Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Грозозащита зданий

Vиталик

Рекомендовані повідомлення

У кого есть реальные примеры построения эфективной системы грозозашиты. Какие материалы и изделия при этом использовали.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день! Основне обладнання це катанка мідна або оцинкована, контур заземлення і мачта. Можу порекомендувати системи Betterman. Звертайтесь по тел.066-336-94-85. Олексій. Порекомендував Петро Чорний. Будуть знижки.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Беттерманн - это достойные железяки, а вот аппаратную или "приборную" защиту я бы рекомендовал Моэллер или Шнайдер.

Полный и правильный комплект потянет около 7000 грн, но стоит того, работает на "ять" уже проверено, как подарочек, до недавнего времени варисторные вставочки шли двойным комплектом - очень удобно....

Там есть несколько хитрушек при построении линейки, посему, ежели сами монтировать будете - обязательно с фирмачами консультируйтесь, а то повторите мою ошибку на первом объекте - никто из поставщиков и слова не сказал о необходимости включения имитатора линии/индуктивности для корректной работы парочки связки разрядник/варистор...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Беттерманн - это достойные железяки, а вот аппаратную или "приборную" защиту я бы рекомендовал Моэллер или Шнайдер.

Полный и правильный комплект потянет около 7000 грн, но стоит того, работает на "ять" уже проверено, как подарочек, до недавнего времени варисторные вставочки шли двойным комплектом - очень удобно....

Там есть несколько хитрушек при построении линейки, посему, ежели сами монтировать будете - обязательно с фирмачами консультируйтесь, а то повторите мою ошибку на первом объекте - никто из поставщиков и слова не сказал о необходимости включения имитатора линии/индуктивности для корректной работы парочки связки разрядник/варистор...

Как применять я в курсе. На сколько эфективно работают варисторы в данных схемах ? были ли у Вас случаи сработки (выгорания) варисторов и страдали ли при этом бытовая техника?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У кого есть реальные примеры построения эфективной системы грозозашиты. Какие материалы и изделия при этом использовали.

Медная катанка, которую мне предложили на Batterman, оказалась ровно вдвое дороже, чем на базе "АСКО+" (тел 567-08-19), потому к вопросу комплектовки лучше подходить творчески ;)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То, что молниезащита желательна- тут и вопросов нет.....

Но вот обязательна ли она...?

В смысле- обязан ли проектировщик предусматривать для деревянного здания в сельской местности систему молниезащиты...?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как применять я в курсе. На сколько эфективно работают варисторы в данных схемах ? были ли у Вас случаи сработки (выгорания) варисторов и страдали ли при этом бытовая техника?

Да, в феврале, при первых разрядах

А багажнике машины лежит комплект - заказчик потребовал экспертного заключения - ведь "дождя-то не было".....

Вы подали хорошую идею - сфоткаю сей девайс, т.к. он со всеми кабелюками-соединялками и вывешу на форуме с заключением Моэллера, вдруг кому-то да и "жизнь облегчу". Техника вся осталась в строю, чему я был рад - недостаток, сработка вводного автомата от выгорания имитатора "длинной линии", (на фотке видно) пришлось выезжать к заказчику и удалять "козу"...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Медная катанка, которую мне предложили на Batterman, оказалась ровно вдвое дороже, чем на базе "АСКО+" (тел 567-08-19), потому к вопросу комплектовки лучше подходить творчески ;)

+1 - сам всегда так делаю...

Были даже две попытки заказа "левых" стержней в Белой и Кировограде - но конус Морзе "не выдерживали" и оцинковка наша - дерьмо...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То, что молниезащита желательна- тут и вопросов нет.....

Но вот обязательна ли она...?

В смысле- обязан ли проектировщик предусматривать для деревянного здания в сельской местности систему молниезащиты...?

Ну а как же...кто вырос в таком месте, должен помнить, что всегда на какой-нибудь жердине около дома рубленного торчала железяка как можно выше и на "журавле", около общакового колодца - обязательно...

Да что там, в 1986 году под Киевом в Старой Дарнице пионерский лагерь "Чайка" - соснв там высоченные, так каждое дерево с молниеприёмником и и штыревым заземлителем - сам исполнял....эти правила кстати до сих пор никто не отменял....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну а как же...кто вырос в таком месте, должен помнить, что всегда на какой-нибудь жердине около дома рубленного торчала железяка как можно выше и на "журавле", около общакового колодца - обязательно...

