.

Я так розумію мається на увазі не просто колектор з клапанами, а такий що може регулювати потік, від програматора. Правда там і ціна відповідна.

І в таких розкладах краще запитувати не на форумі любителів, а в того хто монтувати буде. В нього хоч спитати можна буде в разі чого. ;)

Зберегти

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я сам в шоці. Широтноімпульсна модуляція мені знайома. Але професія (а відповідно і освіта) така, тому і знаю. А от про бібліотеку ШИМ чую вперше. :o ВІдстав від життя мабуть.

Я так розумію мається на увазі не просто колектор з клапанами, а такий що може регулювати потік, від програматора. Правда там і ціна відповідна.

І в таких розкладах краще запитувати не на форумі любителів, а в того хто монтувати буде. В нього хоч спитати можна буде в разі чого. ;)

Зберегти

Зберегти

 

Поясню

Два сезони я регулював температуру контурів виключно вентелями (розходометри навіть не знав навіщо там, думав вони показують виключно тиск в контурі)

Зараз сам інтегрую будинок в систему розумного дому

Коентури будуть закривати/відкриваим головки, що вміють тільки відкритись на 100% і закритись 120-180секунд.

Бібліотека на основі ШИМ теоретично дає можливість шляхом імпульсів і інерції головок тримати потрібний процент відкриття контуру (наприклад 23%)

От і думаю, може є сенс викрутити всі розходометри і заглушитись, що б після вранішнього експресс нагрівання, швидше вимикати контру за контуром і за ним насос. Швидше вийшов на робочу температуру пол - швидше вимкнувся насос - реальна економія

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поясню

Два сезони я регулював температуру контурів виключно вентелями (розходометри навіть не знав навіщо там, думав вони показують виключно тиск в контурі)

Зараз сам інтегрую будинок в систему розумного дому

Коентури будуть закривати/відкриваим головки, що вміють тільки відкритись на 100% і закритись 120-180секунд.

Бібліотека на основі ШИМ теоретично дає можливість шляхом імпульсів і інерції головок тримати потрібний процент відкриття контуру (наприклад 23%)

От і думаю, може є сенс викрутити всі розходометри і заглушитись, що б після вранішнього експресс нагрівання, швидше вимикати контру за контуром і за ним насос. Швидше вийшов на робочу температуру пол - швидше вимкнувся насос - реальна економія

Та я в принципі зрозумів що таке ШИМ. ;)

Є пара запитань. Самі клапани (сантехніки їх ще називають сервоприводами) витримають якщо їх почнуть закривати-відкривати по десятку раз в годину щодня? Там має бути мінімальна кількість напрацювань на відмову. Я ремонтував обладнання з клапанами які відкривали-закривали протік пару, так скажу що одні клапани працювали до десятка років, а інші ламались через рік роботи, а бувало і раніше, бувало що міняли через місяць... Тобто той що відмаслав 10 років зняли, поставили інший (не того виробника і тд) і через пару місяців знову міняємо.

Тому і написав що краще спитати в того хто буде монтувати, як воно себе поведе в конкретній схемі.

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я в принципі зрозумів що таке ШИМ. ;)

Є пара запитань. Самі клапани (сантехніки їх ще називають сервоприводами) витримають якщо їх почнуть закривати-відкривати по десятку раз в годину щодня? Там має бути мінімальна кількість напрацювань на відмову. Я ремонтував обладнання з клапанами які відкривали-закривали протік пару, так скажу що одні клапани працювали до десятка років, а інші ламались через рік роботи, а бувало і раніше, бувало що міняли через місяць... Тобто той що відмаслав 10 років зняли, поставили інший (не того виробника і тд) і через пару місяців знову міняємо.

Тому і написав що краще спитати в того хто буде монтувати, як воно себе поведе в конкретній схемі.

Зберегти

 

Монтувати буду я.

Наскільки я зрозумів, німчура використовує подібну бібліотеку вже пару років і єдине за що вони бояться - що релюхи почнуть збоїти (буду ставити твердотільні)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Монтувати буду я.

