Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплообменник водный.

Gonchik

Рекомендовані повідомлення

4 года топлю 570-м Йотулом с аккум массой 100 м первого этажа без разводки. Газ только в самые холодные недели или на период отъезда.

Все ок, но дискомфорт от холодных плиточных полов в ванной, коридоре, кухне. Суммарно 35 квадратов. Разбивать облицовку не хочу и не буду.

ТТ ставить некуда.

На втором этаже над котельной есть свободный доступ к сэндвичу.

Родиласть идея установить там что-то типа

kamin.cn.ua/products/WCW180

Расстояние от топки до теплообменника примерно два метра.

Температура выходящих газов такая, что на холодном чердаке (после первого и второго этажей) руку на наружном кожухе сэндвича удержать можно, но не долго.

Прошу прокомментировать мою задумку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Задумка не плохая только вот как он себя поведет на такой высоте от топки в плане конденсата и забивания сажей ! эксперимент

4c776f5f75e14_l.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дискомфорт от холодных плиточных полов в ванной, коридоре, кухне. Разбивать облицовку не хочу и не буду.

 

А как Вы планируете обогреть холодные плиточные полы без монтажа "тёплого пола"?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как Вы планируете обогреть холодные плиточные полы без монтажа "тёплого пола"?

Я так понял что теплые полы есть, и греют когда газовый котел работает

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так понял что теплые полы есть, и греют когда газовый котел работает

Именно так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

T-Kiev, правильно вам написал, с ней нужно добрено кочегарить, не умеем мы такими штуками пользоваться, т.к. везде ищем экономию, в итоге убьёте трубу.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора, Gonchik!

Ідея поставити водяну надставку - здорова і виправдана. Нормальна температура виходу димових газів для Вашої топки 300-400С, але і 500С не є чимсь ненормальним. Для успіху дотримуйтесь наступних правил:

1) можна скористатись стандартною Йотулівською

2) монтувати тільки безпосередньо на топку

3) при виборі альтернативного виробника обирати тільки револьверного чи коаксіального типу

4) не намагайтесь встановити теплообмінник продуктивністю понад 11кВт

Дотримуйтесь цих простих правил і матимете успіх. Удачі!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нормальна температура виходу димових газів для Вашої топки 300-400С,

Я Вам по секрету скажу, что температура уходящих газов у ТТ-котлов даже на угле не превышает 250 гр. :)

Ежли у топки газы переваливают за 400, то КПД у нее как у паровоза, иными словами с успехом будем топить улицу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Большинство производителей в паспорте топки указывают температуру на выходе в номинальном режиме горения
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взагалі-то щодо температури - більше 300 градусів запросто може бути, встановіть погружну термопару в димохід і побачите що в активному режимі горіння будь-яку топку легко розігнати до 350. На автоматиці яка заміряє температуру вихідних газів тому й виставляють стандартне обмеження в 250-260 градусів(я в себе зменшив до 180 так як користуюсь брикетами, проблем з вологістю не маю), гістерезис на жаль не зазначають. Твердопаливні той самий ефект, якщо значний об'єм теплоносія щоб топка себе не глушила, прогрітий димохід та топка - докиньте 5-7 кг сухої деревини дрібного поколу і Ви швидко вийдете на необхідні 350-400, а може й більше.

 

Добавлено через 9 минут

Щодо обмежень по автоматиці в 250-260 градусів це стосується автоматики Tech для топок з водяним контуром. Інші виробники автоматики та повітряні топки можуть мати інші температурні режими, але зазвичай там вищі температури.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в активному режимі горіння будь-яку топку легко розігнати до 350.

Если задача обогреть улицу, то все логично. :D

В таком режиме сгорание происходит на первых метрах дымохода.

Ежли эксплуатацию банных печей в таком режиме еще можно обосновать, то топка за пару тык. евро в этом случае аналогична армейской буржуйке.

швидко вийдете на необхідні 350-400, а може й більше.

Думаю в этом разе производителям топок нехрен ездить по ушам про офигенный КПД.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Давайте тепер усе по черзі:

 

Я Вам по секрету скажу, что температура уходящих газов у ТТ-котлов даже на угле не превышает 250 гр.

Котли без футерування мають печальну ефективність згоряння з низькою ентальпією, тому на виході не більше 250С не через афігенну ефективність приладу, а через лайна варту конструкцію, розраховану на жлобів і бідняків. І, Пасікрєт, подібна зверхність Вам не додає.

 

Ежли у топки газы переваливают за 400, то КПД у нее как у паровоза, иными словами с успехом будем топить улицу.

