Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хочу вміти грамотно використовувати систему опалення

Тушелюб

Рекомендовані повідомлення

Посчитал, у меня почти 18м.кв. остекления. Но какое отношение это имеет к стенам ?

Патамушта дом состоит не из одних стен. :)

Это имеет отношение к теплопотерям окон и откосов.

Ни один калькулятор не посчитает сие, асабливо окна.

Потому что утепление стен не даст уменьшения потерь в окнах. А только будет взаимозаменять.

Задачка на ночь. :)

Имеем дом со стенами из пенопласта метровой толщины, без окон и дверей. Но имеется небольшая дырка в стене 0,5 м2.

Сможете высчитать теплопотери? И будет ли при таком раскладе в доме тепло?

И тут нужно считать - может выгодней ставить дороже окна, чем вешать 200 мм. ваты.

:Bravo::Bravo::Bravo:

Вопрос скорее касался конденсации в стене, точке росы...

Шоб пар начал ломиться сквозь стены и соотв. там конденсироваться, в доме нужно устроить круглосуточную баню без намеков на вентиляцию. При нормально организованном воздухообмене в доме, пар уйдет в вытяжные каналы. Потому как уйти просто в дырку ему гораздо легче, чем "долбиться" сквозь толщу стены.

Стены были выложены давно с воздушным зазором. Несколько лет назад воздушный зазор заполнил пенопластовой крошкой... Ушло 11 кубов...

И шо показал газовый (электрический) счетчик за эти годы? :)

Я понимаю что лучше сразу снаружи утеплить, но возможности небыло...

Все равно к этому придете. :beer:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Патамушта дом состоит не из одних стен. :)

 

Ни один калькулятор не посчитает сие, асабливо окна.

 

Задачка на ночь. :)

Имеем дом со стенами из пенопласта метровой толщины, без окон и дверей. Но имеется небольшая дырка в стене 0,5 м2.

Сможете высчитать теплопотери? И будет ли при таком раскладе в доме тепло?

Я вот не могу понять, почему человек такой упертый ? Преречитай мой первый пост в этой теме, и еще раз перечитай свои. Разговор пошел про отепление стены в минимум 150 мм! Я задался вопросом зачем? Сейчас ты пишешь что нужно утеплять стены в 150мм и даже в 200мм потому что окна все забирают. Получается если стена в 1м пенопласта и там дырка 0,5м.кв. то нужно сделать стену 2 м. пенопласта, а дыру оставить?

Разговор пошел о стенах, при всех иных утепленных по максимуму. Без никаких дыр! Предлагаю окончить холивар, да простит меня автор темы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Разговор пошел про отепление стены в минимум 150 мм! Я задался вопросом зачем?

150 мм було рекомендацією для топікстартера, бо в нього вже є коробка із зовнішніми стінами із цегли.

 

36 см цегли + 15 см пінопласту дає приблизно таку ж тепропровідність, що й 40 см газобетону Д300, або 40 см Д400 + 5 см вати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сейчас ты пишешь что нужно утеплять стены в 150мм и даже в 200мм.

И хде я такое писал про 150-200мм?

Смешались в кучу кони, люди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И хде я такое писал про 150-200мм?

Смешались в кучу кони, люди.

Вот именно. Нужно разделять зерна от плевел. Стены от окон и всего остального. Зачем говорить про окна если разговор о стенах.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Задачка на ночь. :)

Имеем дом со стенами из пенопласта метровой толщины, без окон и дверей. Но имеется небольшая дырка в стене 0,5 м2.

Сможете высчитать теплопотери? И будет ли при таком раскладе в доме тепло?

 

 

Задачку зформульовано некоректно - порівняли кілограми з кілометрами:). Дірка у стіні і вікно - різні речі. Тепловтрати через дірку не порахуєш, бо там конвекція, а саме тонке вікно потоків повітря не пропускає, тому там теплопередача. Її ж завжди можна порахувати досить точно (порівняно з конвекцією).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дірка у стіні і вікно - різні речі.

Дырка в стене почти равносильна хреновому окну.

Тепловтрати через дірку не порахуєш, бо там конвекція, а саме тонке вікно потоків повітря не пропускає, тому там теплопередача. Її ж завжди можна порахувати досить точно (порівняно з конвекцією).

Теплопотери через окна состоят из конвективных и излучением (переизлучением). В реальности в окне происходят сложные процессы теплопередачи, которые калькуляторы высчитать просто не в состоянии.

Современные дети запросто пользуются калькуляторами и айфонами, но большинство в 3 классе не знает таблички умножения.

