Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нюанси системи опалдення котеджу, її автоматизація.

porterlv

Рекомендовані повідомлення

Привіт.

Почав думати за опалення, чим більше дізнаюсь - тим більше питань виникає... Спробую систематизувати інформацію і задати чіткі питання.

 

Маємо: Котедж, 9*11м, газоблок Аерок Д400 375мм. Зберігаючі склопакети.

цоколь на пловину в землі по діагоналі (гараж, опалювальна, підвал, майстарня коридор+сходова). Бетон не утеплений.

поверх + мансарда (дах і стрих утеплені 20 см Роквул ватою)

Загальна 254 квадрати.

 

Планується комбінована система опалення + ГВС. Джерела тепла:

Конденсатний газовий + сонячний колектор + резервний електрокотел.

Хочу теплонасос, однак не тягну по ціні...

 

Цоколь. гребінка 3 точки, дві підлоги (майстерня і коридор) + батарея в гаражі. Підвал і опалювалюну не опалюю (воно в землі, за цю зиму нижче +3 не падало навіть при -20 ззовні)

Поверх. гребінка, 5 точок, 4 підлоги і підлога + рушникосушка.

мансарда. гребінка, 5 точок, радіатори підлоги і підлога + рушникосушка.

 

Що турбує:

- Теплоакумулятор. Досвіду не маю, але думаю, що потрібно поставити теплоакумулятор у нього резервний тен (3 фази маю), до акума підключати котел і сонячний колектор.

Як грамотно то організувати? І синхронізувати роботу? Як грамотно організувати ГВС в такій системі? Котел брати 1 чи 2 контурний?

 

- автоматизація. Кімнатні термостати, електроприводи, їх сумісна робота та робота з теплоакумулятором - котлом. Яке саме обладнання брати і як його грамотно засинхронізувати?

 

- теплі підлоги, опалення ними. Весь перший поверх і частину цоколя планую опалювати підлогами. Яких нюансів чекати від такої задумки.

Також, думаю і на мансарді зробити опалення теплими підлогами. Турбує вибір покриття. Які матеріали можна класти на теплу підлогу опрім керамоплитки???

 

- автоматизація гребінок, додаткові насоси, їх синхронізація. По проекту стоїть вузол змішування з насосом лише на поверсі. В цоколі і на мансарді немає. Чи можна так? Як правильно?

Як краще організувати кімнатне регулювання на батареях? Термоголовками чи термодатчиком на стіні + привід на гребінці?

 

Як добитись гідробалансу системи? Боюсь, якщо скину температуру на мансарді - змістяться фактичні режими на поверсі... Як подібного уникнути?

Буду вдячний за рекомендації.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Буду вдячний за рекомендації.

Перепрошую, перед тим, як давати поради, запитаю. Ви хочете своїми силами втілювати в життя це все, після порад багатьох фахівців?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Поки не найшов спеціаліста, котрий міг би це якісно зробити...

Ті що робили проект - уже рік завтраками кормлять. То у них великий об'єкт, то проблема, то бригадир у лікарні.

Домушники - Кожен кричить як треба, але не може пояснити чому... На елементарні питання не можуть відповісти... Або відповідь "усе буде добре".

 

По підлоговому опаленні - планував класти "Герц" 16*2. Страшать підробкою труби.

Чи справді продають китай? Як відрізнити оригінал від китаю???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Поки не найшов спеціаліста, котрий міг би це якісно зробити...

Тоді раджу знайти такого, який і розробить проект і змонтує, іншого не пробуйте, обпечетесь дуже сильно. Чому? Ви задали дуже серйозні запитання, і якщо зараз вам почнуть радити 10 чоловік і все по різному, у вас голова піде кругом і все одно нічого не зрозумієте. Вам потрібний фахівець з досвідом, який сяде з вами за стіл і все популярно на малюнках і словах роскаже. І всі ваші хотєлки уже на вскидку тягнуть на 4/5 ціни теплового насосу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Поки не найшов спеціаліста, котрий міг би це якісно зробити...

Ті що робили проект - уже рік завтраками кормлять. То у них великий об'єкт, то проблема, то бригадир у лікарні.

Домушники - Кожен кричить як треба, але не може пояснити чому... На елементарні питання не можуть відповісти... Або відповідь "усе буде добре".

