Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електрокотел для 150 м2 при виділеній потужності 10 КВт

PanSla

Рекомендовані повідомлення

Добрий день! Порадьте хто в курсі, довго лазив по форумів але так і не визначився.

Збудована коробка 150 м2, мансарда, цегла, дах утепленний ватою, звичайно планую і ззовні, підключаю 10 КВт до ділянки.

Додам що пізніше буде камінна топка. Можливо так щоб у морозні дні малу потужність котла компенсувати каміном? Дякую

 

Добавлено через 6 минут

Взагальному що можете порадити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На жаль, дуже мала виділена потужність. У мене такі самі параметри будинку як і у вас. Тільки виділена потужність 30 квт. Спочатку встановив електрокотел на 10 квт, не потягнув, весь час працював, поки не зіпсувався. Правда все це було на стадії ремонту. Зараз у мене котел на 21 квт, працює з запасом, але й морозів не було сильних.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий вечір! Камін не перекриє таку кількість тепла. Якщо будинок утеплений + - потрібно 60-70 Вт на 1 м. Кв. виходить 150 * 70 = 10500 (10 кВт тепла) Для точного розрахунку потужності котла потрібно робити теплотехнічний прорахунок будинку. Потрібно також не забувати що в будинку є інше обладнання яке споживає електрику. По брендам Vaillant, Protherm, Bosch, з не дорогих Tenko.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Встановіть у найбільших приміщеннях кондиціонери на -20... 2 кондиціонера закриє десь 4 кВт тепла за рахунок споживання ~1,2 кВт, 3 кондиціонери, відповідно, 6 кВт за рахунок споживання ~1,8 кВт. На решту маленьких приміщень встановлюйте звичайні електрообігрівачі.

 

Також треба подбати про якісні вікна та рекуперативну систему вентиляції для збереження тепла та осушення повітря.

 

Чи ви планували теплу підлогу?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10кВт это же 10*24*31=7440кВт=10000грн в месяц за отопление, зачем ещё больше? Вот тут https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=26342 никто столько не расходует, вот тут https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=217843 от одного камина жара, не знают куда девать

Есс-но главное сперва утеплить стены

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрий день! Порадьте хто в курсі, довго лазив по форумів але так і не визначився.

Збудована коробка 150 м2, мансарда, цегла, дах утепленний ватою, звичайно планую і ззовні, підключаю 10 КВт до ділянки.

Додам що пізніше буде камінна топка. Можливо так щоб у морозні дні малу потужність котла компенсувати каміном? Дякую

 

Добавлено через 6 минут

Взагальному що можете порадити?

 

Подключайте 16 кВт. как говорят запас не тянет. А мощность котла нужно считать по тепло потерям.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо будинок утеплений + - потрібно 60-70 Вт на 1 м. Кв.

это если на улице ветер и -25С.. то да.

А сейчас потребуется наамного меньше тепла от печки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подключайте 16 кВт. как говорят запас не тянет. А мощность котла нужно считать по тепло потерям.

При установке запаса я бы проверил сможет ли он работать в режиме при котором гарантированно не будут превышены тока автомата на вводе (с учётом остальных электропотребителей).

 

 

Я не большой спец по тому как подключают. Подозреваю что должно быть 3 фазы, потому-что по 1-й фазе это уже 45 А. Желательно уточнить какой номинал автомата стоит.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 см, холодний чердак

Это как и что за толщина? Вы утепляли пол чердака или крышу? Если крышу, то выходит перекрытие между первым этажом и мансардой не утеплено? Почему 10 см? Я в 13ом году утеплял, нормой было 20, потом стало 25 см, а сейчас уже наверное все 30. Это ведь касается вашего вопроса. Если у вас через крышу улетает теплый воздух, то кто вам скажет что то про камин с котлом?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это как и что за толщина? Вы утепляли пол чердака или крышу? Если крышу, то выходит перекрытие между первым этажом и мансардой не утеплено? Почему 10 см? Я в 13ом году утеплял, нормой было 20, потом стало 25 см, а сейчас уже наверное все 30. Это ведь касается вашего вопроса. Если у вас через крышу улетает теплый воздух, то кто вам скажет что то про камин с котлом?

 

Тобто 2 слоя по 10 см. Утеплена мансарда ,вище холодний чердак

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за рекомендації. Думаю підключити 14-15 кВт до дому, і котел біля 10 кВт.

