Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Мазаночка в 100 км від Києва – щоденничок відновлення

Poulain

Рекомендовані повідомлення

Почну з самого важливого: з фундаменту.

Будинок й візуально почав просідати на один вугол, при чому за три місяці навіть майже на очах ширились тріщини по глині.

ПОки я шукала, хто знається на підливці фундаменту - бо бачила на форумі в одній темі, як робили те, що я хотіла зробити, наслухалася багато від селян.

Так ось, ніколи не слухайте селян, що для них гарно та швидко - не завжди краще для будинку в цілому.

Але вони дуже переймалися та намагалась допомогти, як могли. "хтось колись ось таке робив"

Наприклад:

- розкопати просто цей вугол, підсунути каменюку та залити цементом.

- розкопати цей вугол знутри хати, підняти хату домкратом, підсунути каменюку, залити цементом.

- ось є майстер, який робить гранвідсівом дешево.

"Майстер" прийшов, подивився - "тут фундамент є, я знаю цю хату, просто закріпити, треба гранпил купити та я зроблю.

А якшо там в хаті сире від полу - то ж її довго не топили, взимку протопиш, вже не буде сиріти, замажеш, тут хата тепла, грубка гарна.

 

Тріщини росли. Щось мені підказувало, що не треба їх слухатися, а шукати того, хто розбирається.

 

Нарешті на початку липня мене познайомили з майстром, який готов був узятися за підливку та розумівся на такому. В нього є помічник, який собі таку хату ремонтував.

Так я взнала, що якщоб моя хата була обложена кирпичом - то треба було б підливати зсередини, щоб кірпич не впав)) Вже гарно.

 

Майстер цей в найкращих традиціях форуму намагався мене схилити "оце знести та побудувати новий поруч, місця ж багато")) Але фінансовий аспект - вбухати гроші в фундамент ддя нового та потім залишитися без хати та з голим фундаментом такі зіграв свою роль)

ТО ж приступили.

 

Завезли 10т піску, 10т щебеню, 50 мішків цементу ПЦ-500 на розрахунок 5,5м3 бетону по периметру, глибина 60 см.

 

Почали копати з проблемного вугла.

Те, що було "фундаментом" - це просто насипан під будинок великий щебінь з піском (без натяку на цемент) та обкладений кирпичами, які зверху старанно багато років мазали глиною разом з хатою.

Стовпа від землі см на 30 та нижнього бруса нема, згнив в труху та мурахи допомагали.

Йой.

Але саме цікаве чекало з іншого вугла, який візуально нікуди не сідав та не тріскався.

Він та вся стіна від нього десь 10 метрів довжиною почала вивалюватися від землі на 30-40 см десь, навіть якщо руками грести)). Ніхто не чекав сюрпризу, то ж раптово зробили диру прямо в хату))

В труху й нижній, й наступний брус. Відбили до живого дерева, підлили, потім замурували кирпичами те, що відвалилось.

Я вже сміялась, ще так пару років, та до даху домурується, й буде кірпичний будинок)

Інші сторони будинку не були такими печальними. Але одну каменюку знайшли)

 

До чого я так покроково? Бо для мене це перший досвід, якщо б не форум - я б й повірила селянам))

Але наслідки підіймання домкратом були б дуже печальні - розвалилось би все нафік.

 

Як було зроблено? Де сиріло, просто намазували шар за шаром глини з соломою, то ж й не видно було, поки не тронули.

Тепер я хожду відбиваю цю глину знутри - воно там по тій проблемній стіні й шар майже 40 см біля полу, й сире страшне, мокре. Ніяким прогрівом там вже нічого не зробиш, тільки наново.

 

А тепер уявляю, що мене цю всю красу ще гранпилом по-сіляньськи утрамбували, якщо не домкрат та каменюка. Воно б там собі далі гнило.

То ж якщо купувати стару хату - навіть якщо ззовні так собі нічого - то перше це фундамент.

Це "мою" ще перед продажем не підмарафетили. А якщо б підмарафетили - я б була спокійна, що все добре.

Виклала кілька фото, знімала - руки тремтіли)

Малий жовтий Пиж теж приймав участь - возив бітономешалку та тачку. Все влізає, якщо треба впихнути))

20190810_115615.thumb.jpg.275caa302ca68f3d80ff781f51294d12.jpg

20190810_155712.thumb.jpg.0222f5bad87586439ffaaff26e6e2b09.jpg

20190811_191746.thumb.jpg.9a4f2fafdd1194b8e4eb243e0d1f0f1e.jpg

20190810_155702.thumb.jpg.54a2b8bd2c544a442364f84cc1f1e768.jpg

20190811_090926.thumb.jpg.4ab5b1b9be77f4eefa1a8f82a22c8b15.jpg

20190811_090945.thumb.jpg.0d5ff01d9f045b0e48bb314aadb7493a.jpg

20190731_093155.thumb.jpg.350ab754814fd0269f86f93c09e8a369.jpg

  • Лайк 13
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Була така гарненька біленька грубка) Ми їй навіть користувались навесні, та ще й не самі, нам всім дуже повезло!

 

Полізли чистити - тепер чищу будинок від груби.

 

Той димар, що на горищі - відносно нічого, якщо не враховувати трубу, яка трималась на глині)) Ну хоч глина)) Заклали-укріпили-замазали.

