Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоміжне опалення на сонячній енергії, хто пробував?

Vitaliym

Рекомендовані повідомлення

Всім вітання! З огляду на те, що скоро ціни на газ у нас зростуть до рівня європи, а зарплата як завжди :( , то хочеш- не хочеш задумаєшся, що можна зробити щоб зекономити.

Надивився в youtube.com роликів на зразок:

,

,

,

або

подумую зробити щось подібне.

 

 

Цікавить наступне - чи хто в нас пробував зробити подібне? Які результати, +/- ? Буду вдячний за поради, коментарі і.т.д

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас не особо много того солнца, чтобы хватало на какую-то понятную и осязаемую помощь отоплению.

В любую систему солнце на отопление не всунешь - это надо проектировать еще на самой начальной фазе построения.

 

Железячная цена вопроса впихивания солнца в СО наводит тоску и печаль.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас не особо много того солнца, чтобы хватало на какую-то понятную и осязаемую помощь отоплению.

В любую систему солнце на отопление не всунешь - это надо проектировать еще на самой начальной фазе построения.

 

Железячная цена вопроса впихивания солнца в СО наводит тоску и печаль.

 

Що правда, то правда - сонця в нас негусто, зібрати можна 0,7-0,2кВат/м.кв.. Тому власне і ставлю задачу як допоміжне опалення, не пов'язана з газовим котлом і теплоносієм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому власне і ставлю задачу як допоміжне опалення, не пов'язана з газовим котлом і теплоносієм.

 

.... вот с этого места подробней :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.... вот с этого места подробней :)

 

простіше подивитися відео :)

я давав лінки вище. Тут йде мова про нагрів повітря безпосередньо в колекторі, без підключення до системи опалення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

интересное предложение, я у себя грею теплоноситель. Греть воздух ни разу на практике не видел, очень интересен эффект.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да уж... а учитывая физическую теплоемкость воздуха - просто фантастика :)

 

Півітря - хороший теплоізолятор, але ми в ньому живемо, зараза :lol: . Тому і гріємо котлами теплоносій який потім і нагріває те саме повітря.....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да уж... а учитывая физическую теплоемкость воздуха - просто фантастика :)

 

большие сомнения при -20 воздуха, что будет что-то путевое.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

большие сомнения при -20 воздуха, что будет что-то путевое.

 

згоден є сумніви, але тут є інше відео з Канади де температура якраз -20 а на виході з колектора 190 градусов Фаренгейта =

87.77 градуса Цельсия :shock:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=EdGKiMHfhxU

 

Добавлено через 10 минут

большие сомнения при -20 воздуха, что будет что-то путевое.

 

от ще одне відео зимою

https://www.youtube.com/watch?v=KPST2itBQO4&feature=player_detailpage

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

система клапанов должна быть надежной, ато что нагрели днем потеряем ночью. от для курятника не жалко, а для дома геморой.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

система клапанов должна быть надежной, ато что нагрели днем потеряем ночью. от для курятника не жалко, а для дома геморой.

 

Згоден, клапани потрібні, думаю використати Соединитель с обратным клапаном d 100 мм а система буде працювати тільки при температурі вище 30 С через терморегулятор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

смущает герметичность коллектора, вакуумные работают без потерь в разогреве, а здесь как?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

смущает герметичность коллектора, вакуумные работают без потерь в разогреве, а здесь как?

 

Ну про яку герметичність самопалу можна говорити? Звичайно будуть втрати при розігріві, в принципі думаю співставні з втратами плоских колекторів які гріють воду, все залижить від того як колектор витовиш.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да уж... а учитывая физическую теплоемкость воздуха - просто фантастика :)

---

От нечего делать, два раза нагревал литровую кастрюльку с одной и той-же водой из-под крана на одном и том-же газу до кипения. В первый раз оставил как есть - получилось около трёх минут, во второй раз не спеша перемешивал воду чайной ложкой - секунд на двадцать закипела раньше.

 

С воздухом точно такая же история. Чем быстрее обдуется теплоноситель, тем больше получится искомого тепла :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздушные солнечные коллекторы. Известны и применяются давно. Сам видел успешно работающий пример.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздушные солнечные коллекторы. Известны и применяются давно. Сам видел успешно работающий пример.

 

не, ну а чо. греют же. характеристики, расходы, значения расчетов - фтопку. его делать день. нормальная игрушка. расчитывать на него конечно нельзя, но чего-то он сделает. днем. солнечным. в обед.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не, ну а чо. греют же. характеристики, расходы, значения расчетов - фтопку. его делать день. нормальная игрушка. расчитывать на него конечно нельзя, но чего-то он сделает. днем. солнечным. в обед.