 

По підлоговому опаленні - планував класти "Герц" 16*2. Страшать підробкою труби.

Чи справді продають китай? Як відрізнити оригінал від китаю???

 

Извините, а сколько в Вашем доме всего м2 отапливаемой площади?

Я так понимаю подвал, первый и второй этаж?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если Вы со Львова, обращайтесь :) Это будет быстрее, нежели писать диссертацию в формате форума.
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

naupv, голова давно обертом. Тому і шукаю відповіді. Чим їх більше (аргументованих) тим краще. Хотілка завжди сохне при формуванні ціни питання... ;)

Я поки не маю калькуляції, лише робочий проект.

 

Профессионал, питання теж не закрите... поки вважаємо, що 200+ квадратів.

поки під питанням опалення сходової клітки і коридору мансарди.

 

murava, киньте контакти у ПП. Завтра наберу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если не будете сильно икать от цены функционала, описанного в первом посте темы, то в принципе всё получится, ибо на 20К долл по всему ОВК Вы уже наговорили как пить дать. :)

 

Ща сброшу телефон.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если не будете сильно икать от цены функционала, описанного в первом посте темы, то в принципе всё получится, ибо на 20К долл по всему ОВК Вы уже наговорили как пить дать. :)

 

Ща сброшу телефон.

Опередили:) (хотел начать с 15)

Уважаемый porterlv и что Вы тут делаете? Хотите что бы я дал Вам совет как врезать электрокотел за 100$ в систему за 200$??? Или еще кто то , еще что то? Типа с какой стороны стоять и куда смотреть двух или трёхходовой? Так мы тут такого насоветуем, будете еще два года разбираться.

С Вашим видением своей СО, не здесь надо советы спрашивать, а объявлять тендер, смотреть в сторону серьезных исполнителей для серьезных заказчиков, желательно с просмотром их работ и отзывов. Возможно из "местных", но уж точно не ввиде советов на форуме.

Ну это, как всегда, мое ИМХО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Профессионал, Хочу зрозуміти принципи правильної побудови системи.

В беседе с глаза на глаз с заказчиком, на это уходит от 3х часов времени.

"murava" мучайте, он Вам все расскажет.

 

Добавлено через 5 минут

а объявлять тендер, смотреть в сторону серьезных исполнителей для серьезных заказчиков, желательно с просмотром их работ и отзывов.

У нас на форуме, спецы от сантехники не принимают участия в тендерах.

Не принято, за многие годы это считается плохим тоном.

Удел мелочевки.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Профессионал, Хочу зрозуміти принципи правильної побудови системи.

 

Поверьте, здесь у каждого свое видение и именно у него оно правильное.

Я уже вижу по другому и что оно буде правильное? Не факт.

Месяца не хватит все обсудить, не знаю кто этим здесь будет заниматься, Вам потом долго переваривать. Все таки мое мнение Вам непосредственно к специалисту. Возможно с ним и примите окончательное решение. Но не забывайте и сюда заглядывать:)

 

Добавлено через 7 минут

У нас на форуме, спецы от сантехники не принимают участия в тендерах.

Не принято, за многие годы это считается плохим тоном.

Удел мелочевки.

 

Это я так умничаю, типа знаю очень умные слова.

А вообще-то, неплохо в наше время живут сантехники, однако...такими мелочёвками разбрасываться...)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это я так умничаю, типа знаю очень умные слова.

Для этого и существует тема " Что не монтажник то пуп земли".

А вообще-то, неплохо в наше время живут сантехники, однако, такими мелочёвками разбрасываются

Вы просто не слышали старой форумной шутки.

(Почему столичные сантехники, каждый день вечером после работы заходят в салон и делают маникюр? Потому, что заусеницы на пальцах мешают бабло грести.)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для этого и существует тема " Что не монтажник то пуп земли".

Да.... Там я уже поумничал, хватит.

Дорога заказана:)

Вот и здесь, постою в сторонке, с попкорном, мало ли может что то узнаю

для себя новое, может пригодится, учиться ни когда не поздно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас на форуме, спецы от сантехники не принимают участия в тендерах.

Не принято, за многие годы это считается плохим тоном.

Удел мелочевки.

