Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Дом для души

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

Да и ёж сообразит, что по концепции кнопка может быть виртуальная, суть не меняется. НЕТ автоматизации, всё - на человеческом факторе.

 

та есть она, питоновский скрипт ее автоматически нажимает:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Именно так. Кнопка "нажимается" сообществом датчиков, типа такого:

1. 1 из 10 датчиков сработали - случайность, в лог записать

2. 2-3 из 10: картинку хозяину отправить (может кот ходит или ветер занавесь колышет...)

3. 4-5 из 10: картинку + сигнал тревоги хозяину

4. 6... из 10: сигнал на охрану + тревога хозяину

 

Ну и, естственно, хозяин сам может кнопку нажать

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Именно так. Кнопка "нажимается" сообществом датчиков, типа такого:

1. 1 из 10 датчиков сработали - случайность, в лог записать

2. 2-3 из 10: картинку хозяину отправить (может кот ходит или ветер занавесь колышет...)

3. 4-5 из 10: картинку + сигнал тревоги хозяину

4. 6... из 10: сигнал на охрану + тревога хозяину

Так какая же это кнопка?))

Это не кнопка, это лишь запрос/получение подтверждения. П.3 и п.4. реакция СИСТЕМЫ - тревога после подтверждения несколькими датчиками. Сценарий системы, это не кнопка.

Ну и, естественно, хозяин сам может кнопку нажать

Даже в Полицию охраны можно передать объект лишь под тревожную кнопку. И пусть хоть 10 из 10 датчиков сработает - пультовики могут увидеть, но среагируют только на тревожную кнопку. Которая расположена в определённой ячейке шлейфа.

Поэтому тревога системы после подтверждения тревоги несколькими устройствами- это не тревожная кнопка в чистом понимании этого термина. Это реакция системы. А аларм по нажатию тревожной кнопки (в том или ином виде) самим пользователем - это сработка тревожки.

Вообще вина и моя) Перечитал пост 218, видимо я воспринял сценарий только как по тревожной кнопке. И сразу за Вашу безопасность начал переживать):friends:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 роки потому...

Решил сохранить опыт для истории. Может кому-то пригодится.

Итак, есть у меня ТН с трехфазным компрессором мощностью 3.5кВт. В компрессоре асинхронный двигатель не ШИМ управления (старт-стоп). Всвязи с известными событиями, вопрос зимнего отопления стал очень актуален. Купил я генератор 3Фазы 8.5кВт. Первая проба запуска ТН - неудачная. В двух случаях из трех генератор глохнул, в третьем случае напруга падала ниже критической и отрубало реле контроля. Причина проста и понятна: по паспорту стартовый ток компрессора 48А. А генератор расчитан на 14.5А. Как бороться? Начал с чтения мануалов по УПП. Большинство говорит про снижение стартового тока в 2-3 раза. Но даже в этом случае получаем 16-24А, что тоже больше нормы. Следующий шаг - чтение мануалов по Преобразователю Частоты. Оно! Купил некий TWERD MFC-311-4.0 на 4кВт. Настроил режим "пуск за 10 секунд с наращиванием частоты от 0.5 до 50Гц и ограничением тока в 10А". Работает! Генератор даже не напрягся. Ток плавно нарастал от 0 до 7А. Никаких стартовых всплесков. По звуку мотор стал работать заметно тише и плавнее. Добавил такой же режим торможения. Раньше старт/стоп это был ощутимый толчок, а теперь просто нарастающий/убывающий свист ротора. Из минусов - этот ПЧ свистит высокочастотным писком :( Но это можно перетерпеть. Зато теперь есть возможность запуска тяжеліх моторов от генератора.

  • Лайк 9
  • Дякую 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, LTC сказал:

А где брали и что по деньгам вышло? Мне бы такая штука на насос пригодилась.

Брал еще в марте на ОЛХ. Обошелся в 4000грн. Это б.у. Аналогичной мощности есть/была куча украинских производителей. Весной цена была 7-10тысяч

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sigma_shig сказал:

Решил сохранить опыт для истории. Может кому-то пригодится.