 

Власне сильно на такий колектор в нашому кліматі розразовувати неможна, сонячних днів в Києві на грудень -січень всьго по 5. В середньому робота може тривати 3 години на день. Більш суттєво може гріти в листопаді і березні тут і триваоість дня більше і сонячних днів більше (до 10). Якщо вірити джерелам, то з 1 м.кв колектора в найгірші місяці можна зібрати 10кВт (якщо враховувати дні з частковою хмарністтю). Звичайно небагато, я планую збудувати колектор на 6,25м.кв для проби і запустити з жовтня, подивимося що вийде...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я планую збудувати колектор на 6,25м.кв для проби і запустити з жовтня, подивимося що вийде...

 

вот это дело. слабенько на воздухе выйдет. очень. если есть возможность делайте сразу для воды.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздушный коллектор, котрый я видел работет уже около 20 лет.

Площадь -15кв.м.

Воздух проходит через теплоаккумулятор в центре дома , обьемом примерно 16 куб.м. из крупных речных камней.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Воздушный коллектор, котрый я видел работет уже около 20 лет.

Площадь -15кв.м.

Воздух проходит через теплоаккумулятор в центре дома , обьемом примерно 16 куб.м. из крупных речных камней.

 

Прошу подробиць - деталі конструкції, фото, де знаходиться і.т.п. думаю буде цікаво багатьом :Bravo:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как то я скептически к этому отношусь. Это как кондиционер на обогрев включить.... уж очень долго нагревает он большую комнату.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как то я скептически к этому отношусь. Это как кондиционер на обогрев включить.... уж очень долго нагревает он большую комнату.

 

Скепсис хороша штука, але ще в заголовку теми написано "допоміжне опаленння", тобто не основне. Мало того, воно повинно працювати практично "на шару". Що стосується ефективності то пропоную переглянути наступні 2 відео:

і

 

тут мужик з снігоочисником підводить результати використання 2 самопальних сонячних колекторів площеню по 4м.кв (сам вирахував, цифра не точна :\"\": ) для обігріву будинку. Йде мова саме про нагрів повітря, а не теплоносія. Висновки робимо самі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скепсис хороша штука, але ще в заголовку теми написано "допоміжне опаленння", тобто не основне. Мало того, воно повинно працювати практично "на шару". Що стосується ефективності то пропоную переглянути наступні 2 відео:

і

 

тут мужик з снігоочисником підводить результати використання 2 самопальних сонячних колекторів площеню по 4м.кв (сам вирахував, цифра не точна :\"\": ) для обігріву будинку. Йде мова саме про нагрів повітря, а не теплоносія. Висновки робимо самі.

 

это отопление слишком частный случай.

не все могут выделить большую площадь для размещения коллектора. буд-то на стене или прямо в огороде.

у кого то солнечная сторона вообще может быть затенена в лучшем случае садом, в худшем - соседями.

техническая реализация в указаных видео, мягко говоря колхозная (пробитые в стене отверстия, запененные на скорую руку и т.д.)

и самое главное: выхлоп конечно будет шаровый, но посчитайте сначала себестоимость системы, потом посчитайте % экономии газа, за счет ее использования, и только тогда вы поймете срок ее окупаемости.

 

Опять же для меня в частном доме, очень важна эстетическая составляющая. Городить ЭТО, то что на видео, совсем бы не хотелось.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это отопление слишком частный случай.

не все могут выделить большую площадь для размещения коллектора. буд-то на стене или прямо в огороде.

у кого то солнечная сторона вообще может быть затенена в лучшем случае садом, в худшем - соседями.

Тут цілком згоден - що кому дано, але звертаю увагу - я нікого не агітую, не пропоную щось подібне робити. Моя мета була лише з’ясувати чи є в кого з форумчан досвід реалізації подібних проектів, дізнатися про враження і результати.

 

техническая реализация в указаных видео, мягко говоря колхозная (пробитые в стене отверстия, запененные на скорую руку и т.д.)

Щож, якщо є бажання і достатньо вільних грошей то можна придбати і професійно виготовлений сонячний колектор на вакуумних трубках, гріти ними воду чи врізати в систему опалення і.т.п. Яж веду мову про просте і доступне рішення яке може при бажаннні реалізувати кожен, за якість реалізаціїї (та її естетичність) відповідно і з себе буде запитувати Ж-)

 

и самое главное: выхлоп конечно будет шаровый, но посчитайте сначала себестоимость системы, потом посчитайте % экономии газа, за счет ее использования, и только тогда вы поймете срок ее окупаемости.

Пропоную прикинути разом, додаю таблицю по собівартості матеріалів на колектор 6,25м.кв. (цифри взяті з ЕПІЦЕНТРу). Дані по продуктивності можемо прийняти наступні 0,7кВт/м.кв в сонячну погоду, ефективна експлуатація з кінця жовтня по квітень залежно від кількості сонячних днів.

 

Опять же для меня в частном доме, очень важна эстетическая составляющая. Городить ЭТО, то что на видео, совсем бы не хотелось.

Відповів вище - на вкус и цвет товарищей нет.

1780231018_01.jpg.cc82bfbbc94b9266a6bfa21aaecc8aaa.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...