Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

СЕС для власних потреб

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Хто в темі, підкажіть, чи можна щось заколхозити, щоб поставити собі сонячні панелі кіловат на 5-7-10, але так, щоб не мати ніяких справ ані з зеленим тарифом, ані з тими зеленими довбнями.

Електрика у мене підключена від реса, хотілося б поставити щось мережеве, щоб з акумами не заморочуватися, але так, щоб поменше головняка в плані стосунків з державою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви ж не новачок, щоденно на форумі, висить моя тема аналогічна в цьому ж розділі, в ній купа інформації.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=241085

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене 2 роки працює система на 6 кВт панелей з інвертором

Axioma Energy ISMPPT-BF 5000, який працює без аккумуляторів.

Ніякої залежності від "зелених довбнів"!

Ще фішка цього інвертора - що від працює в режимі "підмісу" з мережі.

При недостатній потужності сонця добавляє потужність з зовнішньої мережі!

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@Вомбат, Питання ЗВ розкрите в сусідніх темах. Для себе зробив такі вистовки:

1) нема сенсу бавитись з малими потужностями а з великими - великі інвестиції і купа біганини з паперами. Є сенс, якщо висить вільних 20 - 50 тисяч уо, котрі нема куди подіти.

2) З оформленням СЕС запізнились на 10 років. Ставка компенсації падає, окупність росте...

 

У "для себе без ЗТ" насправді взагалі нічого складного нема. Від слова зовсім :) Пару панелей на інвертор, інвертор в розетку. Все.

Це якщо відразу купити відповідний інвертор. А от як брати не підходящий - ото уже тре чудити з ватроутерами.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це якщо відразу купити відповідний інвертор

Типу Axioma Energy ISMPPT-BF 5000?

Х.з. чи варте воно того все, чи ще трохи почекати, коли сонячні батареї з іншим обладнанням ще подешевшає...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще фішка цього інвертора - що від працює в режимі "підмісу" з мережі.

При недостатній потужності сонця добавляє потужність з зовнішньої мережі!

а як сонячної енергії буде більше Ресовської, боюсь мій лічильник може рахувати ресовську в плюс

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@Vitalik Xm, Саме так! А якщо РЕСовської буде рівно як сонячної - вони анігілюватимуть одна одну і буде темно. :) Смотрю в книгу - віжу фігу?

Включіть голову або почитайте тему, що посилання вище. ХОЧА Б ЇЇ НАЗВУ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а як сонячної енергії буде більше Ресовської, боюсь мій лічильник може рахувати ресовську в плюс

Інвертор підключається не паралельно ресовській мережі, а послідовно з нею!!! В нього є вхід мережі і вхід панелей. На виході підключаються споживачі. В меню інвертора виставляється пріоритет панелей, і тоді вся потужність буде братися спочатку з панелей, а недостача підтягується з мережі.

Подивіться схему підключення - все стане ясно!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Інвертор підключається не паралельно ресовській мережі, а послідовно з нею!!! В нього є вхід мережі і вхід панелей. На виході підключаються споживачі. В меню інвертора виставляється пріоритет панелей, і тоді вся потужність буде братися спочатку з панелей, а недостача підтягується з мережі.

Подивіться схему підключення - все стане ясно!

 

Якнамене, то це як китайський ліхтапик на сонячній батареї без акумулятора - поки святить сонце - він працює, як нема сонця, то і він не світить.

Таке підключення має сенс коли потрібно гріти басейн, або кондиціонери. У мене ані того, ані іншого. Та й то, ціна обладнання поділена на видобуту енергію за строк експлуатації дасть ціну значно вищу ніж ресовська електрика при нинішньому стані речей (ІМХО).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якнамене, то це як китайський ліхтапик(ІМХО).

А так не буває, щоб отримати все, при цьому не вклавши нічого!

Зате цей інвертор працює при відсутності зовнішньої мережі, що не скажеш про мережевий інвертор!

В кожного свої потреби та забажанки!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А так не буває, щоб отримати все, при цьому не вклавши нічого!

Зате цей інвертор працює при відсутності зовнішньої мережі, що не скажеш про мережевий інвертор!

В кожного свої потреби та забажанки!

 

Я жодним чином не заперечую того, що треба вкласти щоб отримати результат, але не копійковий результат будьякою ціною.

Я спитав - яка ціна обладнання і який строк використання, тобто яка ціна кіловат-години вийде при використанні обладнання потужністю, априклад, 5 кВт з урахуванням що вся вироблена енергія споживається (що не є вірним)?