Якщо у топки температура димових газів на виході перевищує 400С, то це говорить про вихід у неефективний режим роботи не топочної камери, а теплового пристрою в цілому. Користуйтесь у номінальному режимі з номінальними завантаженнями і отримаєте паспортні значення.

 

В таком режиме сгорание происходит на первых метрах дымохода.

Димові гази і після догоряння можуть мати 800С на виході з топки при рівні СО <0,01%. Повнота згоряння та температура димових газів не є тотожніми поняттями і не корелюють між собою.

 

Ежли эксплуатацию банных печей в таком режиме еще можно обосновать

Абаснуйте.

 

то топка за пару тык. евро в этом случае аналогична армейской буржуйке.

 

Думаю в этом разе производителям топок нехрен ездить по ушам про офигенный КПД.

Брати одне значення, приведене як граничне, в новій парадигмі "топка+аквамодуль", як основу для заключення про весь діапазон робочих температур зі старої парадигми "топка", у всій області можливих значень для всіх топок у світі є хибним індуктивним висновком. Будь ласка, уникайте подібних висловлювань, оскільки вони, очевидно, є вкидом лайна на вентилятор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Димові гази і після догоряння можуть мати 800С на виході з топки

Сказки. :)

Классификация дымоходов по температуре заканчивается на 600 гр (доменные печи).

Если там 800, то нужно чего-то в консерватории менять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Классификация дымоходов по температуре заканчивается на 600 гр (доменные печи).

А для подальшої акумуляції - ОК. Ми тут не про димоходи говоримо, тож Ваше зауваження не доречне. Вихід з топки та вхід до димоходу - не тотожні поняття. Розгін топки до режиму доменної печі - проста справа. Чи це корисно для димохода та топки - інші питання, які я не порушував. Наявність у димоходів обмежань по експлуатації не накладають обмежань на температуру димових газів. Кількість зруйнованих димоходів та згорілих помешкань підтверджують мої слова.

Є і інші корисні і доступні способи оцінки: монтуючи топку Ви завжди можете оцінити температуру ламінаризованого потоку, що дотикається стінок димохідного нержавіючого каналу, шляхом оцінки кольору потьмяніння сталі. Для нержавіючої сталі цей поріг достатньо високотемпературний. На трубах від повітряних камінних топок до димоходів, що Ви встановлювали, Ви бачили такі зміни? Слід пам'ятати, що температура на стінці на 100-200С різниться з температурою всередині потоку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наявність у димоходів обмежань по експлуатації не накладають обмежань на температуру димових газів.

Про обмеження в дымоходе можно подробней?

 

800 гр уже было, кто больше? :D

С такой логикой скоро дойдем до расплавления самой топки.

Кількість зруйнованих димоходів та згорілих помешкань підтверджують мої слова.

Неправильно сделанные дымоходы и Ваша теория как-то не совсем вяжутся.

С таким же успехом я могу сказать, что Мерс - гавно, а вдогонку накидаю Вам фоток разбитых Мерседесов. Попробуйте доказать обратное.

можете оцінити температуру ламінаризованого потоку, що дотикається стінок димохідного нержавіючого каналу,

А нержа уже каким-то чудесным образом делает этот поток ламинарным?:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про обмеження в дымоходе можно подробней?

800 гр уже было, кто больше?

С такой логикой скоро дойдем до расплавления самой топки.

Обмежання експлуатаційної роботи димоходів подають виробники.

 

Неправильно сделанные дымоходы и Ваша теория как-то не совсем вяжутся.

С таким же успехом я могу сказать, что Мерс - гавно, а вдогонку накидаю Вам фоток разбитых Мерседесов. Попробуйте доказать обратное.

Якщо Вам зручна ця аналогія, то нехай двигун - це топка, а передачі - надставки та теплообміники. Виробник не обмежує технічну можливість покласти стрілку тахометра, просто застерігає: не перемкнетесь на наступну передачу - спочатку зайдете у зону неефективної роботи, потім згорить двигун. Це не тому, що двигун поганий, чи авто, просто це така специфіка і я не знаю, може Ви зараз на автофорумі доводите, які там усі дибіли, бо користуються коробкою передач, а якщо не користуються, то автомобілі - лайно.

 

А нержа уже каким-то чудесным образом делает этот поток ламинарным?

Не клейте дурня. Конвективні топки ставили? Зміну кольору нержавійки спостерігали? Про що ця зміна говорить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А нержа уже каким-то чудесным образом делает этот поток ламинарным?

