Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Кухня - що б я зробив, а що - ніколи. При плануванні

sergge1

Рекомендовані повідомлення

Колеги, доброго дня.

Дотримуюся думки - якщо хочеш зробити добре, а тим більше для себе - зроби сам.

Займаюся кухнею, спланувати і організувати хочу точно все сам, а креслення і зібрати під питанням.

У планування маю на меті (в порядку пріоритетності) - максимально зручно, просто, надійно.

 

На даному етапі є голі стіни (штукатурка + фарбування), чистова електрика і холодильник.

Електрику робив сам. З електрики використовував те, що було від забудовника + прокинув кілька доп ліній, і в підсумку маю таке:

  • А1 (всередині) - 4 розетки - на трьох окремих лініях (під холодильник, духовку, і дві загального призначення)
  • А2 (всередині) - 3-фазна розетка під варильну поверхню
  • Б - прохідний вимикач led підсвічування (y) + дві розетки заг.призначення
  • В - прохідний вимикач led підсвічування (у) + дві розетки заг.призначення + терморегулятор теплого полу в зоні кухні.
  • Г - дві розетки загального призначення
  • Д (всередині) - дві розетки - для подрібнювача відходів і посудомийки

Найголовніше - холодильник на окремій лінії, в щитку можна вимк все одним автоматом, крім холодильника.

Вивід кабелю "х" - під витяжку (підключено до лінії стельового загального освітлення)

Вивід кабелю "у" - під світлодіодне освітлення робочої поверхні, ввімк\ вимк прохідними вимикачами на постах Б і В.

 

Холодильник (1.1-1.2) Духова шафа (2), мірковолновка (3), пусодомийка (6) - вбудовані.

Навісні тумби - під стелю (щоб не було пилозбірника вгорі + використовувати ефективно об'єм кухні).

На стіні, де витяжка (5) - немає навісних тумб (щоб головою не боятися вдаритися, і вільніше так виглядає.

 

 

photo-2020-04-11-08-46.jpg

 

  • По всьому периметру в цоколі - планую висувні ящики - для пакетів з пакетами і іншого дріб'язку.
  • Над холодильником і духовкою + мікрохвильовкою - тумби в стелю.
  • Висота стелі 265см. Ширина робочої поверхні 60см.
  • Стіна з боку мийки - гіпсокартон, за ним 10мм утеплювач, далі несуча бетонна. Та стіна, де витяжка - цегла, по іншу сторону - санвузол.
  • Та частина кухні, яка правіше посудомийки - можливо забереться, місця ніби й так досить, ще думаю.
  • Нижня частина кухні - це все висувні ящики, верхня частина (навісна) - відкриваються вгору.
  • Вода підведена 3ма трубками: хол + гар централізовані, + гар від бойлера (він у санвузлі).
  • Мета глобальна - розмістити все так, щоб на робочій поверхні взагалі нічого не знаходилося. Основна робоча зона - між вар.поверхнею та мийкою - над ящиками 12 і 16.

 

Зберігання основних пристроїв кухні по ящикам:

13 - кастрюлі, сковорідки - під плитою зручно.

12 - ложки, вилки - основна робоча зона (між вар.поверхностью і мийкою)

23 - тарілки-чашки (над мийкою і посудомийкою)

10 - відро для сміття, кухонні хімія, ганчірки.

8.1 \ 8.2 - об'ємні пристрої - міксер, може хлібопічка чи т.д.

 

 

Що скажете - як загальна ідея? Чи все з важливого врахував? Чи потрібно ще на щось звернути увагу при плануванні?

 

Також, залишаються відкритими для себе питання:

- де розмістити кавомашину (не хочу щоб займала робочу поверхню).

- що робити з питною водою - завжди користувався з 19-л бутиля з помпою. Воду набираю в бюветі в 50 метрів від будинку. Щоб бутиль окремо стояв - не підходить (не люблю пилозбірники), з помпою в шафку - не підходить (воду п'ю часто, постійно закривати відкривати шкафчик - незручно), куди вставити не зрозуміло. Один з варіантів - поставити в (10) - і з електропомпою вивести до основного крану по кнопці. Тим більше там розетка є внизу, можна підключити електропомпу.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня похожая планировка, правда мойка и плита с духовкой на других стенах. Есть правило рабочего треугольника на кухне - вы берёте продукты в холодильнике, моете, обрабатываете и готовите. Поэтому холодильник-мойку-плиту/духовку, если есть возможность, лучше располагать именно в такой последовательности. Сама проектировала себе кухню, показывала менеджерам Blum, так они очень хвалили функциональное расположение зон. В принципе за 4 года эксплуатации кухни я никаких недостатков не выявила, очень удобно работать, времени и сил на готовку уходит меньше. До этого была кухня 7м2 в обычной панельке, и там была жесть))
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

955BE394-B593-448B-AA05-14C12CDB24B6.thumb.jpeg.d255deb09e7d36ca7e37ec24f8979229.jpeg

 

D6743B8B-D1B6-4BCD-AD73-569BA7F63777.thumb.jpeg.7f5914bdf9b637327089d761797bd81a.jpeg