Следующий шаг - чтение мануалов по Преобразователю Частоты.

Купил некий TWERD MFC-311-4.0 на 4кВт. 

Зато теперь есть возможность запуска тяжеліх моторов от генератора.

Очень полезно, добавлю в закладки.

Грамотный, а главное - не жлобский подход (обычно, "мама, я всралась, шо делать?").

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По такому принципу працює плавний пуск в частніквх для насосів, але там є мінімальна уставка з серії 30гц, є підозра що тому є якесь обгрунтування але я не знаю яке, я до того що може від 0 то перебор)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, standov сказал:

По такому принципу працює плавний пуск в частніквх для насосів, але там є мінімальна уставка з серії 30гц, є підозра що тому є якесь обгрунтування але я не знаю яке, я до того що може від 0 то перебор)

От чого не знаю, того не знаю. Але я так розумію, що будь якому двигуну потрібна якась мінімальна енергія для запуску. Нижче цього порогу нічого не коїться. Я не знаю цєй параметр для мого компрессора. Як я розумію, частотник це бере до увагі в характеристиках разгону. Ось з мануалу: 

2022-10-28_08-19-35.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sigma_shig сказал:

От чого не знаю, того не знаю. Але я так розумію, що будь якому двигуну потрібна якась мінімальна енергія для запуску. Нижче цього порогу нічого не коїться. Я не знаю цєй параметр для мого компрессора. Як я розумію, частотник це бере до увагі в характеристиках разгону. Ось з мануалу: 

2022-10-28_08-19-35.png

В мене є обережна версия що оскільки в двигуні є катушки та магнітопровід то занизька частота може працювати як постоянка і ререгрівати в певних кейсах, але то не точно 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

В мене є обережна версия що оскільки в двигуні є катушки та магнітопровід то занизька частота може працювати як постоянка і ререгрівати в певних кейсах, але то не точно

Може і так, але в мене зараз налаштовано зріст від 0 до 50 за 10 сек. Не встигне перегрітися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 28.10.2022 в 10:52, sigma_shig сказал:

Не встигне перегрітися.

Треба бути більш обережним з такими твердженнями, бо обов'язково потрібно враховувати миттєву потужність в конкретній схемі. Маю на увазі потужність, яку пристрій здатний віддати в навантаження, та параметри цього навантаження. Миттєва потужність у певних умовах здатна взагалі випарувати критичні точки керованого нелінійного навантаження при тому, що загальна конструкція може не те що перегрітись, а бути ледь теплою. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
  • 2 тижні потому...

Хочу привести трохи досвіду життя на генераторах. Перед тім як купувати генератор, подумайте, скільки електроенергії вам треба. Це дуже непросте питання. Наприклад, в мене електричне опалення і потужність опалення 3-4кВт та ще і трифазне. Плюс всілякі бойлери, пральні та посудомийки. Тобто треба 3-3.5 кВт на фазу. Напрошується генератор на 9, а, краще, 10-12 кВт. Купив генератор на 8.5кВт. Так, с бубном (стартовий струм компресора 48А!), але запустив опалення. Так, треба підстроюватись і запускати або опалення або бойлери/пральні, ну то таке. Погане те, що один з двох холодильників майже відмовився запускатися. Тобто може запуститися раз на день, а потім видає помилку живлення. Ну і вишенька на торті: звичайні (неінверторні) генератори дуже слабо регулюють оберти. Тобто з'ясувалося, що у будь-якому випадку, 2л за годину уходить на, майже, холостому ходу. Так. На ці 2 літри можна навантажити до 5-6кВт навантаження. Але подальший моніторинг навантаження довів, що, за виключенням опалення/бойлерів/... (це 3-5 годин на добу) в мене споживання 0.7-1.5кВт. Тобто бензин спалюється дарма. Так зима скоро скінчиться, але я дуже невпевнений, що з електрикою буде добре в цьому році. І дуже вагомий аргумент - холодильник! Якщо взимку можна зберігати продукти просто неба, то влітку це вже буде великою проблемою і дружина мене вб'є. Тому було прийнято рішення купити другий, маленький інверторний генератор на 2кВт. Зараз я розумію, що це було вірне рішення. Це як з автівкою: не існує авто на всі випадки. Так, на вантажівці дуже зручно привезти до дому диван, але поїхати на море з родиною на неї дуже незручно. Тепер, у випадку тотального блекауту я на 3-5 годин запускаю великий генератор, нагріваю будинок, бойлери, пральну. Потім перемикаюсь на маленький інвертор. Так, є проблеми з маленьким генератором - стартує все з 2-3 рази. Тому що одномоментний старт холодильника, ціркуляционніків та комп'ютерів це немало. А якщо забув вимкнути бойлер, то взагалі... Але це дрібниці порівняно з 0.3л на годину і тім, що зараз я впевнений, що холодильник буде працювати влітку.

