Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Орієнтація за сторонами світу vs красивий вид

calco

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня! Потрібна порада, так як консультації з архітекторами дають полярні точки зору!:unknown:

Є ділянка у Киїіській області 25 соток, яка примикає до лісу. Ділянка у вигляді прямокутника (35х70), витягнутого із північного-заходу на південний-схід. Східна сторона - фасад (дорога вздовж ділянки), західна і північна - примикають до лісу. З південного боку - сусідня ділянка (теж велика, не менше 20 соток) з будинком, який розташований з південного краю (тобто в протилежному боці від нашої із сусідом межі). По ділянці є перепад висоти: південна сторона розташована вище північної приблизно на 3 метри (на довжині 75 метрів це особливо в очі не кидається, але є). По ділянці росте досить багато дерев - дуби, берези сосни, які можуть давати додаткову тінь, більше їх розташовано з північного боку.

Ключове питання - де розмістити будинок? І який - одноповерховий, чи двоповерховий, щоб максимально красиво і раціонально використати ділянку?

Варіант 1. На північному боці. Тоді північна сторона будинку (в бік лісу) може мати мінімальну кількість вікон, буде досить притіненою з боку лісу, а всі основні кімнати можна орієнтувати на південь, схід і захід. Ніби все логічно, але тоді з вікон я буду дивитися не на ліс, а на сусіда (вид на ліс залишиться тільки з західного боку), і куди тоді орієнтувати вітальню і терасу - на південь? Теж вид буде на сусіда і як тоді влітку буде знаходитися на цій терасі? На скільки літня спека критична у Київській області? Хоча по ділянці є дерева, які можуть давати додаткову тінь.

При такому підході будинок знаходитиметься в нижній частині ділянки і потрібно буде дивитися "під гору" (не критично, так я к перепад особливо непомітний для мене).

Варіант 2. З південного боку. Можна змістити будинок метрів на 10-15 від сусідського паркану, організувати вхід з цього боку.Сюди ж можуть виходити якісь вікна - технічні приміщення, с/в, сходи, можливо кухня і т.д. Тоді на північну, східну і західну сторони будуть основні кімнати. Вітальня і тераса - на північно-західну. З одного боку - мати південну сторону і туди робити с/в ніби виглядає нелогічно... З іншого - будинок у вищій частині ділянки, всі вікна основних кімнат, вітальня і тераса мають вид на ліс... має бути дуже красиво!:good: Але на скільки це раціонально? З північного боку завжди буде якесь притінення, або розсіяне сонячне світло. Чи достатньо буде світла в кімнатах? На терасі з північного боку має бути не так спекотно влітку, хоча можливо прохолодно весною і восени. Тінь від будинку буде падати далі на ділянку, притіняючи газони, басейн чи що там ще я надумаю... Але басейн можна і потрібно відсунути від будинку і нічого не притінятиметься.

І ще по ділянці є великі дерева, які теж даватимуть тінь влітку. Зрізати їх не хочеться, намагаємося по максимуму зберегти красу ділянки.

Варіант 3. Посередині ділянки. Якесь нове рішення для мене, але якийсь компроміс між двома попередніми варіантами, але тоді територія від будинку на дві сторони, як її організувати? Що на який бік орієнтувати? Такий варант більш схожий на Варіант 2 - там теж планую відступ від краю ділянки, але тут він має бути значно більшим.

 

От і потрібна порада, який варіант обрати? Чому віддати перевагу - південній стороні для основних кімнат і тераси, чи північній стороні з видом на ліс?

Ділянка розташована не строго з півдня на північ, а з південного-сходу на північний захід, тому, можливо все буде не так критично по освітленню, як я писав.

Буду вдячний за Ваші думки і поради!

Варіант 1.pdf

Варіант 2.pdf

Варіант 3.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ділянка у вигляді прямокутника (35х70), витягнутого із північного-заходу на південний-схід. Східна сторона - фасад (дорога вздовж ділянки), західна і північна - примикають до лісу. З південного боку - сусідня ділянка (теж велика, не менше 20 соток) з будинком, який розташований з південного краю (тобто в протилежному боці від нашої із сусідом межі).

...

Ключове питання - де розмістити будинок? І який - одноповерховий, чи двоповерховий, щоб максимально красиво і раціонально використати ділянку?

...

На терасі з північного боку має бути не так спекотно влітку, хоча можливо прохолодно весною і восени.[/b]

З особистого досвіду - тераса буде використовуватися тільки влітку, в саму спеку, тому краще робити її на північний (північно-східний, східний або північно-західний) бік.

 

Якщо площа будину складатиме до 100 кв.м - раціональніше робити його одноповерховим, якщо більше - двоповерховим.

