Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Земля в селе. Что можно а что нельзя?

grafalex

Рекомендовані повідомлення

Всем здравствуйте!

 

Пару лет назад купил себе участок в пгт с домиком. Хочу сделать уютную дачку, оградиться либо заборчиком, либо живой изгородью, чтобы соседи не заглядывали.

 

А соседка попалась мама не горюй - постоянно лезет с распросами, советами, заглядывает что мы делаем на участке, и еще и прикрикивает на моих детей. Пробовал закрыться от нее плотной сеткой - так она ее срезала, с криком, что я делаю тень ее цветам. И вообще тут у всех огороды и все открыто, чтобы ветер продувал, а я вот такой-сякой из города со своим уставом приехал и делаю не так как она хочет.

 

Собственно вопрос(ы):

- насколько я реально хозяин своего участка? что я могу строить, а что нет?

- Могу я плотный забор на своей территории строить, или нет?

- А сад с тенистыми деревьями?

- Если у всех в округе огород без единого деревца насколько я обязан делать "как все"?

 

В сельских традициях и обычаях я, к сожалению, не подкован. Потому и спрашиваю такие странные вопросы.

 

Целевое назначение земли - для строительства и обслуживания жилого дома, хозяйственных построек и сооружений (усадебный участок).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня в стройпаспорте написано : забор между соседями не выше 2 метров, фасадный не выше 2,5. Метров.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня в стройпаспорте написано : забор между соседями не выше 2 метров, фасадный не выше 2,5. Метров.

 

Что такое стройпаспорт? Где его взять?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что такое стройпаспорт? Где его взять?

 

Вам не строцпаспорт нужен. А нормативка по заборам

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вимоги та обмеження щодо встановлення парканів на присадибних, садових та дачних ділянках регулюються цілою низкою нормативно-правових актів, частина з яких містить загальні положення про влаштування огорож, а частина – встановлює конкретні вимоги та обмеження (в т.ч. щодо висоти) при спорудженні парканів.

 

Окрім того, органи містобудування та архітектури при видачі, зокрема, будівельних паспортів або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки (МУОЗЗД), можуть передбачити в них певні обмеження та вимоги щодо влаштування паркану (огорожі).

 

Потрібно також звернути увагу, що в статутах садових товариств та дачних кооперативів можуть бути встановлені певні вимоги та обмеження до встановлення парканів.

 

Обмеження щодо висоти паркану (огорожі)

Згідно п. 6.1.34 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», присадибні ділянки з боку вулиць та сусідніх ділянок допускається огороджувати. Висоту огорожі слід встановлювати згідно з вимогами ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» та правилами благоустрою населеного пункту.

 

Встановлення огорожі не може погіршувати інсоляцію житлових будинків на суміжних територіях.

 

Відповідно до положень п. 6.7 ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», дозволено проектувати огородження як окремих ділянок, так і усієї прибудинкової території садибної забудови.

При цьому, висота огороджень має бути не більше ніж 2,0 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею для забезпечення нормативної інсоляції та провітрювання суміжних територій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вже сусідка така упороті, то звертайте увагу на висоту тоді відразу. Профіль стандартний 200. + Фундамент... Щоб не обрізати

Буча. Думаю стоїть .

. Я поставив з її сторони жб забор:)

original.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

напишите на нее заяву в полицию за порчу Вашего майна (срезала сетку).

Как-то диковато звучит... Заведите собаку побольше и позлее...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вимоги та обмеження щодо встановлення парканів на присадибних, садових та дачних ділянках регулюються цілою низкою нормативно-правових актів

Спасибо большое за наводку, почитаю.

 

 

напишите на нее заяву в полицию за порчу Вашего майна (срезала сетку).

Как-то диковато звучит... Заведите собаку побольше и позлее...

Ну к конкретно этому инциденту у меня претензий нет - я привязал сетку к ее забору :)

Но вот срач, который начался после этого уже заставил задуматься о заборчике повыше...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

напишите на нее заяву в полицию за порчу Вашего майна (срезала сетку).

Как-то диковато звучит... Заведите собаку побольше и позлее...

 

Писать заявление на соседку?

 

ТС, не слушайте... Вам еще с этими соседями жить.

Находите компромис.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну к конкретно этому инциденту у меня претензий нет - я привязал сетку к ее забору :)

Но вот срач, который начался после этого уже заставил задуматься о заборчике повыше...

 

Воот.. Дьявол кроется в деталях. Меня бы тоже зацепило бы, если б к моему забору сосед прицепился без моего на то согласия. У меня кстати таки прицепился, но там кусочек небольшой, а сосед противный. Склока не стоит нервов и того куска.

Вот видать соседку цепануло. Ставьте свой забор - и никто не будет Вам указ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот видать соседку цепануло. Ставьте свой забор - и никто не будет Вам указ.