Висновок: якщо у вас є потужні споживачі та невелике споживання крім них, то буде краще купити два різних генератори.

  • Лайк 9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sigma_shig сказал:

Хочу привести трохи досвіду життя на генераторах. Перед тім як купувати генератор, подумайте, скільки електроенергії вам треба. Це дуже непросте питання. Наприклад, в мене електричне опалення і потужність опалення 3-4кВт та ще і трифазне. Плюс всілякі бойлери, пральні та посудомийки. Тобто треба 3-3.5 кВт на фазу. Напрошується генератор на 9, а, краще, 10-12 кВт. Купив генератор на 8.5кВт. Так, с бубном (стартовий струм компресора 48А!), але запустив опалення. Так, треба підстроюватись і запускати або опалення або бойлери/пральні, ну то таке. Погане те, що один з двох холодильників майже відмовився запускатися. Тобто може запуститися раз на день, а потім видає помилку живлення. Ну і вишенька на торті: звичайні (неінверторні) генератори дуже слабо регулюють оберти. Тобто з'ясувалося, що у будь-якому випадку, 2л за годину уходить на, майже, холостому ходу. Так. На ці 2 літри можна навантажити до 5-6кВт навантаження. Але подальший моніторинг навантаження довів, що, за виключенням опалення/бойлерів/... (це 3-5 годин на добу) в мене споживання 0.7-1.5кВт. Тобто бензин спалюється дарма. Так зима скоро скінчиться, але я дуже невпевнений, що з електрикою буде добре в цьому році. І дуже вагомий аргумент - холодильник! Якщо взимку можна зберігати продукти просто неба, то влітку це вже буде великою проблемою і дружина мене вб'є. Тому було прийнято рішення купити другий, маленький інверторний генератор на 2кВт. Зараз я розумію, що це було вірне рішення. Це як з автівкою: не існує авто на всі випадки. Так, на вантажівці дуже зручно привезти до дому диван, але поїхати на море з родиною на неї дуже незручно. Тепер, у випадку тотального блекауту я на 3-5 годин запускаю великий генератор, нагріваю будинок, бойлери, пральну. Потім перемикаюсь на маленький інвертор. Так, є проблеми з маленьким генератором - стартує все з 2-3 рази. Тому що одномоментний старт холодильника, ціркуляционніків та комп'ютерів це немало. А якщо забув вимкнути бойлер, то взагалі... Але це дрібниці порівняно з 0.3л на годину і тім, що зараз я впевнений, що холодильник буде працювати влітку.

Висновок: якщо у вас є потужні споживачі та невелике споживання крім них, то буде краще купити два різних генератори.

Теж схожа ситуація. Прийшов до схожих висновків. Але другий, менш потужний ще не придбав. Вагаюсь. Думаю можливо є сенс взяти інвертор на аккуммуляторх Lifepo4 с швидкою зарядкою. Влітку можливо підзаряджати від сонячних панелей. 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже суперечливо) 
Я б сказав, цілком можна жити в загалі без генераторів, просто не так комфортно як з ним.

А топити будинок геною в загалі як стьоб віглядає)) А не простіше і надійніше якийсь ТА та ТТ мати?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Дуже суперечливо) 
Я б сказав, цілком можна жити в загалі без генераторів, просто не так комфортно як з ним.

