Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи можна термостатом відключати насос ТП?

Ivan_G

Рекомендовані повідомлення

Добрий день!

 

Допоможіть знайти відповідь, будь ласка.

Є котел Протерм KLZ з вбудованим бойлером та двома насосами (на гарячу воду та опалення) Він гарно працює з виносним термостатом. В будинку 2 поверхи, перший ТП, другий радіатори. Але виникає проблема, якщо нагріти перший поверх каміном, то термостат відключає котел і на другому холодно :( Якщо термостат перенести на 2й поверх, то ТП на першому буде додатково гріти вже теплу після каміну кімнату :( Хочу спробувати поставити 2 термостати і керувати окремо радіаторами та окремо ТП. Як таке можна реалізувати?

 

Чи можливо (через реле) відключати насос на гребінці ТП?

 

Підкажіть ідеї, куди копати. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чи можливо (через реле) відключати насос на гребінці ТП?

Підкажіть ідеї, куди копати. Дякую.

 

Котел керується "сухим контактом"?

Копати до термостату, що сам може комутувати навантаження насосу, не брати термостат з виходом типу "сухий контакт" і підключати до насосу.

Але може статись, що 2й поверх вже нагрівся і відключив котел, а ТП першого ще треба грітись

 

Для того, що б термостат керував насосом ТП, а котел вимикався тільки тоді, коли обидва термостати дали команду на вимк. - треба ще реле накидати

 

Але це все малокомфортно

 

Правильніше було б старим вашим термостатом керувати температурою першого поверху і вимикати тільки насос полу

Котлом або взагалі не керувати, або керувати таймером-розеткою звичайним китаєм (якщо треба мати проміжки за добу, коли опалення треба взагалі вимкнути)

А на другий поверх поставити мінімум такі www.conrad.de/de/elektronisches-heizkoerperthermostat-5-bis-295-c-eq-3-n-regler-1168832.html (Elektronisches Heizkörperthermostat 5 bis 29.5 °C eQ-3 N-Regler) голови на кожну батарею, налаштовувати графік тижневої температури на кожній батареї і забути про другий поверх до весни, голови самі будуть тримати потрібну температуру в кожній кімнаті в заданий час (прямо до того, що б вимикати не потрібні кімнати на ніч ВЗАГАЛІ від опалення, але з автоматичної схемаю захисту від замерзання)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для этого и ставятся гидрострелки. Организуется три круга отопления со своими насосами.

1. котел-гидрострелка

2. гидрострелка -тп

3. гидрострелка - 2й этаж

1й контур управляется термостатом котла, а на 2й и 3й по термостату.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел керується "сухим контактом"?

 

мабуть так, котел керується його спеціальними контактами, а не через розетку

 

Копати до термостату, що сам може комутувати навантаження насосу, не брати термостат з виходом типу "сухий контакт" і підключати до насосу.

Але може статись, що 2й поверх вже нагрівся і відключив котел, а ТП першого ще треба грітись

 

так і є

звичайно я збираюсь збільшити парк термостатів :)

треба тільки спочатку зрозуміти, що треба зробити і знайти людей які це зроблять

 

Для того, що б термостат керував насосом ТП, а котел вимикався тільки тоді, коли обидва термостати дали команду на вимк. - треба ще реле накидати

Але це все малокомфортно

 

згоден

 

Правильніше було б старим вашим термостатом керувати температурою першого поверху і вимикати тільки насос полу

Котлом або взагалі не керувати, або керувати таймером-розеткою звичайним китаєм (якщо треба мати проміжки за добу, коли опалення треба взагалі вимкнути)

 

я не впевнений, що відключати розеткою котел, це правильне рішення :(

котел після виключення горілок, ще може гнати воду насосами, а ще він має бойлер і гріє гарячу воду

 