а як це: два паркани вздовж однієї межі?

незалежно від того хто його будував - він спільна власність, з свого боку паркану - можете робити все, що не заборонено законом.

в більшості випадків, якщо конфлікт вже почався - то новий паркан його не зупинить

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а як це: два паркани вздовж однієї межі?

Да на своем участке, хоть три с полосой препатсвий между ними

 

незалежно від того хто його будував - він спільна власність, з свого боку паркану - можете робити все, що не заборонено законом.

С какой это стати? вот я забор ставил-спросил соседа-будем пополам? нет? тогда я лицом к себе. ок.

столбики копал на своей территории. вапритык к согласованной меже. потом он еще спрашивал разрешения: можно ли накинуть проволочный крючек, для бечевки. временно, растение какоето оттягивал после посадки

 

в більшості випадків, якщо конфлікт вже почався - то новий паркан його не зупинить

думаете поставит лестницу, чтоб через глухой забор общаться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

столбики копал на своей территории.

де Ви таке бачили - якщо сусід відмовляється долучатись до спорудження паркану, то ви щоб напакостити йому будете відступати вглиб власної території?

зазвичай конфліктні сусіди вам горлянку перегризуть, але не подарують й сантиметра власної землі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

почему сразу напакостить? мы с ним дружим. просто я отсекаю любые территориальные инсинуации в будущем. мой участок-мой забор. хочу валяю его, хочу крашу, хочу сетку натиягиваю, чтоб за соседом наблюдать :) не хочу наблюдать - делаю глухой. и всеравно, какой забор хочет сосед
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вимоги та обмеження щодо встановлення парканів на присадибних, садових та дачних ділянках регулюються цілою низкою нормативно-правових актів, частина з яких містить загальні положення про влаштування огорож, а частина – встановлює конкретні вимоги та обмеження (в т.ч. щодо висоти) при спорудженні парканів.

 

Окрім того, органи містобудування та архітектури при видачі, зокрема, будівельних паспортів або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки (МУОЗЗД), можуть передбачити в них певні обмеження та вимоги щодо влаштування паркану (огорожі).

 

Потрібно також звернути увагу, що в статутах садових товариств та дачних кооперативів можуть бути встановлені певні вимоги та обмеження до встановлення парканів.

 

Обмеження щодо висоти паркану (огорожі)

Згідно п. 6.1.34 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», присадибні ділянки з боку вулиць та сусідніх ділянок допускається огороджувати. Висоту огорожі слід встановлювати згідно з вимогами ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» та правилами благоустрою населеного пункту.

 

Встановлення огорожі не може погіршувати інсоляцію житлових будинків на суміжних територіях.

 

Відповідно до положень п. 6.7 ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій», дозволено проектувати огородження як окремих ділянок, так і усієї прибудинкової території садибної забудови.

 

При цьому, висота огороджень має бути не більше ніж 2,0 м на межі сусідніх земельних ділянок та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею для забезпечення нормативної інсоляції та провітрювання суміжних територій.

 

 

висота 2 чи 2,5 метри відміряється від якої точки, наприклад, забор поставити 2,5 метри, при тому що ділянку засипати 0,5 метри отже висота з власної ділянки 2м, а якщо від сусідньої то 2,5

 

питання в тому що є ситуація що ділянка є нижче рівня дороги і сусідньої ділянки.

дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

почему сразу напакостить? мы с ним дружим. просто я отсекаю любые территориальные инсинуации в будущем. мой участок-мой забор. хочу валяю его, хочу крашу, хочу сетку натиягиваю, чтоб за соседом наблюдать :) не хочу наблюдать - делаю глухой. и всеравно, какой забор хочет сосед

 

якщо сусід відмовляється облаштовувати спільний паркан, то він будується за власні кошти на межі між ділянками, і з свого боку ви зашиваєте його чим хочете.

якщо ви залізете вглиб власної території - сусід відразу буде вважати всю землю до паркану власною і знову буде висувати претензії.

був прецеденти, коли при спробі замінити старий паркан, що падав, сусід починав вимагати, щоб новий встановлювали в місці де лежала верхівка стовпа, а не там де він колись був закопаний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

да. много чего бывает. бывает сосед через забор к соседке лазит, не взирая, что за забор и на чьей территории :lol:
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене теж один конь є. Мов,до його трухлого дерев'яного забору не підходити ц не трогати.

Буду впритик робити з профілю. Ну втрачу з 13.5 соток 3 метри))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

висота 2 чи 2,5 метри відміряється від якої точки, наприклад, забор поставити 2,5 метри, при тому що ділянку засипати 0,5 метри отже висота з власної ділянки 2м, а якщо від сусідньої то 2,5

 

питання в тому що є ситуація що ділянка є нижче рівня дороги і сусідньої ділянки.

