Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Економічне обгрунтування доутеплення даху

viktor02

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт! В мене дах утеплений мінеральною ватою ROCKWOOL товщиною 200 мм (2*100 мм).Два запитання: 1 .Я розумію,що чим товщий слой мінвати тим,теоретично,в хаті буде менше втікати тепла через дах.Але виникає запитання: наскільки економічно вигідно доутеплити дах ще на 50-100 мм мінвати (якщо врахувати вартість матеріалу,брусків чи дошок на нарощування та оплату робіт) з розрахунку майбутніх в часі витрат на теплоносії.Крім простого твердження чи хтось володіє цифрами?

2.Якій мінваті в плитах надати перевагу: MASTER чи TERMOLIFE,хто має досвід?

Наперед вдячний за відповіді.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кто-то из форумных спецов говорил мне, что экономическая целесообразность после 250 мм минваты теряется. Т.е. стоимость утепления многократно превышает дополнительную экономию на отоплении даже в долгосрочной перспективе.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Економічне обгрунтування доутеплення даху

вам важливі лице цифри?

 

тобто власний комфорт не має значення?

 

Добавлено через 1 минуту

теоретично,в хаті буде менше втікати тепла через дах.

не треба забувати, що літом також тепло не буде проникати скрізь дах у хату.

 

тобто теплоізоляція працює не лише взимку

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вам важливі лице цифри?

 

тобто власний комфорт не має значення?

 

А чому має бути некомфортно? Холодно ж не буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щоб оперувати більш-менш об'єктивними цифрами, треба робити комплексний розрахунок усього будинку а не лише даху.

 

утеплення працює у комплексі. дах - це лише +/- третина

 

якщо у вас затонкі стіни, пагані вікна та слабка ізоляція по підлозі, або є якісь точкові тепловтрати, або скріз конструкцію "гуляє" вітер, то доутеплення даху небагато чого змінить

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

щоб оперувати більш-менш об'єктивними цифрами, треба робити комплексний розрахунок усього будинку а не лише даху.

 

утеплення працює у комплексі. дах - це лише +/- третина

 

якщо у вас затонкі стіни, пагані вікна та слабка ізоляція по підлозі, або є якісь точкові тепловтрати, або скріз конструкцію "гуляє" вітер, то доутеплення даху небагато чого змінить

В мене ще будинок будується,але стіна пінопласт 100 мм(загальна товщина більше 50 см),вікна якісні,теплоізоляцію на підлогу планую,цоколь буде утеплятися екструдером.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кто-то из форумных спецов говорил мне, что экономическая целесообразность после 250 мм минваты теряется

сама по себе целеообразность - это субьективная оценка.

 

при увеличении толщины эффект будет, но он будет уменьшаться по экспоненте. т.е. каждый новый миллиметр будет давать прирост эффективности но всё меньше и меньше. но определённо будет.

 

это тот случай, когда однозначно ответить на вопрос нельзя, не понимая массы вводных. начиная от дохода владельца дома и заканчивая остальными теплопотерями, о которых я говорил выше

 

Добавлено через 2 минуты

А чому має бути некомфортно?

тому що окрім термічної звукоізоляции ще є звукоізоляція. вона також буде поліпшуватись.

 

утеплення, воно як грощі чи щастя - його ніколи багато не буде

 

Добавлено через 53 секунды

Холодно ж не буде.

поняття "холодно" чи "тепло" - суто суб'єктивні.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене ще будинок будується,але стіна пінопласт 100 мм(загальна товщина більше 50 см),вікна якісні,теплоізоляцію на підлогу планую,цоколь буде утеплятися екструдером.

це досить абстрактний опис. треба робити точний розрахунок усіх тепловтрат будинку у кіловатах на рік та переводити це усе у гривні, виходячи із того, як саме ви опалюєте будинок

 

зробити 2 варианти та тільки після цього порівнювати потенційні видатки на рік.

 

такий розрахунок - велика робота і його має робити інженер після досконалого вивчення вашої оселі.

 

"якісні вікна" та "підлога буде утеплюватись" - це дуже абстракно. треба знати тепловтрати по кожному участку у кВт/м.кв.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так,питання дуже непросте.До того ще й опалення немає.Все робиться на перспективу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто,Ваша позиція однозначна - доутеплитися?

поки що ні так ні ні.

 

треба розуміти у комплексі вашу ситуацію

знову ж таки: у цифрах

 

Добавлено через 3 минуты

у меня есть один занимательный случай, когда мы "перепаковали" одну из крыш. Там проблема была (как выявили после вскрытия) в том, что была нарушена вентиляция подкровельного пространства и некачественно уложен утеплитель.