А топити будинок геною в загалі як стьоб віглядає)) А не простіше і надійніше якийсь ТА та ТТ мати?

електрочайник свч мультиварка спокійно резервуються плиткою на пропані, це в рази зручніше і дешевше генератора. опалення і бойлер від акумів теж нема сенсу, краще буржуйка/котел/камін. освітлення інтернет мобілка - спокійно від дешевого павербанку чи автоакума. тому я прийшов до виснову, що краще взяти три пари акумів дешманських авто, три зарядки, слабенький інвертор із синусом для циркуляційних насосів, потужний (але дешевий китайський) інвертор для скважинного насоса + найдешевший генчик на 600 Вт щоб можна було одночасно качати насоси 50-100Вт, плюс три зарядки 150Втх3. короче акумів поки хватало на все, тому генчик стоїть нерозпакований. 
інвертор 400 вт 24В (я купив літом практично на шару) ну зараз нехай 100 дол. 
три пари акумів 60А  по 2300 грн в середньому це 300 дол (бош варта, нові)

китайський інвертор 2квт для скважини -150 дол

генератор 200 дол

газова плитка, балончики 220грн, великий балон 18л + адаптер для заправки - 150 дол

камін із обвязкою не рахую 😪 там більше 5к, але можна і буржуйкою обійтись на чорний день

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, @ndrey_Z сказал:

Теж схожа ситуація. Прийшов до схожих висновків. Але другий, менш потужний ще не придбав. Вагаюсь. Думаю можливо є сенс взяти інвертор на аккуммуляторх Lifepo4 с швидкою зарядкою. Влітку можливо підзаряджати від сонячних панелей. 

У мене не має газу. Я пішов саме цим шляхом. Заряджаю батареї з потужністю 2-3 квт, щоб добре навантажити 8.5 квт генератор. І холодильники у мене від  від того ж інвертора на 48в, тому не має проблеми зі сінусом. Генератор дуже рідко вмикаю, тому що інвертора (5 квт) навіть вистачає на скважину. Тільки іноді запускаю для поверхні. Купив мікрохвильовку, щоб теж працювала від інвертора. Все це добре працює поки є вулична електрика за графіком. А коли довго не має - є дров'яний котел та гена.
Але дійсно, навіть при зарядці батарей самий ефективний - це інверторний генератор розрахований на потужність заряду.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, я теж починав цю осінь з пачки автомобільних акумів. Але... Вже відмовився від них "природним шляхом". Чому? Дуже гарно описано в цій темі Починалось все дуже оптимістичненько. Але дуже швидко закінчилося. Так й в мене першій авто АКБ попрацював 3 роки в ББЖ. Але це був "мірний" час. На блекаутах 4*4 авто акум живе 1-3 тижні. Так, зараз я знову будую ідею резервування акумами, але вже далеко не автомобільними. І ціна там зовсім не така.

Дивлюсь я на тих, хто радить поставити ТТ опалення. Так-так. Встанови й тільки дрова кидай! Угу. З тим же успіхом можна порадити поставити термоядрений реактор. Врізати ТТ котел в низькотемпературну систему, де 30-35 градусів це розрахункова температура, можна, але коштувати це буде як 3-4 генератори. Варіант "поставити буржуйку посеред кімнати" для мене не працює. Не хочу настільки жертвувати комфортом.

Інтернет для мене це джерело грошей. Година простою коштує дуже дорого. Тому "дешевий повербанк" вже проходили. Недешевий, тримає роутер 15 годин. А крім роутера треба тримати ще і медіаконвертер, точку доступу, сервер, ноут та інше. А в мене вже було 68 годин без електрики. Жоден повербанк цього не витримає. А якщо впав інет провайдера, то треба тримати старлінк. А він жере добряче.

Плиту я вже давно зарезервував газовою пліткою в сараї.