 

Грю подключайте три фазы 16кВТ. или у вас будет автомат на 25А. , а при 16кВт. поставят 32А. И двухтарифный счетчик плюс тариф на эл. отопление. Хотя счетчик все равно запрограмируют на ту мощность которую вы подключите.

 

Добавлено через 47 секунд

При установке запаса я бы проверил сможет ли он работать в режиме при котором гарантированно не будут превышены тока автомата на вводе (с учётом остальных электропотребителей).

 

 

Я не большой спец по тому как подключают. Подозреваю что должно быть 3 фазы, потому-что по 1-й фазе это уже 45 А. Желательно уточнить какой номинал автомата стоит.

 

До 16кВт. поставят автомат на 25А. , а на 16кВт. уже 32.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хотя счетчик все равно запрограмируют на ту мощность которую вы подключите.

А можна детальніше? В нашому селі мабуть лічильники ще не вміють відключати абонента. І яку потужність однофазну порадите для "правильного" автомата? Треба близько 7-8 кВт.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можна детальніше? В нашому селі мабуть лічильники ще не вміють відключати абонента. І яку потужність однофазну порадите для "правильного" автомата? Треба близько 7-8 кВт.

 

Все здесь www.cherkasyoblenergo.com/zvt.html , но у вас более гуманные, так что можете выбирать с реле отключения или без, с дистанционным считыванием или без, так что вам решать какой поставить, но я бы ставил двухтарифный и без реле и на автомат 32А. то есть не менее 16кВт.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виходить, для однофазного підключення 8кВт поставлять автомат 40А.

Мене то влаштовує.

Плачу за 8, маю 8,8кВт в піку.

..на роботі на три фази стояв автомат на 15А, вибивав часто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виходить, для однофазного підключення 8кВт поставлять автомат 40А.

Мене то влаштовує.

Плачу за 8, маю 8,8кВт в піку.

..на роботі на три фази стояв автомат на 15А, вибивав часто.

 

Вы понимаете что стоимость подключения что одной что трех фаз почти одинаковая? А плюсов от трех фаз больше. Фсе надаела с пустого в порожнее переливать.:-P

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А плюсов от трех фаз больше

ну да, в три рази більше і плюсів і мінусів. Там же змінний струм :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну да, в три рази більше і плюсів і мінусів. Там же змінний струм :)

Вам vakylisa написав що 380v, це краще чим 220v.

В нас (в селі) в ту зимку одна фаза часто доходила до 170v. А інколи і пропадала. Перекинув на інші фази основні потреби і не відчуваєш дискомфорт. А сусід наблюдав в себе (внього 220v) освітлення в будинку ніби від батарейки ААА:)

А ви або шуткуєте або ж не розумієте переваги. :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якраз я і розумію, що одна нормальна фаза інколи краще трьох перекошених.

З трансформатора фази виходять симетричні, по другому не буває. Якщо у Вас сильний перекос фаз, викликайте електриків, це їх робота.

З трьохфазним підключенням поставлять в три рази слабший автомат. Однофазне значне навантаження тоді не можна буде використати.

В мене немає трьохфазних приладів, мені підходить однофазне підключення.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якраз я і розумію, що одна нормальна фаза інколи краще трьох перекошених.

З трансформатора фази виходять симетричні, по другому не буває. Якщо у Вас сильний перекос фаз, викликайте електриків, це їх робота.

З трьохфазним підключенням поставлять в три рази слабший автомат. Однофазне значне навантаження тоді не можна буде використати.

В мене немає трьохфазних приладів, мені підходить однофазне підключення.

 

От шо вы будете нагружать на одну фазу больше чем 5кВт? А кабеля к ел котлу нужны будут тоньше, да и любое трех фазное подключение в треугольник двигателя будет интереснее. По деньгам вам все равно разница не большая, а захочется станочек или не дай бог пилораму, то будете однофазные по большей стоимости покупать чем трехфазные, ну или частотник покупать. И ваще если нужно на одну фазу нагрузить ну очень мощную нагрузку то я из трех фаз возьму 220В. и при чем буду одинаково тянуть со всех фаз, а не просаживать одну соседям (ток не трехфазный двигатель). Тем более что стоимость оплаты за потребленное ляпистричество одинаково. Кабель токо очь толстый закладывайте к котлу.:crazy:

 

Добавлено через 1 минуту

нафига спрашивать совет если в ушах пробки серные или с под шампанского.:o

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...