Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Поточні реалії купівлі і розмитнення авто з Німеччини на власній шкірі

Сергей_84

Рекомендовані повідомлення

Сподіваюсь моя розповідь буде корисною людям,які задумуються над пригоном авто з Німеччини (або іншої країни ЄС). Мені б подібна розповідь дуже допомогла в свій час, але вивчаючи інформацію в інеті ,на жаль, зрозуміти всю процедуру можна було лише шматками , в різних джерелах і то без багатьох нюансів,які вилазили в процесі. Сподіваюсть розповісти все детально.

 

Так як в країні скінчилась епоха бідності , я прийняв рішення таки покращити свій власний комфорт в пересуванні.

Ця ідея в мене виникла ще кілька років тому, але якось весь час була не на часі, проте канали на ютубі на тематику купівлі авто в Німеччині я регулярно переглядав. І от коли настав момент "старту" в мене було 2 варіанти розвитку подій:

1. Оплачувати послуги перегляду автомобілів в Німеччині одному відомому блогеру з-під Мюнхена Денису Рему , щоб він підібрав авто, а потім за ним їхати і купувати

2. Оплатити послугу поїздки, пошуку і пригону нашому київському блогеру.

Перший варіант обійшовся б в 260 євро за перегляд одного автомобіля+ 1,5 євро за км в одну сторону за транспортні. Далі власні витрати на поїздку і пригон. Цей варіант виглядає вигідним, але дуже багато попутного геморою, незрозумілих витрат + повернення ПДВ додаткова послуга.

По другому варіану було озвучено 1300 євро(огляд до 3 авто)+500 євро витрати на політ , поїздки по Німеччині і перегін в Україну. Цей варіант вирішує всі питання, лише плати гроші. Такий собі all inclusive. Додатково оплачується повернення ПДВ

 

Місяць я не вилазив з mobile.de та autoscout24, звісно не цілими днями, а по 30-60 хвилин на день. Прицінювався, намагався для себе знайти баланс між тим чого хочу і за що готовий заплатити. Сортування було виключно по NETTO ціні. І от коли історія вже рухалась до 5-10 відібраних варіантів для подальших дій ,я помічаю, що один з цих варіантів продає той самий ютубблогер з-під Мюнхена,який в минулому році почав не лише оглядати авто , а й попутно перепродуючи знайдені ним непогані варіанти. Звязавшись з ним я отримав всі відповіді і взяв час на обдумування подальших дій. В часі я був досить обмеженим через купу обовязків по роботі. Тому вирішив зателефонувати ютубблогеру номер 2 і запитати яка буде вартість послуг лише по пригону, без огляду, бо оглядати авто за гроші після оглядача авто за грроші якось дивно. Отримав цифру 1000+500.... 300 євро було скинуто, бо дійсно який зміст оглядати авто після Дениса, тому тільки послуга перегону.

В цей момент я отримав точку відліку: 1500 євро і просто очікування або власні витрати на поїздку (+- 500 євро),купа геморою в справі,в якій ти ніфіга не розумієш і економія в 1000 євро.

 

Одразу скажу ці суми не включають послуги розмитнення і постановки на облік.

 

Поки я обдумував який варіант обрати я зрозумів одну важливу річ: я не вирішив як оплачувати авто: готівкою або SWIFTом, більш того я взагалі не вивчив + і - цих обох варіантів.

Консультуючись з Денисом зрозумів, що з ним можна розрахуватись будь-яким варіантом, але якщо будемо розглядати авто не "від нього" , то не всі автодилери беруть готівку, дуже багато з них вимагають безготівковвий платіж

 

З готівкою... береш євро у кишеню і летиш в Німеччину...але якщо цих євро більше 10 тисяч? Або ризикувати провозячи через 2 кордони заборонену суму намагаючись не видати себе ( через український кордон офіційно провезти не проблема, документи з банку і декларація на червоному коридорі, а от з німецьким що да як....Бог його знає і знати якщо чесно не хочеться), або брати на допомогу 2 чи навіть 3 людину, збільшуючи власні витрати на поїздку. Або віддати готівку блогеру в Києві , підписати якусь фількіну грамоту під назвою "договір" і чекати, що все буде гуд і замість грошей тобі привезуть авто.

Або класти гроші на карту і потім бігати по банкоматам Німеччини , платити комісії за зняття і сподіватись, що з лімітами все буде ОК.

 

SWIFT. Зручна,класна штука, але коштує трохи грошей і вимагає документів,які ще й нічого не гарантують. В більшості банків комісія 1%+кілька десятків євро... В Приваті 0,5 %+трохи євро. Для великих сум в десятки тисяч євро ІМХО безальтернативна.

 

Є один момент,який спливе пізніше і про який я вже знав на тій стадії після спілкування з перегонами і юристами. Оплата Свіфтом є ідеальною з точки зору захисту ціни перед митницею і перед можливим судом для вартості розмитнення. Це нічого не гарантує, але дає більше шансів на прийняття реальної ціни. Про це в наступних постах.

 

На цій стадії рішення по авто вже було прийнято і було запущено процес.

Вирішив оплатити через SWIFT, було обіцяно 3 -4 дні авто потримати.

