Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема со скважиной

valeradnepr

Рекомендовані повідомлення

Возможно уже была такая тема.. вобщем были морозы у меня промерзло пемещение с насосм, лопнул насос, неделю размораживали трубы, подключил новый насос, начинает качать и через разные прмежутки времени перестает давать давление, приходится подливать водичку и запускать заново, до морозов таких проблем не было... может поставить еще один обратный клапан непосредственно на насос?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скорей всего где-то подсос воздуха, или дебит скважины упал, фильтры засорились и насос выкачав воду подсасывает воздух.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скорей всего где-то подсос воздуха, или дебит скважины упал, фильтры засорились и насос выкачав воду подсасывает воздух.

 

ну дебет врядли упал, я подливаю буквально 200 грамм в насос и он шурует дальше, значит скорее всего таки воздух.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Чтобы не создавать новых тем, спрошу здесь.

Имеется скважина глубиной 50 м (2012 г.), насос Водолей БЦПЭ-0,5-80. Какой дебит - не помню, документов нет. Во время строительства, воды использовалось не много. На входе в дом стоит фильтр грубой очистки на 100 микрон, далее система очистки от Экософт.

 

Ситуация следующая. Зимой поломался насос. Отвезли в сервисный центр, сказали, что "низко посажен", нужно поднять. Пригласили их сделать так, как нужно - что-то не получилось. "спецы" измеряли дебет скважины, сказали, что мало воды, нужно прокачать и т.п. На прошлой неделе подключали ОВК, давление воды постоянно падает с 3 до 1 атмосферы. Сетчатый фильтр забивается песком.

 

Что нужно сделать для правильной работы скважины:

- Прокачать ее? Сколько кубов слить?

- Проверить не заилился ли фильтр в скважине, не повредился ли? Для этого ведь нужна камера?

 

С чего начать?

 

Буду признателен за советы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С чего начать?

Срочно вынимать насос и смотреть на какой глубине опущен. Скорей всего на мах. Поломка гарантирована, этому уже есть симптомы по обратному клапану- попал песок (давление уходит). Сколько м стоит сетчатых фильтров в скважине?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Срочно вынимать насос и смотреть на какой глубине опущен. Скорей всего на мах. Поломка гарантирована, этому уже есть симптомы по обратному клапану- попал песок (давление уходит). Сколько м стоит сетчатых фильтров в скважине?

Насос купили новый (в феврале, тот же Водолей). Опущен где-то на 45 м (точно не знаю). Сетчатый фильтр - 3 м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"спецы" измеряли дебет скважины, сказали, что мало воды, нужно прокачать и т.п. На прошлой неделе подключали ОВК, давление воды постоянно падает с 3 до 1 атмосферы. Сетчатый фильтр забивается песком.

Як прокачували? Насосом, чи желонкою? Коли прокачували пісок намивало? Чи прокачували до дна скважини? Якщо так, то після прокачування пісок підганяло знову?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опущен где-то на 45 м (точно не знаю).

Не поленитесь достать и проверить глубину опуска, втроем (даже вдвоем) это реально сделать. На 45 хорошая глубина. не плохо бы еще и аккумулятор промыть, удивитесь, сколько там песка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як прокачували? Насосом, чи желонкою? Коли прокачували пісок намивало? Чи прокачували до дна скважини? Якщо так, то після прокачування пісок підганяло знову?

Вначале, после бурения, прокачивали несколько часов, давление было отличное (песка не замечали), ввиду того, что последние несколько лет скважина эксплуатировалась мало, и зимой случилась поломка, то на этих выходных прокачали скважину повторно, напор воды был "на 1-2 смесителя", не более.

 

Не поленитесь достать и проверить глубину опуска, втроем (даже вдвоем) это реально сделать. На 45 хорошая глубина. не плохо бы еще и аккумулятор промыть, удивитесь, сколько там песка.

Не поленюсь.

Стоит ли прокачивать скважину дольше? по 2 часа утром и вечером, это что-то даст?

 

В сервисном центре Водолей (он один в Киеве) сказали:

1. Мы выбрали очень мощный насос БЦПЭ 0,5 -80, 1,6 кВт: 50м скважина + 10м к дому + подача воды на второй этаж, разве это мощный насос?

