Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Використання перекриття поверху, як ТП та тепла стеля.

Rusira

Рекомендовані повідомлення

Вітаю всіх. Підкажіть будьте ласкаві хто знає, як порахувати розподіл теплопотоків від теплої підлоги на другому поверсі будівлі, якщо одночасно ії використовувати як теплу стелю першого поверху. Проблема пов'язана з нестачею площі для теплої підлоги на першому поверсі для повноцінного опалення поверху. На даному етапі будівництва, а саме підготовка до заливання перекриття першого поверху значно простіше не утеплювати його знизу для компенсації нестачі тепла ніж робити теплі стіни. Питаю тут, бо схожих рішень ніде не зустрічав.

Трохи пояснень. Перекриття першого поверху представляє собою залізобетонні смуги які сформовані заповненням проміжку між двома 16 двотаврами, тож максимально можлива товщина бетону складає 160мм(за потреби можна зменшити). Планую використовувати ТП в якості буфера тепла з нагріванням по нічному тарифу. Тепловий розрахунок робив, всі данні по тепловтратам з урахуванням інфільтрації є. Але як врахувати таке перекриття поки що не зрозумів.

Заздалегідь дякую за відповідь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

спробуйте комплекс Valtec - він безкоштовний і підходить як для прорахунку тепловтрат так і для теплої підлоги.

 

От тільки не ясно все одно що ви хочете досягнути.

Що це за нове будівництво де не вистачає опалення від теплої підлоги. Тут треба стіну утеплювати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо труба ТП знаходиться рівно посередині перекриття, то вверх піде приблизно 2/3 тепла, а вних — 1/3. Якщо ж труба ближче до поверхні другого поверху, то вверх 70-80%, вниз відповідно 20-30% загального телпового потоку.

Це при умові, що на обох поверхах буде підтримуватись однакова температура, якщо ж на другому поверсі буде тепліше, розподіл потоків зміниться: вниз піде більше.

 

Проблема пов'язана з нестачею площі для теплої підлоги на першому поверсі для повноцінного опалення поверху.

А як взагалі так може бути?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мне в голову приходить только один вариант-если высота этажа не обычных 2,5-3 метра,а метров 10.Хотя нет,только что ещё вариант нарисовался,основные полы из 50 доски,причём именно доски,ведь паркет с ТП уже умеют делать.

Вообще какой то домик не обычный будет,даже перекрытие из швеллеров уже вызывает интерес.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проблема пов'язана з нестачею площі для теплої підлоги на першому поверсі для повноцінного опалення поверху.

А почему бы не добрать батареями в таком случае?

 

Лет 10 тому, когда появились инфракрасные пленки, мы делали ими потолочное отопление в 2х этажном домике.

Пленки укладывались на гипсокартонные потолки. Сверху 5см минваты. Так что идея потолочного отопления не нова.

Но, там температура пленки была 40-50 градусов. И она была хоть немного изолирована от перекрытия.

Не уверен, что вам захочется ходить по полу 2го этажа, у которого температура больше30ти градусов.

По-любому надо догревать чем-то 1й этаж

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

спробуйте комплекс Valtec - він безкоштовний і підходить як для прорахунку тепловтрат так і для теплої підлоги.

 

От тільки не ясно все одно що ви хочете досягнути.

Що це за нове будівництво де не вистачає опалення від теплої підлоги. Тут треба стіну утеплювати

 

Я в Valtec і рахував тепловтрати. На другому поверсі корисної площі ТП вистачає з невеликим запасом. А от на першому трохи замало.

Будівництво не нове, це реконструкція садового будинку під постійне проживання. Утеплення стін 150мм ПСБ-С, перекриття другого поверху 200мм базальтової вати з холодним горищем.

 

Добавлено через 5 минут

Мне в голову приходить только один вариант-если высота этажа не обычных 2,5-3 метра,а метров 10.Хотя нет,только что ещё вариант нарисовался,основные полы из 50 доски,причём именно доски,ведь паркет с ТП уже умеют делать.