А після оплати забрати зможу коли захочу, це мене влаштовувало , бо виділити 3 дні часу я міг лише за 3-4 тижні або +1000 євро за послуги і авто приїде прямо до мене в Київ.

В Приват подав документи. Щось їм не сподобалось в моїй декларації, почався процес переговорів і маринування. Паралельно звернувся до 2 знайомих начів в 2 житомирські банки-нерезиденти. Там звісно пообіцяли все провести "для тебе" без зайвих питань, тариф 1%+трохи євро,але якщо в Києві комусь щось не сподобається з документів і перевод заріжуть, то сорі. А час іде...продавець лишні дні чекати не хоче, бо цікавість до авто є і як не я то забере інший.

Тому знову вибір: та йде воно все в дупу, потім підберу інше авто, або ютубблогер номер 2 +1000 євро, або дружина-літак-готівка- 3 дні часу.

Перемагає бажання пізнати щось нове, бажання нових відчуттів і таки спробувати весь непростий процес на власній шкірі і шкірі своєї дружини. Буде що згадати і друзям розповісти та й 1000 євро за 3 дні-нічого такий бонус))

Тому списуюсь з продавцем, переводжу 30000 грн задатку на картку його дружини-українки в Приваті (:D),купую білети на літак. Ця 1 тис євро задаку потім стала задатком на повернення ПДВ,яку мені повернули після проходження митниці. Продавець-юридична особа. Про ПДВ розповім пізніше.

Можна видихати, ключові рішення прийняті, на той момент справа залишалась за малим...:D Так мені здавалось))) Далі буде...

  • Лайк 31
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не смію спитати - Ви Теслу модел х берете?Чи бодай якогось там Велара? Навіщо стільки гемору? Зверніться до людей, що везуть з європейських лізингових аукціонів. Принаймні гарантований пробіг і стан.

Я зараз пару комерційних авто маю на меті придбати - навіть не дивлюсь в бік мобіле і скаута. Перед тим рік фільтрував в пошуках десятитонки - в результаті купив в Україні.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не смію спитати - Ви Теслу модел х берете?Чи бодай якогось там Велара? Навіщо стільки гемору? Зверніться до людей, що везуть з європейських лізингових аукціонів. Принаймні гарантований пробіг і стан.

Я зараз пару комерційних авто маю на меті придбати - навіть не дивлюсь в бік мобіле і скаута. Перед тим рік фільтрував в пошуках десятитонки - в результаті купив в Україні.

Хто цi люди?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зайдіть на авторіа. Продавці з Західних областей, у котрих по десятку різнопланових авто, як правило беруть їх на аукціонах. Я двічі користався послугами двох різних осіб. Схема наступна: на аукціоні знаходять авто за заявленими Вами критеріями. Впринципі Ви і самі можете шукати на платформах типу autorola тощо. Робите ставку. Можете не виграти, тоді шукаєте іншу. Якщо виграєте - Вам привозять авто в Україну. Вартість послуг обумовлюється до початку пошуку.

Також через таких посередників можна купити на фірму, якщо маєте юрособу і відшкодовуєте ПДВ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не бачу доцілності взагалі доцільності гнати щось сучасне, можливо тільки япошок.Там трьохрічка вже може мати під 200к пробігу, а це вже можлива капіталка(заміна двигуна), проблеми з коробкою , тощо...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не смію спитати - Ви Теслу модел х берете?Чи бодай якогось там Велара? Навіщо стільки гемору? Зверніться до людей, що везуть з європейських лізингових аукціонів. Принаймні гарантований пробіг і стан.

Я зараз пару комерційних авто маю на меті придбати - навіть не дивлюсь в бік мобіле і скаута. Перед тим рік фільтрував в пошуках десятитонки - в результаті купив в Україні.

 

Я вже нічого не везу, авто в Україні і на укробляхах, історія постфактум для тих, хто задумується над такою операцією. Почитають і зрозуміють варто воно того чи ні...

Гарантований пробіг і стан я вже отримав, історію перевірив у офіційного дилера в Україні. І так, авто з аукціону, але первинні ризики по реальному стану взяв на себе продавець, він же і отримав певний прибуток...мене це влаштовувало

PS Теслу я б брав биту зі США, але це думаю мій наступний експірієнс))

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вже нічого не везу, авто в Україні і на укробляхах,

таки я щось не второпав - це типу і була вся розповідь? а де ж обіцяні деталі, а яке хоч авто та критерії? і чому вирішили гнати саме з Дойчланд? прибіг, щось настрочив і в кущі, так не годиться :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

таки я щось не второпав - це типу і була вся розповідь? а де ж обіцяні деталі, а яке хоч авто та критерії? і чому вирішили гнати саме з Дойчланд? прибіг, щось настрочив і в кущі, так не годиться :-)

 

не спішіть...мені є що розповісти.....ще втомитесь читати:D Все по порядку, серіал багатосерійний...На авто і його ціні я зациклюватись не буду, щоб не було додатковго срачу на тему: "ніфіга собі сантехніки ...".

 

 

2 серія...більше інформаційна. Про те , що передувало самій поїздці за авто і подальшим діям з ним, а також як побудована система.

