Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Правильный стройпаспорт или С чего начать (NEW!!!)

tux_edo

Рекомендовані повідомлення

Начать новую тему сподвигло:

1. наличие 194 страниц в старой теме, в которых легко заблудиться новичку из-за флуда и, отчасти, коммерциализации темы отдельными "знатоками";

2. устоявшееся зконодательство по теме;

3. личная положительная практика и желание помочь тем, кто действительно желает разобраться;

4.выбить коррупционную составляющую у некоторых деятелей от архитектуры и помочь съэкономить народу средства в нынешнее "веселое" время;

***

Надо четко усвоить,что СТРОЙПАСПОРТ - это разрешительный документ для строительства жилого дома, площадью до 300 кв. метров и не выше двух этажей без учета мансарды и к архитектуре имеет косвенное отношение.

 

Исчерпывающий перечень необходимых документов(кроме заявления):

1. засвідчена в установленому порядку копія документа, щозасвідчуєправо власності чи користування земельною ділянкою або договірсуперфіцію

2.засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельноїділянки (житлового будинку) на забудову

3.ескізні наміри забудови

*****

Источником бед всегда является п.3, в который архитектура и локальные власти пытаются вбить свой интерес в $$$$

Итак, ескізні наміри забудови - це інформація щодо:

- місця розташування будівель та споруд на земельній ділянці,

- відстаней до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів,

- інженерних мереж і споруд,

- фасадів та планів поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів,

- переліку систем інженерного забезпечення, у тому числіавтономного, що плануються до застосування, тощо);

Подається у довільній графічній та текстовій формі.

 

Строк выдачи СТРОЙПАСПОРТА ( или аргументированного отказа) - 10 рабочих дней:

Выдача - бесплатная.

ТОЧКА.

****

После направления уведомления в органы Госархстройинспекции Украины строительный паспорт является основанием для выполнения строительных работ.

==========================================

СОВЕТ:все ответы, решения и т.п. архитектуры и любого другого уполномоченного органа надлежит требовать и получать в письменной форме.

Свои заявления также следует подавать согласно установленной законом формы, а дополнительную информацию, запросы, жалобы - заказным письмом. И только так мы сохраним свои здоровье, деньги и преодолеем коррупцию в органах архитектуры и местной власти. Желаю всем удачи!

  • Лайк 31
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Никаких выкопировок, топосъемок, "красных линий", согласований генпланов, лицензированных проектантов НЕ ТРЕБУЕТСЯ.

Эти "штучки" перекочевали из других строительных категорий и используются алчущими архертекторами в корыстных целях. Вариант "по незнанию" - сказки для прокурора :)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Никаких выкопировок, топосъемок, "красных линий" ... - НЕ ТРЕБУЕТСЯ

Можно подробней, в каком законодательном документе это прописано?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Никаких выкопировок, топосъемок, "красных линий", согласований генпланов, лицензированных проектантов НЕ ТРЕБУЕТСЯ.

Эти "штучки" перекочевали из других строительных категорий и используются алчущими архертекторами в корыстных целях. Вариант "по незнанию" - сказки для прокурора :)

 

Желание помочь людям - это всегда хорошо но не их нужно вводить в заблуждение по незнанию.

Например как расположить постройки при таком акте?

Или куда деть противопожарные требования?

attachment.php?attachmentid=224386&d=1351514780

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно подробней, в каком законодательном документе это прописано?

Про регулювання містобудівної діяльності

Верховна Рада України; Закон від 17.02.2011 № 3038-VI

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3038-17/page2

 

За посиланням нижче можна прочитати докладний порядок оформлення буд паспорту та перелік документів, які потрібно надати в архітектуру для оформлення паспорту:

Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Мінрегіон України; Наказ, Порядок, Вимоги [...] від 05.07.2011 № 103

ІІ. Порядок оформлення будівельного паспорта

zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0902-11

 

Мені також допоміг розібратись документ, який можна знайти на інфо стенді в архітектурі. І хоча я отримувала буд паспорт в 2012 році, перевірила чинність законів на державних сайтах, впевнилась, що вони дійсні і на сьогоднішній день. Додаю фото:

IMG_3534.thumb.JPG.6f63b187974be47d53e14dbec8d57087.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про затвердження Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки

Мінрегіон України; Наказ, Порядок, Вимоги [...] від 05.07.2011 № 103

ІІ. Порядок оформлення будівельного паспорта

zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0902-11

Інформація з Вашого посилання:

 

 

2.10. У схемі забудови земельної ділянки визначається місце розташування запланованих об'єктів будівництва, червоні лінії, лінії

регулювання забудови, під'їзди до будівель і споруд, відстань від об'єкта будівництва до вулиць (доріг), мінімальні відстані від об'єкта будівництва до меж земельної ділянки, а також будівель і споруд, розташованих на суміжних земельних ділянках, місця підключення до інженерних мереж (за наявності).