дякую.

 

Класичним прикладом щодо висоти встановлення паркану є справа № 323/1862/16‑ц. Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якій просив суд зобов'язати його сусіда прибрати бетонну огорожу.

 

Свої вимоги обгрунтовував тим, що на межі їх земельних ділянок зі сторони відповідача встановлена огорожа з бетонних плит. Оскільки рівень належної йому земельної ділянки є нижчим за рівень земельної ділянки, що належить відповідачу, то з його сторони висота вказаної огорожі складає 2,8 м, а зі сторони відповідача - від 1,8 м до 2 м. Наявність цієї огорожі створює йому перешкоди у користуванні належною йому земельною ділянкою, оскільки не відбувається провітрювання земельної ділянки, унаслідок чого овочеві культури гинуть.

 

Всі три судових інстанції підтвердили, що позов підлягає задоволенню. Верховний Суд у своїй постанові від 14.02.2019 року при цьому зазначив, що суди вірно вказали на те, що спірна огорожа не відповідає ДБН, оскільки ця огорожа (паркан) є суцільною, вищою за 2 метри, встановлена з порушенням правил добросусідства між землекористувачами, встановлених статтею 103 ЗК України. Відповідач, як власник спірної огорожі, зобов’язаний дотримуватись вимог, встановлених правилами благоустрою, та привести належне йому майно у відповідність до чинних вимог благоустрою.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Класичним прикладом щодо висоти встановлення паркану є справа № 323/1862/16‑ц. Позивач звернувся до суду з позовною заявою, у якій просив суд зобов'язати його сусіда прибрати бетонну огорожу.

 

Свої вимоги обгрунтовував тим, що на межі їх земельних ділянок зі сторони відповідача встановлена огорожа з бетонних плит. Оскільки рівень належної йому земельної ділянки є нижчим за рівень земельної ділянки, що належить відповідачу, то з його сторони висота вказаної огорожі складає 2,8 м, а зі сторони відповідача - від 1,8 м до 2 м. Наявність цієї огорожі створює йому перешкоди у користуванні належною йому земельною ділянкою, оскільки не відбувається провітрювання земельної ділянки, унаслідок чого овочеві культури гинуть.

 

Всі три судових інстанції підтвердили, що позов підлягає задоволенню. Верховний Суд у своїй постанові від 14.02.2019 року при цьому зазначив, що суди вірно вказали на те, що спірна огорожа не відповідає ДБН, оскільки ця огорожа (паркан) є суцільною, вищою за 2 метри, встановлена з порушенням правил добросусідства між землекористувачами, встановлених статтею 103 ЗК України. Відповідач, як власник спірної огорожі, зобов’язаний дотримуватись вимог, встановлених правилами благоустрою, та привести належне йому майно у відповідність до чинних вимог благоустрою.

 

дякую за відповідь.

тоді ще один варіант, між сусідами забор з сітки на нормальних стобах чи з профнастилу , потім від сітки (профнастилу) в свою сторну відступити 1 метр і збудувати вже забор який забажаєш, заодно залишається доступ для як будиництва так і догляду за забором а та частна вздовж забору або щось посадити і пильнувати щоб сусід ту частину не присвоїв?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене теж один конь є. Мов,до його трухлого дерев'яного забору не підходити ц не трогати.

Буду впритик робити з профілю. Ну втрачу з 13.5 соток 3 метри))

Купуєте профнастил по пару листів різних кольорів , вішаєте білим до себе, а різнобій до сусіда. Ще можете до сусіда все яскраво червоним. Цей колір на психіку погано впливає

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ота межа - вона якої товщини?

У мене по одній стороні сусідський паркан - сітка на бетонних стовпчиках і мій паркан - сітка на моїх металевих стовбчиках. Між сітками відстать в долонь (і бурьяни квітнуть). Аналогічно з іншого боку - відступив собі 10 см від "межі" (старого паркану, який був у сусіда ще до мене) і поставив паркан.

Від 10 см не обіднів, але паркан - увесь мій. Що хочу, то й вішаю (у мене шифер листовий).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую за відповідь.

тоді ще один варіант, між сусідами забор з сітки на нормальних стобах чи з профнастилу , потім від сітки (профнастилу) в свою сторну відступити 1 метр і збудувати вже забор який забажаєш, заодно залишається доступ для як будиництва так і догляду за забором а та частна вздовж забору або щось посадити і пильнувати щоб сусід ту частину не присвоїв?

 

Я не розумію, а який сенс? Відступити і збудувати 3м паркан? Я такого не зустрічала, але мені здається що буде як у попередньому прикладі. Якщо висота паркану не перевищує регламентовані значення, то хоч 10 парканів на своїй території будуйте)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...