 

Є ще кілька ремарок до першої серії. Стосовно SWIFT

Якщо ви заробляєте гроші тихо-мирно, неофіційно і складуєте їх десь під матрац чи закопуєте на городі,уникаючи банків, то з великою ймовірністю ви навіть не зможете покласти суму більшу в еквіваленті 150 тисяч на рахунок в банк не маючи документів підтвердження цих коштів. Звичайно я не рахую випадків: кум, брат,сват, товариш працює в банку на керівній посаді.

Якщо це навіть якось вдалося і ви зробили запит на СВІФТ, то далі включається внутрішній моніторинг банку і державний фінмоніторинг,які цілком реально заріжуть операцію. Штрафи для банків зараз конські..

Тому для подібних операцій через банки гроші потрібно офіціалізувати (попростому відмити) або забути про СВІФТ і зайнятись перевозом готівки. Або задіяти інші схеми оплати через іноземні банки, рахунки.

 

РОЗМИТНЕННЯ

Тепер стосовно розмитнення, нюанси якого я вивчав паралельно з підбором авто, консультувався у перегонів, брокерів, митних адвокатів.

Всі як один говорили: "забудьте про те, що було до грудня 2018 і що можна було порішати, занизити,замутити" З грудня місяця (здогадались чому з грудня?) на митниці діє нова система розмитнення відповідно до положення Кабміну...

АСАУР (автоматизована система управління ризиками) перевіряє задекларовану вами ціну і або підтверджує її або не пропускає. На основі її відмови митник відмовляє у 1 методі оцінки і стрибає одразу на 6 формуючи свою ціну на базі каталогу Schwacke. Це німецький каталог цін на авто ,який враховує пробіг,ціну нового авто , комплектацію. Досить точна штука,скажу я вам з власного досвіду. Але по звіту шваке митник отримує мінімальну і максимальну ціну Брутто в Німеччині + пробіг митниця рахує 35 тисяч в рік ,а не ваш реальний пробіг (який на лізингових авто часто 40-60 тис на рік ). І звісно для митних платежів приймається максимальна ціна БРУТТО,яка звісно ж більша ніж реальна ваша НЕТТО. Це мені твердили усі, з ким спілкувався. Якщо тебе щось не влаштовує, то подається запит вище , в якусь комісію ,яка формує остаточне рішення митниці. Далі тільки суд, звісно після внесення всієї суми, що вимагає митниця. Я пройшов 2 стадії, третя в процесі обдумування. На це є час до жовтня. Про це в наступних серіях.

 

"дякую" митниці за таку систему оцінки,яка з однієї сторони стриже хитрозроблених покупців,які мутять-крутять з пробігами і лівими купчами, але з іншої вона заставляє чесних платити більше ні за що.

 

За словами брокерів вже 2 місяці обіцяють повернути все як було (до євробляхерів ) ,але воз і нині там.

Коротше кажучи мене орієнтували ще до поїздки відповідно до звіту з каталога Шваке (коштує 200 грн, можна запросити в інеті самому), що ціна,яку виставить митниця буде на 5 тисяч євро більшою, ніж я реально заплачу за авто... Сюпрайз бл....Звісно це неслабо вплине на митні платежі.

Тому основна увага була сконцентрована заздалегіть на підготовці таких документів, щоб з ними потім можна було йти в суд і доводити свою правоту +консультувався з адвокатом, що спеціалізується на митних справах.. А судитись за попередніми підрахунками на той момент було за що , близько 50000 грн, але про це пізніше.

 

МИТО

далі мене дуже цікавило, чому мито 10% і всі його платять,якщо відповідно до Асоціації з ЄС мито на авто з ЄС зменшується кожен рік і зараз (на 2019 рік) складає 5-6%. Я теж хочу заплатити 5-6 , а не 10. Але знаючі люди одразу пояснили, що сертифікат EUR.1, відповідно до якого товар вважається з ЄС і попадає під преференції , фізичній особі не отримати в Німеччині і всіх документів не зібрати. ЦЕ можуть собі дозволити лише великі імпортери. Ех...подумав я, не зекономив... а сума теж приємна вимальовувалась.

 

АКЦИЗ

Ну тут все більш-менш в моєму випадку непогано, він склав 1-2% від вартості авто.. і ніяк не залежить від оцінки авто.

ПДВ

ПДВ=(ЦІНА(прийнята митницею)+МИТО+АКЦИЗ)*0,2.... Стандартна формула для всіх товарів, окрім електромобілів. Ех...пригнав би собі теслу по пільгам, але незручно її заряджати з вікна квартири:D і труби каналізації в планшет на торпеді упруться.

 

БРОКЕР.

Це взагалі ексклюзивний звір,який заробляє в місяць десятки тисяч доларів....Ну так багатьом здається. Бо що київські, що житомирські називали суми від 200 до 350 доларів і не гарантували, що мою ціну митниця прийме до уваги...

Якщо вже ви створили ідеальну корупційну систему , при якій брокер більшу частину заробітку віддає митнику за те, що у нього не буде проблем з оформленням ИМ40, то вже введіть, падли, в цю ідеальну систему, щоб люди з чистими документами не переплачували лишні сотні, а то і тисячі євро митних платежів. Вони ж не вам в кишені йдуть все одно.