Вообще какой то домик не обычный будет,даже перекрытие из швеллеров уже вызывает интерес.

 

Перекриття першого поверху з сімох 16 двотаврів з кроком у 1 метр. Я вже писав вище, що будівництво не нове, а реконструкція. Тому маємо, що маємо)

 

Добавлено через 10 минут

А почему бы не добрать батареями в таком случае?

 

Під радіатори треба інший буфер тепла для використання нічного тарифу, а згідно задуму, у якості буфера мають бути плити ТП. Інакше це сильно здорожчує систему.

 

Добавлено через 13 минут

Якщо труба ТП знаходиться рівно посередині перекриття, то вверх піде приблизно 2/3 тепла, а вних — 1/3. Якщо ж труба ближче до поверхні другого поверху, то вверх 70-80%, вниз відповідно 20-30% загального телпового потоку.

Це при умові, що на обох поверхах буде підтримуватись однакова температура, якщо ж на другому поверсі буде тепліше, розподіл потоків зміниться: вниз піде більше.

 

Дякую за відповідь, це саме те що я хотів взнати. Треба буде у Valtec перерахувати тепловтрати ТП другого поверху донизу, прибравши термоізоляцію, та погратися з висотою розміщення труби у плитах перекриття.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а згідно задуму, у якості буфера мають бути плити ТП.

Вам тогда не лишним будет посчитать теплоемкость перекрытия и общие теплопотери здания

Думаю, расчеты неприятно удивят, или эти плиты надо будет нагревать до 40градусов

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Під радіатори треба інший буфер тепла для використання нічного тарифу, а згідно задуму, у якості буфера мають бути плити ТП. Інакше це сильно здорожчує систему.

Так догревайтесь конвекторами (есть в природе такие электрические приборы) по тому же ночному тарифу, ну нельзя же ради сливок, снятых, извините, с говна, жертвовать комфортом. Просто подумайте, считать не обязательно, до какой температуры надо нагреть перекрытие (и какая будет,соответственно, при этом температура пола второго этажа) что бы от него был толк в комнатах на первом.

PS Может уже поздно и я что то не понял, и надо идти спать или мир сошел с ума:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таки не поняли.Как понял я,стоит задача обогреватся только ночным тарифом,места для отдельного теплоаккумулятора нет,поэтому человек хочет по максимуму использовать аккумулирующие свойства бетона межэтажного перекрытия.Догрев чем либо в дневное время не предусмотрен.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На другому поверсі корисної площі ТП вистачає з невеликим запасом. А от на першому трохи замало.

Теплопотери неизвестны мне. Возможно от тп в перекрытии первого этажа получится получить 100-120 Вт/м2. Хватит ли этого на два этажа? Рекомендовал бы делать тп в полу и перекрытии первого этажа, площадь больше, теплоотдача больше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таки не поняли.Как понял я,стоит задача обогреватся только ночным тарифом,места для отдельного теплоаккумулятора нет,поэтому человек хочет по максимуму использовать аккумулирующие свойства бетона межэтажного перекрытия.Догрев чем либо в дневное время не предусмотрен.

 

Я, как раз и предложил догреваеться конвекторами именно в ночное время, по льготному тарифу.

Есть еще ньюанс, аккумулирующие свойства бетона преувеличены, немного... в четыре с хвостиком раза:)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть еще ньюанс, аккумулирующие свойства бетона преувеличены, немного... в четыре с хвостиком раза

та-ж а я про шо и кажу

 

ТС, калькулятор вам в помощь - умножьте массу бетона на его энергоемкость Х на часы нарева Х разницу температур в помещении и в плите

Потом посмотрите на теплопотери помещения

 

И тогда увидите, до какой температуры надо нагреть плиту по ночному тарифу, чтоб она грела дом весь день

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

теплі стелі не дадуть нагріву першого поверху. бо щоб гріти випромінюванням, треба 50-70 градусів, а підлога то до 30 градусів. От охолодження то так краще стелями. Ббобавте радіатори на першому поверсі.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...