Да что там, в 1986 году под Киевом в Старой Дарнице пионерский лагерь "Чайка" - соснв там высоченные, так каждое дерево с молниеприёмником и и штыревым заземлителем - сам исполнял....эти правила кстати до сих пор никто не отменял....

 

Спасибо.....я видал, конечно, в деревнях такое.....

Да вот наш " подрядчик " включает дурочку.....мол, не в курсе....и не надо оно вовсе...А здание должен сдать со всеми инженерными коммуникациями.....

По поводу ВК....я его прижму,никуда не денется.......а вот насчет молниезащиты.....не знаю, где искать...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 років потому...
кто устанавливал в последнее время? что по каким ценам?

Цены разные, зависит от применяемых материалов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в моем понимании - это по стандарту. www.energo-montage.ru/pages/top/articles/zaschita_eletkropitayuschih_ustanovok/ табл. 1, думаю на это дело есть так же и наш родной ГОСТ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в моем понимании - это по стандарту. www.energo-montage.ru/pages/t...hih_ustanovok/ табл. 1, думаю на это дело есть так же и наш родной ГОСТ

Вартість внутрішнього захисту буде залежати від багатьох факторів: кількості обладнання, що потрібно захистити; наявності зовнішнього блискавкозахисту (самий дорогий захист); виду лінії живлення і т.д.

Якщо хочете самі вплинути на вартість якісного захисту й не бути ошуканим, необхідно ознайомитись з наступними діючими стандартами в Україні:

1. ДСТУ IЕС 60664-1:2013 Узгодження ізоляції для устатковання низьковольтних систем. 1.2. Номінальна імпульсна напруга устатковання під'єднаного безпосередньо до низьковольтної мережі. Або продивитись короткий ролик з докладу, який Ви знайдете на цій сторінці: yvt.com.ua/uk/stiykist-pristoiv-do-grozovikh-perenaprug-video.html.

2. Якщо не має зовнішнього блискавкозахисту:

- ПУЕ 2015 року, Глава 2.1, Електропроводки, розділ «Захист від Перенапруг».

- ДСТУ CLC/TS 61643-12:2015. Пристрої захисту від імпульсних перенапруг для низьковольтних мереж живлення - Частина 12: Пристрої захисту від імпульсних перенапруг встановлені в низьковольтні мережі живлення. Вибір та принцип застосування.

3. В випадку наявності зовнішнього блискавкозахисту:

1. ДСТУ EN 62305-1:2012 Захист від блискавки. Частина1. Загальні принципи (EN 62305-1:2011, IDT)

2. ДСТУ EN 62305-2:2012 Захист від блискавки. Частина 2. Керування ризиками (EN 62305-2:2010, IDT).

3. ДСТУ EN 62305-4:2012 Захист від блискавки. Частина 4. Електричні та електронні системи, розташовані в будинках і спорудах (EN 62305-4:2010, IDT)

4. ДСТУ IЕС 60664-1:2013 Узгодження ізоляції для устатковання низьковольтних систем. 1.2. Номінальна імпульсна напруга устатковання під'єднаного безпосередньо до низьковольтної мережі.

Це діючі нормативні документи в Україні по захисту від імпульсних перенапруг для мережі живлення. Для інформаційних мереж додається ще стандарт «ДСТУ CLC/TS 61643-22:2015. Пристрої захисту від імпульсних перенапруг для низьковольтних мереж живлення - Частина 22: Пристрої захисту від імпульсних перенапруг встановлені в телекомунікаційні та мережі сигналізації. Вибір та принцип застосування.»

Для правильного розрахунку, необхідно знати характеристики Вашого обладнання (імпульсна стійкість), місце їх розташування в споруді (чи є поряд струмовідводи, вихід мережі за межі споруди) та відстані від РЩ по кабелю.

Також можете для себе знайти інформацію в розділі Статті на сайті yvt.com.ua/uk.

Доволі непоганим є практичне керівництво по вибору ПЗІП, яке розроблено компанією Saltek під їх продукцію. Більшість рекомендацій зроблено з припущення, що рівень блискакозахисту LPL I, тому все розраховано з певним запасом по міцності, відповідно й по вартості. Завантажити можна тут: yvt.com.ua/uk/frontend/misc/download.html?name=CategoryAttachment&id=30.

 

Якщо у Вас обмаль часу, а потреба існує, звертайтесь допоможу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вартість внутрішнього захисту буде залежати від багатьох факторів...
у меня частный дом. ввод от столба двумя не изолированными проводами. мачты громоотвода естественно нет.

