Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Ефективність експлуатації сонячної батареї

lisovyk3566

Рекомендовані повідомлення

Доброго всім дня.Допоможіть будь ласка новачку розібратися. А саме: як визначити кількість пелектроенергії (Вт), що можливо зняти з батареї певної потужності(за день, місяць, рік)?Власне мова йде про економічну доцільність її встановлення. Знайшов на форумі:"очень ОЧЕНЬ грубый пример:

комплект оборудования с сетевым инвертором, среднего качества в р-не 2долл за Ватт для 10кВт, будем считать 20000долл. С учетом монтажа, систем крепления на крышу

Среднегодовая выработка электроэнергии: 33.94 кВт·ч/сутки

Среднегодовое потребление электроэнергии для среднего дома: 14.00 кВт·ч/сутки."

Ну стосовно ціни-це ще 2015 рік, а от ефективність її використання-батарея 10кВт в сонячний день видасть тільки 33кВт?!Тобто за світловий день 10 годин?В годину 10кВт видає тільки 3,3кВт? Як взагалі порахувати, від чого відштовхуватись?Якщо ефективність панелей 18-20% на широті Івано-Франківська?Якщо панель по ТУ 1 кВт/год, то чому з неї на максимумі сонячної інтенсивності знімається така мала потужність? Хіба не повинна діяти класична формула P=UxI ? Дивився на розрахунки в інеті типу:sutem.com.ua/932alten.php або www.atmosfera.ua/uk/sonyachni-elektrostancii/kalkulyator-sonyachnoi-elektrostancii/

Але хотілось би зрозуміти сам принцип тих розрахунків..Чому при сталій максимальній інсоляції протягом години панель в 1кВт видає не 1 кВт, а тільки 300 Вт?Як це самому порахувати?

Змінено користувачем lisovyk3566
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

батарея 10кВт в сонячний день видасть тільки 33кВт?!?

 

Звідкіля така інформація?

Моє поле 10кВт згенерувало 20.06 за сонячний день 64 кВт, при тому що було відключення від 11.30 до 12.30, а то було б 74кВт. При тому що розміщення моїх панелей далеко не ідеальне: Пд-Сх 116* кут нахилу поля 30*

І це все, прогнозувати скільки виробить 10 кВт електростанція за місяць, або рік, це як пальцем у небо! Наприклад, ви ж не знаєте який буде наступний місяць, сонячний, або буде дощити. Сьогодні в мене хмарно і іде дощ, тому з 10-ти кВт потужності маю в середньому 1кВт. От і вся арифметика...

111.png.f09408d46f3ceb936185d7316a4e05ab.png

222.png.8cabe3e99125db8f1e2320316e06992c.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В среднем в Украине. 800кВт*ч за год с 1 кВт установленноей мощности.

Есть районы хуже и лучше. Ну и установка панелей тоже влияет.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В среднем в Украине. 800кВт*ч за год с 1 кВт установленноей мощности.

Больше 1000 квт*ч, а не 800 квт*ч

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

батарея 10кВт в сонячний день видасть тільки 33кВт

у меня столько за день выдает 5,7кВт станция

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В среднем в Украине. 800кВт*ч за год с 1 кВт установленноей мощности.

Есть районы хуже и лучше. Ну и установка панелей тоже влияет.

 

Поддерживаю. Грубый расчет 1Квт установленной мощности - 1000квтч в год. Окупаемость на сегодня при условии зеленого тарифа - не менее 8 лет. Без тарифа - никогда.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звідкіля така інформація?

Моє поле 10кВт згенерувало 20.06 за сонячний день 64 кВт, при тому що було відключення від 11.30 до 12.30, а то було б 74кВт. При тому що розміщення моїх панелей далеко не ідеальне: Пд-Сх 116* кут нахилу поля 30*

І це все, прогнозувати скільки виробить 10 кВт електростанція за місяць, або рік, це як пальцем у небо! Наприклад, ви ж не знаєте який буде наступний місяць, сонячний, або буде дощити. Сьогодні в мене хмарно і іде дощ, тому з 10-ти кВт потужності маю в середньому 1кВт. От і вся арифметика...

 

Скажіть будь ласка, а ці графіки - це якась програма у вас працює?Отримані вони яким обладнанням?

