Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Місце прищепи дерева - під землею

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Шановне панство, а підкажіть, які дерева категорично не люблять, коли місце прищепи засипають землею? Чому питаю? В мене грунт - пісок і зверху сантиметрів 30 землі. Тому під посадку дерев копаю ями півтора на півтора метра, накидую туди садового сміття, старих гілок, перегній і т.д., періодично пересипаючи то все землею. Воно перегниває, дає дереву поживу, але з часом земла просідає і дерево опиняється в такій собі ямі. І коли я мульчую та закидую землею - місце прищепи попадає під землю. Яким деревам це категорично не можна робити?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну насколько мне известно место прививки всегда должно быть выше уровня земли +-10 см.

В Вашем варианте либо сажать дерево на холм с расчетом на усадку, либо оставлять в образующейся ямке но без мульчи.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання в тому, що з часом у абрикосів, наприклад, місце щеплення повністю корою затягується і, ПО ІДЕЇ, вже не страшно, присипане воно буде землею, чи ні.

А саджати на пагорб не варіант, я так і саджаю, але з часом, коли сміття перегниває, все-одно нижче рівня землі місце прищепи опиняється.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я свои переодически откапываю по периметру;)место прививки не должно мокнуть(быть под землей)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На сколько я знаю, место прививки не засыпают землёй, чтоб на привое не образовались корни, иначе дерево станет корне собственным и его карликовость пропадает. Сдвинется плодоношение на несколько лет.

Однажды присыпала прививку на зиму у молодых деревьев, одно дало корни от привоя. Я их удалила, но дерево потом болело, долго восстанавливалось.

А вот розы наоборот закапывают в землю выше места прививки. Если подмерзает надземная часть, то есть шанс что часть розы, закопаная в землю даст ростки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в кого через років 5 видно місце щеплення? І на яких деревах? Дивився на вишнях та абрикосах - не бачу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в кого через років 5 видно місце щеплення? І на яких деревах? Дивився на вишнях та абрикосах - не бачу.

Не знаю на вишни и абрикосы, на яблонях видно. Не так чтоб конкретно, но понять можно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Коренева шийка, як окремий орган дерева повинен мати доступ до повітря, відповідно, на легких пісочних грунтах присипання кореневої шийки не несе ніяких проблем, на відміну від важких, суглинистих.

А перехід на власні корені сучасних сортів тільки зміцнить їх)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене грунт - супісок? (земля, що утворилася з піска та залишків органіки, поганенько водою змочується) сантиметрів 20-30, потім йде пісок. Може є сенс засипати кореневу шийку чистим піском, щоб гарантовано був доступ повітря?

А перехід на власні корені сучасних сортів тільки зміцнить їх)

А як це зробити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як це зробити?

 

От коли місце щеплення присипане землею, тоді й можуть з'явитись власні корені прищепи.

Ще обов'язкові 2 умови:

- місце щеплення знаходиться близько до кореневої шийки;

- в прищепи і підщепи невисока сумісність (дерево отримує менше поживи і прагне пустити свої корені).

 

Але це не завжди доцільно, в сучасних сортах підщепа несе свої переваги, наприклад, зменшує силу росту дерева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вомбат, вообще тогда не понятно, зачем было покупать привитые деревья? Смысл же прививки ограничить рост дерева в высоту, ускорить вступление его в период плодоношения ну и иногда привой несёт в себе функцию морозостойкости, устойчивости к вымоканию и т.д. А вы хотите все эти преимущества свести на нуль. У меня есть для сравнения корне собственные яблони, груши, абрикос и привитые. С корне собственных урожай можно собирать разве что на вертолете и как их не обрезай, они всеравно выбивают длинные ветки и урожай на самом верху.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вообще тогда не понятно, зачем было покупать привитые деревья?

А як інакше отримати необхідний сорт дерева?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
А як інакше отримати необхідний сорт дерева?

Копулировкой, окулировкой и т.д, например. Видела деревья где по 2-3 сорта одновременно, главное, чтоб все эти сорта были приблизительно одного срока созревания.

Некоторые современные сорта будут "успешными" только на морозоустойчивых привоях. Это Антоновка, Семеренко, Пепенка и др. старинные сорта были неубиенные. А современные ХЗ с какими они там характеристиками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Некоторые современные сорта будут "успешными" только на морозоустойчивых привоях.

Извините, но то, на что прививают, называется ПОДВОЙ, а черенок который прививают - привой.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Извините, но то, на что прививают, называется ПОДВОЙ, а черенок который прививают - привой.

Согласна, написала не задумываясь. Спасибо за поправку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 6 місяців потому...
На сколько я знаю, место прививки не засыпают землёй, чтоб на привое не образовались корни, иначе дерево станет корне собственным и его карликовость пропадает. Сдвинется плодоношение на несколько лет.

Однажды присыпала прививку на зиму у молодых деревьев, одно дало корни от привоя. Я их удалила, но дерево потом болело, долго восстанавливалось.

А вот розы наоборот закапывают в землю выше места прививки. Если подмерзает надземная часть, то есть шанс что часть розы, закопаная в землю даст ростки.

 

На дички прививают, по тому что морозостойкость и засухостойкость корня выше. Например розы прививают только на дикий шиповник. Виноград тоже, у подвоя плохая урожайность, но корень уходит глубоко до воды + подвои устойчивы к филоксере.

 

персик прививают на миндаль, и точно сажают, чтобы место прививки было ниже уровня земли . У меня так молодой саженец зимой вымерз, но отошел ниже уровня земли.

 

 

Автору ветки - такнизя, нужно было всю яму засыпать плодородной землей, а вокруг ствола замульчировать. Так как сделано, только хуже дереву, т.к. корни растут в сторону, а в земле старые ветки перегнивают, все растение опускается и повреждаются корни.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...