планирую в будущем разработать и установить систему "умный дом" а это значит, что постоянно некоторое количество оборудования должно будет быть постоянно в рабочем состоянии и отключать ее при каждом дождике не вариант. да и автоматика к котлу этой весной выгорела. (при чем импульсный БП остался живым а вся логика в КЗ. обидно очень)

так же есть такой критерий как максимальная дешевизна без ущерба в надежности.

некоторые узлы могу изготовить самостоятельно.

дома нарыл два отечественных разрядника Р-350 и Р-35 последний в принципе если запаралелить то думаю, что можно будет использовать хотя предназначен он для защиты проводной аппаратуры связи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В будинок заходить фаза та PEN. В розподільчому щиті встановити однополюсний ПЗІП, комбінованого типу Тип 1+2 з Iimp (10/350)-7 кА. Це буде базовий захист, який дозволить виконати базовий захист від грозових та комутаційних перенапруг, що прийде по лінії живлення. Ці перенапруги явище доволі розповсюджене. Рівень захисту дозволяє захистити обладнання включно до побутових пристроїв що підключаються до розетки. Окрім обладнання з електронікою та мікропроцесорами. Це обладнання необхідно захищати додатково. Це стосується й Вашої плати котла. Ця ступінь захисту ПЗІП Тип 3. Оскільки вони встановлються біля обладнання, схема підключення захисних елементів зіркою. Хочете поекспериментувати, схему додаю. Пару вхідних даних:

Максимальна допустима напруга варистора 275-280 В, іскрового розрядника 255 В та вище. Захисна напруга спрацювання цих пристроїв до 1,2 кВ, при стійкості In(8/20)-2-3 кА. Обов'язковий тепловий захист варисторів від вигорання.

Так, зовсім забув. Після розподільчого щита має бути система TNC-S.

1838669746_3.jpg.1b79511a02d3c268a3cb72148dc86ca7.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тип 1+2 з Iimp (10/350)-7 кА.
это просто один разрядник на 7кА? или что еще сюда входит кроме заземления?

 

можно еще конкретные модели этих устройств защиты и примерные цены

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як рішення для Вашого випадку буде схема наведена нижче. Для тонкого захисту критичним є встановлення запобіжника в дану лінію струмового захисту з уставкою не більше 16 А. Коли будете встановлювати систему управління "розумний дім" необхідно буде встановити перед ним тонкий захист. Якщо це буде в одному щиті, необхідно буде передбачити погоджувальну індуктивність між двома ПЗІП.

Особливих складностей в виборі ПЗІП не має. Єдина складність - кожен електричний проект індивідуальний, відповідно необхідно під кожен проект виконувати свій індивідуальний захист від імпульсних перенапруг.

Важливо. Як тільки у Вас на верхніх частинах споруди з'являється комунікація, що має гальванічний зв'язок з РЕ шиною (заземлена), цей варіант можна прирівняти до споруди з блискавкозахистом.

SPD_V1.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
мне помогла разобраться в вопросе эта стать. рекомендую istochnikpitania.ru/index.files/Nov_sxem.files/Nov_sxem140.htm
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Озадачился отсутствием у себя на доме молниезащиты... Городить серьезную защиту просто нет возможности... денег в первую очередь :(

Но таки смущает меня металлическая труба твердотопливного котла, которая может принять на себя удар...

Сделал фото, для большей ясности. Вот такая трубища... Крыша дома - ЦПЧ.

 

 

 

1322192075_2453.thumb.jpg.8d3ba4ff8954a6f21d8ebf1cb45ce193.jpg

 

 

 

715794225_2455.thumb.jpg.e80d9543dd0c828c01737ed506603ca5.jpg

 

 

А вот такой промышленный объект, хлебзавод, с мачтами мобильной связи находится рядом на расстоянии около 250 метров от дома.

 

 

437703167_2454.thumb.jpg.a0453ba187da33023cb1ddce1f714e0e.jpg

 

 

Заземление дома выполнено на трубу водяной скважины длиной 70 метров (133-я труба)

 

Вопросы...

1 . Надо ли заземлять дымовую трубу и как? Делать отдельный контур? Или все равно в случае удара контуры будут объединены по мокрой земле и делать заземление трубы тоже на скважину? Насос жалко в таком случае... :cry:

2. Наплевать на заземление трубы... в надежде на помощь мачт хлебзавода... хотя стремно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...