 

Добавлено через 14 минут

Підсумовуючи відгуки власників СЕС - в сонячний день батареї видають десь 60%-65% від потужності по ТУ...Правильно?А от якщо(без зеленого тарифу) стоїть звичайний електронний однофазний лічильник , а інвертор-працює тільки при наявності мережі, то надлишкова енергія піде в мережу і лічильник мені її порахує як використану (і гроші нарахує) чи як? А якщо використовувати інвертор з блокуванням віддачі надлишкової енергії в мережу-то як прицьому буде реагувати батарея?Перегріватиметься(ну надлишок потужності якось же впливатиме)?В цьому випадку можливо обов"язковий акумулятор? Задаю питання, бо хочу в квартирі змонтувати "дослідний взірець"..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка, а ці графіки - це якась програма у вас працює?Отримані вони яким обладнанням?

 

Добавлено через 14 минут

Підсумовуючи відгуки власників СЕС - в сонячний день батареї видають десь 60%-65% від потужності по ТУ...Правильно?А от якщо(без зеленого тарифу) стоїть звичайний електронний однофазний лічильник , а інвертор-працює тільки при наявності мережі, то надлишкова енергія піде в мережу і лічильник мені її порахує як використану (і гроші нарахує) чи як? А якщо використовувати інвертор з блокуванням віддачі надлишкової енергії в мережу-то як прицьому буде реагувати батарея?Перегріватиметься(ну надлишок потужності якось же впливатиме)?В цьому випадку можливо обов"язковий акумулятор? Задаю питання, бо хочу в квартирі змонтувати "дослідний взірець"..

 

1. 70-80%, думаю

2. Так, нарахує, як правило

3. Ніяк, інвертор з обмежувачі блокує генерацію

4. Ні, акумулятор не обов'язково

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось на Фейсбуці знайшов:

СЕС 20 кВт : 30.06.17 - 117квтг, за червень - 2513квтг, за півріччя - 8525квтг. Приріст генераці за червень зріс на 10% в порівнянні з травнем.https://www.facebook.com/profile.php?id=100002316974594&fref=ufi&rc=p....У чоловіка по ходу десь 55%..

 

Добавлено через 6 минут

1. 70-80%, думаю

2. Так, нарахує, як правило

3. Ніяк, інвертор з обмежувачі блокує генерацію

4. Ні, акумулятор не обов'язково

 

"3. Ніяк, інвертор з обмежувачі блокує генерацію"-

Маю на увазі "120V-230V-AC-Solar-grid-tie-power-limiter-for-SUN-series-grid-tie-inverter"..В описі пише, що "інвертор блокує видачу НАДЛИШКОВОЇ потужності в мережу, але саму генерацію не припиняє.."

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть будь ласка, а ці графіки - це якась програма у вас працює?Отримані вони яким обладнанням?

 

Это графики с оф. сайта GOODWE, Вы покупаете инвертор GOODWE, устанавливаете, подключаете к WiFi, регистрируете его в их системе, и можете онлайн мониторить все показатели инвертора, даже его температуру.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

СЕС 20 кВт : 30.06.17 - 117квтг, за червень - 2513квтг, за півріччя - 8525квтг. Приріст генераці за червень зріс на 10% в порівнянні з травнем

Угол более летний. Но генерация в мае почти всегда больше нежели в июне(бывают исключения но редки).

Количество солнечной инсоляции не является определяющей, почти всегда важнее температура воздуха и обдув батарей.

Маю на увазі "120V-230V-AC-Solar-grid-tie-power-limiter-for-SUN-series-grid-tie-inverter"..В описі пише, що "інвертор блокує видачу НАДЛИШКОВОЇ потужності в мережу, але саму генерацію не припиняє.."

Не бывает двойной трактовки. Как правило в инверторах этого типа нет полного блокирования. Вот потому и генерация не прерывается.

Но для Украины невыгодные инверторы сплошной убыток и использовать их нет никакого смысла.

 

СЕС 20 кВт : 30.06.17 - 117квтг, за червень - 2513квтг

За июнь это мало при СЭС 20 квт. Очень мало.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Угол более летний. Но генерация в мае почти всегда больше нежели в июне(бывают исключения но редки).

Количество солнечной инсоляции не является определяющей, почти всегда важнее температура воздуха и обдув батарей.

