Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Проблема выбора камина.

Cherub

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, nayerskeyak!

Подібні вимірювання для нас беззмістовні, так як за нормальної роботи у пристрої створюється від'ємне розрідження, яке виключає потрапляння димових газів до приміщення, а топки ще й герметичні.

У випадку проблемного димоходу перед усім слід перейматись викидом СО, оскільки він несе реальну небезпеку для людського здоров'я. Оксиди азоту несуть мізерно низькі ризики. Також СО може накопичуватись у тліючій топці, тому більшість автоматик мають режим продувки в часи застою. Легко уникнути зайвих ризиків можна організацією подачі повітря для горіння зовні.

Викиди оксидів азоту ми кілька разів замірювали по незнанню кілька років поспіль, бо могли і для сертифікату по ТУ. Для пічних та камінних стандартів по EN вони не передбачені у розрахунках взагалі. Для стандартизації використовують вимірювання CO, CO2 та O2.

 

 

 

Сподіваюсь, я Вас заспокоїв, а от осінні димові завіси від спаленої трави та листя - питання значно важливіше, шкоди несе суттєво більше, а нормується нашим законодавством та фактично зовсім ніяк.

 

Чесно кажучи відповідь цікава. Але, при всій повазі до Вас, не надто інфориативна. Ви є людина розумна. По порядку:

1. Дійсно, під час горіння NO не буде. Температура висока і не покаже. Буде після. Коли повітря охолоне. І якщо вміст оксиду азоту нижче максимально допустимого, то так - питань нема. А якщо перевищення більше як в 10 разів? Це саме по-собі питання. А інше питання - що буде потім, оскільки під час з'єднання з киснем з NO утворюється N2O. А діоксид азоту це така фігня дужееее нездорова.

2. Те, що для стандартизації NO чи N2O не використовується, це одне, і якби для виробників ніби супер, але об'єктивно для здоров'я споживачів? Тому що листя палити це на відкритому повітрі, а скупчення газів NO та N2O в житлових приміщеннях - якісно інше.

 

Для прикладу маленька стаття про вплив:

www.novaecologia.org/voecos-377-1.html

 

Тому все ж таки питання: чи мають місце викиди NO?

Це не просто питання харади цікавості повірте.

 

Добавлено через 1 минуту

Присоединяюсь к вопросу. Очень интересно. В организме NO регулирует многие функции (см. силденафил):). И Нобель за это присуждался!

 

NO в повітрі від зовнішніх причин це не той що в організмі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно кажучи відповідь цікава. Але, при всій повазі до Вас, не надто інфориативна. Ви є людина розумна.

 

діоксиду азоту (N2O) в приміщеняхі де працюють Ваші топки

 

Уважно читайте відповідь, або коректно ставте запитання.

 

Дійсно, під час горіння NO не буде.

Та чому ж? В процесі горіння деревини він справді виділяється. Ви співставляєте процеси у кашу: виділення - один, потрапляння до приміщення - інший, ризики від оксидів азоту у Вашому житті - третій. Не варто писати сценарій Пункту Призначення 9.

 

 

Температура висока і не покаже.

Мені показувало.

 

А інше питання - що буде потім, оскільки під час з'єднання з киснем з NO утворюється N2O. А діоксид азоту це така фігня дужееее нездорова.

У випадку каміна це буде високо в атмосфері, де Ви навряд чи проводите багато часу.

 

2. Те, що для стандартизації NO чи N2O не використовується, це одне, і якби для виробників ніби супер, але об'єктивно для здоров'я споживачів?

Я подав відповідь: камін оксидом азоту ніяк загрожувати не буде через від'ємний тиск в топочній камері + герметичність топки + зовнішня подача повітря для горіння. Я не маю багато часу повторюватись та двічі відповідати на одне питання. Заптуйте коректніше для отримання чітких, вичерпних та однозначних відповідей.

