Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чавунна буржуйка EUROKOM INGRID

jadro

Рекомендовані повідомлення

Вітаю всіх форумчан.

Хочу поділитися практикою використання чавунної буржуйки Ingrid. Можливо комусь буде цікаво, а може і стане у пригоді.

Спочатку трохи охаректиризую задачі, які я ставив перед собою плануючи придбати даний пристрій та коротко охарактеризувати свій будинок.

Дім в пригороді Полтави - 80 м.кв. з ракушняку, утеплений пінополістеролом (синім), вікна - металопластикові, основне опалення газовий котел Immergaz двохконтурний, радіатори сталеві =3259&"]KERMI.

В принципі все збудував з міркувань енергозбереження і економії, так в минулому році витрати газу за опалювальний сезон склали 1350 кубів,( трохи не вклалися в дешеву ціну) що я думаю не погано, враховуючи те, що дуже і не економили.

В 2016 ціни на газ обіцяли підвищити, та і взагалі керувалися тим, що енергоресурси в європі дорогі - вирішили з дружиною придбати чавунна буржуйку, як додаткове джерело опалення.

Чому саме буржуйку, а не дровяний котел? По перше, не хотілося перебудовувати систему опалення, по друге - простота в монтажу.

 

Добавлено через 20 минут

Проаналізувавши ринок буржуйку зупинився на даний моделі по ряду причин.

1. Чавунна, тому що тривалий термін експлуатації.

2. Декоративна, впишеться в інтер'єр.

3. Дешева - серед подібних.

4. Доступність - в інтернет-магазині.

 

Буржуйку придбав тут у серпні цього року за 6750 грн. Доставка Новой поштой (за рахунок магазина, за шо окрема подяка). Відправили швидко, претензій до магазина немає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При першому огляді відмітив, що скло не ізольоване керамічним шнуром. Тому шнур придбав окремо і встановив на герметик. Дверцята і верхній отвір ізольовані надійно, піддимлювань не відмічадося.

Зовнішній вигляд претензій не викликає. Буржуйка повністю складається з чавунних елементів (за винятком дна, яке зроблено з стального листа).

В комплекті з буржуйкою були вкладені одна рукавичка з жаростійкої тканини, ключ для піднімання верхньої кришки та інструкція.

Інструкція була повністю на польській мові і чомусь для буржуйки Verdo хоча і повністю ідентичну. Нюанс не критичний, але читати на українській мові було б приємніше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для оформелння буржуйки в інтерєрі та ізоляції від шпалер зробив на задню стінку деревяний каркас, який зашив гіпсокартоном та оздобив гіпсовою плиткою Барселона.

Підключення до димоходу заднє. В якості димоходу використав сендвіч трубу 120 внутрішня нержавійка, 180 зовнішня оцинковка. Прохід через декоративний портал зробив нержавіючою трубою 120, додатково вмонтувавшив порталі в якості ізолюючого шару керамзіто-бетонну плиту з отвором під димохід. Плита служить одночасно і теплоаккумулятором.

В якості постамента використав OSB лист на який приклеїв керамічну плитку під натуральний камінь.

Бокова відстань від стіни 60 см, дивану 50 см, відстань від задньої стінки 20 см. Меблі та стіни не перегріваються.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трубу брав в інтернет-магазині Димолюкс.

Висота димохідної труби 5,3 м при загальній довжині 4,7 м. При цій висоті тяга нормальна, хоча труба нижча за рівень кута в 10 град. від рівня конька.

Криша дуже висока, труба дорога, тому вирішив трохи зекономити. Буду спостерігати за тягою далі.

Монтуючи трубу пробував розтоплювати буржуйку при висоті труби 3,5 м. Була зворотня тяга, хоча коли труба прогрівалася задимленості не спостерігалося. Однак потім запах попелу та гарі затягувало в дім.

PA010417.thumb.JPG.20fea3a01b1e92a36ef524a4958dc357.JPG

Змінено користувачем jadro
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Загальні враження та висновки:

 

з плюсів

- буржуйка прогрівається та віддає тепло швидко, вже через 15-20 хв. по кімнаті розходиться приємне тепло.

- двох дубових полін вистачило топити весь вечір в придушеному режимі.

- вписується в інтерєр, настроює на відпочинок.

- не димить, що дозволило встановити в звичайній житловій кімнаті.

- дозволяє опалювати дім без вмикання газового котла при зниженні зовнішньої температури до 5 гадусів.

 

з мінусів

- при перших розпалюваннях вигорала змазка та герметик швів, трохи чаділо, прийшлося вентилювати весь дім

- скло дуже закопчується, навіть при опаленні при прямій тязі через нижні дверці. При опалюванні в придушеному режимі через скло на ранок нічого побачити не можна.

- вичахає швидко, хоча можливо це субєктивний висновок, але очікував кращого ефекту.

 

 

Будемо чекати на морози, щоб прорахувати економічний ефект.

Загальна вартість покупки з врахуванням димових труб та монтажу власними силами склала приблизно 11 000 грн. Початково планував витратити на все приблизно 9 тис.

Також помилково вказав занижену вартість буржуйки в першому пості, реальна вартість 7695 грн.