 

Маючи таку ділянку, як у вас, особисто я б зробив так:

1. Розмістив будинок (скоріше за все двоповерховий) у найвищій (південно-східній) частині ділянки.

2. З боку дороги (з північного сходу) зробив стоянку для авто з навісом, щоб можна було через ворота заїхати прямо під навіс, війти з авто і зайти прямо в будинок, не потрапляючи під дощ і сніг. З цього ж боку зробив всі господарські приміщення (тамбур, топочну, санвузли, гардероб, сходи, кладовка, кухня).

3. З південно-східного боку на першому поверсі зробив би вітальню. На другому поверсі з цього ж боку зробив спальні.

4. З південно-західного боку робив би мінімум вікон (по-перше, там буде жарко влітку, по-друге - там будинок сусіда).

5. З північно-західного боку на першрму поверсі зробив би терасу з видом на ліс і основну частину ділянки, а на другому - решту спалень (або майстер-спальню).

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гляньте мою тему- там площади участка почти такие же.

Стройте одноэтажный.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Так що ще скажуть знатаки?:( Тисячі будинків побудовано, є досвід, поділіться, будь ласка!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В эти темы заглядывали? Там есть ответы не только на этот вопрос

https://www.stroimdom.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=14

А наши советы будут такие же как и у ваших архитекторов - с полярными точками зрения :)

Вы говорите про "красиво" и "рационально" это ж тоже, как правило, разные полюса )

Чем готовы пожертвовать и ради чего?

У вас огромный участок, стройте одноэтажный. При случае легче продать будет. Это кстати еще вам один критерий.

Если не знаете как будете осваивать 25 сот, то строиться в центре - вариант. В случае чего, со всех сторон дома будет полно места. И из дома до любой части участка будет самый короткий путь. Но сразу определитесь где будут соседские и ваш септик, скважина, домашние животные. По этим моментам есть четкие требования по расстояниям. Хотя с вашими размерами участка проблем с их размещением не должно быть.

Я бы делал глубокую крытую терассу в восточном торце дома. Летом она будет утром освещаться ,а после 12:00 в тени. А зимой когда солнце низкое, будет лучше прогреваться входная группа терассы. Хоз помещения - северо-запад, комнаты - где угодно, так как все мы разные, кому-то похолоднее, кому-то чтоб солнце в газа по утрам/вечерам не било, и т.д и т.п

Змінено користувачем SergeyGM
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
Так що ще скажуть знатаки?:( Тисячі будинків побудовано, є досвід, поділіться, будь ласка!

Ще актуально? Не хочеться писати без потреби. :Rose:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще актуально? Не хочеться писати без потреби. :Rose:

 

Дуже актуально! Оскільки ділянка біля лісу, за порадою архітектора хочу зробити відеозйомку руху сонця на ділянці протягом дня. Дерева в лісі досить високі, тому це може мати значення. Доречі, порадили це робити саме зараз, а не влітку в зв’язку з висотою стояння сонця. Не знаю. Знімаю, а далі подивимося. Тому поради з власного досвіду дуже важливі!!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Актуально очень...:Rose:

Я би обрала третій варіант, де будинок ділить ділянку приблизно навпіл. Південну частину варто залишити під паркінг, господарчі споруди, якщо бажаєте плодовий сад. Бажано там і септик розташувати. Я би планувала таким чином, щоб залишилося місце під гараж. Не виключено, що з'явиться бажання його мати.

Північну частину варто виділити як зону відпочинку, зорієнтувавши туди терасу. Темно не буде, якщо не насаджувати близько до будинку високі вічнозелені рослини. Навпаки, в літню пору матимете комфорт і найкращий краєвид на власний декоративний сад. Рослини, особливо квітучі, завжди орієнтуються "обличчям до сонця". У такому випадку, рослини розташовані на північній сторону, будуть "дивитися" на будинок.

На південь (до господарчого двору) варто розташовувати санвузли, котельну та господарчі приміщення.

На північ - вітальна, столова, головна опочивальня.

На схід бажано розташовувати спальні кімнати. Але у Вашому випадку там дорога. Я би краще розташувала спальні кімнати на південь і затінила листопадними деревами, а на дорогу зорієнтувала котельну, санвузли, кладові і решту.

 

Свердловину краще розташувати, враховуючи розташування септиків Ваших сусідів. А септик, як найближче до дороги, але якнайдалі від Вашої свердловини, сусідських свердловин та від будинку, тому що рано чи пізно, доведеться викликати асенізаційну машину. Також, необхідно врахувати виходи каналізаційних труб з будинку, щоб мінімізувати коліна в трубах та місце вводу води в будинок відносно свердловини.