 

 

Тому що листя палити це на відкритому повітрі, а скупчення газів NO та N2O в житлових приміщеннях - якісно інше.

Концентрація диму в сезон масового божевілля дозволяє Вам вхопити більше оксидів азоту, ніж за все Ваше життя біля каміна. Якраз від горіння 1т листя й виділяється до 9кг пилу, оксиду азоту та інших шкідливих сполук та газів. Тобто, Ви намагаєтесь дізнатись ризики отримання раку шкіри від Бетельгейзе, тоді як ризиками від нашого Сонця просто нехтуєте. Хіба цей підхід не позбавлений здорового глузду?

 

 

Для прикладу маленька стаття про вплив:

www.novaecologia.org/voecos-377-1.html

 

Нам при дуже кепських режимах вдавалося досягти не більше 0,014%, а нормально не більше 0,005%. В статті вказані 0,23 мг/м3. Ці дані дозволяють Вам вичерпно оцінити ризики прийняття ісламу від оксиду азоту при прямому! вдиханні диму.

Нормальна людина у нормальному використанні цього не відчує. А от ненормальна може цим димом дихати і не боятись, що загнеться від оксидів азоту, я Вам це точно кажу.

 

Тому все ж таки питання: чи мають місце викиди NO?

У Вас вже є усі відповіді.

 

Це не просто питання харади цікавості повірте.

Я дуже намагаюсь грунтовно відповідати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думаю проблема надумана. У нас закрытые топки. У многих герметичные с внешним подводом воздуха. А что говорить тем у кого открытые камины? Они давно должны были сильно заболеть постоянно вдыхая продукты горения
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 8 місяців потому...
Уважаемые форумчане! Вот и я на пороге выбора топки. Штудирую ветку, осилила 11 страниц, но честно-девочке тяжело) Очень много вводных и ХОЧУ), и кажется уже, что таких топок не существует((. А хочется с одним углом, гильотину, с водяным контуром, стоять будет в помещении гостинной 27+ кухня18+ холл с лестницей 15, где все без дверей, подвести воздух возможность есть. И самый большой нюанс-канал в кирпиче всего 140*250((((
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть угловые с водяным контуром. Левые и правые. В том числе с гильотиной.

1280424827_.thumb.png.176698239f26f6d4fd81f0d6e7405260.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Они-то есть, но стОят как крыло самолета. Здесь, в теме , до сих пор помогали подобрать оптимальные варианты под исходные данные.я не говорю, что я хочу за 3 копейки, но, по-моему, ещё ни разу не обсуждали топки в районе 8 000 евро. Те, кто может безболезненно себе такие приобрести-на форумы не ходят)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у топки за 8000 гарантия 10 лет, у топки за 4000 гарантия 5 лет, итого цена выйдет одинакова или дешевая окажется ещё дороже (т.к. через 5 лет поменять портал и облицовку станет ещё в 1000-2000)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у топки за 8000 гарантия 10 лет, у топки за 4000 гарантия 5 лет, итого цена выйдет одинакова или дешевая окажется ещё дороже (т.к. через 5 лет поменять портал и облицовку станет ещё в 1000-2000)

 

Конечно. Так и будет, а топки без гарантии выйдут со строя через месяц. Какая гарантия? В лучшем случае от фирмы-салона появится технический специалист и определит что это не гарантийный случай или проблема по вашей вине. Хорошо если это легко заменяемая деталь или стекло, тогда за деньги клиента еще могут доставить. Можно конечно завалить письмами завод, подать в суд, только сколько времени займет и будет ли результат.Гарантия это не то, на что стоит обращать внимание при покупке топки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Они-то есть, но стОят как крыло самолета. Здесь, в теме , до сих пор помогали подобрать оптимальные варианты под исходные данные.я не говорю, что я хочу за 3 копейки, но, по-моему, ещё ни разу не обсуждали топки в районе 8 000 евро. Те, кто может безболезненно себе такие приобрести-на форумы не ходят)

Та были такие люди, Музей, например, выбирала. Но то давно. А стОят такие топки столько, ибо их не покупает почти никто))) Даже за половину стоимости с руками не отрывают, мягко говоря.