Про "генератор на 600Вт" - смішно! В мене маленький генератор на 2000 Вт. Запуск системи проходить с 2-5 разу. Зараз згорів ББЖ сервера. Тому я вимушений спершу вимкнути сервер, запустити генератор і тільки потім ввімкнути сервер. Тому що в нього 4 вентилятори списаних з Боїнга 747. Наприклад, холодильник споживає 100Вт. Так, дійсно. Але є стартовий струм. Тому я знаю, що на 2 секунди, але йому треба вільних 500-700 Ватт. Інакше - треба іти вирубати і запускати генератор, якій пішов у захист.

Ну а арифметика проста: інверторний генератор зараз коштує дуже дорого - 30000грн. Це 600л бензину. Якщо цей генератор дає економію 1.5л на годину порівняно з великим, то це 400 годин, або 1.5 місяця роботи відключень. ПО моїх прогнозах відключення будуть ще рік. Може і не 4*4, але будуть.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, sigma_shig сказал:

Так, я теж починав цю осінь з пачки автомобільних акумів. Але... Вже відмовився від них "природним шляхом". Чому? Дуже гарно описано в цій темі Починалось все дуже оптимістичненько. Але дуже швидко закінчилося. Так й в мене першій авто АКБ попрацював 3 роки в ББЖ. Але це був "мірний" час. На блекаутах 4*4 авто акум живе 1-3 тижні. Так, зараз я знову будую ідею резервування акумами, але вже далеко не автомобільними. І ціна там зовсім не така.

Дивлюсь я на тих, хто радить поставити ТТ опалення. Так-так. Встанови й тільки дрова кидай! Угу. З тим же успіхом можна порадити поставити термоядрений реактор. Врізати ТТ котел в низькотемпературну систему, де 30-35 градусів це розрахункова температура, можна, але коштувати це буде як 3-4 генератори. Варіант "поставити буржуйку посеред кімнати" для мене не працює. Не хочу настільки жертвувати комфортом.

Інтернет для мене це джерело грошей. Година простою коштує дуже дорого. Тому "дешевий повербанк" вже проходили. Недешевий, тримає роутер 15 годин. А крім роутера треба тримати ще і медіаконвертер, точку доступу, сервер, ноут та інше. А в мене вже було 68 годин без електрики. Жоден повербанк цього не витримає. А якщо впав інет провайдера, то треба тримати старлінк. А він жере добряче.

Плиту я вже давно зарезервував газовою пліткою в сараї.

Про "генератор на 600Вт" - смішно! В мене маленький генератор на 2000 Вт. Запуск системи проходить с 2-5 разу. Зараз згорів ББЖ сервера. Тому я вимушений спершу вимкнути сервер, запустити генератор і тільки потім ввімкнути сервер. Тому що в нього 4 вентилятори списаних з Боїнга 747. Наприклад, холодильник споживає 100Вт. Так, дійсно. Але є стартовий струм. Тому я знаю, що на 2 секунди, але йому треба вільних 500-700 Ватт. Інакше - треба іти вирубати і запускати генератор, якій пішов у захист.

Ну а арифметика проста: інверторний генератор зараз коштує дуже дорого - 30000грн. Це 600л бензину. Якщо цей генератор дає економію 1.5л на годину порівняно з великим, то це 400 годин, або 1.5 місяця роботи відключень. ПО моїх прогнозах відключення будуть ще рік. Може і не 4*4, але будуть.

я про свій досвід розповів, в мене нема старлінка, серверів і 70 годин без електрики. і мені не треба холодильник зимою при блекауті. в принципі сперечатись нема з чим, хіба що з тим, що ніяких проблем із звязкою ТТ(або камін) і низькотемпературна підлога, в принципі немає. теплообмінник пластинчатий я за 2 тис грн купив новий, думаю він спокійно працював би із каміном + ТП навіть за відсутності ТА.
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, newbee2020 сказав:

я про свій досвід розповів, в мене нема старлінка, серверів і 70 годин без електрики. і мені не треба холодильник зимою при блекауті. в принципі сперечатись нема з чим, хіба що з тим, що ніяких проблем із звязкою ТТ(або камін) і низькотемпературна підлога, в принципі немає. теплообмінник пластинчатий я за 2 тис грн купив новий, думаю він спокійно працював би із каміном + ТП навіть за відсутності ТА.