 

Вот ссылки на темы, попробуйте осилить, мож тогда придет ясное понимание, что утеплять стены до одури - просто глупость.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=143584

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=1751372&postcount=29

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=987992&postcount=11

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=977028&postcount=21

 

Зачем говорить про окна если разговор о стенах.

При постройке отапливаемого сарая такое утверждение имеет место быть.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

до одури не стоит, но по максимуму надо. но самое главное утеплить мелочи, такие как откосы, примыкание окон и дверей, крыша, фундамент, примыкание крыши и стены......
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...до одури ...

 

А це скільки?

 

Для оцінки знизу можна використати той факт, що в хаті по-любе має бути якась вентиляція, бо в целофановому мішку довго не протягнеш. Нехай це буде N м3 за год. Ці N кубів винесуть надвір з собою М квт тепла. Питання: як це М співвідноситься до тепловтрат через стіни і вікна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Максимум давно прописан в ДБН-ах, причем обоснованный экономически. Утепляться сверх нормы можно, но при условии, что дальнейшее наращивание теплосопротивления происходит на шару. :)

Питання: як це М співвідноситься до тепловтрат через стіни і вікна?

Некоторые на домик вменяемых размеров, скажем 130м2, забивают вентиляцию в 400+ кубов. 3 куба на квадрат. Не знаю откуда берут.

И тогда теплопотери на вентиляцию становятся сопоставимы со стенами и окнами. Дом нужно рассматривать в комплексе, а не в разрезе "претензии к пуговицам (стенам) есть?".

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При постройке отапливаемого сарая такое утверждение имеет место быть.

А если сарай без окон. Что тогда?

398e48df2281d3f1ccbe46490a07db17.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что тогда?

1. Мы с Вами водку вместе не пили и с девками в баню не ходили, посему постарайтесь общаться в рамках правил форума.

2. Рисовать фигвамы я тож умею.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Походив я по сертифікованих установщиках камінів - якось ще більше розгубився у тому всьому. Зрозумів, що дешеві каміни і навіть середньоціновики є недостатньо ефективними, малонадійними і часто проблемними з точки зору комфорту апаратами. Плюс починається лише від реальних німців зі сталі і з доброю герметизацією. Але тоді 2к єврів за апарат + 1к за роботу і матеріали маємо ті ж 3к, як вже далеко не за яку-будь систему з ТПК. Сподобалися мені окремі пічки-каміни від німців - дизайн +++. Та все одно весь час тримати таке у вітальні якось не комільфо. Може б то зробити акуратний інтерфейс такої пічки до стіни з комином і заносити пічку на зиму, а потім виносини весною? Хтось так робить?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може б то зробити акуратний інтерфейс такої пічки до стіни з комином і заносити пічку на зиму, а потім виносини весною? Хтось так робить?

Мазохісти.

 

Камін — це найменш ефективний спосіб обігріву будинку постійного проживання в нашому кліматі, це швидше елемент розкоші, а не практичності. Якщо у вас є бажання поставити камін і є на нього ресурси, то ставте, а тепло буде приємним побічним ефектом. Якщо ж основною ціллю є економія, то камін — це останнє, на що треба дивитися

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камін то понти. от груба то є пристрій обігріву. Але зараз тяжко знайти, того хто збудує той пристрій. Та і інтегрувати грубу в будівлю, потрібно на етапі проекту.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друзі. Ситуація наступна. Зняли термоклапан зі змішувача . Тепер ситуація наступна на котлі 38 градусів на гребінці 35 градусів.

 

Проблема в чому. На котлі виставлено що він має прогріти до 40 але прогріває дуже повільно практично 1 градус в годину.

 

Що порадите? Вернути термоклапан щоб працював змішувач? Бо коли був термоклапан то котел прогрівав до 65 градусів.

 

Просто поки котел не догріє до 40 градусів він буде брати 6 кіловат. А як прогріє то 2-3 на підтримку. Відповідно питання чи нормально що котел так довго прогріває до 40 градусів.

 

Добавлено через 55 минут

Снимите термоголовку с клапана и дайте температуру на котле 40-45 град. Будет расти температура на подаче коллектора, и какая получится?

 

Дуже довго прогріває тепер до 40 градусів.