 

Яким чином можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд та корректно вказати їх місцерозташування при умові відсутності топографічної зйомки?

 

Мені також допоміг розібратись документ, який можна знайти на інфо стенді в архітектурі.

Згідно данного документу, топографічна зйомка входить до переліку необхідних документів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Яким чином можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд та корректно вказати їх місцерозташування при умові відсутності топографічної зйомки?

 

Згідно данного документу, топографічна зйомка входить до переліку необхідних документів.

 

В основі проблеми - невмирущий "совок" і намагання "безкоштовно" вирішити всі проблеми. Причому, це стосується всіх і кожного. Допоки ми всі не зрозуміємо, що не існує "безкоштовних" адмінпослуг і довідок, корупція і бюрократична тяганина не зникнуть самі по собі.

 

На перший погляд, і закон, і наказ не передбачають в пакеті документів ніяких "зйомок". Виглядає логічно. Звідки візьметься у замовника зйомка? Її може зробити тільки архітектура на підставі тієї містобудівної документації, якою вона володіє. А закон ставить умову - безкоштовно. І не має права архітектура визначати додаткові документи у пакеті. Рилом не вийшли, закон дає такі повноваження тільки Мінрегіону.

 

Але давайте подивимося на досвід країни, що перемогла корупцію. В кожному штаті є свої особливості, але загальне правило - замість "будівельного паспорту" треба отримати повноцінний "Building Permit" і потім не просто принести декларацію про готовність, а на кожному визначеному етапі пройти необхідні інспекційні перевірки і підписати щоразу "REQUIRED INSPECTION CHECKLIST". І робить це не якийсь безприв'язний інженер технагляду, а штатний інспектор із сіті. Ви спитаєте: - І це все "на шару"? Ні, за кожен папірець треба заплатити по таксі, за всі інспекції платиться наперед, коли отримуєте перміт. Десь "на круг" виходить за 2 кілобакса на кожен перміт. - (ссылка устарела)

 

А ви хотіли безкоштовно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Желание помочь людям - это всегда хорошо но не их нужно вводить в заблуждение по незнанию.

Например как расположить постройки при таком акте?

Или куда деть противопожарные требования?

За бескорыстное желание помочь людям, в том числе и Вам, отвечаю:)

Моя тема касается получения стройпаспорта-разрешительного документа для постройки дома до 300 кв метро и т. д. по тексту, а не расположении построек на участке. Чувствуете разницу?

Для Вашего вопроса можно завести тему что-то о строительных нормах, противопожарных требованиях и т.д.

 

Добавлено через 1 минуту

Можно подробней, в каком законодательном документе это прописано?

А я в своем иске все документы указал. :)Посмотрите, пож, дидактические материалы;)

 

Добавлено через 13 минут

Про регулювання містобудівної діяльності

Верховна Рада України; Закон від 17.02.2011 № 3038-VI

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

zakon1.rada.gov.ua/laws/show/3038-17/page2

 

Мені також допоміг розібратись документ, який можна знайти на інфо стенді в архітектурі. І хоча я отримувала буд паспорт в 2012 році, перевірила чинність законів на державних сайтах, впевнилась, що вони дійсні і на сьогоднішній день. Додаю фото:

На жаль, на стенді ЗАСТАРІЛА документація: ескіз намірів є документом абслонютно не тотожнім документу ескізні наміри (Оновлення Наказу. (ссылка устарела)} _ І це виявилось суттєвим при розгляді моєї справи у суді.