Так, у кожного свої пріоритети. Я можу сідити у темряві, але з інетом. Про врізку ТТ системи... Розкажу те, що відбувалося тиждень-два тому. У нас чергове відключення. Телефонує мені сусід: "Будь ласка, швидко збігай до мене і запусти генератор. Мене зараз вдома немає, я з ранку ТТ котел набив до повного, а ББЖ, який заживлює ціркуляционніки раптово помер". Прийшов. Запустив. На котлі 108 градусів. Але ББЖ(до речи, професійний, не "пан сам склепав") чомусь відключився і потребує перезавантаження. Топочна, "як у всіх": акуратненько протискуйся між котлом та накопичувачем і там у кутку ДБЖ який треба перезавантажити. Так, я пофігіст, але навіть мені було стремно протискуватися поряд з  котлом з 108 градусами... Тобто, так можна поставити теплообмінник на ТТ котел. Але, по-перше, я не впевнений, як пропіленгліколь ставитися до нагріву до 100+ градусів. В мене система розрахована на 20-40 градусів. На 100 градусів треба інши розширітельні баки та інше. І таку систему не запустиш без догляду! Тому що будь-який ББЖ може відмовити, а котел без ціркуляціонніків я бачив. І остудити таку систему швидко не можна. А я людина лінива. В мене все автоматизовано.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, sigma_shig сказал:

Так, я теж починав цю осінь з пачки автомобільних акумів. Але... Вже відмовився від них "природним шляхом". Чому? Дуже гарно описано в цій темі Починалось все дуже оптимістичненько. Але дуже швидко закінчилося. Так й в мене першій авто АКБ попрацював 3 роки в ББЖ. Але це був "мірний" час. На блекаутах 4*4 авто акум живе 1-3 тижні. Так, зараз я знову будую ідею резервування акумами, але вже далеко не автомобільними. І ціна там зовсім не така.

Справедливости ради, я их пока считаю живыми, побиты жизнью но при необходимости 12 часов мою стандартную нагрузку продержат

То что купили второй мелкий генератор это правильно я про это еще летом писал

А вот насчет ТТ мне его очень не хочется, тоже только ТП и подача максимально расчетная 35 градусов, но жопа чует что жизнь заставит или по отсутствию ЭЭ или по причине его цены, пока оттягиваю установку на лето, мне еще и топочную для него придется пристраивать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, mib сказав:

А вот насчет ТТ мне его очень не хочется, тоже только ТП и подача максимально расчетная 35 градусов, но жопа чует что жизнь заставит или по отсутствию ЭЭ или по причине его цены, пока оттягиваю установку на лето, мне еще и топочную для него придется пристраивать

Я окончательно закрыл идею ТТ котла. ОЧЕНЬ дорого врезать его в существующую низкотемпературку. Это только через вторичный контур - котел греет воду, вода греет пропиленгликоль. И сразу вырисовывается ТА, расширители, отдельный контур воды. А это требует места.  Плюс дымоход. Вариант "пробей дыру в стене и выведи трубу" - мне не нравится. А делать дымоход "по хорошему" очень недешево. Да и дрова. Нет у меня халявных дров! И покупка дров не такая простая, как кажется. Продают сырые. Значит пелеты/брикеты. А их надо где-то хранить. И вопрос места хранения становится еще актуальнее. Вот и накручивается ценник, сравнимый с генератором. Я свой мощный генератор купил в мае за "бешеные" 42000грн. Сейчас "буржуйки" в магазинах 15-20000грн. Да, сосед "за бутылку" сварит. Но и качество будет соответствующим. 

Вариант "буржуйка посреди одной комнаты" я рассматриваю только на полную жопу, когда не будет ни ээ ни бензина. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, sigma_shig сказал:

 Так, я пофігіст, але навіть мені було стремно протискуватися поряд з  котлом з 108 градусами.

Это с непривычки. До 130 протискивайтесь спокойно.

  • Хаха 3
  • Конфуз 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...