 

А ось груба та - це повне прикре самогубство)

Хто це будував, та навіщо - не можу зрозуміти.

Не угоріли - то й добре.

Вся груба під глиною в дирках від згорілих цеглин, які не вогнетривкі, а такі собі, з дирочками, покладені навіть не на глину, а на пісок з трошки глиною) То ж їх можна руцями навіть без ломіку діставати, якщо вони ще самі не повипадали, й якщо в руках не розсипеться))

 

Дивна конструкція ліжаку (дошка, на якої лежать цеглини, обмазані тим самим піском майже без глини!) - після того, як її розібрала - показала якусь дивну стіну/перегородку з цегли, яку розтрощило вже туди-сюди, вже добряче закопчену - тобто оця конструкція з дошкою була зроблена пізніше, та підгорілу балку, потім поверх цього ще шар отої пісчаної суміші, яка теж прогоріла. Все це добряче замантулено тим піскоглиняним розчином.

 

В мене слів немає. Мабуть, тут жили люди, які хотіли загинути в полум'ї або задихнутись. Іншого варианту в мене нема.

Тут якраз я згадала підгорілий матрац, який я викинула ще навесні.

Пожежники, @%$^&

 

Тепер починаю розуміти, навіщо було две печі в одній кімнаті. Жив хтось один, велику піч було топити довго та дорого, то ж зробили оцю перегородку та конуру з грубою.

Підгоряло - замазували. ПОтім димаря наконстроліли з цегли в "Дирочку".

Мрак. Які творчі незамутненні люди все це робили))

 

Як сказав хлопець, то що чистив - " це якась баба мурувала, мужик би так не зробив!"))

 

Але є велика піч в ідеальному стані. А я її знести думала. А ось как вийшло.

 

Перегородку цю теж однозначно під розборку.

Буде одна велика кімната, яка й була раніше.

1-1.thumb.jpg.2c26308532370173dfaefe4548afe787.jpg

1.thumb.jpg.ca16e0e961044205e5d633aea6725325.jpg

2.thumb.jpg.058d637c9aa32e53cd45f87b6e7efb9a.jpg

3.thumb.jpg.de80ae92790d04604447add5b287048b.jpg

4.thumb.jpg.870ffdcaa5e0f427d9f3d2f1246287cb.jpg

5.thumb.jpg.2c9a7a5a86c75c0ee2376f6d94a9426c.jpg

6.thumb.jpg.2299f55cfa17fdbbd4cb2fa3d23ab8e5.jpg

7.thumb.jpg.518055df949bbc9e02ea0362a1589a5b.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почну з самого важливого: з фундаменту.

 

Вы по всему периметру укрепили, или только в проблемных местах!?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы по всему периметру укрепили, или только в проблемных местах!?

 

Звісно по периметру, але почали спочатку з вуглів, потім доливали периметр

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звісно по периметру, але почали спочатку з вуглів, потім доливали периметр

 

Это правильно!

 

Вы отчаянный и смелый человек!

Безумству храбрых, поем мы песню......(с.))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю.:beer: Люблю такі хатки, там навiть повітря інше. Коли стіни побілені, не стоїть нічого зайвого... Для літнього відпочинку -чому б і ні!

Але переносити під цей дах сучасний побут вважаю недоцільним, ні з точки зору фінансів, ні з точки зору витраченого часу

 

Все має бути просто, не обтяжуйте себе складностями з якими будете постійно шукати сторонніх людей для ремонту.

Подивіться ось тут реконструкцію сторічної хати, там все добре видно, що під штукатуркаю, і взагалі може стане у нагоді.

 

А скільки рочків донці, і взагалі, що вона думає проте що прийдеться тут жити більше ніж 3 літніх місяці?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там навiть повітря інше
ага, з присмаком багаторічної гнилі.)

таке відновленя - скоріше за все не виправдає витрат, але це більше щось таке духовне, ніж матеріальне. Дякую, що нагадали мені про пройдений мною шлях і вибір.)

Змінено користувачем Lukreciya
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Добавлено через 10 минут

не виправдає витрат

Я мала на увазі доцільність зусиль і що хочемо, щоб було на виході. Як на мене дуже достойно вийшло і я б особисто вкладалася/підтримувала такий будинок

 

Але коли в таку хату ставлять пластикові вікна, клеють шпалери і т.д.=@=@ , то це дійсно не випрадає витрат

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я мала на увазі доцільність зусиль і що хочемо, щоб було на виході.

я вас зрозуміла.) на виході будуть ті самі піднивші стіни на новому фундаменті. Саме через це я 7 років потому прийняла рішення про знесення старої хати та будівництво нової. і я дуже добре пам ятаю свої враження від різниці у повітрі в старій та новій будовах.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я вас зрозуміла.) на виході будуть ті самі піднивші стіни на новому фундаменті. Саме через це я 7 років потому прийняла рішення про знесення старої хати та будівництво нової. і я дуже добре пам ятаю свої враження від різниці у повітрі в старій та новій будовах.

 

То в мене ще є 7 років попереду, щоб натренуватись))

 

Добавлено через 1 минуту

Это правильно!

 

Вы отчаянный и смелый человек!

Безумству храбрых, поем мы песню......(с.))

 

У безвиході й не на таке наважишся))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...