Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як виправити результат неправильної обрізки дерева?

Car

Рекомендовані повідомлення

В жовтні «спеціаліст» обрізав мені плодові дерева, в т.ч. 7-річну грушу-лимонку. Він обрізав основні гілляки, мотивуючи тим, що вона має рости не вверх, а в ширину. Сьогодні я не маю жодної грушки і маю масу пагонів на місцях обрізання, так що дерево має вигляд якогось дуже густого куща. Чи не нашкодить дереву, якщо я вже зараз секатором відріжу всі пагони, залишивши лише 1-2, на мою думку, необхідних? Чи як краще поступити?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не зашкодить. Але, для прискорення процесу відновлення врожайності грушу можливо ще й пригинати. Гілки, особливо молоді, що ростуть вертикально просто нагинаємо в горизонт та прив'язуємо до стовбура або кілків. Це значно підвищить кількість закладених плодових почок. Якщо вже всі плодоносні пагони порізані, доведеться почекати, нічого не поробиш, але треба допомогти дереву закласти плодових почок, які переважно ростуть на горизонтальних та спадаючих гілках.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо я зараз зріжу лишні пагони, змащу садовим варом місця зрізання, то чи не почнуть знову рости "пасинки" в місцях зрізання? Що потрібно зробити, щоб не з'являлися непотрібні паростки? А підв'язувати гілляки для горизонтального росту потрібно вже зараз, чи це слід робити напровесні?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Паростки будуть, обов'язково. Але із сусідніх почок. Груша вона така, дає приросту дуже багато, а напівдички на кшалт лимонок особливо. Я б вибрав кілька оптимально розташованих пагонів, дозволив їм ще трохи підрости, та почав би пригинати, а все зайве вирізав, крім того, на загнутих гілках теж будуть свічки, так що вся боротьба ще попереду.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...