 

Стосовно того, що інвертор працює при відсутності зовнішнього струму, то й бензиновий генератор також працює. Навіть з автоматичним вімкненням. Звісно що перерва напруги буде, але в будинку нема процесів, що потребують безперервності електропостачання.

 

Ви взмозі навести вартість системи на 5кВт та строк її використання без ремонтів?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я жодним чином не заперечую того, що треба вкласти щоб отримати результат, але не копійковий результат будьякою ціною.

Я спитав - яка ціна обладнання і який строк використання, тобто яка ціна кіловат-години вийде при використанні обладнання потужністю, априклад, 5 кВт з урахуванням що вся вироблена енергія споживається (що не є вірним)?

 

Стосовно того, що інвертор працює при відсутності зовнішнього струму, то й бензиновий генератор також працює. Навіть з автоматичним вимкненням. Звісно що перерва напруги буде, але в будинку нема процесів, що потребують безперервності електропостачання.

 

Ви взмозі навести вартість системи на 5кВт та строк її використання без ремонтів?

 

Теж не розумію логіку такого рішення без акумуляції і автономії. Менше брати у РЕСа за більшу вартість ( амортизація обладнання)? Автономність обмежена світловим днем і зовсім мала, коли треба більше енергії в холодну пору і короткий світловий день. Тобто знову впираємося в акумуляцію, яку ж знову таки вигідніше накопичувати від РЕС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема називається - СЕС для власних потреб.

Зелений тариф також буде для власних, але оформлення набагато довше та дорожче.

Тож автономний інвертор для компенсації власних потреб на даний момент вигідніше, як для мене.

Тому що саме вдень у мене споживання 2-3 кВт за годину, а вночі 200-300 Вт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тема називається - СЕС для власних потреб.

Зелений тариф також буде для власних, але оформлення набагато довше та дорожче.

Тож автономний інвертор для компенсації власних потреб на даний момент вигідніше, як для мене.

Тому що саме вдень у мене споживання 2-3 кВт за годину, а вночі 200-300 Вт.

 

Напишіть, будь-ласка, в яку сумму обійшлося обладнання під ключ і орієнтовний строк експлуатації.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Axioma Energy ISMPPT-BF 5000, який працює без аккумуляторів.

Ніякої залежності від "зелених довбнів"!

Вы поставили себе гибридный инвертор и без аккумуляторов. Худшего решения сложно представить.

Без аккумуляторов есть решения дешевле, надежнее, и с большим КПД(меньше потерь)

 

Добавлено через 4 минуты

Тепер наступне питання: яка вартість оформлення ЗТ?

Нуль. В мене дві станції підключив майже безкоштовно. Потратив свій час. Він не безкоштовний, але по факту грошей не тратив.

 

Добавлено через 6 минут

Інвертор підключається не паралельно ресовській мережі, а послідовно з нею!!! В нього є вхід мережі і вхід панелей. На виході підключаються споживачі. В меню інвертора виставляється пріоритет панелей, і тоді вся потужність буде братися спочатку з панелей, а недостача підтягується з мережі.

Подивіться схему підключення - все стане ясно!

Когда не используете аккумуляторов. То последовательное подключение єто большой минус.

А минус в том, что мощность потребителей ограничена мощностью инвертора. при паралельном подключение, такой проблемы нет. И покупать мощные инвертора для компенсации своего потребления не нужно.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Напишіть, будь-ласка, в яку сумму обійшлося обладнання під ключ і орієнтовний строк експлуатації.

Да уже-ж писали тут, и не раз: от 500$ за кВт. Лично у меня вышло по 370$ (сам устанавливал).

Срок эксплуатации - панели должны работать десятки лет, инвертор - как повезёт, обычно не меньше десяти лет, если нормальный.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Без аккумуляторов есть решения дешевле, надежнее, и с большим КПД(меньше потерь)

Розкажіть/покажіть. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да уже-ж писали тут, и не раз: от 500$ за кВт. Лично у меня вышло по 370$ (сам устанавливал).

Срок эксплуатации - панели должны работать десятки лет, инвертор - как повезёт, обычно не меньше десяти лет, если нормальный.

 

Дякую. Якщо дуже примітивно рахувати, то зараз за ці гроші можна купувати...