 

Мы это всё дело устранили, обеспечили нормальную работу системы в целом и через год получили от хозяев такой отзыв (цитирую): это первая зима, когда мы не включали батареи и грелись только тёплым полом.

 

так что +/- 50-100-200 мм утеплителя - далеко не единственный фактор, который может повлиять на комфорт и затраты по утеплению

 

Добавлено через 4 минуты

Так,питання дуже непросте.До того ще й опалення немає.Все робиться на перспективу.

Тоді все ще не так пагано.

 

Моя вам некомендація: винайміть інженера, зробіть комплексний розрахунок у декільках варіантах товщини вати на даху, смоделюйте свою "перспективу" і тоді ви самі усе зрозумієте. Без допомоги форуму.

 

Так, це буду коштувати грошів, але ви будете розуміти усі слабкі місця и подалі зможете більш ефективно інвестувати у утеплення будинку (або зекономите на тому, що не будете утеплювати те, що й так у нормі)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Погоджуюсь з Вами на 100%. Ну а по другому запитанню - яка краща мінвата?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну а по другому запитанню - яка краща мінвата?

Вибачте, але жодна

Жодна, що вироблена в Україні, нажаль.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Надёжность узла определяется надёжностью отдельной детали, точнее самой ненадёжной детали. Часто встречаю значительные перекосы в проектировании, когда , что-то проектируется с запасом, а что-то с недостачей. По нормативу, с учётом термической неоднородности конструктивных элементов стропильной (либо балки перекрытия, одна х..)системы при применении перехлёстной укладки изолятора, для минераловатных утеплителей с обустройством пароизоляции, минимальная толщина-300мм.( 1я температурная зона) Если у вас по стенам сопр. теплопередаче 5.0, а по кровле 4.0, либо увеличьте по кровле, либо уменьшите по стенам, так будет логичней. Коментарий по поводу жары. Она гораздо страшней на мансарде, чем холод. И, если жимой ещё всё будет туда-сюда, то летом можно и офигеть, особо на юго западных склонах. Не забывайте об этом и обязательно принимайте во внимание.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, але жодна

Жодна, що вироблена в Україні, нажаль.

Шкода... І ще питання.На горищі після утеплення мінватою балок чи треба її зверху накривати пароізоляційною плівкою перед укладання зверху дошок? Добавлю,що гідроізоляційна плівка постелена по кроквах під металочерепицею.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шкода... І ще питання.На горищі після утеплення мінватою балок чи треба її зверху накривати пароізоляційною плівкою перед укладання зверху дошок? Добавлю,що гідроізоляційна плівка постелена по кроквах під металочерепицею.

 

Ні в якому разі.

Пароізоляція має бути лише зі сторони приміщення.

 

Зверху може бути лише вітроізоляція та/або дошки із невеличкими щілинами

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні в якому разі.

Пароізоляція має бути лише зі сторони приміщення.

 

Зверху може бути лише вітроізоляція та/або дошки із невеличкими щілинами

Тобто,їх навіть нічим закривати не можна? я хотів постелити ще ДВП щоб при хотьбі по горищу на вату в щілинах між досками бруд не попадав і вата не забивалася.Да і дошки при зберіганні від часу вже покрутило.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

позапрошлым летом переделали крышу и доутеплили мансарду. Было около 20 см, стало почти 40см.

Очень сильно увеличился комфорт в доме, котел включается реже, влажность не сильно падает в морозы, расход газа снизился примерно в 2 раза.

Если брать экономическую целесообразность, то данное вложение окупилось бы лет через 20.

Если вдруг это холодный чердак, то там все проще и намного дешевле и окупится быстрее, думаю около 5 лет., ну может до 7. Я бы вообще ваты полметра на холодный чердак ложила :)

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

позапрошлым летом переделали крышу и доутеплили мансарду. Было около 20 см, стало почти 40см.

Очень сильно увеличился комфорт в доме, котел включается реже, влажность не сильно падает в морозы, расход газа снизился примерно в 2 раза.

Если брать экономическую целесообразность, то данное вложение окупилось бы лет через 20.

Если вдруг это холодный чердак, то там все проще и намного дешевле и окупится быстрее, думаю около 5 лет., ну может до 7. Я бы вообще ваты полметра на холодный чердак ложила :)

Хм,трішки дивно,що при збільшенні утеплення на 20 си,витрати скоротилися 2 рази...А тепловтрати вікон,стін,вони залишилися такими самими,чи ви їх теж модернізували? Ви написали що "переделали крышу".Так може за рахунок "переделки" Ви усунули недоліки,завдяки яким хата споживала багато газу? Я так це розумію.Але щоб тільки виключно за рахунок збільшення товщини шару вати (а 20 см це не багато але і немало) так скоротити витрати газу я повірити не можу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Хм,трішки дивно,що при збільшенні утеплення на 20 си,витрати скоротилися 2 рази...А тепловтрати вікон,стін,вони залишилися такими самими,чи ви їх теж модернізували? Ви написали що "переделали крышу".Так може за рахунок "переделки" Ви усунули недоліки,завдяки яким хата споживала багато газу? Я так це розумію.Але щоб тільки виключно за рахунок збільшення товщини шару вати (а 20 см це не багато але і немало) так скоротити витрати газу я повірити не можу.

