Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Зеленый тариф в каждый дом

gespenster

Рекомендовані повідомлення

Нашел довольно подробно описанный опыт постройки СЭС своими руками.

greenpowertalk.com.ua/threads/kak-my-stroili-solnechnuju-ehlektrostanciju-pod-zelenyj-tarif-v-ukraine.22/

Думаю многим будет полезно и любопытно. Хотя статья длинновата..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

При всем уважении к автору видео (видел несколько его роликов) там косяк на косяке. Панели складывать так в стопку - сразу руки отрывать. Могут сьехать и царапают стекло часто. Бить на стринги нужно по горизонтали. Так равномерная освещенность ну и снег снизу лежит обычно. К сожалению ничего там нет..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При всем уважении к автору видео (видел несколько его роликов) там косяк на косяке. Панели складывать так в стопку - сразу руки отрывать. Могут сьехать и царапают стекло часто. Бить на стринги нужно по горизонтали. Так равномерная освещенность ну и снег снизу лежит обычно. К сожалению ничего там нет..

 

а вы я смотрю начитаны как то уж очень. Давно читаете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заманался я читать эту тему😀, большая.

Подкажите по счетчику для ЗТ, по Полтаваобленерго, какие счетчики они рекомендуют, брать лучше у них или где-то?

На сайте есть перечень счетчиков

www.poe.pl.ua/consumers/pobutovym/electricity/metering-specifications/

но в РЕСе не знают ничего, будут с Плтавой советоваться, хз когда.

Так понимаю, что у каждого обл енерго свои предпочтения. Хочу подготовится. Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Заманался я читать эту тему😀, большая.

Подкажите по счетчику для ЗТ, по Полтаваобленерго, какие счетчики они рекомендуют, брать лучше у них или где-то?

На сайте есть перечень счетчиков

www.poe.pl.ua/consumers/pobutovym/electricity/metering-specifications/

но в РЕСе не знают ничего, будут с Плтавой советоваться, хз когда.

Так понимаю, что у каждого обл енерго свои предпочтения. Хочу подготовится. Спасибо.

 

АСЕ6000 , покупать лучше в рэсе

 

Но для начала нужно СЭС поставить. А счётчик после.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

АСЕ6000 , покупать лучше в рэсе

 

Но для начала нужно СЭС поставить. А счётчик после.

 

Недавно у них узнавал. Говорят что счётчиками не торгуют. Сказали что АСЕ6000 у них не катит. Можно остальные из трех что остаются в их списке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть дом и рядом (в огороде) узаконили еще кусочек земли под садоводство с другим кадастровым номером (без присвоения адреса), но на того же собственника, что и дом. Можно ли на тот отдельный садовый участок проводить свет и ставить панели с зеленым тарифом?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Недавно у них узнавал. Говорят что счётчиками не торгуют. Сказали что АСЕ6000 у них не катит. Можно остальные из трех что остаются в их списке.

 

Старанно. А мне звонили с области и спрашивали именно АСЕ. Что рекомендация именно его.

 

Добавлено через 1 минуту

Есть дом и рядом (в огороде) узаконили еще кусочек земли под садоводство с другим кадастровым номером (без присвоения адреса), но на того же собственника, что и дом. Можно ли на тот отдельный садовый участок проводить свет и ставить панели с зеленым тарифом?

 

Так нельзя. А вот поставить СЭС на дом, а затем записать сам дом с нового подключения , а по старому все продавать - так можно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Старанно. А мне звонили с области и спрашивали именно АСЕ. Что рекомендация именно его.

 

Странно, может уже что-то поменялось. Я узнавал 12.2018

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Странно, может уже что-то поменялось. Я узнавал 12.2018

 

ну может и просто, кто-то в РЭС что-то не то сказал, всякое бывает....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подкажите по счетчику для ЗТ, по Полтаваобленерго, какие счетчики они рекомендуют, брать лучше у них или где-то?

Могу ответить по статистике, большего всего в Полтавской области ставят Landis и Gama. Полтаваоблэнерго не продаёт двунаправленные счётчики. По приобретению могу посоветовать "Техас" в Полтаве (если нужно отправят посылкой по НП), есть на любой вкус, у них всё сертифицировано, проблем не будет.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Могу ответить по статистике, большего всего в Полтавской области ставят Landis и Gama. Полтаваоблэнерго не продаёт двунаправленные счётчики. По приобретению могу посоветовать "Техас" в Полтаве (если нужно отправят посылкой по НП), есть на любой вкус, у них всё сертифицировано, проблем не будет.