А на другий поверх поставити мінімум такі www.conrad.de/de/elektronisches-heizkoerperthermostat-5-bis-295-c-eq-3-n-regler-1168832.html (Elektronisches Heizkörperthermostat 5 bis 29.5 °C eQ-3 N-Regler) голови на кожну батарею, налаштовувати графік тижневої температури на кожній батареї і забути про другий поверх до весни, голови самі будуть тримати потрібну температуру в кожній кімнаті в заданий час (прямо до того, що б вимикати не потрібні кімнати на ніч ВЗАГАЛІ від опалення, але з автоматичної схемаю захисту від замерзання)

 

як би ж був такий розумний років 5-6 тому :(

термоголовок на радіаторах, нажаль, немає :( і встановити їх проблематично, поки ніхто не запропонував елегантного рішення :(

стоять крани, вивід зі стіни під кутом :( так і підключені вони знизу, а не по діагоналі :( по хорошому треба штробити, піднімати трубу і ставити новий кутовий кран під термоголовку, як я розумію

979144141_2016-03-0714_49.23(Small).jpg.aa0b4f8dd452719610d57d20cfd3b831.jpg

957554287_2016-03-0714_49.33(Small).thumb.jpg.6661192d616297152b9858325d7de738.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для этого и ставятся гидрострелки. Организуется три круга отопления со своими насосами.

1. котел-гидрострелка

2. гидрострелка -тп

3. гидрострелка - 2й этаж

1й контур управляется термостатом котла, а на 2й и 3й по термостату.

 

Дякую, почитаю.

Складність в тим, що у котла свій насос, який зараз працює на радіатори, а ТП має ще свій насос. Нажаль немає термоголовок на радіаторах :( можливо вони б допомогли простіше вирішити задачу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я не впевнений, що відключати розеткою котел, це правильне рішення :(

котел після виключення горілок, ще може гнати воду насосами, а ще він має бойлер і гріє гарячу воду

 

Тоді треба ще третій якийсь таймер (дешевий, на сухому контакті), який кинути за котел, встановити йому недосяжну температуру (35 наприклад) і використовувати тільки функцію "вкл/вимкн" по часу

 

Але я не зрозумів, як ти керуєш одним таймером котлом та насосом, котел же просить сухий контакт, а насос - це реальне навантаження 220В?

 

як би ж був такий розумний років 5-6 тому :(

термоголовок на радіаторах, нажаль, немає :( і встановити їх проблематично, поки ніхто не запропонував елегантного рішення :(

стоять крани, вивід зі стіни під кутом :( так і підключені вони знизу, а не по діагоналі :( по хорошому треба штробити, піднімати трубу і ставити новий кутовий кран під термоголовку, як я розумію

 

А хіба не вийде змінити крани на клапана і на готовому рішенні?

Да, не сильно по інструкції вийде, але думаю проблема вирішиться корегуванням показників температури в самих головах (бо знизу повітря явно буде холодніше)... з часом розберетсь, що коли голова бачить знизу 20градусів, в кімнаті вже комфортні 24

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день!

 

Допоможіть знайти відповідь, будь ласка.

Є котел Протерм KLZ з вбудованим бойлером та двома насосами (на гарячу воду та опалення) Він гарно працює з виносним термостатом. В будинку 2 поверхи, перший ТП, другий радіатори. Але виникає проблема, якщо нагріти перший поверх каміном, то термостат відключає котел і на другому холодно :( Якщо термостат перенести на 2й поверх, то ТП на першому буде додатково гріти вже теплу після каміну кімнату :( Хочу спробувати поставити 2 термостати і керувати окремо радіаторами та окремо ТП. Як таке можна реалізувати?

 

Чи можливо (через реле) відключати насос на гребінці ТП?

 

Підкажіть ідеї, куди копати. Дякую.

 

Всё можно сделать,для этого нада два комнатных термостата,зонный клапан с приводом и пару реле.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, почитаю.

Складність в тим, що у котла свій насос, який зараз працює на радіатори, а ТП має ще свій насос.

Ну то ніякої складності. Котловий насос ганяє теплоносій по свому колу, ТП по свому. Треба ще додати насос на радіатори. Повинно бути три замкнутіх кола з сумісною трубою біля котла.