17F70755-6389-4482-8199-30197BCC088E.jpg.a19188dd14e3ce52e63d73b5ca953e00.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня также вдоль дороги было 22 сотки. Я 8 соток отрезала и продала, о чем не жалею. Дом проектировала так, чтобы большие окна гостиной-столовой-кухни выходили на сосновый лес (северо-восток), туда же терраса.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б будинок розміщала більш по середині, одна частина більш декоративна, друга садочок, город чи що там планується.

Щодо сторін, ну особисто я не боюся півдня з сонцем. Ми живемо в кліматі де більша частина року темно і геть не жарко. Влітку сонце більше заважає на заході, коли нижче опускається. Зате осінню, зимою і весною південні вікна дають і світло і тепло. А якщо ще є дерева так взагалі супер.Кухню можна і на північ. Якщо вітальню на північ, то я б ще одне вікно робила наприклад на схід. Тераса добре на сході.

Ви визначтеся хоча б приблизно з проектом, що ви хочете від будинку, тоді зрозуміліше як його краще посадити.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня также вдоль дороги было 22 сотки. Я 8 соток отрезала и продала, о чем не жалею. Дом проектировала так, чтобы большие окна гостиной-столовой-кухни выходили на сосновый лес (северо-восток), туда же терраса.

І яке враження при такому розташуванні тераси? Як із комфортом перебування в жаркі дні літом Та недостатністю сонця осінню та весною? Можливо є якісь спостереження?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І яке враження при такому розташуванні тераси? Як із комфортом перебування в жаркі дні літом Та недостатністю сонця осінню та весною? Можливо є якісь спостереження?

 

В жаркие дни летом комфортнее всего в доме с включенным центральным кондиционером :) Я не любитель солнца и жары. У меня дом со стороны больших окон и террасы (северо-восток) приподнят над землей на 2.5 м, поэтому террасу можно считать большим балконом, расположенным выше забора. По планировке первого этажа у меня недостаток солнечного света, которого осенью и зимой не хватает, но надо было выбирать, или вид на солнечный лес, или солнце в доме в зоне обитания

2.thumb.jpg.1a6a904a824122312d152447be15423f.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доречі, порадили це робити саме зараз, а не влітку в зв’язку з висотою стояння сонця.

 

Скачайте GoogleEarthPro и сможете посмотреть как светило солнце на Ваш участок в разное время года. Красным выделен ползунок "машины времени" )

 

Для телефона есть SunCalc, если не ошибаюсь, видны линии движения солнца.

814456544_Screenshot2021-02-02224512.thumb.jpg.e69946c955af05f52f464f7aa96e912f.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скачайте GoogleEarthPro и сможете посмотреть как светило солнце на Ваш участок в разное время года. Красным выделен ползунок "машины времени" )

 

Для телефона есть SunCalc, если не ошибаюсь, видны линии движения солнца.

Дякую! Користуюсь SuCalc, але ця програма дає тільки загальне уявлення про рух сонця протягом дня. Дійсно реально і цікаво побачити, де буде сонце в певний час, щоб розпланувати розташування будинку. Однак ця програма не може врахувати висоту дерев (ліс знаходиться з південного заходу) і відповідно тінь від них, тому і потрібно знімати на відео реальну картину життя. Наприклад, в середині січня о 14.30 сонце вже заховалося за дерева. Тому, можливо, в моєму варіанті терасу і потрібно орієнтувати на південь, так як вона влітку буде притінятися деревами і на ній не буде жарко. Або інше - вивести на північну сторону і виявиться, що там сонця взагалі ніколи не буде. Якось так...:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мои пять копеек в этой теме, если еще актуально

 

Одноэтажный дом - это наиболее хороший вариант, мы не молодеем с каждым годом. ;)

Про выбор сторон света - если это Вас действительно интересует- то - это надо смотреть по ФенШуй. Эти расчеты делаются под хозяина дома. Надо стыковать архитектора и мастера ФенШуй.

Это все работает. Если хотите дом для активной жизни -это расположение в одну сторону света , если для здоровья, то в иную.

 

P.S.Мой дом например стоит с отклонением примерно в 45 градусов от продольной оси участка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже актуально! Оскільки ділянка біля лісу, за порадою архітектора хочу зробити відеозйомку руху сонця на ділянці протягом дня. Дерева в лісі досить високі, тому це може мати значення. Доречі, порадили це робити саме зараз, а не влітку в зв’язку з висотою стояння сонця. Не знаю. Знімаю, а далі подивимося. Тому поради з власного досвіду дуже важливі!!!!

 

В SketchUp'е есть прекрасная опция привязки геолокации и возможность "приклеить" круговую панораму. В разделе "Shadow " ориентация и длина теней будет варьироваться в зависимости от времени суток\года. Скажу Вам , весьма удобная штука, не надо коптеров, timelapse'ов и т.д.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...