Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підкажіть як правильно накрити дах шифером

sashaMO

Рекомендовані повідомлення

Покритикуйте і підкажіть! Хочу накривати будинок Ів. Франківським шифером. Будинок мансардного типу де мансарда з часом буде утеплюватись. Поки планую зробити так: по стропилах натянути гідроізоляційну плівку 320 грн (хоча кажуть ніби супердифузійна плівка орієнтовна варість 500 гррн краща (краще пропускає пару яка буде йти з мансардного приміщення)) дану плівку прибити до стропил монтажним брусом 50х50 мм а по брусу давати обрешітку з досок 30 мм товщини до яких буде прибиватись шифер.

Підкажіть чи все правильно я продумав і які можуть бути ньюанси.

 

З повагою Олександр

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На форумі є людина, яка як раз продає франківський шифер (Андрій, нік Togo, www.stroimdom.com.ua/forum/member.php?u=1323).

Ви можете до нього звернутись - я думаю, він Вам підкаже, людина більш ніж адекватна і абсолютно компетентна.

Тим більше якщо Ви вирішите купити шифер у нього (це теж буде правильний вибір постачальника).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю покласти супердифузійну мембрану поверх крокв. Що скажете?

 

Ціна рулона 500-550 грн є польські є бельгійські. Що порадите?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хочу накривати будинок Ів. Франківським шифером. Будинок мансардного типу де мансарда з часом буде утеплюватись.

 

Немає різниці, яким шифером Ви будете крити, в даному випадку все буде залежати від утеплювача.

 

Поки планую зробити так: по стропилах натянути гідроізоляційну плівку 320 грн (хоча кажуть ніби супердифузійна плівка орієнтовна варість 500 гррн краща (краще пропускає пару яка буде йти з мансардного приміщення))

 

При використанні гідроізоляційної плівки або руберойду потрібно буде робити вентиляційний зазор (близько 2см), у випадку з мембраною такий зазор можна не робити.

 

дану плівку прибити до стропил монтажним брусом 50х50 мм а по брусу давати обрешітку з досок 30 мм товщини до яких буде прибиватись шифер.

 

Як на мене, краще зробити навпаки: дошку (можна навіть взяти 20 або 25) набити перпендикулярно стропилам, на дошку кладемо мембрану або гідроізоляцію або руберойд, і набиваємо (паралельно дошці і перпендикулярно стропилам) брус 50*50 до якого кріпимо шифер. У випадку використання мембрани можна мембрану класти на стропила і поверху (паралельно стропилам) набиваємо дошку, далі на дошку (перпендикулярно її і стропилам) обришітка з бруса 50*50 до якого і кріпимо шифер.

 

Це не критично, але, якщо крок між стропилами підібрати під ширину утеплювача, буде потім зручно, так само обришітку бажано набивати під конкретні листи шиферу, щоб виходити на цілу кількість листів (приблизно відстань між брусами обришітки 75см +-).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю покласти супердифузійну мембрану поверх крокв. Що скажете?

 

Ціна рулона 500-550 грн є польські є бельгійські. Що порадите?

 

Парапроникність повинна бути більше 800г/кв.м/24год. Ну і чим плотніша (міцніша) тим краще.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А поясніть будь ласка чим кращий ваш варіант (спочатку дошка а потім брус) як на мене то попасти в дошку цвяхом легше ніж в брус 50*50?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як на мене, краще зробити навпаки: дошку (можна навіть взяти 20 або 25) набити перпендикулярно стропилам, на дошку кладемо мембрану або гідроізоляцію або руберойд, і набиваємо (паралельно дошці і перпендикулярно стропилам) брус 50*50 до якого кріпимо шифер.

 

А не боїтеся що вода яка попала під шифер при такому варіанті не матиме прямого стоку по плівці, а буде затримуватися кожною планкою обрешітки. А дерево і вода речі не дуже сумісні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А поясніть будь ласка чим кращий ваш варіант (спочатку дошка а потім брус) як на мене то попасти в дошку цвяхом легше ніж в брус 50*50?