 

Справа у меня зона хранения (запасы, бакалея, все для выпечки в духовке). Зона, там где микроволновка, хранение бакалеи, которой сейчас пользуюсь. Под плитой все для готовки - сковороды, кастрюли... Левее - столовые приборы, мисочки-судочки. Вверху над ними - хлебница, кофе, чай и т.п. Угловые шкафы, нижние и верхние, хранение техники-посуды, которой не пользуемся каждый день, гостевые наборы. Под умывальником мусорное ведро, левее -карго, там губки, тряпки, полотенца для мойки/посудомойки. И последняя секция - посудомойка. Кстати, правшам рекомендуют устанавливать посудомойку слева от мойки. Над мойкой у меня зона сушки посуды. Посудомойку выгружаю или в верхнюю секцию правее от мойки (там посуда для каждодневного использования) или в выдвижные ящики с мисками/судочками и столовыми приборами. Получается что я не делаю лишних передвижений, стою на одном месте. Это удобно. Ну и самая крайняя секция, после посудомойки, это холодильник (на фото его не видно).

И да, у меня над посудомойкой в навесном шкафчике размещена аптечка, на три полных секции)) Мне очень удобно ее иметь именно на кухне)

Кухней своей очень довольна, единственное, в процессе эксплуатации, появилось несколько замечаний. Первое, и самое достающее, в следующий раз под раковиной буду делать только зону хранения Химии/тряпок или фильтр воды. Мусорное ведро только в отдельной секции, там где кроме перегородок ничего нет. Я уже замучилась вымывать сифон и шланги после детей - никак аккуратно не получается попасть в мусорное ведро :shock:

Немного не хватает зоны хранения овощей, так чтоб был небольшой запас картошки, моркови, буряка, лука... Это не очень критичное замечание, все храниться в трёх шагах на терассе, но все же...))

Ну и третье - мы вначале и не догадывались что у нас появится кот, который к тому же все время голодный... поэтому миски постоянно крутим куда бы удобней их определить))

  • Лайк 11
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

використовувати ефективно об'єм кухні)

На стіні, де витяжка (5) - немає навісних тумб (щоб головою не боятися вдаритися, і вільніше так виглядає

 

 

Ви бажаєте використати ефективно об'єм кухні но коло витяжки робите пусту стіну.

а чому там головою потрібно битися??? і як це має відбуватися???

 

Добавлено через 5 минут

Brayonsa 12 розеток це круто +100500 :flag1:

для цікавості, всі вони колись були зайняті одночасно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Brayonsa 12 розеток це круто +100500 :flag1:

для цікавості, всі вони колись були зайняті одночасно?

 

Не, розеток 15)) ещё три розетки и выключатель спрятались за микроволновкой

 

Все одновременно конечно не были заняты, но практически все - бывало. У меня постоянно подключены чайник, кофемашина, микроволновка, гриль, комбайн. При готовке спокойно включаю блендер, блинницу, мороженицу, миксер, вафельницу, две мультиварки... - под каждый девайс есть розетка, что очень удобно. Но возникает проблема - не хватает рабочей поверхности�� В следующий дом планирую рабочий остров)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Brayonsa, а чем обоснованно решение не встраивать СВЧ в шкаф? Выглядит нелогичным микроволновка, занимающая часть рабочей поверхности, когда духовка встроена в шкаф, в который можно было встроить и СВЧ.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Brayonsa, а чем обоснованно решение не встраивать СВЧ в шкаф? Выглядит нелогичным микроволновка, занимающая часть рабочей поверхности, когда духовка встроена в шкаф, в который можно было встроить и СВЧ.

 

Все очень просто - я не очень жалую микроволновки, четыре года без неё обходились. Пришлось ее купить, чтоб дети еду могли себе разогреть. На следующей кухне будет встроенная.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
Зачем вам кофемашина, неужели кофе пить?) Это вредно)) А если честно, пока не придумал где бы я расположил ее, если не на рабочей поверхности. Может полочка?)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...
Найголовніше - холодильник на окремій лінії, в щитку можна вимк все одним автоматом, крім холодильника.

зачем ?

обоснуйте

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене холодильник теж окремою лінією, стоїть на ній реле затримки. Можливо це звичка з сільської хати, коли бували проблеми з електроенергією і погану погоду, за 30хв могли 10разів вмикати/вимикати.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Що скажете - як загальна ідея?

 

Як на мене - не дуже добре що холодильник і духовка з мыкрохвильовкою стоять впритул, яка б не була в них ізоляція, але пічки будуть нагрівати холодильники. Друге, що мені не подобається - робоча поверхня повинна бути мінімум 1,2м без розривів - місити тісто, правіше розкатувати, ще правіше ліпити вареники. Це лиш приклад, може невдалий, але хозяйки знають, що стіл має бути великим, особливо для складних рецептів. Я би змістив мийку в кут, тоді зправа був би довгий стіл

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

отпуск

 

при длительном отсутствии холодильник надо убирать и выключать.