 

Площадь скатов по моему была около 180м2, большая часть юг, юго-запад. Сняли покрытие, дошили брусков, уложили вату, заодно утеплили мауэрлат, то есть полностью замкнули утепление крыши на утепление стен. Больше ничего не делали с домом :) ну и из того, что я видела, то изначально у нас вата была уложена не очень, местами были щели и дырки, то есть какие то локальные куски были вообще без утеплителя.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну от і відповідь.Тепло виходило з будинку через ті місця де не було вати або вона була покладена нещільно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну от і відповідь.Тепло виходило з будинку через ті місця де не було вати або вона була покладена нещільно.

 

100%, пока не будет герметичного контура утепления, будет холодно и большие расходы

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Тепловизор показал такую картину. Крыша теплая, стена тоже а между ними холодно. Как решить такую проблему?

25913116_s.jpg

25913182_s.jpg

25913217_s.jpg

25913275_s.jpg

Снаружи там под пластик видно задувает. Облицовочный камень "сияет" на солнце. Смотрели с другой стороны там все ок.

Фотки делали в процессе замены стеклопакетов. Температура около 0. В доме 19.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Флир рулит! Только плохо, что при очень приличном приборе не поставили температурные маркеры на участки с выраженными дефектами и эталонных ( внутренние стены, массив стены, массив скатов) для сравнения показателей, но уж как есть. Теперь по сути.В местах примыкания скатов к фронтону просто плохая герметизация. Первая стропила не подходит к фронтону и в получившийся зазор не уложили изолятор + ещё проклейка паробарьера. По поясу перекрытия( он же чаще всего армопояс) есть варианты.1. Узел мауэрлата плохо изолирован, нет замкнутого контура изоляции стен и ската. 2. Кровля в комплексе (кровля, подшива карнизных свесов, водосточка) делалась до утепления стен, и, в результате утеплитель стен подошёл до подшивы свесов, оставив без изоляции стену выше, в коробе. 3.Массивный армопояс без доп. утепления экструдером, он всегда будет холодней стены из другого мат-ла.

1510366583_IMG_0299.thumb.jpg.fcdbe1475f607e3698612481abf4281c.jpg

1411036493_.thumb.jpg.b09b68690b27f5ddf373601b1a1327be.jpg

1235097725_(5).thumb.jpg.8d07a8f8dd995334b28dfcab4086dc9f.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Флир рулит! Только плохо, что при очень приличном приборе не поставили температурные маркеры на участки с выраженными дефектами и эталонных ( внутренние стены, массив стены, массив скатов) для сравнения показателей, но уж как есть. Теперь по сути.В местах примыкания скатов к фронтону просто плохая герметизация. Первая стропила не подходит к фронтону и в получившийся зазор не уложили изолятор + ещё проклейка паробарьера. По поясу перекрытия( он же чаще всего армопояс) есть варианты.1. Узел мауэрлата плохо изолирован, нет замкнутого контура изоляции стен и ската. 2. Кровля в комплексе (кровля, подшива карнизных свесов, водосточка) делалась до утепления стен, и, в результате утеплитель стен подошёл до подшивы свесов, оставив без изоляции стену выше, в коробе. 3.Массивный армопояс без доп. утепления экструдером, он всегда будет холодней стены из другого мат-ла.

 

Большое спасибо за толковый комментарий.

Посмотрел, жаль вы с Днепра а я в киево-святошинском живу. Буду искать местных для этой работы.

Прибор - телефон катерпилар со встроенным тепловизором флир. Оконщики меняли стеклопакеты и делали фотки для сайта. За одно бегло дом просмотрели.

Слева двухкамерный энергосберигающий стеклопакет с аргоном и ай стеклами, справа обычная однокамерка.

25919201_s.jpg

После замены стекол результат есть - стало теплее в комнатах, но в мороз в углах комнаты на стыках со стеной и крышей есть конденсат. Поэтому будем утеплять крышу. Ну и не только по этому. 7 тис квт за январь намотал электрокотел. Утепление начали с замены окон, потом крышу утеплим. Стены не будем трогать, там пеноблок, керамзит и облицовочный кирпич.

Змінено користувачем котик муркотик
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...