 

У Вінницький обл. проходят одеські ЕНЕРГІЯ 9,не дуже дорогі......

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Могу ответить по статистике, большего всего в Полтавской области ставят Landis и Gama. Полтаваоблэнерго не продаёт двунаправленные счётчики. По приобретению могу посоветовать "Техас" в Полтаве (если нужно отправят посылкой по НП), есть на любой вкус, у них всё сертифицировано, проблем не будет.

 

О, то что хотел услышать:)

Я смог уточнить в ПОЕ, сказали ZMG310CR4.041b.37 брать и модем.

АСЕ6000 как бы можно, но "в руках еще не держали".

Так же хотят после монтажа получить акт о соответствии монтажа, наверно, правилам ПУЕ, от любой электромонтажной организации с правами СС1. "Раньше хотели СС2, теперь уменьшили".

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так же хотят после монтажа получить акт о соответствии монтажа, наверно, правилам ПУЕ, от любой электромонтажной организации с правами СС1. "Раньше хотели СС2, теперь уменьшили".

 

Всё таки требуют акт...

Теперь вопрос где бы найти такую организацию, которая выдала бы этот акт не производя самого монтажа (по факту сделанного)?

 

Интересно как сами работники РЭСа/обленерго выполняют работы на своих объектах, что не могут проверить смонтированую простейшую СЕС без приобщения сторонней организации с соответствующими знаниями и лицензиями?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всё таки требуют акт...

Теперь вопрос где бы найти такую организацию, которая выдала бы этот акт не производя самого монтажа (по факту сделанного)?

 

Ребята,річь у тім,що контролює вас РЕМ,а договір підписує і видає ОБЛЕНЕРГО. Тому ОБЛЕНЕРГО і вимогає у вас акт на відповідність обладнання,тобто того,що ви заявили у однолінейній схемі підключення.Цей акт мені написав представник(інспектор) РЕМу,після підключення двонаправленого лічильника.Ні яких других актів не повинні вимогати,як що вимогают,то це "отсебятіна"....1. Встановлення елементів електричного обладнання генеруючої установки (генеруючих установок) приватного домогосподарства здійснюється побутовим споживачем відповідно до рекомендацій заводів-виробників цього обладнання, визначених у технічній документації (паспортах електричного обладнання), та з дотриманням правил улаштування електроустановок.........

4. Електропостачальник, отримавши заяву-повідомлення, протягом 3 робочих днів перевіряє відповідність потужності встановленої у приватному домогосподарстві генеруючої установки (генеруючих установок) потужності, яка дозволена до споживання. В постанові 229 НКРЕ так прописано....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ребята,річь у тім,що контролює вас РЕМ,а договір підписує і видає ОБЛЕНЕРГО. Тому ОБЛЕНЕРГО і вимогає у вас акт на відповідність обладнання,тобто того,що ви заявили у однолінейній схемі підключення.Цей акт мені написав представник(інспектор) РЕМу,після підключення двонаправленого лічильника.Ні яких других актів не повинні вимогати,як що вимогают,то це "отсебятіна"....

 

есть у меня подозрение что для составления этого акта (осмотра), РЭСу нужно иметь лицензию, а ее у него нет, а бумагу приложить нужно, вот они посылают искать кого-то с лицензией.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Встановлення елементів електричного обладнання генеруючої установки (генеруючих установок) приватного домогосподарства здійснюється побутовим споживачем відповідно до рекомендацій заводів-виробників цього обладнання, визначених у технічній документації (паспортах електричного обладнання), та з дотриманням правил улаштування електроустановок

 

Представники обленерго які вимагають цей акт прекрасно знають що там написано на пямять дослівно (бо не один вже їм про це розповідав і доказував, і погрожував НКРЄ і т.д.).

Вони мотивують що перевірити "здійснюється побутовим споживачем відповідно до рекомендацій заводів-виробників цього обладнання, визначених у технічній документації" та "з дотриманням правил улаштування електроустановок" вони не можуть, а може лише організація з відповідною ліцензією.

Зрозуміло що це може перевірити працівник РЕМу і скласти про це акт, але їм (у Полтаваобленерго) потрібно щоб засвідчила актом організація з відповідною ліцензією, тому що працівник РЕМу не зобов'язаний знати "рекомендацій заводів-виробників обладнання" всіх інверторів. І брати на себе відповідальність за можливі майбутні проблеми повязані з монтажем вони не хочуть. Отакі їхні докази.

 

Варіанти вирішення бачаться два:

1. Війна за допомогою НКРЄ, в письмовій формі, з великими шансами на перемогу але втратами часу, нервів і недоотриманої вигоди.

