Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Труднощі вибору каміна

vas1a

Рекомендовані повідомлення

Нормальна (мається повна видимість вонгню) оглядовість починається десь з відстані 120 см від каміна при моєму зросту ~175 см. Зі сторони треба пройти приблизно метр щоб повність получити нормальну видимість (часткова видимість ~80% є одрузу якщо стояти прямо при вході в кімнату).

 

Я про розмір дирки в топці, через яку видно вогонь. От подивіться на монітор: у нього є габаритний розмір фронту, а є діагональ. Коли обираєте монітор, то ви вибираєте реальну робочу діагональ, а не габаритний розмір. Коли ж обирають камін, часто дивляться на габаритний розмір, хоча на вогонь дивляться через робочу діагональ. Яка робоча діагональ у Вашої топки?

 

Новая стоит 140-150 евро.

Вермикуліт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да. Если с силой не вкидывать полена то ничего с ним не случится

А стоит как керамот почти))) В Василькове раньше делали вермикулит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А стоит как керамот почти))) В Василькове раньше делали вермикулит.

 

Так и сейчас тоже делают и достойного качества. Но с керамикой или бетоном все равно не сравнить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вермикуліт?

 

Вітаю!

В дописах форуму неодноразово читаю вислови в користь шамоти в порівнянні з вермикулітом.

Поясніть будь ласка, як технолог, звідки такі твердження? В чому різниця? І чому в користь саме шасоту? Ряд виробників , зокрема не дешевих, ставить в свої топки вермикуліт, чимось ж вони керуються.

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоже частенько попадал на видео с отзывами о превосходстве вермикулита. Но есть у меня большие сомнения по данному поводу.

Да, защищает вермикулит топку, мое имхо, лучше других материалов. Разогреть наружную поверхнсть топки сложнее/дольше, хотя температура в самой камере поднимается быстрее аналогов, значит через стекло пойдет и большее илучение. Что я у себя и наблюдаю. А боковая наружка долго-долго-долго холодная, и нагревается уже от чугунного дымосборника. Но и быстрее топка остывает, сравнивал с бетоном. А боковины играют важную роль в теплосьеме. Это не всем подойдет если они буду чуть горячими после длительной протопки.

В идеале: двойное стекло, шамот и чугун. Последнее - моя заморочка, против толстой стали ничего не имею, кроме дверцы

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоже частенько попадал на видео с отзывами о превосходстве вермикулита.

 

Я б сказав навпаки - на цьому форумі абсолютна більшість відзивів проти вермикуліту.

Але повернемося до виробників. Не Йотул, але Varde (знаю, можна сказати порівняно недорогі продукти), Contura, Stovax - це вже дорожчі, - використовують саме вермикуліт.

 

Чомусь саме цей матеріал, а не жаростійкий бетон чи шамоти. Питання - чому?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня тоже такая. Могу рекомендовать верхний розжиг, - стекло останется чистым, закладка будет гореть дольше, постепенно прогревая чугун. Подкидывая дрова старайтесь ими не ударять о футеровку, она потихоньку от этого крошится. Новая стоит 140-150 евро. А так отличный выбор. Спецэффекты горения начинаются только при хорошо разогретой топке

 

 

Я в принципі не любитель кидати дрова (не дуже люблю коли опалки розлітаються). Але дякую вам за відгук, матиму на увазі що можуть виникнути проблеми з футуровкою.

 

От з верхнім розпалом треба трохи попрактикуватись. Зараз просто на дворі +25-30 і розпалювати камін якось не по феншую :)

 

Добавлено через 19 минут

Все гарно :-)

Але Вам не здається що замаленькі отвори для втягування і виходу повітря? Топка не слабенька, тунелі (чи люфти) річ модна, але фізики ніхто не відміняв... Я б більшу площу прохідності повітря організував би.

 

 

Дякую.

 

На рахунок повітряних каналів, то вони мають метрову ширину (якщо бути точним то встановлено Kratki Люфт 60х1000). Не думаю що це малий розмір для топки з номінальною потужністю 10кВт (та максимлаьною потужністю 12кВт).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А, ну якщо площа така, то має бути все гуд :-)

Я влітку палив і вікна відкривав, бо фарба з топки і люфту довго висмерджувалась :-(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А, ну якщо площа така, то має бути все гуд :-)

Я влітку палив і вікна відкривав, бо фарба з топки і люфту довго висмерджувалась :-(

 

 

Я розпалював три рази по дві закладки дров (по часу це займало від 3х до 5и годин). То запахи було чути тільки перші дві закладки. І ближче до заселення планую поропалити камін 24-36 годин. Чи краще робити декілька розпалюваннь?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да эта топка практически не тхнула. Не заморачивайтесь. Проверили и хорошо. Как похолодает - дадите ей жару ;)
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да эта топка практически не тхнула. Не заморачивайтесь. Проверили и хорошо. Как похолодает - дадите ей жару ;)

Будь яка топка може і за раз-два запах випалити. А люфт.. Я пару раз вже пропалив, а запах від нього ще є і є... А в умовах коли постійно живеш - це геть не задоволення дихати паленою фарбою :-( :-( :-( Цитрамон дорожче обійдеться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...