наприклад, система на 5 кВт- 2500 дол на 10 років - грубо на 250 дол. електроенергії у рік, що по нинішньому тарифу 1,68 - 4000 кВт на рік або 350 кВт на місяць від РЕС. Хай навіть подвоїться-потроїться тариф - це компенсується дисконтуванням грошей, обслуговуванням, поломками і т.д.... Такий собі економічний сенс без акумуляції. Мені здається варто того лише при недостатній потужності від РЕСа або для самозаспокоєння на випадок місцевого катаклізму - акумулятори позаряджати та води накачати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розкажіть/покажіть. Дякую.

Сетевой инвертор с датчиком тока либо c счетчиком через rs 435

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сетевой инвертор с датчиком тока либо c счетчиком через rs 435

А що буде керувати процесом підмішуванням?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

либо c счетчиком через rs 435

 

А що це за звір? Та з чим його їдять?

 

Добавлено через 15 минут

Дякую. Якщо дуже примітивно рахувати, то зараз за ці гроші можна купувати...

наприклад, система на 5 кВт- 2500 дол на 10 років - грубо на 250 дол. електроенергії у рік, що по нинішньому тарифу 1,68 - 4000 кВт на рік або 350 кВт на місяць від РЕС. Хай навіть подвоїться-потроїться тариф - це компенсується дисконтуванням грошей, обслуговуванням, поломками і т.д.... Такий собі економічний сенс без акумуляції. Мені здається варто того лише при недостатній потужності від РЕСа або для самозаспокоєння на випадок місцевого катаклізму - акумулятори позаряджати та води накачати.

 

Порахуємо з іншого боку - 5 кВт це встановлена потужність.

Середньорічний видобуток, в залежності від розташування по країні 6 000 кВт*годин/рік. При наявній ціні електрики 1,68 грн/кВт*год це 10 800 грн/рік чи 385 $/рік.

Різниця між вартістю обладнання зі строком в 10 років та ціною РЕМовської електрики $135 на рік.

Чи є сенс морозити дві з половиною тисячі баксів? Я, наприклад, знаю як отримувати з них набагато більший прибуток.

Змінено користувачем Humanite
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А що це за звір? Та з чим його їдять?

 

Добавлено через 15 минут

 

 

Порахуємо з іншого боку - 5 кВт це встановлена потужність.

Середньорічний видобуток, в залежності від розташування по країні 6 000 кВт*годин/рік. При наявній ціні електрики 1,68 грн/кВт*год це 10 800 грн/рік чи 385 $/рік.

Різниця між вартістю обладнання зі строком в 10 років та ціною РЕМовської електрики $135 на рік.

Чи є сенс морозити дві з половиною тисячі баксів? Я, наприклад, знаю як отримувати з них набагпто більший прибуток.

 

можна й так. Притому що споживання 6000 кВт*годин/рік саме від сонця ще треба щоб співало з поточними потребами домогосподарства. Тобто спеціально в сонячні години щось споживати треба... В нас більше вранішнє-вечірнє.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы поставили себе гибридный инвертор и без аккумуляторов. Худшего решения сложно представить.

Я поставив як раз з аккумуляторами! Просто говорив автору теми, що даний інвертор (тільки моделі BF) працює без акумуляторів, як раз для його потреб!

Послідовне підключення ніяк не впливає на споживання! Якщо в мене договір на споживання на 5 кВт 3-ф і інвертор також видає таку потужність, то як я можу брати з мережі більше 5 кВт? Звичайно, при правильному та належному підключенні і оформленні! Так само можна брати з кожної фази по 5 кВт (при "правильному" автоматі на вводі). А так, при такому підключенні як у мене, я автономно-незалежний від будь-яких відключень електрики! Гроші я витратив тільки на обладнання, так як все встановлював та підключав сам. 24 панелі, інвертор, кабелі, автомати, система кріплення вийшли десь 2700 доларів. А про те, що підключення ЗТ безкоштовне, то трішки не так. Тому що таки лічильник потрібно міняти, його потрібно купити (8-10 тис грн) і заплатити в РЕС за заміну (2.5-3 тис грн). Це без підняття потужності!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо брати китайський чи вживаний інвертор, дешеві чи вживані батареї, монтувати самому - розрахунки сильно інші. Зрозуміло, що то лотарея і робота на любитиля.

Однак, не всі думають куда інвестувати. Є люди, котрі шукають чим корисним руки заняти.

Я би от купив по ціні "металобрухту" інвертор з дефектами чи спалений. Для побавитись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...