2. Насос опущен очень низко, засасывает песок, они же приехали, мерили дебит скважины, сказали, если поднять выше, воды не будет.

 

Палка в двух концах: поднять насос - прокачать нельзя, прокачать нормально скважину - насос забьется песком.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стоит ли прокачивать скважину дольше? по 2 часа утром и вечером, это что-то даст?

Не думаю.

 

Мы выбрали очень мощный насос БЦПЭ 0,5 -80, 1,6 кВт:

сколько раз убеждался (это очередной), что в водолеях сидят люди со своей особенной насосной религией:)

Палка в двух концах:

Не бойтесь. Выньте насос, возьмите шпагат (натуральный), привяжите грузик и замеряйте всю скважину, так же замеряете статику скважины (столб воды). Наилучший результат опустить насос выше фильтров на 0,5-1м.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на этих выходных прокачали скважину повторно, напор воды был "на 1-2 смесителя", не более.

 

Мы выбрали очень мощный насос БЦПЭ 0,5 -80, 1,6 кВт: 50м скважина + 10м к дому + подача воды на второй этаж, разве это мощный насос?

 

Запитаю ще раз, коли приїжджали з сервіса, то Вони прокачали своїм насосом до дна? Якщо ні, то потрібно прокачати до дна, вимити пісок, якщо він там є. після того регулярно слідкувати коли почне пісок знову підсосувать. При його появі знову опустити насос, якщо знов підмило піску, то фільтр або ж розкрився, або пошкоджений. Якщо після буріння був дебет нормальний, то є великі сумніви, що за пів року, він просто знизився. А ще таке питання: Вібраційний насос в скважину кидали? Якщо насос посаджений на 45 метрів, то це мінус 1.8 приямок мінус 1 метр відстійник і буде насос в фільтрах, чого робити не можна. В таких випадках встановлюють насос в відстійник. Але спочатку прокачати до дна з аналізом дебета при опуску насоса.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Мы выбрали очень мощный насос БЦПЭ 0,5 -80, 1,6 кВт: 50м скважина + 10м к дому + подача воды на второй этаж, разве это мощный насос?

насос выбирается по параметрам скважины. Вполне возожно, что дебет скважины уже меньше производительности насоса.

Стоит ли прокачивать скважину дольше? по 2 часа утром и вечером, это что-то даст?

может дать. Но сначала я бы восстановил паспорт скважины - статика, динамика, дебет. Можно обратиться к спецам по ремонту и восстановлению скважин. Также есть вариант до окончательной "смерти" скважины водоснабжение дома осуществлять через промежуточный аккумулятор (емкость пару м3). Низкий дебет - тонкой струйкой наполняее аккум. далее по схеме

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запитаю ще раз, коли приїжджали з сервіса, то Вони прокачали своїм насосом до дна? Якщо ні, то потрібно прокачати до дна, вимити пісок, якщо він там є. після того регулярно слідкувати коли почне пісок знову підсосувать. При його появі знову опустити насос, якщо знов підмило піску, то фільтр або ж розкрився, або пошкоджений. Якщо після буріння був дебет нормальний, то є великі сумніви, що за пів року, він просто знизився. А ще таке питання: Вібраційний насос в скважину кидали? Якщо насос посаджений на 45 метрів, то це мінус 1.8 приямок мінус 1 метр відстійник і буде насос в фільтрах, чого робити не можна. В таких випадках встановлюють насос в відстійник. Але спочатку прокачати до дна з аналізом дебета при опуску насоса.

 

 

скажіть будь-ласка а прокачати з дна свердловини це Ви маєте наувазі сам насос спустити до дна і звідтам качати ,якщо так то який насос здатний прокачати велику кількість піску? (Водолей НВП там 20 кг піску на 1 тону води) чи прокчака малась наувазі на дно спустити шланг і туди з поверхні наганяти воду під тиском щоб вона вимивала наперхню пісок все що там є в трубі? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

скажіть будь-ласка а прокачати з дна свердловини це Ви маєте наувазі сам насос спустити до дна і звідтам качати ,якщо так то який насос здатний прокачати велику кількість піску? (Водолей НВП там 20 кг піску на 1 тону води) чи прокчака малась наувазі на дно спустити шланг і туди з поверхні наганяти воду під тиском щоб вона вимивала наперхню пісок все що там є в трубі?