 

Добавлено через 2 минуты

Ну або як пропонує Interso: незалежні термостати, кожний з которих має можливість увімкнути котел.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я себе так вижу, нужно реле на 2 независимых контакта и еще один термостат на 2 этаж, реле управляет котлом и насосом, а второй термостат котлом и радиаторами.

2031768561_.JPG.fe6d53a0d5d9fa9692c8265367aa6bad.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я себе так вижу, нужно реле на 2 независимых контакта и еще один термостат на 2 этаж, реле управляет котлом и насосом, а второй термостат котлом и радиаторами.

 

Я так понимаю еще БП постоянного тока для управление реле?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я себе так вижу, нужно реле на 2 независимых контакта и еще один термостат на 2 этаж, реле управляет котлом и насосом, а второй термостат котлом и радиаторами.

 

в цьому випадку термостат який включає котел та насос ТП, включить насос в котлі, який погонить воду в радіатори :(

 

Як підказав Interso, мабуть треба додати зонний клапан, або термостати на всі радіатори. Гуглю про зонний клапан. Дякую.

 

Завтра зустрінусь з місцевими сантехніками, запитаю їх чи чули вони про зонний клапан, гідрострілку, релє і тд :) І буду приймати рішення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завтра зустрінусь з місцевими сантехніками, запитаю їх чи чули вони про зонний клапан, гідрострілку, релє і тд :) І буду приймати рішення.

 

Краще таки для початку, чи можна замінити вентелі в батареях на клапани для термоголов і не потрібна буде гідрострілка

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не проще ли на все радиаторы поставить по термоголовке и термостаом гасить насос теплого пола.

 

Никаких сложностей и докупить всего-то головки.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не проще ли на все радиаторы поставить по термоголовке и термостаом гасить насос теплого пола.

 

Никаких сложностей и докупить всего-то головки.

 

Там вище фотка моїх радіаторів. Вивід (обидва) зі стіни знизу під кутом 45 градусів. Можливо там крани замінити на термоголовки без руйнування стіни? Немає бажання штробити :( А так кажуть що наче термоголовка не буде працювати правильно.

836968560_2016-03-0512_19.12(Medium).thumb.jpg.4bad8b8b687419dafcb7457ab8946ccb.jpg

238501826_2016-03-0512_27.24(Medium).thumb.jpg.6014725ef9dfab3babcd07893359e574.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там вище фотка моїх радіаторів. Вивід (обидва) зі стіни знизу під кутом 45 градусів. Можливо там крани замінити на термоголовки без руйнування стіни? Немає бажання штробити :( А так кажуть що наче термоголовка не буде працювати правильно.

 

Думаю можливо

272057340_w640_h640_cid182764_pid182750768-465db5c0.jpg

 

ЗЫ. А працювати вони будуть правильно за виключенням двох проблем, трохи брехатимуть по температурі (внизу холодніше) і сильно брехатимуть, якщо знаходяться в зоні сильного сквозняку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Комнатный термостат снять с котла и он должен управлять клапаном с электроприводом который стоит и отсекает только подачу радиаторов второго этажа по заданной температуре помещения. Смесительный узел теплого пола со своим насосом работает независимо от котла. Поставить датчик наружной температуры и запустить в котле режим экватермирования.

Image_00472.thumb.jpg.a7b90fafb25acb5b39861f1be1e0f021.jpg

IMG_1021.thumb.JPG.d491fb61b36617e39a76705f0eb2f7b5.JPG

Image_00527.thumb.jpg.747900625df45eff73c05edfd30df809.jpg

IMG_1057.thumb.JPG.9304854e0461ff6b07f68a145fcd62a0.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю можливо

 

ЗЫ. А працювати вони будуть правильно за виключенням двох проблем, трохи брехатимуть по температурі (внизу холодніше) і сильно брехатимуть, якщо знаходяться в зоні сильного сквозняку

 

наче їх треба горизонтально ставити

якщо просто будуть брехати, нічого страшного, я підберу режим :)

гірше якщо під кутом 45 вони взагалі не будуть працювати :(

 

Добавлено через 6 минут

Комнатный термостат снять с котла и он должен управлять клапаном с электроприводом который стоит и отсекает только подачу радиаторов второго этажа по заданной температуре помещения. Смесительный узел теплого пола со своим насосом работает независимо от котла. Поставить датчик наружной температуры и запустить в котле режим экватермирования.