2. Знайти фірму з ліцензією, яка за "вменяємі" кошти, зможе видати акт про те що вона здійснила технічний нагляд і підтверджує що все ОК. В цьому варіанті час не втрачається, відсутні проблеми з обленерго, лише додаткові кошти та залежить від можливості в принципі знайти таку компанію.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Представники обленерго які вимагають цей акт прекрасно знають що там написано на пямять дослівно (бо не один вже їм про це розповідав і доказував, і погрожував НКРЄ і т.д.).

 

Не буду суперечаться що там вимагають ваши РЕМовці чи ОБЛи,але я написав так як було в мене,тим паче що я ще збільшував потужність СЕС,то цей акт мені писали двічі....Як поступати вам,вирішуйте самі,як вам буде зручніше....А нести відповідальність РЕМ за вашу СЕС аж ні як не буде,він же не бере собі її на баланс,у випадок мажорних обставин,автомат СЕС відключить від мережі та ніякої шкоди мережі не зробить,всі проблеми з СЕС будете вирішувати ви самі,так що якось так.....

 

Так ще ....4. Електропостачальник, отримавши заяву-повідомлення, протягом 3 робочих днів перевіряє відповідність потужності встановленої у приватному домогосподарстві генеруючої установки (генеруючих установок) потужності,яка дозволена до споживання..... У постанові чітко сказано що повинен перевіряти РЕМ у вашій СЕС,а не відповідність до вимог виробника...Вони що завгодно можуть придумати,що би вижати з вас гроші....

Змінено користувачем Инкогнито
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так вот вопрос. как же так должна выглядеть та бамажка которую хочет обл?

 

может кто даст внятный ответ. ибо я так понимаю они сами не знают что хотят и по сути им нужен от фонаря протокол с приложенной лицензией.

 

но! СС1 как бы вроде и не лицензируется. У меня в видах деятельности - электромонтажные работы. Ранее лицензия нужна была и она была, но срок сплыл и законодательство изменили.

 

В общем с понедельника посажу человека искать разьяснения. У нас как всегда, бумажек должно быть на несколько больше....

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так вот вопрос. как же так должна выглядеть та бамажка которую хочет обл?

 

может кто даст внятный ответ. ибо я так понимаю они сами не знают что хотят и по сути им нужен от фонаря протокол с приложенной лицензией.

 

но! СС1 как бы вроде и не лицензируется. У меня в видах деятельности - электромонтажные работы. Ранее лицензия нужна была и она была, но срок сплыл и законодательство изменили.

 

В общем с понедельника посажу человека искать разьяснения. У нас как всегда, бумажек должно быть на несколько больше....

 

Якщо розвивати цю тему далі,то де гарантія,що завтра не будуть вимагати лабораторні акти на випробування кабелів та автоматів? А можливо ще щось придумають....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо розвивати цю тему далі,то де гарантія,що завтра не будуть вимагати лабораторні акти на випробування кабелів та автоматів? А можливо ще щось придумають....

 

придумають, обовязково придумають. в Одесі зі 100дол починали, зараз 3000 ставка.

 

Але наш народ не вміє по іншому Ж-)

 

А всього то потрібно, подати документи, отримати вхідний номер, і нехай напишуть письмову відмову. В Решетилівці людина повоювала, і зараз здає станції без того акта, і в нього приймають, бо він відвоював право на право.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо розвивати цю тему далі,то де гарантія,що завтра не будуть вимагати лабораторні акти на випробування кабелів та автоматів? А можливо ще щось придумають....

Я думаю що в кожного обленерго є свої юристи які по своєму трактують 170 постанову, звідси і такі вимоги. Вимоги в кожного свої, залежать від ступеня "навороченості" юридичного відділу, бо їм же, в разі чого, переписуватися з НКРЄ та ходити на суди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю що в кожного обленерго є свої юристи які по своєму трактують 170 постанову, звідси і такі вимоги. Вимоги в кожного свої, залежать від ступеня "навороченості" юридичного відділу, бо їм же, в разі чого, переписуватися з НКРЄ та ходити на суди.

 

поправка - 229

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

переписуватися з НКРЄ та ходити на суди.

 

До судів мабуть не доходить,якщо вони бачать що не праві.....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

придумають, обовязково придумають. в Одесі зі 100дол починали, зараз 3000 ставка.

Але наш народ не вміє по іншому Ж-)

Все устаканилось. Конторы по продаже электроэнергии создали, тусовка кадров закончилась. Цены снизились в 5 раз.;) А то до НГ они как последний раз хотели.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...