 

Прокачування йде і Водолеєм. Насос з трубою більше глибини скважени поступово опускається до дна наприклад: опускаєте (умовно) на 45 метрів фіксуєте трубу, включаєте насос на сторону, а не в будинок і качаєте, прицьому постійно підриваючи насос вгору в низ, щоб при наявності піску не прихватило сам насос і не засосало в пісок, коли ви підриває насос підривається і пісок поступово відкачуючи його і так поступово опускати на пів метра. Головне уважно і часто підривати насос. Або ж викликати спеців і прокачати желонкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прокачування йде і Водолеєм. Насос з трубою більше глибини скважени поступово опускається до дна наприклад: опускаєте (умовно) на 45 метрів фіксуєте трубу, включаєте насос на сторону, а не в будинок і качаєте, прицьому постійно підриваючи насос вгору в низ, щоб при наявності піску не прихватило сам насос і не засосало в пісок, коли ви підриває насос підривається і пісок поступово відкачуючи його і так поступово опускати на пів метра. Головне уважно і часто підривати насос. Або ж викликати спеців і прокачати желонкою.

 

 

пробував так теж, але підключав насос НВП а на поверхні вже мотопомпу щоб насосу було легше качати, глибина 24-26 метрів до дна. піску хоч відбавляй.

також був інший варант, в свердловину закачував воду і моментами туди під тиском також повітря з компресора і з дна підіймало пісок... але 2 тони води для прокачки невистачало.

мабуть фільтр свердловини встановили на "плавуні" ось і пісок гонить, та й "бурильщики" її недоробили, втікли :(

 

 

дімич а Ви займаєтесь бурінням свердловин? якщо так то з якого Ви міста?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в свердловину закачував воду і моментами туди під тиском також повітря з компресора і з дна підіймало пісок... але 2 тони води для прокачки невистачало.

 

Київ. Найкраще насосом чи желонкою, не йде навантаження на фільтр. Також гарно і реліфтом. а от з плавуном не думаю, що має вплив на пісок. підганяє мілкий пісок з "полтави" в сітчаний фільтр, тому зараз найкраще використовувати ПП фільтра.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Запитаю ще раз, коли приїжджали з сервіса, то Вони прокачали своїм насосом до дна? Якщо ні, то потрібно прокачати до дна, вимити пісок, якщо він там є. після того регулярно слідкувати коли почне пісок знову підсосувать. При його появі знову опустити насос, якщо знов підмило піску, то фільтр або ж розкрився, або пошкоджений. Якщо після буріння був дебет нормальний, то є великі сумніви, що за пів року, він просто знизився. А ще таке питання: Вібраційний насос в скважину кидали? Якщо насос посаджений на 45 метрів, то це мінус 1.8 приямок мінус 1 метр відстійник і буде насос в фільтрах, чого робити не можна. В таких випадках встановлюють насос в відстійник. Але спочатку прокачати до дна з аналізом дебета при опуску насоса.

Причина поломки насоса - песок. В январе-феврале продолжались малярные работы, ждать результатов диагностики и ремонта насоса не было времени, поэтому купили новый, точно такой же. Стоимость ремонта старого насоса порядка 70% от стоимости нового, решили пока не ремонтировать.

 

Сервисанты с "Водолея" умные только на словах. Они измерили столб воды, почесали репу, сказали, что нужно прокачать скважину, возможно дебет увеличится. Все.

 

дімич, если я начну Водолеем прокачивать до дна, то он поломается и придется покупать новый. Вибрационный насос не бросали.

 

Но сначала я бы восстановил паспорт скважины - статика, динамика, дебет. Можно обратиться к спецам по ремонту и восстановлению скважин.

Я бы с удовольствием обратился к спецам, Вы знаете таковых?