 

Добавлено через 4 минуты

2.10. У схемі забудови земельної ділянки визначається місце розташування запланованих об'єктів будівництва, червоні лінії, лінії регулювання забудови, під'їзди до будівель і споруд, відстань від об'єкта будівництва до вулиць (доріг), мінімальні відстані від об'єкта будівництва до меж земельної ділянки, а також будівель і споруд, розташованих на суміжних земельних ділянках, місця підключення до інженерних мереж (за наявності).

 

Яким чином можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд та корректно вказати їх місцерозташування при умові відсутності топографічної зйомки?

 

Згідно данного документу, топографічна зйомка входить до переліку необхідних документів.

Шановні, ЮРИСТИ УСЕ РОЗУМІЮТЬ Б У К В А Л Ь Н О! Червоні лінії і т.д. вказуються у у схемі забудови, а не у ескізних намірах

Згідно якого документу, топографічна зйомка входить до переліку необхідних документів? НЕ ФЛУДІТЬ БУДЬ ЛАСКА, для флуду є стара тема "с чєго начать 2012-2015":D

 

Добавлено через 32 минуты

Для Свит Хоум. В личке ответить не получается. Чтобы судить о правомочности доков, их надо видеть.О документах, устанавливающих право собственности на землю прочтите, пож, www.drsu.gov.ua/show/10067

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Моя тема касается получения стройпаспорта-разрешительного документа ...

 

Строительный паспорт не является разрешительным документом. Максимум, можете отнести его к исходным данным и документам заменяющим проектную документацию.

 

PS: Не используйте красный цвет в своих постах. Это запрещено Правилами форума.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Строительный паспорт не является разрешительным документом. Максимум, можете отнести его к исходным данным и документам заменяющим проектную документацию.

 

PS: Не используйте красный цвет в своих постах. Это запрещено Правилами форума.

 

Поскольку Правилами форума(п.1) запрещено обсуждать только действия модератора и вступать в публичную дискуссию по этим же действиям, позволю себе не согласиться с тем утверждением, что стройпаспорт не является разрешительным документом по сути.Мое утверждение основывается на ст.ст.27 и 34 Закона Украины Про регулювання містобудівної діяльності:

- Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта

- проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень

-Замовник має право виконувати будівельні роботи після: ...направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт...щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва

Ключевые слова = підстава, право, обмеження.

Я по этой теме выиграл у архитектуры суд. А Вы?

P.S. Прямого запрещения красного цвета в Правилах форума нет. Если Вы считаете, что я злоупотребляю форматированием текста, я делать этого не буду. Только подскажите, пожалуйста,как выделить фразу со смысловой нагрузкой? Это уменьшит количество флуда и облегчит понимание темы форумчанами

 

 

****

И если быть честным до конца, то Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог(ст.27 Закона про регулювання містобудівної діяльності) , поэтому, нанося красные линии на схему в строй паспорте, архитектура ограничивает или дает добро на застройку. То есть разрешение

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поскольку Правилами форума(п.1) запрещено обсуждать только действия модератора и вступать в публичную дискуссию по этим же действиям, позволю себе не согласиться с тем утверждением, что стройпаспорт не является разрешительным документом по сути.Мое утверждение основывается на ст.ст.27 и 34 Закона Украины Про регулювання містобудівної діяльності:

- Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта

- проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень

-Замовник має право виконувати будівельні роботи після: ...направлення повідомлення про початок виконання будівельних робіт...щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва

Ключевые слова = підстава, право, обмеження.

Я по этой теме выиграл у архитектуры суд. А Вы?

P.S. Прямого запрещения красного цвета в Правилах форума нет. Если Вы считаете, что я злоупотребляю форматированием текста, я делать этого не буду. Только подскажите, пожалуйста,как выделить фразу со смысловой нагрузкой? Это уменьшит количество флуда и облегчит понимание темы форумчанами

 

1. Я Вам написал как пользователь форума.

2. МУОЗЗД - это исходные данные, а не разрешительный документ.

3. Какое отношение решение суда и выигранное дело имеет к этой ситуации, я пока не понял.

4. Прямого запрета действительно нет, поэтому прошу извинить. Обычно красным пользуются только модераторы, но поскольку запрета нет, то все ОК.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... позволю себе не согласиться с тем утверждением, что стройпаспорт не является разрешительным документом по сути....