 

МИТНИЦЯ

Спочатку дізнавшись тариф брокерів, я зі своєю наївністю вирішив самостійно оформити ПДГ (попередню декларацію громадянина), а потім і фінішну.Без ПДГ в Україну не заїдеш, без фінішної не виїдеш з внутрішньої митниці. Почав вивчати законодавство,яке ,як виявилось, взагалі не зобовязує мене до когось звертатись і дає право зробити все самостійно.. Ура! подумав я... Але копаючи глибше я докопався до суті цього бл...ва. Подати декларацію можна лише електронно через програму МДОФІС. Скачавши її я зрозумів, що для правильного заповнення потрібно пройти курси митного брокера))) бо вона створена сатаною:D Про платність і обмежений термін дії пробної версії я мовчу.

Але на той момент я ще був повний завзяття і наснаги. Проте час перед вильотом спливав...

Я йду в житомирську митницю (не термінал, а центральну) зі словами : хочу консультації по розмитненню, дайте мені спеціаліста. На що отримую відповідь від охоронця: "та це вам треба на термінал, тут навряд хтось допоможе, тут більше фінансами завідують":fool:

"Ок, тоді по фінансам мені теж треба консультація. Ведіть до компетентної людини."

Заводять мене в якийсь кабінет, я культурно, спокійно пояснюю , що мені треба рахунки житомирської митниці для сплати попередніх митних платежів для ПДГ. Мені так само культурно відповідають: "так їдьте на термінал і брокер вам все дасть". "Так я сюди приїхав і був би не проти , щоб дали ви, бо є думки самостійно все оформлювати. І до речі хотів би від вас отримати відповіді по процедурі заповнення ПДГ і ИМ40...:D"

В цей момент чиновник митниці культурності не втратив, але по обличчю було видно , що трохи ох...в. Роздрукувавши якийсь листок А4, на якому було вказані рахунки і правильне заповнення призначення платежу, він уточнив у 2 баришень чи не змінювались часом рахунки (в нашій ДФС це взагалі норма), і видав його мені. Далі, розуміючи, що я чекаю від нього відповіді на інші питання, повів мене в кабінет начальника митниці. Уявіть собі компетентність працівників,які через таку фігню тягнуть відвідувача до начальника.:fool: Проте поводились зі мною культурно, спокійно, не хамили і на...не посилали, хоча б це приємно.

Начальник виявився дуже зайнятим і готовий прийняти мене за годину, можливо раніше. Стоїмо ми спілкуємось з приставленим до мене чиновником, нормально так спілкуємось, по людськи,я потроху отримую від нього номера постанов Кабміну,які регламентують процедуру заповнення декларації, коди деяких фінансових полів з декларації, от штірліц, таки щось знає. Повз пробігає брокерша, чоловік зупиняє її з питанням: "як думаєш, ось людина хоче сама ПДГ та ИМ40 заповнити, справиться?". Та у відповідь засміялась: "Тут "чужих" брокерів після курсів митники ганяють по 10 разів, то кома не там, то код не той, а тут взагалі людина без підготовки, це нереально! Мій начальник тому і не бере авто в розмитнення, там повно геморою"... В цей момент мій ентузіазм почав згасати, ще підійшло якихось 2 працівники митниці і всі разом жваво обговорювали ситуацію. Потім якось так вийшло, що всі почали розходитись , бажаючи мені щастя і удачі :D

Я стою мяко кажучи в прострації, розуміючи, що без ПДГ мене навіть на територію України не пустять без фінансовго забезпечення і заповнюючи її та надсилаючи електронно в митницю можна 2,3,8,10 днів провести в Польщі. Потроху вимальовується рішення забити на самостійність і таки примкнути до брокера...:sorry: Як показав розвиток подій і моє бажання пройтись по повній процедурі оформлення митної декларації з поданням протесту та оформленням на фініші "судової" декларації, цей вибір виявився правильним.

 

Тексту багато, але це щоб відчути всю повноту картини роботи системи та процедури..

  • Лайк 12
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аж цікаво стало яка ж це вигода щоб погодитись на такі випробування.

Сам надавно купував практично підряд два авто з США і також задумувався щоб робити все самому .Пів години моніторингу в неті вистачило щоб прийняти рішення купувати у профі ,які цим займаються, а різницю в грошах за той же час який необхідно витратити на всі процедури ,спокійно заробити займаючись улюбленою роботою.А якщо добавити злам мізків(а нам вже не 22роки) і всі гімари з якими не звик стикатись кожен день та добавити ризики то воно того не варте.

Не вказувати марку і ціну ,рішення помилкове - читаєш ціле простирадло і в кінці розумієш що даром :(.Зараз такий час що хочеться з толком користувати кожну хвилину життя.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аж цікаво стало яка ж це вигода щоб погодитись на такі випробування..

 

Які саме випробування ви маєте на увазі? А вигоди по різним статтям вже частково описані вище. Деякі з них виправдані, деякі геть не виправдані.

Далі ще будуть описані моменти,які треба мати на увазі і в фінансовому і організаційному сенсі.

 

Добавлено через 3 минуты

Сам надавно купував практично підряд два авто з США і також задумувався щоб робити все самому .

 

Авто зі США і авто з Європи-це мяко кажучи 2 зовсім різні речі, які кардинально відрізняються по всім стадіям і процедурам...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я звісно вибачаюсь, що перериваю такий цікавий серіал, але можна в лічку що купили і скільки вийшло там, і скільки вийшло тут...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я звісно вибачаюсь, що перериваю такий цікавий серіал, але можна в лічку що купили і скільки вийшло там, і скільки вийшло тут...