 

 

Будуть питання задавайте, з радістю дам відповідь...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Вніс деякі зміни в конструкцію буржуйки, а саме встановив стальну пластину в топочній камері.

До встановлення пластини значна частина полум'я вилітала в димохід, тепер же, обходячи стальну пластину, вогонь сильніше підігріває верхню частину буржуйки.

Потепління відчутно відразу.

Перше фото - вигляд через передні дверцята

Друге фото - вигляд через верхній отвір

PC240917.thumb.JPG.af13a37528cb66e80b16bab5f55429bc.JPG

PC240918.thumb.JPG.7fd1c1af4bec1f8bc0847a532585822c.JPG

Змінено користувачем jadro
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З приводу економії газу.

В періоди незначного зниження температури повітря до -5, економія складає приблизно 30%, бо газовий котел на мінімумі працює все одно.

Коли ж температура знижується і далі економія складае 50%, бо газовий котел на більшу потужність майже не вмикаємо, а буржуйкою натоплюємо до 22 градусів і вище.

Так для прикладу:

в минулому році в листопаді спалали 150 кубів газу, в цьому 100,

в грудні минулого року 200 кубів, в цьому 110.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Использую в основном загрузку через переднюю дверцу, дрова длинной от 20 до 30 см. Через верхнюю конфорку можно загрузить дрова длинной до 40 см, но только перед растопкой. Во время горения верхней конфоркой не пользуюсь, так как буржуйка немного дымит при верхней загрузке дров.

Дрова горят любые: тонкий хворост, колотые на пополам поленья, обрезки доски и пр. Конечно лучше использовать сухие дрова лиственных пород, но я, с целью экономии, подмешиваю и сосновые и сырые. Горит все.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...

кому интиресно

сей час данную печку можно купить по акционной цене EUROKOM INGRID в районе 240 еврейских

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Могу предложить данную печку EUROKOM INGRID по цене235 еврейских у.е

Все хорошо, кроме размера дров. Распил обычно как бы 35. Но реально нужно, чтобы влазило 40.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Венгры делают вертикальную загрузку в своих печах. В такого плана модели уже влезет 50 см

 

kaminhouse.com.ua/kaminofen/item/wamsler-colorado-5-%D0%BA%D0%B2%D1%82-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D1%8D%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C?category_id=44

 

kaminhouse.com.ua/kaminofen/item/wamsler-colorado-5-%D0%BA%D0%B2%D1%82-%D0%B1%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%8F-%D1%8D%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C-3?category_id=44

 

kaminhouse.com.ua/kaminofen/item/печь-камин-toldi-piroliz-8-10-kwt?category_id=44

 

kaminhouse.com.ua/kaminofen/item/camino8?category_id=44

 

Топки в данных моделях комбинированные чугун шамот сталь с варочными поверхностями и вторичным дожигом

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вищевказані моделі цікаві а плані практичності, однак хотілося б і якогось ретро дизайну. Поставить в топочній - да, а в кімнаті для відпочинку, на мій погляд хотілося б щось вишукане. Хоча можливо для когось підійде і хайтек.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня! Проживаю в Полтаві, маю в планах придбати таку ж піч або схожу (але ця поки подобається найбільше) для протопки в період міжсезоння а також для перестраховки на випадок аварійних ситуацій. Jadro поділіться, Ви коли топите пічкою, протоплюєте тільки ввечері чи постійно цілу добу, і в ночі, чи підкидаєте пальне ? Скільки у вас опалювальна площа в будинку, коли топите - відкриваєте двері в інші кімнати щоб тепло йшло, чи топите тільки в тій кімнаті де піч?

В мене димохід вже є, був в проекті на будинок, канал (димохід) в цегляній капітальній несущій стіні по серед будинку. Якщо знаєте, проконсультуйте, чи можливо використовувати даний цегляний димохід, чи його потрібно гільзувати чи як? Чи потрібно димохід робити як у вас, сендвіч по зовнішній стіні будинку...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

to DIMPOL

 

Доброго дня.

З приводу питань, які Вас цікавлять.

 

- здебільшого протоплюю ввечері, коли повертаюся з роботи, як правило розтоплюю приблизно о шостій і топиться буржуйка до одинадцятої, а коли і довше. Я, як правило лягаю спати, а дружина в мене сова і може не спати до третьої ночі, вона по мірі необхідності і підкидає дров. Після закладки дров буржуйка в придушеному режимі, гріє десь 2-3 години та ще годину вистигає. На ранок, як правило холодна.

- на вихідних розтоплюємо трохи раніше, десь з обіду

- площа будинку 80 кв.м., як уже зазначав у першому пості.

- коли топлю буржуйку, двері відкриті у всі кімнати, а по середині будинку встановлюю вентилятор, щоб була циркуляція повітря по всьому будинку, тепло розходиться по всіх кімнатах.

 

 

З приводу використання димоходу багато порадити не можу, так як сам не спеціаліст, але на мою думку використовувати внутрішній димохід можна, я використовував сендвіч, так як не було передбачено димохід заздалегідь. Крім того не було високої впевненості в тому, що буду використовувати буржуйку і далі, так би мовити експериментував. В разі чого демонтував би і віддав батькам.

Після використання взимку - мабуть не віддамо... :)

 

З приводу гільзування, я думаю, можна почитати тут www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=38244

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...