Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

АГВ-80

Владимир 22

Рекомендовані повідомлення

Подумав, може кому цікаво буде про старий добрий АГВ-80 почитати. Мені він дістався в якості приданого дружини, жарт, коротше віддав тесть практично новий АГВ, який років з 30 простояв на стриху, а я в силу браку коштів на нормальний котел поставив його на опалення і гарячу воду. Рік він проробив в такому режимі - нарікань не маю. Потім правда купив звичайний парапетний котел, який поставив паралельно. Зараз АГВ використовується лише на гарячу воду. Правда я його трошки переудосконалив: зробий новий турбулізатор із якогось шнека, який обрізав до внутрішнього діаметра труби котла, турбулізатор десь на 8 обертів. На виході з котла поставив шайбу, яка обмежує діаметр до 50 мм. і зверху надів тягопреривач (такий ковпак) на який вже надів гофру і в комин. Підняв пальник десь на 60-70 мм з допомогою трубки підходящого діаметру. Автоматика - вобше не фунциклірувала, працювала на дротику - хто має АГВ той знає. Спершу зменшив різницю температур ввімкнення та вимкнення подачі газу на основний пальник - банально з допомогою металічних підкладок у механізм ( обережно - там пружина дуже туга і стріляє, може покалічити до синяків), притер з допомогою дрельки головний клапан до сідла (трошки пасти гоя і обережно крутити) газ поки що не протікає, ущільнив все решта уніпаком (такий герметик до паклі і труб) і все, ага ще банально розклепавши трубку подачі газу на пільтний пальник (не знайшов підходящого краника на тоненьку трубку) домігся мінімально стабільного втримання термопарою електромагнітного клапанаю. По замірах термометром при розігрітому котлі тепература на виході з котла диму 115 градусів - показник сучасних котлів. У порівнянні із парпетником Термобар КС ГВС16 витрата газу незначно перевищує (проте до певної межі - до температури 50 градусів, якщо ж кочегарити АГВ на 60-70 градусів на батареї то газу буде десь до 0.8 м3 годину, більше не пропустить головний жиклер, батареї алюмінієві 45- ребер+тепла підлога кухня і коридор). Стоїть циркуляційний насос постійно ввімкнений. Коли АГВ працює на батареї виставляю режим коли основний пальник не гаситься, з досвіду чим менший язик полумя на основному пальнику десь 20-30 мм котел економічніший аніж при повністю відкритому кранику коли котел працює в циклічному режимі. Провірено регулярними записами витрати і температури впродовж 3-х років. Зараз не рахую бо ітак вкладаюся в норму 2500 м3 газу в рік. Навіть АГВ літом не виключаю, так горить з квітня по вересень-жовтень. Витрата газу літом до 30м3 місяць (є ще плитка, 3 дорослих, постіно миємся бо село, господарки, будова) отака історія. Хто має такі котли, або має можливість їх купити не кладіть на них хрест, поставте бодай паралельно, не підведуть. З інформації форумів АГВ працюють до 25-30 років, коли сучасні стальні до 7-10. Тиск витримують до 6 атм - нашим котлам таке і не снилося. Ще одне згадав - на даний час в Росії виготовляють наступників АГВ і досить успішно - такі самі циліндричні тільки облагороджені, з новою автоматикою і навіть із другим контуром, це говорить про вдалу конструкцію.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...
Чтото я в этих АГВ 80 не разберусь. вроде на вид похоже, а начинаешь читать описание, так там какие то электроклапана, авторегуляторы... купил хату с этим котлом и с ним три зимы пережил, какаето там механика стоит, но регулировка работает одна. краном как на газовой плите сделал пламя больше или меньше и все. буду его переделывать на отработку, хотел схему его устройства найти...

641554436_1501.thumb.jpg.678d2c8f441366c2583494b5a690fe00.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
Чтото я в этих АГВ 80 не разберусь. вроде на вид похоже, а начинаешь читать описание, так там какие то электроклапана, авторегуляторы... купил хату с этим котлом и с ним три зимы пережил, какаето там механика стоит, но регулировка работает одна. краном как на газовой плите сделал пламя больше или меньше и все. буду его переделывать на отработку, хотел схему его устройства найти...

Впечатлила цена 78!!!!!рублей.Эх,ностальгия!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...