 

Думаю, це буде в останній серії Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей не томите:D где продолжение истории?))

 

Трохи обмежений в часі, вибачайте. От зявилась хвилинка.

 

ПІДГОТОВКА ДО ОПЛАТИ МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ

Значить визначившись з брокером (нагадаю тариф 200 уе, оплата по факту розмитнення) домовляюсь з ним, що коли буду мати на руках документи та точну вартість надішлю йому і він порахує точну суму попередніх митних платежів , він підготує електронну попередню митну декларацію та після підтвердження митницею оплати зареєструє її і вишле мені номер.

Майте на увазі,без оплати митних платежів немає реєстрації ПДГ та пропуску в Україну, можна зависнути на митному пості на кордоні. Оплату може здійснити як хтось з ваших родичів чи друзів в Україні так і ви через інтернетбанкінг.

Я обрав варіант оплати з допомогою інетбанкінга самостійно. Мій тарифний план в Альфа-банку дозволив це зробити без жодних комісій, що було приємною дрібницею.

Оплачувати потрібно в день коли буде робитись ПДГ, бо на цей день фіксується курс НБУ по євро...

 

"В ПУТЬ-ДОРОЖКУ"

Ну тут все просто таксі-літак МАУ -Мюнхен. Хай живе нікому не потрібний безвіз!!! Купив білети за 4 дні до вильоту і полетів і ніякого гемору.

Невеликий лайф-хак. У банка OTP (і не тільки) є продукт тревел-кард,що дозволяє їздити на UBER в аеропорти Києва з 50% знижкою та оплачувати за кордоном з 0 комісією за конвертацію грн в інші валюти.....дрібниця, але теж приємно..

 

МЮНХЕН.

Ще до вильоту в Мюнхен я розумів, що маю дістатись Айхаха ( близько 80 км). Денис Рем наче для своїх клієнтів обіцяє зустріч в аеропорту . За 2 дні до вильоту виявилось, що зустрічі не буде:rolleyes: є на цей день огляди авто і він ен встигає.. Тому або таксі, або DB (Дойче бан-німецька залізниця).

Спочатку я, знаючи свою дружину, серйозно був налаштований на таксі (десь 1,5 години), але потім вона запропонувала залізницю , типу ми ще ні разу не їздили на німецькій залізниці...цікаво ж..:) та і в руках лише невеликі рюкзаки..

На перший погляд, стоячи біля терміналу купівіл білетів, все просто: вводиш Айхах (або інше потрібне місто) тобі пропонують білет, ти його купуєш, що і було мною зроблено. Але коли білет роздрукувався ніякого Айхаха там вже не було :D Звернувшись до дружини Дениса, вона переклала з німецької ( в Німеччині англ мова серйозно притісняється, справжні фашисти):), що цей білет діє до кінця дня по Баварії на всі поїзди крім швидкісних, більше нічого сказати вона не може, бо такий же їздун на залізниці,як і ми..."напевно вам на центральний ЖД вокзал,а там буде поїзд до Айхаха".

Звісно я був "дуже радий" і був на грані "нахіба воно мені треба, поїхали на таксі"

Але вирішив таки прокатати дружину на німецькій залізниці і ми сіли в S-bahn в центр Мюнхена.

Але я ніяк не міг зрозуміти що за нафіг відбувається і почав закачувати на телефон Android app DB.DE? шукати поїзд до Айхаха. І о чудо! в цій програмі мені було не просто запропоновано купити білет до Айхаха, а пояснено, що маршрут складається з 3 поїздів і 2 пересадок. І якимось дивом ми зараз їдемо в першому поїзді маршруту. Відчуття були суперечливі : з однієї сторони я розібрався і ми на правильному шляху, що було радісно....з іншої: 3 поїзди...пересадки...жесть.

Хоча німці таки педантичні зарази: по маршруту поїзди їздять хвилина в хвилину і на пересадки з платформи на платформу нам було дано 2-3 хвилини і ми ніде не запізнились, проїхали по маршруту чітко. Білети ніде не перевіряють, але якщо зловлять, то -140 євро

 

 

КУПІВЛЯ і ОФОРМЛЕННЯ АВТО

За 2 години ми приїхали в Айхах, де нас чекала дружина Дениса (яка,як я зрозумів займається документами) на моєму новому авто. Хвилина на знайомство і ми їдемо в банк, щоб покласти кошти на їх рахунок. Далі швиденько в landratsamt (така собі адмінісрація району), щоб вже сьогодні машина отримала нового власника

Графік роботи там 7.30-12.30 та 14.00-16.00. було вже 15.00..

Landratsamt-така собі непримітна будівля з таким же непримітним інтерєром по типу офісів в промислових районах. Ні тобі понтів, хай-тек дизайну, світлих приміщень, кондиціонерів, духота страшна, економне освітлення,.. Власне як і вся Німеччина:проста , нудна, економна але функціональна.

Людей майже немає, лише якись темношкірі громадяни чогось чекали...Віддав документи Ані (дружина Дениса-продавця авто і ютуб-блогера), поставив підписи в якихось паперах, показав працівниці паспорт і пішов чекати.