уехали ..сбой на линии автомат выбило ..приезжаем ...холодильник завонялся ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...
Як на мене - не дуже добре що холодильник і духовка з мыкрохвильовкою стоять впритул, яка б не була в них ізоляція, але пічки будуть нагрівати холодильники. Друге, що мені не подобається - робоча поверхня повинна бути мінімум 1,2м без розривів - місити тісто, правіше розкатувати, ще правіше ліпити вареники. Це лиш приклад, може невдалий, але хозяйки знають, що стіл має бути великим, особливо для складних рецептів. Я би змістив мийку в кут, тоді зправа був би довгий стіл

Погоджуюся по обох пунктах. Зазвичай в таких кухнях де є холодильник і колона з духовкою та мікрохвильовкою їй розносять в протилежні боки кутовоі кухні. Так кухня візуально виглядає більш завершеною, технічно духовка не гріє холодильник і користуватись зручно. У Вас я би змістила колону з духовкою на місце холодильника (і всі решту шафок разом із нею вліво), в куток шафу №6. Холодильник перенести на праву стіну в самий кінець. Тоді з'являється велика зона для приготування справа від плити.

По правій стіні тоді по обидва боки від мийки будуть висувні шафки. А кавоварку, вважаю треба тримати на столі, а не ховати десь. В кутку над 12 шафкою вона не буде заважати і до крана з водою близько (доливати водутреба досить часто і викидати жмих в смітник так само).

В колоні духовку краще розмістити по висоті так, щоб шафка 8.1 була в один рівень з тими, що справа, 8.2 взагалі прибрати. Доречі хлибопічка туди наврядчи стане по висоті. Зі свого досвіду можу сказати, що великі прилади, які часто використовуються треба тримати на столі - мультиварка, хлібопічка, комбайн. Вони досить об'їмні і тягати їх туди-сюди досить не зручно. Розумію Ваше бажання мати пустий стіл, але кухня - це в першу чергу зручність користування, а вже потім зовнішній вигляд. До того ж декілька приладів вигляду не псують, особливо, якщо іх підібрати по дизайну. Шафку 13 можна так само розділити на 2 висувні. Каструлі зручніше діставати з висувної шухляди, ніж тягти з полиці і простір так використовується більш ефективно. Дрібну техніка (міксер, блендер, м'ясорубку) зручніше тримати біля робочої поверхні - шафа 16. Тільки зараз здогадалась, що 6 - це, мабуть, посудомийка. Тоді її зручніше поміняти з шухлядами 12/18, а в куток поставити ті шухляди, що у Вас останні по правій стіні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...

Кухня очень маленькая у меня, хотим купить квартиру побольше, и кухня там будет в два раза больше, как лучше расположить свет одной люстрой или точечными светильниками (сейчас 4 квадрата, будет 10 )?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

07.07.2020 в 08:20, allanek сказав:

Brayonsa, а чем обоснованно решение не встраивать СВЧ в шкаф? Выглядит нелогичным микроволновка, занимающая часть рабочей поверхности, когда духовка встроена в шкаф, в который можно было встроить и СВЧ.

Цікавить практичність вбудовування духовки в шафу, як живе шафа бо так чи інакше при приготуванні бризкає жир абощо

І саме головне температура+примусова вентиляція, зазвичай у задній стінці - куди?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Дощ сказал:

Цікавить практичність вбудовування духовки в шафу, як живе шафа бо так чи інакше при приготуванні бризкає жир абощо

І саме головне температура+примусова вентиляція, зазвичай у задній стінці - куди?

Духовка в любом случае встраивается в мебель. А мебель может быть нижней тумбой или шкафом. Кстати, в нижней тумбе духовке тяжелее с точки зрения температурного режима, там нет выхода воздуха в задней части вверх. А в шкафу в верхней части есть отверстие. Все, что брызгает, остаётся внутри. Такое размещение проверено десятилетиями. Некоторые боятся духовку возле встроенного холодильника ставить, но с этим также нет проблем.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, holly molly сказал:

кухня там будет в два раза больше, как лучше расположить свет одной люстрой или точечными светильниками (сейчас 4 квадрата, будет 10 )?

Лучше сделать

- один лайтбокс по центру потолка (общее освещение)

+ подсветку рабочей поверхности линейными светильниками или лентой

+ подвесной светильник (2-3 лампы) над обеденным столом, если стол не по центру

+ 2-3 точечных светильника над диваном (если на кухне будет диван) для работы/чтения

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 04.07.2021 в 00:14, Дощ сказал:

Цікавить практичність вбудовування духовки в шафу, як живе шафа бо так чи інакше при приготуванні бризкає жир абощо

І саме головне температура+примусова вентиляція, зазвичай у задній стінці - куди?

Якщо духовка під столешню, між ними 5мм і в самій духовці є отвори для виходу повітря. Для входу повітря в цоколі вентрешітка. Задньої стінки в меблях за духовкою не роблять.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.04.2020 в 10:12, sergge1 сказал:

Та частина кухні, яка правіше посудомийки - можливо забереться, місця ніби й так досить, ще думаю.

ПМ монтується між тумбами, інакше гемор забезпечений

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...