 

та вы шо? где? кто?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Народ, не фтопте, будь ласка :(.

 

Дякую Андрію. Отримав багато відповідей та ще більше запитань... Найгірше - не встані позволити собі вищокласні матеріали та дублюваня...

Головне, прояснилась послідовність робіт.

Принято решення повністю опалювати підлогами. Частина з них будуть під паркетною дошкою. Розрахунок тепловтрат - 63 Вт на квадрат або 16 кВт на будинок. Для розрахунку бралась різниці -19 +20.

Розводка через гребінки, запуск з конденсатником+ бойлер на ГВС. Усе решту з часом, як появиться бабло.

З вище вказаного, планую обмежитись котлом на 24 +- кВт.

 

На данний момент найбільше турбують питання автоматизації. Як її організувати?

Як працює кімнатний термоконтролер - знаю. А як зовнішній??? Він має який гістерезис спрацювання? Який алгоритм роботи?

З розмови з Андрієм зрозумів, що прийдеться контролювати два параметри: Т масиву підлоги і Т повітря в кімнаті.

Як краще організувати такий контроль - регулювання на 10 кіл?

Вкажіть на конкретні моделі автоматики (щоб гугланути документацію на них)

 

Пишуть, що паркетної дошки макс Т 26 -27 градусів, і не більше 130 Вт на квадрат. Люди кажуть, що з дошки більше 60 Вт на квадрат ніяк...

Що Ви про це дуваєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пишуть, що паркетної дошки макс Т 26 -27 градусів, і не більше 130 Вт на квадрат. Люди кажуть, що з дошки більше 60 Вт на квадрат ніяк...

Що Ви про це дуваєте?

правильно пишуть, я більше 50 Вт для паркетної дошки і не проектую..

 

під нею 26-27, на її поверхні в районі 24-25...з досвіду..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді не витягую без радіаторів :(

 

Які ще покриття ТП, окрім плитки, можіть віддати 60+ Вт на квадрат?

Під мою хотілку вписуються кімнатні термостати WFHT-RF LCD. Якщо брати дротові - думаю, зможу собі позволити... Керування у них 4 або 6 ліній. що теж підходить.

Вони можуть працювати на раз з двома давачами, програмують нижню і верхню Тмасиву+ Т повітря.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Які ще покриття ТП, окрім плитки, можіть віддати 60+ Вт на квадрат?

Вот вам в помощь табличка для просчета тепла от ТП. Паркетную доску приравниваем к толстому паркету.1418715762_001.thumb.jpg.c1267998c52044db3355c0457efe1da8.jpg

Пример (смотрим на таблицу): если шаг укладки 15см, Т подающей воды 35грд, желаемая Т воздуха в комнате 20грд, то с 1кв/м ТП вы снимаете 52,5Вт/мкв. Т пола будет 25,0грд.

При тех же параметрах, но при разных покрытиях вы снимаете:

паркет, синтет волокно, ламинат- 65,0

плитка- 86,4

толстый ковер, велюр, дощатый пол- 44,2

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теплые стены в помощь :-)

 

Чув про таке. Якось не звично і страшно ще...

Що воно по ціні і ніюансах? То ж, мабуть, ще теплоізоляцію на стіну потрібно... а це і каса і товщина...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чув про таке. Якось не звично і страшно ще...

 

Тот же пол, только на стене :-) И труба обычно тоньше, 10мм а не 16

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Теплі стіни відпадають. Як по ціні, так і по реалізації (вже поштукатурив).

 

Андрійову пропозицію я не тягну фінансово...

Хто ще може висловити своє бачення і висловити оферту по реалізації?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто ще може висловити своє бачення і висловити оферту по реалізації?

 

Прочел по диагонали Ваш первый пост. С ходу - автоматика увязать КК, СК, ЭК, ТА начинается в закупке от 1000 евро. Это не трубы, радиаторы, котлы и т.д. Это мозги. Маленькие коробочки с логикой. Монтаж этого - старт от 400 у.е. Проводов уйдет метров 200-300.

И вопрос - предложение Муравы не тянете, тогда на что ориентироваться хотите? Где можно оптимизировать расходы?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Начните с нормального проекта, где будет зафиксирован функционал.

 

А то ща наоптимизируете...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...