За хвилин 20 ми вже з перереєстрованим авто і червоними номерами пішли до авто з якоюсь жіночкою, яка швидко перевірила ВІН і повернулась на своє робоче місце.

В цей момент я зрозумів , що вже все відбулось,а я навіть не оглянув авто:lol: Оглянувши для "галочки" свої нові володіння ми поїхали в готель.

Там Аня через інтернет ввела дані мого авто в експортну декларацію, десь її зареєструвала і дала мені номер, з яким я маю завтра зявитись на митницю в Ауфсбург, щоб вони все перевірили і видали мені на руки цю експортну декларацію. Митниця до 16.30, тому сьогодні ми в неї не встигаємо.

А і ще...взяла 250 євро (за червоні номери, за страховку , за оформлення експортної декларації). В адміністрації я нічого не платив.

На руки по їх задумці я мав отримати лише рахунок у вигляді договору (викладу пізніше) , це звичайна практика , але враховуючи мої думки про можливу боротьбу з митницею , я видавив з них ще квитанцію про отримання коштів, а внесення коштів в банку на картку було оформлено від мого імені. Не знаю чим це допоможе, але брокер радив побільше зібрати таких документів.

 

Повернення ПДВ.

Для повернення ПДВ цю паперову експортну декларацію з німецької митниці (фото документів виставлю в наступних постах)обовязково мають просканувати на кордоні ЄС (В моєму випадку на Корчовій), тоді дані про те, що авто виїхало з ЄС потрапляють в базу і фіскальні органи ЄС повертають ПДВ продавцю,який в свою чергу по домовленості повертає його вам.

Як мені пояснив Денис. Коли авто купується в якогось автодилера, то ця сума ПДВ залишається у нього повністю як залог і гарантія , що авто виїде з ЄС, а не буде продано в ЄС і стає доступною лише коли ви виїхали за межі ЄС, а іноді навіть вимагають фото українського техпаспорта про постановку на облік.

Всім процесом повернення ПДВ може займатись окрема людина (домовляється, веде переговори, уточнює, шукає способи вам ПДВ надіслати) Як правило за ці послуги беруть 10-15% від суми ПДВ. Не знаючи німецьку самостійно робити це важко.

 

В моєму випадку з ПДВ було простіше, бо ПДВ поверталось безпосередньо Денису (точніше Дестакар), тому з мене було взято символічний залог в 1 тис євро,який було потім повернуто.

Всі документи по авто оформлювались по сумі НЕТТО

 

Сюрприз від Кабміну.

Забув про один цікавий момент. З 1 липня вступила в дію норма Кабміну про "декларацію про походження авто". .Що цікаво , про цю норму я дізнався випадково на сайті ДФС за 2 дні до початку її дії. ДФС попереджала всіх, хто везе авто, що з 1.07 потрібно при собі мати сертифікат походження або декларацію про походження або просто в інвойсі, договорі має бути написано Herkunftsland Deutschland (для Німеччини). Тому я вчасно продавця попросив внести цю фразу в рахунок.

Брокер нічого про це не чув (хоча потім вже наголосив на цьому сам), а митники сказали, що вони перевіряли чи є в мене в рахунку-договорі ця фраза.

Так що у нас в державі потрібно бути на чеку, майте на увазі)))

 

Після важкого дня , детальнішого огляду авто, покатушок по Айхаху і подачі електронної заявки на екскурсію на завод Ауді в Інгольштадт (чому б не заїхати по дорозі додому) ми заснули без задніх ніг....

Змінено користувачем Сергей_84
  • Лайк 9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

надеюсь наши деб мытники круглые печати не требуют на каждой бумажке

 

папірців не так і багато, а на значущих печаті мають бути.

Забігаючи наперед скажу, що на пункті пропуску корчова-краківець з нашої сторони мені попався досить нормальний митний інспектор, який все швидко оформив (15 хвилин з оглядом) і взагалі вистачало людей,які підказували , особливо враховуючи той факт що починаючи з вїзду на Корчову і до виїзду з Краківця я був як маленька рибка,яку кинули в темний (в прямому смислі що в Польщі що у нас темрява)акваріум з величезними рибами (навколо одні фури ),які собі плавають , а ти греби як хочеш і куди хочеш

 

Про це трохи пізніше...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Вибачаюсь за тривалу паузу...

 

Наступного після оформлення автомобіля дня вранці ми вирушили на німецьку внутрішню митницю для оформлення експортної декларації в Аугсбург.

На той момент на руках у мене були такі документи:

1. Рахунок-договір про купівлю авто

2. Великий техпаспорт (бриф)

3. Малий техпаспорт (шайн)

4. Страховка

Також був листок з написаним номером вже підготовленої експортної декларації.