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=222199

За 2300 еле-еле...

Гарантия была, если что)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так и будет, а топки без гарантии выйдут со строя через месяц

Ха ха, без гарантии - значит выйдет из строя на второй день. Конечно же под гарантией я понимаю гарантийный срок эксплуатации, а не сервисное обслуживание, иначе бы не покупал контрабандную за $1500 c этим самым сроком 25 лет. Не думали почему это хит продаж среди обычных топок? А с водяной рубашкой явно берут для ежедневного отопления и гильотина видимо тоже не самый безотказный механизм, если я свою буду запускать раз в год для проверки резервного отопления, то эту будут нещадно насиловать 5 месяцев в году. Вы бы выкинули 4000 за no-name топку? А походу варианта тут всего два: либо BEF за 4, либо Brunner за 8, с виду они одинаковы (сужу по интернет картинке), но не задумывались почему последняя на 150кг тяжелее? Это как раз и есть гарантия с запасом прочности... Что бы лично я из них выбрал? Электрокотел и 4000 на депозите...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Привіт. В будинку планую встановити камінну топку, в тому числі і для періодичного обігріву приміщення, теплим повітрям хотів би додатково обігрівати інші приміщення. Підскажіть пару моделей або виробників яких варто розглядати. Приміщення де буде встановлений камін більше 45м2, топка потрібна з боковим склом (правостороння) шириною до 900мм.

Дякую.

Змінено користувачем Vet75
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, или посоветуйте кого-нибудь по камину. Заранее спасибо!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у топки за 8000 гарантия 10 лет

За 10 років або падишах вмре, або Насрудін, або віслюк.

 

либо Brunner за 8

Ага, от зразу, замовленням онлайн з галочкою "не передзвонюйте, я впевнений". :) Ніхто не вибирає, тому і немає їх водяних в Україні. Водяні каміни взагалі мало ставлять і на це є свої, дуже чітко обгрунтовані ринком причини, як зі сторони споживачів, так і зі сторони салонів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За 10 років або падишах вмре, або Насрудін, або віслюк.

 

 

Ага, от зразу, замовленням онлайн з галочкою "не передзвонюйте, я впевнений". :) Ніхто не вибирає, тому і немає їх водяних в Україні. Водяні каміни взагалі мало ставлять і на це є свої, дуже чітко обгрунтовані ринком причини, як зі сторони споживачів, так і зі сторони салонів.

Можна розлогіше по останньому твердженню?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна розлогіше по останньому твердженню?

Це проблема низького порогу входження, який нищить ринок, і високої вимоги до кваліфікації інсталятора і користувача. Тобто, циганчатко поставило камін з водяним конутром, викинуло карточку і поїхало на заробітки, а людина потім розповідає, що каміни з водяним конутром погані. Або салон ставить, а потім виявляється, що замовник неписемний і інструкції прочитати не може. І замість того, щоб самому розібратись, починає діставати всіх дотичних, вибираючи для цього переважно передноворічні ночі. Якщо повітрянка кирзові чоботи з болем, але проковтне, то водяна топка прийме іслам на місці. Але винен салон і майстер. І знову ж, не важливо хто правий, важливо, що учасники отримують негативний досвід.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

подскажите предлагают Gavryliv & Sons топка, Украина. Я не то что-бы не люблю родную страну но некоторое предубеждение к продукции сложилось, особенно в части цена/качество. С каминами особо сталкиваться не приходилось, на сколько адкеватный производитель в своем бюджете, если сравнивать с условной многочисленной польшей.