 

Ми зараз скочуємось до словоблуддя в термінології. Будівельний паспорт - це підстава для забудови ділянки. А право на виконання будівельних робіт дає повідомлення. Якщо використовується термін "дозвільний документ", то треба уточнювати, що дозвільний документ на будівництво. Всі дозвільні документи можна знайти на сайті інспекції в реєстрі. Будівельних паспортів там нема.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Я Вам написал как пользователь форума.

2. МУОЗЗД - это исходные данные, а не разрешительный документ.

3. Какое отношение решение суда и выигранное дело имеет к этой ситуации, я пока не понял.

4. Прямого запрета действительно нет, поэтому прошу извинить. Обычно красным пользуются только модераторы, но поскольку запрета нет, то все ОК.

1. Благодарю за понимание.:beer:

2.Да, но токо для проекта.

3.В суде исследовалось право на получение СП, в не строительные нормы, градостроительные ограничения

4.Принял к сведению. На своем форуме красным не пользуюсь, а сразу баню ;)

 

Добавлено через 22 минуты

Ми зараз скочуємось до словоблуддя в термінології. Будівельний паспорт - це підстава для забудови ділянки. А право на виконання будівельних робіт дає повідомлення. Якщо використовується термін "дозвільний документ", то треба уточнювати, що дозвільний документ на будівництво. Всі дозвільні документи можна знайти на сайті інспекції в реєстрі. Будівельних паспортів там нема.

Вы совершенно правы, что надо уточнять, но подумалось, что раз обсуждаем стройпаспорт, то другие категории опускаем.

Уточняю: строительный паспорт является разрешительным документом для строительства індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення на земельній ділянці.

Для объектов 4-5 категории сложности разрешительным документом будет дозвіл, а для 1-3 - декларация о начале выполнения стройработ. Тут могу ошибаться

***

Уважаемые Коллеги, прошу вас поднимать вопросы по сути темы

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у Вас все правильно написано - какое нужно обсуждение? Я подавала еще бумажку из сельрады - выкопировку из генплана, потому что хмырь из райархитектуры был още без дупля насчет нашего массива нового - где какая улица. Если б у меня ее с собой не было, приняли бы и так бумаги как миленькие.

Погань оттуда же малолетняя, которая на приеме бумажек сидит, глядя на меня как на вшу, процедила - где топосъемка - я сообщила, что не требуется - она с сожалением - грамотные такие пошли, нуууу, давайте что там у вас :bad:.

Через неделю мне позвонил какой то хрон и на уверенном суржике отрапортовал - ваш стройпаспорт готов, заезжайте! - и прихватите 1400 грн. !! Спросила в ответ, когда я могу забрать бесплатно в соответствии с действующим законодательством. И забрала через установленные 14 дней.

Понимаю горе решал, занятных в этом мелком нудном бизнесе, построенном на незнании и дебильных процедурах. Но если в законе сказано бесплатно, значит, бесплатно, извините. Платить здесь стоит только за то, чтобы кто-то нарисовал фасады и планировку, если уж совсем все плохо с компьютерной грамотностью.

А на стороне райархитектуры в стройпапорте аж две страницы - генплан с красными линиями и листик с их описанием, если кто не в курсе.

Кстати, они потом еще мне в сп изменения вносили, тоже бесплатно :D

Также я ничего не платила за ввод дома в эксплуатацию и за св-во о праве собственности кроме предусмотренных законом платежей.

Так что за все про все - это техпаспорт (1200 грн в районной БТИ - срок неполных 2 мес) и меловчевка за свидетельство. Чего и всем желаю.

  • Лайк 14
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понимаю горе решал, занятных в этом мелком нудном бизнесе,

От 7-8 кило грн в 2013 году(выкопирвка, топосъемка, проект, красивые глазки) действительно мелко. Но не нудно: народ бегал по архитекторскому кругу, шо цирковые кони. Почитайте старую тему

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по факту, город Обухов

на строй паспорт подавал:

 

- договор купли-продажи земли (1шт заверенная нотариалльно копия+ 1шт копия с заверенного). Оригинал заверенной вернули (с Буд Паспортом)

- копия паспорта + копия ИНН

- копия "Витяг" на землю

- копия "Акт на право власності" (на предыдущ.хазяина)

- копия "План меж зем.ділянки" (поехал к нотариусу, что оформлял договор купли-продаж, купил копию - 120 грн), т.к. у меня не было.