 

Не бывает двойной трактовки. Как правило в инверторах этого типа нет полного блокирования. Вот потому и генерация не прерывается.

Но для Украины невыгодные инверторы сплошной убыток и использовать их нет никакого смысла.

 

 

За июнь это мало при СЭС 20 квт. Очень мало.

 

"Но для Украины невыгодные инверторы сплошной убыток и использовать их нет никакого смысла."- що ви маєте на увазі? А що ж тоді використовувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Но для Украины невыгодные инверторы сплошной убыток и использовать их нет никакого смысла."- що ви маєте на увазі? А що ж тоді використовувати?

Те что с лимитерами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вони що, ненадійні?

Невыгодно, если есть зеленый тариф.

Змінено користувачем tollyn
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Невыгодно, если есть зеленій тариф.

Ну це зрозуміло. А взагалі(якщо маєте досвід роботи з ними)-якщо інвертор блокує передачу надлишкової потужності в мережу,то як поводить себе система , адже ж на холостому ходу, якщо нема спорживання СЕС мала би перегріватися? Чи як? Я просто не можу знайти опису роботи внятного цих інверторів( хотілося б зробити пробну батарею елементів, перш аніж оформлювати ЗТ)...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну це зрозуміло. А взагалі(якщо маєте досвід роботи з ними)-якщо інвертор блокує передачу надлишкової потужності в мережу,то як поводить себе система , адже ж на холостому ходу, якщо нема спорживання СЕС мала би перегріватися?

СЭС перегревается еcли закороченная(режим КЗ). Иначе система просто простаивает с нулевой выгодой.

 

На ЗТ дополнительные траты это счетчик плюс модем. Зато получаете взамен вечный и безразмерный аккумулятор в виде сети.

Змінено користувачем tollyn
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

СЭС перегревается еcли закороченная(режим КЗ).

---

Режим КЗ на этот процесс не влияет. Единственное, от чего нагревается (недогревается, перегревается) СЭС - это Солнце.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Откуда такая инфа?

От владельца СЭС 1 Мвт. Вложено 1.5млн.у.е. ежегодная чистая прибыль 170-180тыс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Режим КЗ на этот процесс не влияет. Единственное, от чего нагревается (недогревается, перегревается) СЭС - это Солнце.

Сева на солнце все нагревается, но для батарей это не проблема, а будни.

 

Я ответил при каких условиях возможен перегрев, а не обычный нагрев.

 

Добавлено через 2 минуты

От владельца СЭС 1 Мвт. Вложено 1.5млн.у.е. ежегодная чистая прибыль 170-180тыс.

Я недавно для интереса делал для себя приблизительную смету СЭС на 1 мвт ее стоимость до 1 млн.

По поводу дохода, так здесь много факторов, начиная от тарифа, до углов наклона.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на солнце все нагревается, но для батарей это не проблема, а будни.

 

Я ответил при каких условиях возможен перегрев, а не обычный нагрев.

 

 

КПД батареи 15%, поэтому прибавка от кз ну никак не перегреет ее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сева на солнце все нагревается, но для батарей это не проблема, а будни.

 

Я ответил при каких условиях возможен перегрев, а не обычный нагрев.

---

Вот не хотите вы признать ошибочность своего утверждения :)

Мощность фотоэлектрической панели при коротком замыкании стремится к нулю. Ток есть (и он всегда максимальный для данной инсоляции и температуры ФЭП), а напряжения нету. P=Imax*0=0, и этот ноль никак не способен привести к перегреву.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

Мощность фотоэлектрической панели при коротком замыкании стремится к нулю. Ток есть (и он всегда максимальный для данной инсоляции и температуры ФЭП), а напряжения нету. P=Imax*0=0, и этот ноль никак не способен привести к перегреву.

 

Нет, неверно. Падение напряжения на сэлах никуда не девается. Обнуление потенциала на выходе цепочки не отменяет разницы потенциалов на каждом отдельно взятом элементе цепочки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

КПД батареи 15%, поэтому прибавка от кз ну никак не перегреет ее.

Проведите эксперимент и будите неприятно удивлены насколько быстро СБ будет терять мощность.

Ведь нагрев не только от солнца, но и внутренний самих сэлов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...