 

И вопрос в догонку - про двойное стекло, на сколько оно имеет смысл с учетом солидной надбавки в цене, в плане безопасности детей в первую очередь

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подскажите предлагают Gavryliv & Sons топка, Украина. Я не то что-бы не люблю родную страну но некоторое предубеждение к продукции сложилось, особенно в части цена/качество. С каминами особо сталкиваться не приходилось, на сколько адкеватный производитель в своем бюджете, если сравнивать с условной многочисленной польшей.

 

Имхо, топки Гавриловых, по качеству, на достойном уровне. Даже если прошерстить форум в поиске рекламаций, вы много не нароете. Говорю как пользователь норвежской Nordpeis ni-25: иногда хочется продать ее и приобрести топку выше указанного производителя. И польские топки и рядом не стоят по технологичности и качеству исполнения. Поищите на ютюбе видео горения в этой топке, все поймёте.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камин это для людей, которые могут себе его позволить. как отопительный прибор, анахронизм. за границей массово выбрасывают топки и делают ремонты без них. себе поставил просто «шоп було», потратил 100 тыс грн. Разжигал 2 раза. Польская топка+ монтаж.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камин это для людей, которые могут себе его позволить. как отопительный прибор, анахронизм. за границей массово выбрасывают топки и делают ремонты без них. себе поставил просто «шоп було», потратил 100 тыс грн. Разжигал 2 раза. Польская топка+ монтаж.

 

А можно адресок - где выбрасывают?

Смотрю финские, немецкие ролики - массово монтируют топки, современные печи и т.п. А вот про выбрасывают не попадалось...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

как отопительный прибор, анахронизм

Его ставят как резервный отопительный прибор, кстати меня во время стройки уже выручал три зимы

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камин это для людей, которые могут себе его позволить. как отопительный прибор, анахронизм. за границей массово выбрасывают топки и делают ремонты без них. себе поставил просто «шоп було», потратил 100 тыс грн. Разжигал 2 раза. Польская топка+ монтаж.

 

вообще не сильно понятно к чему вы вот это все выплеснули ) вы хотите посчитать кто что куда тратит? ну врядли кто эту игру поддержит. Предположить пальцем в небо кто как и что использует? ну тоже сомнительная затея. Покивать на тему кто где как делает? Это вообще какой-то каргокульт. Научить неразумных папуасов? Ну сначала надо убедиться что вы можете сказать что-то новое и акутальное. Зачем в общем это все?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чего так бомбануло? я написал своё мнение, так как тоже имел проблему с выбором. имею право излагать и не нужно! мне тут задавать столько риторических вопросов.

 

с первым всё понятно, резервный отопительный прибор, оказывается, его выручал трижды. поздравляю. нужная вещь за 100 тысяч.

 

второму даю адресок - лазурный берег франции, италия, испания, португалия.

возможно «за границей» сильно абстрактное понятие.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

камин это для людей, которые могут себе его позволить. как отопительный прибор, анахронизм. за границей массово выбрасывают топки и делают ремонты без них. себе поставил просто «шоп було», потратил 100 тыс грн. Разжигал 2 раза. Польская топка+ монтаж.

 

Коли обирають серед моделей які не розраховані на те, щоб бути приладом опалювання, то дійсно то не прилад для опалення. А якщо подивитись на той самий JOTUL, у якого є паспортна потужність і який розрахований на бесперервне використання, то отримують резервну систему опалення будинку.

 

Зрозуміло, що ви купили незрозуміло що і у вас осад від марно витрачених коштів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чего так бомбануло? я написал своё мнение

 

переведу, вы написали свое мнение по вопросу который тут не задавали. разве где-то кто-то спрашивал что-то про отопление камином?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

оказывается, его выручал трижды. поздравляю. нужная вещь за 100 тысяч

Jotul i570 брал за 41000, портал из кирпича с облицовкой керамогранитом вышел 15000, итого в два раз дешевле и три лучше качеством, а во дворе халявных дров на 3 зимы вперед, а вы генераторами и бензином хоть запаслись или ещё 100к выкинете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...