 

Завітавши на митницю я надав всі документи і через хвилин 15-20 до авто вийшла жінка, перевірила ВІНномер. Далі ще трохи очікування і на руки я отримую листок А4 -експортну декларацію зі штрихкодом. Просканувавши при виїзді з ЄС цей штрихкод в базу даних потрапить інформація, що авто покинуло ЄС, після чого ПДВ має повернутись продавцю, адалі мені:)

 

Після цього можна сміливо направлятись додому або кататись по ЄС (обмежену кількість днів до дати,яка вказана на номерах)

 

Ми вирішили заїхати в Інгольштадт, дуже вже хотілось потрапити на екскурсію на завод Ауді. Хоча на мій вечірній запит так ніхто і не відповів. По приїзду виявилось , що англомовні екскурсії лише на 10 годину (на сайті писали на 11.30), а на німецькомовні нас взяти не можуть, бо там небезпечно, а без знання мови з нами не зможуть нормально комунікувати.

Тому залишалось лише сходити в музей Ауді , до речі таке.... Вхід щось близько 3 євро з людини, зате при купівлі квитка парковка-безкоштовна.

 

Вже настав час надсилати брокеру фото і копії документів, щоб він почав оформлювати попередню декларацію громадянина (ПДГ) для вїзду в Україну і порахував попередні митні платежі,які мають бути сплачені ще до вїзду в Україну.

Було вже по обіді і брокер, уточнивши коли і через який митний пост я планую вїжджати, сказав, що оформить все завтра по завтрашньому курсу євро, завтра ж я і маю всю суму сплатити. До речі попередив, що змінити митний пост ,який вказано в ПДГ ми не можемо, щоб мали на увазі.

 

Так як сума була досить пристойна і щоб не ризикувати завтримками в її переказі або іншими форс-мажорами,які можуть виникнути (а вони таки виникли) оплачувати кошти на рахунки митниці я почав сьогодні, відсотків 80%

 

Далі виїзд в напрямку Праги. В планах було там погуляти і заночувати.

В Німеччині автобани абсолютно безкоштовні, а от в Чехії є платні дороги і ми їхали як раз по такій, якщо не помиляюсь вартість віньєтки на лобове скло склала 10 євро (наче мінімальна на 10 днів)

По дорозі до Праги було вирішено в неї не заїжджати (краще потім на кілька днів прилетіти) і їхати далі , почувався я бордрячком , тому були ідеї їхати без зупинок, ще й виникли нагальні справи по проботі, потрібно було поспішати.

Проте близько 23 години перебуваючи десь між Прагою і Брно мене почало "вирубати" , тому швидкі пошуки на Букінгу якогось готелю, який приймає після 0.00 (таких виявилось небагато) привели нас в центр Брно, де ми і залишились на ніч.

Вранці отримав від брокера точну суму для сплати попередніх платежів на митницю, доплатив необхідну суму і ми направились в напрямку Кракова. В планах було до вечора бути на митному пості Корчова-Краківець. В Польщі є ділянки платних доріг, от і на нашому шляху був відрізок платної дороги при підїзді до Кракова (близько 30 км наче). На вїзді на цю ділянку оплата 10 злотих і на виїзді оплата 10 злотих, вїзд через пропускні пункти оплати з шлагбаумами.

Вже було близько 15 години, а від брокера ні звістки про номер попередньої декларації...це трохи напрягало. Після дзвінка виявилось, що останній платіж не дійшов до митниці, тому ПДГ не зареєстрована.. . Брокер просить зателефонувати в банк і розшевелити. Мій банківський менеджер трохи в шоці, каже , що кошти вийшли ще об 11 і давно мали бути на митниці.

Залишається 2 години і збільшуються шанси не потрапити сьогодні в Україну, зависнути в Польщі до обіду.

На щастя в 16.30 я отримую на вайбер елктронний файл з декларацією, таки сума дійшла.

 

Тому раджу заздалегіть робити і ПДГ і всі платежі, а то не знаю хто був би винний, але ще 1,5-2 години і всі плани змінилися б.

 

Попереду митний пост Корчова-Краківець і нічні пригоди на ньому.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей_84 з вище написаного не зрозумів чи тиснули руку самому Денису?

Гольф ГТД?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приятно читать и интересно. Погадаю и я. Может 7-ку бмв гибрид? ))

Пассат в универсале вероятно. Самая та машина на каждый день.

Жду продолжения.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей_84 з вище написаного не зрозумів чи тиснули руку самому Денису?

Гольф ГТД?

 

Так тиснув, таки перетнулись, познайомились.

хоча виходячи з його зайнятості думав не вийде:) В ці 2 дні зі слів його дружини у них огляди і оборутки на загальну суму в 130 тисяч євро.

Всіми документальними питаннями займається його дружина,він в основному по техніці.

До речі , зараз 70% замовлень у Дениса з України, причому замовлення такі, не прості. Якраз на днях хтось з Харкова погодив купівлю Ауді ТТ за 60 штук євро.

 

Гольф ГТД?

Знову ж не хочеться акцентувати увагу на самому авто, авто мені потрібне в універсалі (виникло відчуття, що в Німеччині седани зустрічаються не дуже часто), це навіть не обговорювалось, але гольф я морально переріс ще 5 років тому, та й має бути якийсь прогрес в житті, життя швидко минає, не встигну оглянутись як вже пенсія і вже не до прикольних машин та інших комфортностей

Хоча життя покаже, можливо прийдеться спуститись на землю, відчувши вартість та частоту обслуговування не нових високотехнологічних ломучих німців, зараз в експлуатації 20 літня Астра, яку катаю з 9 літнього віку та 8-літня Астра нового дизайну ,яку катаю з салону.