Наскільки я зрозумів, німчура використовує подібну бібліотеку вже пару років і єдине за що вони бояться - що релюхи почнуть збоїти (буду ставити твердотільні)

Тут є ще один момент. Якщо я вірно зрозумів то Ви хочете зупинити мотор при досягненні заданої температури і зекономити його ресурс.

От упрощений розрахунок.

Маємо стяжку з температурою 15 градусів, маємо догріти до 18, швидкість нагрівання 1 гр в годину. Охолодження так само, при виході на проектну підтримується температура з гістерезисом в 1 гр (17-18 грд).

Варіант без ШИМ

Перший цикл, вкл 3 год нагрів до 18, викл, 1 год охолодження до 17, вкл 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18. І тд. В сумі з 11 годин працюватиме тільки 7 годин, 3 год простій, 63 % часу роботи.

Тепер з ШИМ, нехай буде просто при нагріві до 17,5 починає на 50% часу закривати клапан. Звісно тоді швидкість нагріву буде вдвічі меншою.

Рахуємо. Вкл 2,5 год на 100% нагрів до 17,5 і ще 1 годину гріє на 50% і догріває до 18, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%. З 11 годин працює 8 год. годин, 72 відсотка.

І це я не брав до уваги різний час нагріву стяжок. Цілком може вийти що поки нагріється остання, то охолоне перша і мотор взагалі стояти не буде. ;)

Я б взяв систему без ШИМ (а вкл-викл) і просто зробив меншим гістерезис, наприклад нагріло до 18, закрило клапан, охолодило до 17,5 ввімкнуло. Ви тих 0,5 грд не відчуєте. І плюс коли всі закриті то відключає мотор. Шим можна налаштувати так, що кількість тепла яка поступає в стяжку буде перекривати тепловтрати будинку і тоді вона буде весь час гріти.

Хоча як показує практика чим більше в системі елементів і чим вона складніша тим більший шанс виходу з ладу. ;) Тому собі буду робити просту як двері у сарая.

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут є ще один момент. Якщо я вірно зрозумів то Ви хочете зупинити мотор при досягненні заданої температури і зекономити його ресурс.

От упрощений розрахунок.

Маємо стяжку з температурою 15 градусів, маємо догріти до 18, швидкість нагрівання 1 гр в годину. Охолодження так само, при виході на проектну підтримується температура з гістерезисом в 1 гр (17-18 грд).

Варіант без ШИМ

Перший цикл, вкл 3 год нагрів до 18, викл, 1 год охолодження до 17, вкл 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18, викл 1 год охолодження до 17, вкл на 1 год нагрів до 18. І тд. В сумі з 11 годин працюватиме тільки 7 годин, 3 год простій, 63 % часу роботи.

Тепер з ШИМ, нехай буде просто при нагріві до 17,5 починає на 50% часу закривати клапан. Звісно тоді швидкість нагріву буде вдвічі меншою.

Рахуємо. Вкл 2,5 год на 100% нагрів до 17,5 і ще 1 годину гріє на 50% і догріває до 18, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%, викл на 1 год охолодження до 17, і знову цикл 0,5 год на 100% і 1 год на 50%. З 11 годин працює 8 год. годин, 72 відсотка.

І це я не брав до уваги різний час нагріву стяжок. Цілком може вийти що поки нагріється остання, то охолоне перша і мотор взагалі стояти не буде. ;)

Я б взяв систему без ШИМ (а вкл-викл) і просто зробив меншим гістерезис, наприклад нагріло до 18, закрило клапан, охолодило до 17,5 ввімкнуло. Ви тих 0,5 грд не відчуєте. І плюс коли всі закриті то відключає мотор. Шим можна налаштувати так, що кількість тепла яка поступає в стяжку буде перекривати тепловтрати будинку і тоді вона буде весь час гріти.