- справка от нотариуса, о том, что оригинал "План меж зам.ділянки" находится у него ( купил за 50грн).

- сделал сам, от руки (ручкой) "Ескізний план намірів забудови" с экспликацией.

 

- давал также 3Д эскизы, разрезы, виды с указанием высот и размеров дома - не взяли вообще, сказали не надо.

 

 

Результат - 14 дней, выдан Буд.Паспорт, на безхоплатной основе.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Итак, ескізні наміри забудови - це інформація щодо:

- місця розташування будівель та споруд на земельній ділянці,

- відстаней до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів,

- інженерних мереж і споруд,

- фасадів та планів поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів,

- переліку систем інженерного забезпечення, у тому числіавтономного, що плануються до застосування, тощо);

На вважайте за флуд...,

але все ж таки не знайшов відповідь на своє запитання (тему перечитав декілька разів):

Як можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд,

коректно вказати їх місце розташування,

при умові відсутності топографічної зйомки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вважайте за флуд...,

але все ж таки не знайшов відповідь на своє запитання (тему перечитав декілька разів):

Як можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд,

коректно вказати їх місце розташування,

при умові відсутності топографічної зйомки?

Важко шукати чорну кішку у темній кімнаті, особливо коли її там немає(с).

У цій темі обговорюється юридична сторона питання отримання будівельного паспорту. Ви ж торкаєтеся технічної сторони. Бажана Вами відповідь є в сусідній темі. Я спробую сформулювати експертну оцінку, як фахівець з метрології у далекому минулому, якщо Ви реанімуєте тему щодо ескізних намірів ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

наличие 194 страниц в старой теме, в которых легко заблудиться новичку из-за флуда и, отчасти, коммерциализации темы отдельными "знатоками"

Не забрасывайте помидорами, но я не понимаю зачем еще одна тема по стройпаспорту? Через время здесь тоже будет много страниц. Все равно останется интерактив. Это те же люди и те же вопросы, только темы разные. Еще больше путаница

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Не забрасывайте помидорами, но я не понимаю зачем еще одна тема по стройпаспорту? Через время здесь тоже будет много страниц. Все равно останется интерактив. Это те же люди и те же вопросы, только темы разные. Еще больше путаница

 

Если на прочтение одного сообщения тратится хотя бы 10 секунд, то на 3800 в старой теме понадобится более 10 часов напряга и три литра кетчупа. Пока в нашей теме всего 3 минуты правильности. :) Когда будет около часа, думаю, закон поменяется и тема закроется. Ничего вечного не бывает.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На вважайте за флуд...,

але все ж таки не знайшов відповідь на своє запитання (тему перечитав декілька разів):

Як можна визначити достовірну відстань до сусідніх будівель та споруд,

коректно вказати їх місце розташування,

при умові відсутності топографічної зйомки?

Ніяк. Тут ще треба не забути про зовнішні(існуючі та проектуємі) інженерні мережі, які можуть заважати бажаній забудові(наприклад, газопровід, особливо середнього тиску, водопровід, каналізація) з їх нормативними розривами до фундаменту будь якого будинку, без топозйомки визначити НЕМОЖЛИВО.:flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніяк. Тут ще треба не забути про зовнішні(існуючі та проектуємі) інженерні мережі, які можуть заважати бажаній забудові(наприклад, газопровід, особливо середнього тиску, водопровід, каналізація) з їх нормативними розривами до фундаменту будь якого будинку, без топозйомки визначити НЕМОЖЛИВО.:flag1:

 

Я як і Vikki нікому ні копійки не заплатила, оформлюючи всі документи від початку купівлі ділянки й до оформлення права власності. Так, я затратила чимало часу для вивчення всіх тем, законів і постанов, щоб пройти всі бюрократичні перепони. Ходила з роздруківками цих документів і щоразу тикала носом співробітників, які намагалися натякнути про пришвидшення процедури, її затягування або неможливість отримання тих чи інших документів без отримання "невеликої вдячності"Ж-).

 

Отримуючи буд.паспорт, я також не надавала топографічну зйомку. А лише взяла в сільраді викопіювання за якісь бородаті "роки" й на основі неї зробила ескіз намірів забудови.