Перший по обслуговуванню як жигулі, другий вже не жигулі, але теж не страшенно.

 

Хвилинка реклами:D Неспішно продаю Opel Astra F універсал червоного кольору 98 року 1.6 бензин 8 клап, механіка. Останні 8 років їздила дружина 2-3тисячі в рік.

Є кондиціонер, за 100 уе потрібно обслужити компресор(ущільнювачі) і заправити. Деталі окремо...пізніше напевне створю в продавайці тему.

 

Добавлено через 4 минуты

Приятно читать и интересно. Погадаю и я. Может 7-ку бмв гибрид? ))

Пассат в универсале вероятно. Самая та машина на каждый день.

Жду продолжения.

 

Пасат прикольне авто і його можна брати в повному фулі з усіма плюшками (я олтрек розглядав), але я як сідаю в B7 чи B8 бачу, що VAG тримає внутрішній дизайн в чіткій ієрархії до інших марок концерну((( Інтерєр не до душі, а для мене це важливо. На днях бачив на Дестакар в продажі стояло 2 B8 пасата, один з них досить цікавий. І ще блакитна машинка, від якої слина потікла, навіть виникли думки продавати свою)))) проте дружина вправила мізки.

 

7-ка гібрид...напевне кльове авто (нещодавно по такій відео було у Дениса), але чому німці не роблять їх в універсалі:lol:?

Змінено користувачем Сергей_84
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какой коэффициент получился от цены там до здесь на номерах со всеми расходами? У Реальных китайцев (эти тоже машины смотрят) сейчас получается 1,6-1,65.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какой коэффициент получился от цены там до здесь на номерах со всеми расходами? У Реальных китайцев (эти тоже машины смотрят) сейчас получается 1,6-1,65.

 

коефіцієнт дуже залежить від ціни авто, чим вона вища, тим менший коефіцієнт, адже деякі витрати сталі незалежно від того чи авто за 1000 євро чи за 30 тисяч. Плюс акциз, авто за 1000 євро може отримати акциз в 3 тисячі, в мене акциз 300 євро всього вийшов..

 

Цифри такого плану хотів навести вкінці, у мене від ціни в Німеччині,яку я заплатив до стану авто на українських номерах вийшло 1,49. Якщо піду в суд, то є шанси його зменшити, в ідеалі до 1,45

 

А якщо рахувати від вартості цього авто для німця в Німеччині, то у мене в Україні вийшло на 25% дорожче або коефіцієнт 1,25. Це я не рахую, що німець теж понесе певні витрати на операцію купівлі і постановки на облік, тому коефіцієнт може і зменшитись

 

Звичайно ж зменшити коефіцієнт можна якщо при поїздці робити все швидко, не витрачати кошти на готелі, поїздки, ресторани, кафе, білети на літак, їхати одному... В мене всі ці затрати вийшли в 650- 700 євро на двох з вартістю дизеля на дорогу додому, в ідеалі їх звести до 300, але це треба дуже хотіти і утискати себе на всьому шляху...а це вже дискомфорт

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сергей, а нельзя было перевести не 30 тыс грн задатка, а скажем 120, чтобы наличкой меньше везти?

 

Ну, и думаю Ауди А4 (А6), универсал, 2.0, дизель?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, и думаю Ауди А4 (А6), универсал, 2.0, дизель?)

Вангую :D:D:D

destacar.de/listings/audi-a4-allroad-quattro-2-0tdi-bangolufsen-xenon/

 

P.S. Хорошее авто:good:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вангую :D:D:D

destacar.de/listings/audi-a4-allroad-quattro-2-0tdi-bangolufsen-xenon/

 

P.S. Хорошее авто:good:

)))

Ні, я його розглядав, але пробіг був завеликий (до зміни авто планую кататись 3 роки, а це 60-70 тисяч), торпеда трохи застаріла (2009 року розробки), багажник як для універсалу замалий і з розкладеними сидіннями невелика довжина (ці фактори вцілому стали причиною відмови від розгляду інших варіантів цього покоління A4 allroad). Конкретно це авто мені більше подобається в білому з чорним пластиковим обвісом.

Хоча за словами Дениса, авто було непогане, з чистим салоном і справне як для пробігу під 200.

 

2 головні переваги A4 Allroad: кліренс і quattro. Судячи з відео в інеті про покатушки по бездоріжжю, ця "малишка" раком ставить багато так званих кросоверів в багнюці і снігу з їхніми халдексами.

Але ж я не збираюсь для Ютуба відео знімати:D Мені каналізацію і котли возити час від часу)

PS напевне з маркою і моделлю авто вже все зрозуміло...

 

Добавлено через 12 минут

Сергей, а нельзя было перевести не 30 тыс грн задатка, а скажем 120, чтобы наличкой меньше везти?

 

Вони ж в Німеччині живуть, навіщо їм 80-100- 120 тисяч грн?:D Тільки ойро.

А ця 30-ка повернулась мені назад на карту.

 

Та й 3-4 тисячі євро особливо картину з перевезенням готівки не змінили б..

 

Якби не було обмеження в часі однозначно обрав би SWIFT-переказ через Приват

]

Ну, и думаю Ауди А4 (А6), универсал, 2.0, дизель?)

ГАряче..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...