Потому как одни уже были.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

если я начну Водолеем прокачивать до дна, то он поломается и придется покупать новый

 

так покличте спеціалістів, хто займається ремонтом. Без прокачування нормально не буде результату і нічого ви не вияснете!!! Пісок з ні того ні з цього не з"являється!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так покличте спеціалістів, хто займається ремонтом. Без прокачування нормально не буде результату і нічого ви не вияснете!!! Пісок з ні того ні з цього не з"являється!!!

 

Ви не предсталяєте як важко знайти тих спеціалістів неважливо в якій галузі....

 

ось ситуація.

приїжджав до мене на дачу спеціаліст з фірми Криниченька (Львівська обл.), на моє запитання де краще копати колодязь впевнено відповів що різниці нема ,а щодо глибини то то теж впевнено що тільки 6 кілець. хоча як виявилось згодом коли сусіду копали то 14 кілець і цього мало.

 

в сусіда на дачі копали колодязь одні майстри, бетонні кільця обварювали і все таке, десь початку 10 кілець, потім ще 4 , колодязь викопаний криво, зміщення від верху донизу десь пів діаметра кільця.

 

згодом приїжджали з тієї ж Криниченьки чистити колодязь, витягли 5-6 відер піску і сказали що все готово, до оплати 700 грн.

 

в мене на дачі, буріння свердловини, бурили бурили щось зробили до кінця не довели поїхали.... глибина 26 метрів. робота тривала десь місяць.

 

в сусіда вже 2 -3 місяць роблять отвори малогабаритною уставновкою "бурильщики" зробили вже 3 лунки глибиною ~26 метрів

1 лунка , відламався бур на глибині 26 метрів, намагались його витягти, безрезультатно

2 лунка відступили від попередньої 1-1,5 метри, на глибині 26 метрів наткнулись на відломаний бур в першій лунці, зато дістали магніт яким намаглись в першій лунці дістати бур :D я їм ще казав що мало відступили, нарвуться на той самий отвір, переконували що я не шарю і такого небуде :D

3 лунка відступили 3-4 метри від попередніх лунок і десь на глибині 20 метрів "злизало" різьбу на штанзі та що з буром, намагались витягти , "похоронили" там внизу.... то пісец..... :evil:

 

 

ще в одного сусіда бурили машиною, штанги криві, теж їм там відірвало бур чи штангу, приїжджала якась машина спеціальна якось витягли...

 

там є ще пару таких ситуацій... Ж-)

 

 

знайомим фірма Криниченька копала колодязь 5-6 бетонів, минулого року, викопали і сказали щоб воно все всілося тоді приїдуть і дороблять.. пройшла зима якраз були в тому районі робили колодязь іншим людям, їм прийшли сказали що варто б було доробити колодязь, сказали що прийдуть, не прийшли, зараз відповідь, ми до вас можем приїхати але це коштує 1500 грн. дорога та робота...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та вам юморески писати:) поки читав, реготав так......, але у людей горе.

 

а що тут смішного...? це маленький пухнастий звірьок :D

 

ціни на роботи МГБУ тут 500 грн. метр з трубою 125 пластиковою (сама труба десь 200 грн) тобто 300 грн робота, + вода замовника, + електрика замовника.

 

Мамай десь писав що за 500 грн бурить чи бурять в Києві нормальною буровою машиною і клієнта нічого не колише... то получається що у Львові ще дорожче ніж в Києві.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

то получається що у Львові ще дорожче ніж в Києві.

Да я знаю. Багато родичів у Львові живе, трохи ціни мониторив. Жадібні у вас бурильники.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да я знаю. Багато родичів у Львові живе, трохи ціни мониторив. Жадібні у вас бурильники.

 

з тими що покищо приходилось спілкуватись і бачити результати роботи то якісь диркороби-бракороби не бурильщики :(

 

в інеті знайшов що за 25 тисяч грн можна купити малогабаритну бурову установоку нову , зі штангами на 50 метрів.

 

+ ще насоси , шланги , це я маю ,може ще щось докупити... може самому спробувати побурти авось щось получиться :-)

 

ну окрім того ще на якесь навчання попасти де навчають еспрескурсом по бурінню :-)

 

для початку свердловину для води, може згодом для термальних насосів, МГБУ від лежання не надто вийде зладу... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...