Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сонячний колектор + сонячна батерея - як поєднати правильно ?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Не до кінця розумію логіку роботи системи з колекторами.

Ранок - сонце гріє - колектор гріє бойлер з водою. Нагрів до 65 градусів. Відключився.

Ввечері вода в більшості використалась. Ніч - сонця немає. Бойлер трохи охолов.

На ранок пасмурно, сонця немає. Увімкнувся ТЕН ( не бути ж без гарячої води). Нагрів воду. Вийшло сонце - а колекторові немає що гріти - вода і так гаряча. На вечір воду використали. Ніч. Колектор не працює...знову ТЕН?

По-перше, краще щоб бак був об'ємом не менш добового споживання гарячої води (+55оС), а краще у 1.5-2 рази більше.

По-друге - бак вертикального типу, тоді буде стратифікація (більш горяча вода завжди бути зверху та не змішується з холодною, яка потрапляє до низу, коли починаєте користуватись).

У цьому випадку на ранок залишається достатньо гарячої води щоб ні ТЕН ні котел не вмикались, а потім вже знову починається прогрів сонцем (скільки зможе, навіть якщо хмари).

 

Тобто хочу зрозуміти логіку роботи, оскільки пишуть про 75% економії на трубчатому колекторі.

Мало ймовірно, що продавці Вам будуть пропонувати геліосистему з реальною 75% річною економією (я розумію Ви про ці відсотки), тому ще це дорожче ніж будуть пропонувати конкуренти... ;) Так, вони можуть "гарантувати" що саме їх система така, але, реально більш ймовірно отримати 50% економії за рік (влітку в сонячний день 100%, = 70-80% у середньому за літо).

 

Вакумний трубчастий колектор не дасть Вам переваг, особливо при використанні для ГВП (ціна/продуктивність/термін використання). Можете самі порівняти данні на сайті Швейцарської лабораторії сонячної енергетики

 

5_SPF_dif2_min.png

 

 

Автоматика котла влаштована так, що коли внизу бойлера холодна вода, а вгорі не менше 40 градусів, газ не включається. Коли температура вгорі бойлера падає нижче 40, котел запускає зарядку бойлера газом. Нагрівання йде з повною потужністю котла та перемішуванням бойлера окремим насосом. Таким чином бойлер повністю заряджається до 50 градусів. Якщо у цей час з'явиться сонце, воно догріє бойлер до 80. Реально у мене на підігрів води літом за 4 місяці використано 3 куби газу.

 

Так і в нашій автоматиці є цей алгоритм. А також ще є така функція, що може додатково блокувати запуск котла (ТЕНа), коли є достатній запас тепла орієнтуючись ще на температуру знизу бака...

 

...для Кращого розуміння ми два роки викладали графіки роботи нашої геліосистеми... По ним може більше зрозуміти.

наприклад:

 

graf_139.gif

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую всім за відгуки. Ви справжні друзі! :flag1:

 

У мене бак на 250 літрів з двома змієвиками: для газу + для сонця + вмонтований ТЕН на 2,2 кВт.

 

Тоді напевно ТЕН налаштувати на 50 (чи навіть 45) градусів, щоб вмикався і доганяв температуру до 50-ти. Ну а далі до 80-ти вже сонцем.

 

Тут важливо триходовий поставити на 55 градусів, щоб змішував з гарячу воду з холодною щоб не ошпаритись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...для Кращого розуміння ми два роки викладали графіки роботи нашої геліосистеми... По ним може більше зрозуміти.

 

По графікам я бачу, що розхід води співпадає за часом з сонячною активністю. Мабуть, це офісне приміщення :). У будинку водорозбір переважно тоді, коли сонце вже сіло, або ще не піднялось.

 

Добавлено через 57 секунд

Тут важливо триходовий поставити на 55 градусів, щоб змішував з гарячу воду з холодною щоб не ошпаритись.

 

55 вже загаряче, краще 45-50.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

yurriy, так система наша на виробництві, але коли є достатній об'єм баку, майже не важливо, коли здійснюється водоразбір... У нас багато даних з інших приватних систем, але вони всі такі різні, та на самих простих (як ця) часто не встановлюється більш дорога автоматика з усіма додатковими давачами расходу, системою віддаленого моніторінгу та іншим... А по більш складним системам набагато більше даних, але Вас також може це не влаштувати... ))

 

Sharkan, краще щоб ТЕН був вище геліотеплообмінника - тоді зверху бака завжди можна підтримувати необхідну температуру не блокуючи роботу сонця. Також, чим нижче температура горячої води - тим віще ККД, менше тепловтрат, та менше корозійних процесів та накипу (якщо не має обратного осмосу). Але рекомендовано хоча б раз на добу підігрівати воду до +55оС для захисту від бактерій (а раз на тиждень прогрів до +65оС).

 

Якщо казати просто: вода охолоджує контур сонячних колекторів (як двигун авто), чим холодніше вода знизу бака (де і є теплообмінник) - тим холодніші будуть і сонячні колектори.

Тому коли, наприклад, у вихідні, у спекотний сонячний день почалося масштабне використання гарячої води (у низ бака потрапляє холодна вода +10..+15оС) Ви можете спостерігати, що зверху бака досі +60оС, а знизу падає до +30, +20оС і сонячні колектори раптом з +80оС стали +60оС, +40оС...

*усе це також можно бачити на наших графіках

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...А по більш складним системам набагато більше даних, але Вас також може це не влаштувати... ))

 

Шо це було? Я вас чимось зачепив? Навiть не мав на думцI. :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шо це було? Я вас чимось зачепив? Навiть не мав на думцI. :(

 

Ні, усе гаразд! :flag1:

Я ж дуже посміхнувся - "))"

...просто, на всю ці графіку - щоб її викласти "красиво", треба кожен раз попрацювати, але часу не так багато, та і 99% вже це обговорювалось раніше...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...