В діапазоні з 35до 40 прогрівало 1 градус в годину. Причому брало 6 кв в годину

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сподобалися мені окремі пічки-каміни від німців - дизайн +++

Печи и каминофены позволяют сэкономить на портале, но это выливается в минусы:

- нельзя подключить дымооборот (чтобы увеличить КПД)

- нельзя закрыть излучение от металла и убрать конвекцию в зале (чтобы выровнять температуру между комнатами)

Если чисто для резерва, то в дымоход можно вставить "интерфейс" типа WKK-KS и купить например KRATKI KOZA K6 за 500евро, но тягать 120кг на зиму не очень будет удобно...

Если помимо резерва ещё хочется подтапливать полухалявными дровами, то лучше вкинуть 2000евро в топку длительного горения и дымооборот (например теплоблок 250), ну и плюс портал по средствам

Если резерв не интересует и надо именно топить, то лучше продать дрова, а за 2000евро спокойно греть электричеством ближайшие 25лет

Никаких перспектив для ТТ котла лично я не вижу (особенно с учетом затрат на топочную и её теплопотери)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Походив я по сертифікованих установщиках камінів - якось ще більше розгубився у тому всьому.

Вариант теплоемкой печки/грубки со стеклянной дверкой не рассматривается?

И на огонь позырить для души можно, и как от отопительного прибора толку куда больше чем от аля-буржуек. Да и в случае форс-мажора дуба не дадите. :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вариант теплоемкой печки/грубки со стеклянной дверкой не рассматривается?

И на огонь позырить для души можно, и как от отопительного прибора толку куда больше чем от аля-буржуек. Да и в случае форс-мажора дуба не дадите. :)

 

Думав над цим варіантом. І не мало думав. Трохи воно завелике як на мою невелику вітальню - сильно лізтиме в очі. Половину каміна я розраховував в блок коминів вбудувати. А пічка не влізе.

 

Добавлено через 4 минуты

... а за 2000евро спокойно греть электричеством ближайшие 25лет

 

Мудро. Нема чим крити. Ще за газ таки взнаю. А електрика або як основне, або як резерв однозначно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Половину каміна я розраховував в блок коминів вбудувати. А пічка не влізе

Грубу как раз в стене же делают, но про печь скорее всего уже поздно думать, стены и крыша готовы, вместо фундамента видимо плиты перекрытия...

електрика або як основне, або як резерв однозначно

Электрика не может быть резервом, наоборот все отопление и насосы на неё завязано, и газ не может. Резерв это либо генератор, либо камин\печь, либо газ\ТТ\водяная топка с гравитационной СО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка таке питання. Через те що в нас працює програматор. Котел нагріває до 35 градусів воду за пару годин. На гребінці 32-33.

 

Питання за скільки часу він прогріє плитку тобто почнеться віддаватись максимум тепла з цієї прогрітої води.

 

У нас немає радіаторів. Тільки тепла підлога.

 

Я так розумію що має бути певний час. Для прикладу за 3 години 50%. За 6 годин 100% віддавання тепла з прогрітого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка таке питання. Через те що в нас працює програматор. Котел нагріває до 35 градусів воду за пару годин. На гребінці 32-33.

 

Питання за скільки часу він прогріє плитку тобто почнеться віддаватись максимум тепла з цієї прогрітої води.

 

У нас немає радіаторів. Тільки тепла підлога.

 

Я так розумію що має бути певний час. Для прикладу за 3 години 50%. За 6 годин 100% віддавання тепла з прогрітого

 

 

Смотря какой толщины стяжка. 50мм плитку прогреет где то часов за восемь(будет тёплой), а на тепло в помещении расчитывайте не ранее чем через сутки при вашей температуре на гребёнке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь. Будем тоді тестувати.

Просто хочим мати максимально ефективний та економічний режим роботи.

 

Зараз виходить орієнтовно 2- 2.3 кв в годину в добу на обігрів до 20 градусів в робочий час і 16 градусів якщо в приміщені нікого немає. офіс має 60 квадратів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

про камін.

поставив невеликий польський закритий, ціна близько 15000 грн (діло було 5 років тому).

За роботу - 12000 грн.

Плюс матеріали під 7 000 грн (цегла, метал на трубу, транспорт тощо)

Будинок двоповерховий, то ж на другому поверсі мені ще й виклали грубу, у якій гаряче повітря проходить зігзугом і добре нагріває той камін.

На ранок на першому поверсі майже все тепло каміна зникає, але груба

ще трошки тепленька і в кімнаті понад 20 градусів.

Тобто, такий невеликий камін виконує у мене три функції:

1.Естетична - що б там хто не казав, а посидіти увечері біля каміна з келихом чаю), - гарна річ.

2.Камін дає тепло на кілька вечірніх годин на першому поверсі.

3. Груба на другому поверсі дає тепло для сну.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...