Щодо можливих прихованих комунікацій, то вибачте, при купівлі ділянки в пакет необхідних документів входить обов"язкове надання Довідки про обмеження. Й довідку цю видає вповноважений орган.

Також я не розумію які складності в замірах відстаней від одного об"єкту до іншого......

Якщо Вам відомі чіткі межі Вашої ділянки, то берете метр й робите всі необхідні заміри.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В основі проблеми - невмирущий "совок" і намагання "безкоштовно" вирішити всі проблеми. Причому, це стосується всіх і кожного. Допоки ми всі не зрозуміємо, що не існує "безкоштовних" адмінпослуг і довідок, корупція і бюрократична тяганина не зникнуть самі по собі.

Как только архитектор так сразу надо изживать совок. Мы Вас понимаем, кушать хочет каждый.

И бесплатного мы не требуем. Для начала оно не есть бесплатное ибо мы все плотим налоги с которых эти пиявки получают ЗАРПЛАТУ и на которые они содержутся. Так, что не БЕСПЛАТНО !!! Просто мы хотим, что нам положенно по закону.

 

 

Але давайте подивимося на досвід країни, що перемогла корупцію. В кожному штаті є свої особливості, але загальне правило - замість "будівельного паспорту" треба отримати повноцінний "Building Permit" і потім не просто принести декларацію про готовність, а на кожному визначеному етапі пройти необхідні інспекційні перевірки і підписати щоразу "REQUIRED INSPECTION CHECKLIST". І робить це не якийсь безприв'язний інженер технагляду, а штатний інспектор із сіті. Ви спитаєте: - І це все "на шару"? Ні, за кожен папірець треба заплатити по таксі, за всі інспекції платиться наперед, коли отримуєте перміт. Десь "на круг" виходить за 2 кілобакса на кожен перміт. - (ссылка устарела)

 

А ви хотіли безкоштовно?

Да почему Вы смотрите только на то, что выгодно вам архитекторам? Может подскажите как это получается, что им участки выделяют уже с подведёнными светом и газом? И это не проблема человека который желает строиться.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как только архитектор так сразу надо изживать совок. Мы Вас понимаем, кушать хочет каждый.

И бесплатного мы не требуем. Для начала оно не есть бесплатное ибо мы все плотим налоги с которых эти пиявки получают ЗАРПЛАТУ и на которые они содержутся. Так, что не БЕСПЛАТНО !!! Просто мы хотим, что нам положенно по закону.

 

Да почему Вы смотрите только на то, что выгодно вам архитекторам? Может подскажите как это получается, что им участки выделяют уже с подведёнными светом и газом? И это не проблема человека который желает строиться.

 

На жаль, ніхто так і не зрозумів головної моєї думки. Для того, щоб робити висновок про безпечність будівлі та її відповідність будівельним нормам, треба виконувати кваліфіковане обстеження. Інколи, навіть, інструментальне із дорогою апаратурою. Звичайно, в 50% випадків я можу відразу вказати на відверті дефекти, які унеможливлюють експлуатацію. Але в багатьох випадках треба знати, які грунти, як високо грунтові води, де проходять фактичні межі земельної ділянки, яку арматуру заклали в конструкцію, які комунікації, яку штрабу вибили під залізобетонне перекриття і багато іншого.

 

Ніколи ніякий інспектор після закінчення будівництва не дасть відповідь на такі питання. Тож не треба себе обманювати, що якесь обстеження чи якась довідка архітектора гарантує безпечну експлуатацію. Чесно було б відмовитись від цієї імітації клопоту за долю будівлі і просто приймати в експлуатацію самобуди в такому вигляді, як це є на сьогодні. Так, наприклад, робили в Греції. Єдине, що б я добавив із чужого досвіду - це погодження сусідів.

 

А приклад із пермітом і чеклистом я навів для того, щоб були зрозумілі витрати на обстеження, коли не займаються імітацією. До речі, там земельні ділянки продаються лотами, приблизно, по 1-2 акри (до гектара). На кожному акрі - 3-5 будівель. Ділянка вважається придатною для будівництва, якщо туди прокладена дорога і підведені до кожної майбутньої будівлі електрика, вода, каналізація і газ. В залежності від розташування, вартість ділянки під один будинок приблизно 50 тис. їхніх грошей. І купують не тільки архітектори.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...