 

Звичайно Ви праві, в дошку попасти легше ніж в брус. Але Ви забуваєте, що будівельні норми вимагають шифер кріпити саме до 50мм бруса, Ви звичайно можете взяти брус 50*100 або 50*150 і легше попадати цвяхом при цьому заплативши в два рази дорожче за дерево, вибирати Вам. Також Ви можете замість 50мм бруса використати дошку (наприклад 25мм), по кубатурі вийде однаково і попадати легше (доречі, з шифером більшість так і робить), але це на Ваш ризик, тому що про гарантію на шифер швидше за все доведеться забути. Насправді, кількість і довжина кріплень розраховуються виходячи з сили вітру, яка теоретично можлива для території України, а цвях тримає тільки тією частиною, яка знаходиться в дереві (та частина, яка стирчить з внутрішнього боку шифер не тримає), якщо Ви знаєте, шиферний цвях іде 100мм довжини (50мм брус + 40мм хвиля шиферу + 10мм резинова прокладка), для підсиленої хвилі 120мм (60мм брус + 50мм підсилена хвиля + 10мм резинова прокладка), виходить, що у випадку використання для обришітки замість 50мм бруса 30мм дошки, Ви спокійно можете економити і далі використовуючи 80мм цвяхи або шурупи.

Але яка економія виходить, коли замість того, щоб пускати 50мм брус на обришітку з кроком 75см, набивають мало не суцільну обришітку з 25мм дошки і гатять у шифер по 8 цвяхів замість 2-х? Дах від цього міцнішим не стає, а шиферу гірше, через те, що він не має можливості "грати". Так звичайно простіше класти, але в результаті дах довго не витримає і шифер почне тріскатися, а потім всі говорять, що шифер поганий покрівельний матеріал і давайте будемо переходити на металочерепицю і ондулін. Просто сьогодні в Україні майже немає культури покриття дахів шифером, плюс тотальна економія.

 

П.С. Вибачте, понесло в кінці робочого дня.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не боїтеся що вода яка попала під шифер при такому варіанті не матиме прямого стоку по плівці, а буде затримуватися кожною планкою обрешітки. А дерево і вода речі не дуже сумісні.

 

Не боюся. Не буде там води. Немає конденсату на шифері і все, це не метал. Якщо на внутрішньому боці шиферу є навіть помокріння - це вже гарантійний випадок, про прокапування чи протікання навіть мова не ведеться.

Хоча, ми набивали на стропила обришітку, а на неї клали руберойд і крутили шифер. Економно і надійно. Якщо ж людина хоче робити з контррейкою, це також не заборонено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не боїтеся що вода яка попала під шифер при такому варіанті не матиме прямого стоку по плівці, а буде затримуватися кожною планкою обрешітки. А дерево і вода речі не дуже сумісні.

 

А Ви праві.

У випадку серйозної поломки те про що Ви пишите буде мати місце.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Того: ... для підсиленої хвилі 120мм (60мм брус + 50мм підсилена хвиля + 10мм резинова прокладка).

Вибачте, а де можна придбати ці резинові прокладки? І скільки років вони проживуть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І скільки років вони проживуть?

 

Гумова прокладка розрахована на 3 роки, поліпропіленова на 5 років.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гумова прокладка розрахована на 3 роки, поліпропіленова на 5 років.

 

А срок служби шиферу 20-30рр. От і не буде помокрінь і прокапувань перші 5 років, а інші 25 буде капати потрошку в великий дощ. Для холодної криші з вентиляціею ті прокапування що комар для бегемота, розтеклося та й висохло. А от для мансардної криші гідроізоляція повинна бути, і бажано зі стьоком в водосточку.

 

PS!Шукаю прокладку під гвіздок чи шуруп яка проживе років з 20....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

PS!Шукаю прокладку під гвіздок чи шуруп яка проживе років з 20....

 

Не потрібно таких.

Шифер суттєво грає перші рік-два, далі він знайде своє місце і зрушень не буде, тому прокладка буде виконувати чисто декоративні функції, а 3-5 років, це термін саме активної роботи, як амортизатора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не потрібно таких.

Шифер суттєво грає перші рік-два, далі він знайде своє місце і зрушень не буде, тому прокладка буде виконувати чисто декоративні функції, а 3-5 років, це термін саме активної роботи, як амортизатора.