Хоча як показує практика чим більше в системі елементів і чим вона складніша тим більший шанс виходу з ладу. ;) Тому собі буду робити просту як двері у сарая.

Зберегти

 

Дуже слушна думка!

Зробив висновки, як приїдуть актуатори проведу експеримент (датчиків температури в тяжці не маю!).

Маю 4 контури, поставлю 4 датчики температури на всі обратки, в ванній кімнаті один інфрачервоний датчик, що б ідеально знімати температуру повехні полу та один датчик температури повітря (ванна - як по мені сама критична зона для сталості і комфортну температури).

У по пару днів дам попрацювати контуру в режимах, пишучи графіки температури повітря, полу, обратки та включень актуатора

Режими

1. ШИМ з датчиком обратки

2. ШИМ з датчиком температури вверхні полу

3. ШИМ з датчиком температури повітря

4. Гістерезис по датчику обратки

5. Гістерезис з датчиком температури вверхні полу

6. Гістерезис з датчиком температури повітря

 

Думаю після буде видно, що найоптимальніше і найточніше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не вдаваясь в подробности: никогда, нигде и ни за какие коврижки не садите сервоприводы теплого пола на ШИМ модулирование протока.

 

Во-первых, это не нужно :)

Во-вторых - это не соответствует реалиям: вы меряете температуру, но валите гидравлику.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не вдаваясь в подробности: никогда, нигде и ни за какие коврижки не садите сервоприводы теплого пола на ШИМ модулирование протока.

 

Во-первых, это не нужно :)

Во-вторых - это не соответствует реалиям: вы меряете температуру, но валите гидравлику.

 

А вы попробуйте повдаваться в детали

Во-первых - может поймете о чем мы говорим

Во-вторых - реалии таковы, что все современные актуаторы на радиаторы ИМЕЮТ ВОЗМОЖНОСТЬ УСТАНАВЛИВАТЬ ПОЛОЖЕНИЕМ РЕГУЛЯТОРА на 0-100%, а не тупые on/off как в актуаторах пола... вывод прост - идеальный актуатор для пола тот, что умеет от 0 до 100%... а именно шим это теоретически может дать

В-третьих, прошу, если осилите, почитать тему, может я что не так понял forum.fhem.de/index.php/topic,41399.0.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та куда нам, убогим, своим свиным рылом да в калашный ряд иноземных форумов!

 

Но поиграйтесь, никто не запрещает.

 

Разительной экономии это принести не способно, но вот артефактов вследствие гидравлических законов наловить можно полный арсенал.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вопрос

Если собираюсь ставить электрические термоголовки и управлять контурами бесплатной системой домашней автоматизации, а именно библиотекой на основе ШИМ, стоить выкрутить расходометры и заглушить отверстия дабы максимально ускорить обогрев контура и минимизировать время работы насоса?

интересная тема - шим управление актуаторами, сам присматриваюсь, только вот что немцу хорошо

Unbenannt.thumb.JPG.56b8c71a4dcbf04c5c759ad4fa62fb82.JPG,

то русскому смерть:)

имхо расходомеры можно и выкрутить, тут все зависит от ваших настроек, *.pm (fhem) или кода если самому писать и разности длин контуров на одном коллекторе

думаю, определяющим станет инерция (удельная теплоемкость ТП, ограждаущих, удельные теплопотери, етс) и хотелки резко менять температуру или большая разница температур в смежных комнатах

форум fhem хороший, сам зависаю и... благодаря этому форуму собрал себе переходник usb-ebus для управления котлом

чем еще нравится форум fhem, так тем, что там почти нет понтов, а люди просото обмениваются конкретным опытом реализаций

так что jia, больше делитесь конкретикой своих реализаций и меньше наездов на уважаемых форумчан:beer:

и имхо для правильной гидравлики большой разницы не будет если актуаторы будут работать в режиме вкл/выкл или в режиме шим управления, но гидравлика уже должна быть продумана/реализована изначально под использование актуаторов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...