Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Площа поверхні для геотермального ТН

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Будинок 96 квадратних метрів, опалення - тепла підлога, на рік використовую на опалення приблизно 2000 кубів газу. Зараз задумався над питанням встановлення геотермального ТН, але зі скважинами робити не хочу, є ідея викопати необхідного розміру яму до рівня грунтових вод (вони у мене на 2 метрах максимум) і закласти туди труби. Тому виникли 2 питання.

1. Якщо копати всплошну - яка площа необхідна, щоб знімати достатньо тепла і як близько труби розміщувати одна до одної?

2. Якщо прокопати траншеями, то яка довжина повинна бути? І яка оптимальна відстань між трубами в траншеї, щоб знімати максимум тепла?

Грунт - пісок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинок 96 квадратних метрів, опалення - тепла підлога, на рік використовую на опалення приблизно 2000 кубів газу. Зараз задумався над питанням встановлення геотермального ТН, але зі скважинами робити не хочу, є ідея викопати необхідного розміру яму до рівня грунтових вод (вони у мене на 2 метрах максимум) і закласти туди труби. Тому виникли 2 питання.

1. Якщо копати всплошну - яка площа необхідна, щоб знімати достатньо тепла і як близько труби розміщувати одна до одної?

2. Якщо прокопати траншеями, то яка довжина повинна бути? І яка оптимальна відстань між трубами в траншеї, щоб знімати максимум тепла?

Грунт - пісок.

Тут варіантів багато. Траншеями можете шириною 1м на глибину 2м і покласти двома ярусами: на глибину 2 м і 1 м по 1 петлі. Довжина контура якщо це 32 труба макс 200м. Труби можете розташувати із вдістанню 1м між собою, тобто по краях траншеї.

На потужність 6 квт по теплу я б використав 300м 32 труби таким чином. Це може буди 2 однакових петлі по 150м. Важливо, щоб довжина контурів була прибл однаковою.

Взагалі можна безліч конфігурацій зробити.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Власне, я на Ваш ТН і орієнтуюся.

Отже, правильно розумію, що оптимальна відстань між трубами має бути 1 метр?

І ще питання. Якщо грунтові води будуть не на 2 метрах, а десь 1,70 - наскільки принципово буде, якщо 1 труба буде на 1,70, а друга над нею - на метровій глибині?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Власне, я на Ваш ТН і орієнтуюся.

Отже, правильно розумію, що оптимальна відстань між трубами має бути 1 метр?

І ще питання. Якщо грунтові води будуть не на 2 метрах, а десь 1,70 - наскільки принципово буде, якщо 1 труба буде на 1,70, а друга над нею - на метровій глибині?

Не принципово.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, з двома рівнями Ви мені гарно підказали. Якось сам не додумався.

Звузити ширину траншеї до 80 см можна? Чи не варто?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, з двома рівнями Ви мені гарно підказали. Якось сам не додумався.

Звузити ширину траншеї до 80 см можна? Чи не варто?

 

Можна. Головна ідея полягає в тому, аби охопити

павутинням щонабільший масив грунта.

Так само чим ближче до води або навіть у воді, тим ефективніше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...