 

А які переваги еквотермірування порівняно з внутрішнім термостатом?

У вашому варіанті , я так розумію, котел повинен постійно працювати і його насос буде постійно крутити і йому кудись треба буде скидувати температуру, якщо клапан з електроприводом вже закритий наприклад, а перший поверх нагрітий каміном.

 

А що за девайс на гребінці стоїть зі шнурком, електро клапан? А можливо відключати через реле насос на гребінці ТП ? У мене там наче байпас, термостат все є, повинно працювати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А які переваги еквотермірування порівняно з внутрішнім термостатом?

Не нужно ничего сравнивать, нужно и наружный датчик и комнатный термостат, получите до 20% эконимии газа. Насос теплого пола должен работать постоянно.

За котловые насосы не переживайте.

 

Добавлено через 1 минуту

А що за девайс на гребінці стоїть зі шнурком, електро клапан?

Вот этим клапаном и должен управлять термостат по температуре второго этажа.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поставити мінімум такі www.conrad.de/de/elektronisc...r-1168832.html (Elektronisches Heizkörperthermostat 5 bis 29.5 °C eQ-3 N-Regler) голови на кожну батарею

А где у нас можно такое купить? Если я верно понял по той ссылке то с учетом доставки цена не такая уж и интересная, тогда уж на месте лучше купить что-то похожее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в цьому випадку термостат який включає котел та насос ТП, включить насос в котлі, який погонить воду в радіатори :(

 

Як підказав Interso, мабуть треба додати зонний клапан, або термостати на всі радіатори. Гуглю про зонний клапан. Дякую.

 

Завтра зустрінусь з місцевими сантехніками, запитаю їх чи чули вони про зонний клапан, гідрострілку, релє і тд :) І буду приймати рішення.

 

Зонный клапан.vodoprovod.ua/cat/?product=5474&category_link=36

5474_R291.jpg

 

Привод к зонному клапану нормально закрытый vodoprovod.ua/cat/?product=6842&category_link=57

6842_R478.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А где у нас можно такое купить? Если я верно понял по той ссылке то с учетом доставки цена не такая уж и интересная, тогда уж на месте лучше купить что-то похожее.

 

Я без понятия, я просто показал к чему идет прогресс и к чему нужно стремится.

Мне доставка будет бесплатно ибо сам заберу в Берлине

 

ЗЫ. Стремится нужно даже не к таким, а к управляемым извне, можели системы MAX!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот этим клапаном и должен управлять термостат по температуре второго этажа.

 

Можливо першого поверху? На першому ТП і камін, на другому радіатори в мене. Я так розумію це просто клапан і його треба перекривати, коли температура досягла заданої, і цей клапан стоїть на вході ТП і відключає подачу гарячої води в ТП, а насос ТП постійно ганяє воду в ТП, правильно?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привод к зонному клапану нормально закрытый vodoprovod.ua/cat/?product=6842&category_link=57

6842_R478.jpg

 

Написано - Термоголовка электрическая ?

Ця штука просто відкриває\закриває клапан при подачі напруги чи вона і до температури привязується?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А где у нас можно такое купить? Если я верно понял по той ссылке то с учетом доставки цена не такая уж и интересная, тогда уж на месте лучше купить что-то похожее.

 

я планую замовити таку штуку з вдома термостатами у китайців. Вони давно обіцяють і термоголовки, але вони там дурних грошей коштують, зато з вайфаем :)

chrome_2016-09-23_22-05-45.png.d269d7cca3ed64c8b37636a996084be2.png

chrome_2016-09-23_22-05-15.png.3f5fbba5f306b5dab86b8ffff38d4c59.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...