Що найцікавіше так)), гладкість стінки впливає на число Рейнольдса(гільзовка димоходу сприяє зниженню цього числа), що в свою чергу і диктує перехід від турбулентного потоку до ламінарного на основі порівняння з критичним значенням.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що найцікавіше так)), гладкість стінки впливає на число Рейнольдса(гільзовка димоходу сприяє зниженню цього числа), що в свою чергу і диктує перехід від турбулентного потоку до ламінарного на основі порівняння з критичним значенням.

B.B.King, а аэродинамика как то связана с блюзовой пентатоникой? :lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

B.B.King, а аэродинамика как то связана с блюзовой пентатоникой?

usanin_n, такі фрази притаманні школярам які щось хотять сказати але не знають про що йде мова. Якщо є якісь проблеми з розумінням розрахунку числа Рейнольдса, звертайтесь до довідників. Якщо вважаєте що в цьому випадку інтенсивність перемішування, швидкість та зміна густини газу не впливає на те потік турбулентний чи ні - аргументуйте, або хоча б представте інший метод визначення ламінарності потоку. В іншому випадку не втручайтесь з недолугими фразами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

B.B.King, ваще-то Рейнольдс исследовал течение жидкостей. :)

Не знаю, с чей легкой руки, формулу начали применять к газам.

Учитывая кинематическую вязкость воздуха и плотность среды, про ламинарные потоки можно говорить применительно к аэродинамическим трубам. Скорость потока в которых на порядки выше "дымоходных".

Ежли посчитаете Re в дымоходе - то сниму шляпу. Как грит молодежь - респект и уважуха. :D А на практике, владельцу дома глубоко фиолетово турбулентность/ламинарность и пр. Ему интересно, чтоб была тяга и не дымило в хату.

А приписывать нерже чудодейственные свойства в моде уже давно. :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю, с чей легкой руки, формулу начали применять к газам.

Ого. Зараз ми всі весело заліземо в офтоп. Число Рейнольдса можна вивести у безрозмірному записі з рівняння Нав'є-Стокса, яке описує течію рідини чи газу, стало бути, число Рейнольдса апріорі застосовне і до газів. Саме тому його і використовують для корекції при масштабуванні аеродинамічних моделей. Насправді число настільки універсальне математично, що його використовують у дуже багатьох галузях, дуже далеких від фізики. Українська версія, як і російська, не дуже змістовні. Для кращого розуміння раджу перечитати англомовну, там все є. SON, Ви б попередньо на моє запитання по кольору нержавійки відповіли, бо якось призабулось.

Ежли посчитаете Re в дымоходе - то сниму шляпу.

Ну для 200мм приблизно 2000, це при 0,01м.куб./с, 3*10^-5 м.кв./с в'язкості. Можете самі перерахувати: Re = Q*D/([mu]*S), в'язкість слід брати у відповідності до температури. При хорошому згорянні і ефективному режимі роботи вона мабуть ближча до 1,5*10^-5 м.кв./с. Тут циферки, зараз пізно: поправте, якщо десь помилився.

 

А на практике, владельцу дома глубоко фиолетово турбулентность/ламинарность и пр. Ему интересно, чтоб была тяга и не дымило в хату.

Не плетіть дурниць. До чого тут власник будинку? Йшлося про ламінаризацію потоку: Ви сказали, що її там немає, B.B.King вказав, що ступінь ламінарності визначається числом Рейнольдса, якщо говорити більш детально, то до 2300 вважається ламінарним, між 2300 до 4к - перехідним. Все просто: гладкі стінки нержі (чи чорної труби, байдуже; нержа тут - індикатор зміни кольору від температури) створюють вельми незначне тертя димовим газам, що сприяє швидкій ламінаризації потоку.

про ламинарные потоки можно говорить применительно к аэродинамическим трубам. Скорость потока в которых на порядки выше "дымоходных".

Нісенітниці. Про ламінарність чи турболентнысть потоків можна говорити і застосовно до потоків людей у натовпі. Поняття є універсальними і застосовними до усіх видів потоків, навіть фінансових.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

usanin_n, вибачайте за різкість проявлену мною.

 

SON, Це беззмістовна суперечка, насправді першоджерел які підтверджують використання Re для газів надто багато включаючи як і Sheridan вказав - англомовну вікіпедію, і швидкість потоку на достовірність формули не впливає, і це навіть банально в університетській програмі в курсі "газодинаміка" прошито вже десятки років. Щодо решти відповів Sheridan, і значно краще ніж я б зміг, тож дякую.

 

Уточнення по розрахунку:

Для газу (В=760 мм рт.ст.; (CO2) =0,13; (H2O) =0,11; (N2) = 0,76; T=200С)

 

Re=(0,01*0,2)/(0,0000328*(3,14*0,1^2))=1941,89

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...