Посоветуйте, какой лучше купить асбест-, или безасбетовый шифер. Где купить конек 25 м.Я живу в Одессе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посоветуйте, какой лучше купить асбест-, или безасбетовый шифер. Где купить конек 25 м.Я живу в Одессе.

 

Теоретично безазбестовий краще.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теоретично безазбестовий краще.

1. Как при покупке отличить безазбестовый шифер.2.Какой краской лучше красить КО или др. ,назовите производителя, цена не имеет значения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Покритикуйте і підкажіть! Хочу накривати будинок Ів. Франківським шифером. Будинок мансардного типу де мансарда з часом буде утеплюватись. Поки планую зробити так: по стропилах натянути гідроізоляційну плівку 320 грн (хоча кажуть ніби супердифузійна плівка орієнтовна варість 500 гррн краща (краще пропускає пару яка буде йти з мансардного приміщення)) дану плівку прибити до стропил монтажним брусом 50х50 мм а по брусу давати обрешітку з досок 30 мм товщини до яких буде прибиватись шифер.

Підкажіть чи все правильно я продумав і які можуть бути ньюанси.

З повагою Олександр

кажу як правильно - "Крити Покрівлю шифером НЕ СЛІД!!!!!":beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Как при покупке отличить безазбестовый шифер.2.Какой краской лучше красить КО или др. ,назовите производителя, цена не имеет значения.

 

1. По маркуванню: азбестовий "АТ", безазбестовий "NT".

2. Самі не фарбували.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоже к теме прильну...

 

собираюсь крыть тоже шифером, тоже 50 брус, затем 30ка доска.

Хотя деды задают вопрос - и нафига тебе этот брус там нужен?

Почему сразу мол 30кой не крыть?

 

На это резонного ответа я не нашел для них. Они перекрыли кучу крыш шифером, и стоят они годами. Никакого бруса 50x50 не знали они по рубероиду.

 

Кто и когда этот брус придумал туда набивать, и собственно зачем?

 

Итак, выслушав кучу мнений, начитавшись строительных журналов по пленкам я...

запутался.

 

Мнения есть такие:

 

1) Можно накрыть рубероидом.

2) Можно накрыть пергамином.

3) Можно накрыть пленками, мембранами, евробарьерами и прочим, от чего идет голова кругом. Сдается мне, чем больше производителей и чем процесс технологичнее, тем выше вероятность брака, да и технология не проверенная временем. А перекрывать это все желания не будет. :)

 

1) Рубероид не любит мороз.

2) Пергамин - по сути картон, у меня вот 300 завалялся, по углам он потертый - просто картон, посмотрел я на него, и не возникло у меня уверенности в том, что он простоит долго. Разве поискать этот 350й посмотреть, но все же.

3) Тут вообще все сложно, пар пропускаем, не пропускаем, пропускаем, но немного, армированное, тонкое, толстое, стеклоткань, куча слоев... в общем без 100 грамм не обоейдешься.

 

Сам думаю сделаю часть мансарды, но минвату на крыше не поддерживаю ни в каком виде! Только экструдированный пенополистирол или что похожее, геокар, солома, пеностекло, что угодно, только не вата.

П.э. я так понимаю у меня проблема выпустить пар не стоит? Или стоит?

 

В общем поделитесь мыслями и определиться, какую все таки пленку, пергамин, рубероид под шифер стелить? :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поглядел я, прикинул, купил 80й болтик, а он на 30ку не особо, получается меньше, чем в пол доски входит, показалось не надежным.

Прикинул, что 90ка в самый раз. Но пока не нашел, были 80ка, 100ка, 120ка. :/

 

(50мм брус + 40мм хвиля шиферу + 10мм резинова прокладка), для підсиленої хвилі 120мм (60мм брус + 50мм підсилена хвиля + 10мм резинова прокладка), виходить, що у випадку використання для обришітки замість 50мм бруса 30мм дошки, Ви спокійно можете економити і далі використовуючи 80мм цвяхи або шурупи.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стропила150*50,гидробарьерJUTA,контррейка50*40,необрезная 25мм,шифер. Шиферные гвозди нашел только120мм,поэтому,чтобы не пробить пленку ,обрезали(400шт:o)до 80мм.Крышевали каменьщики под моим чутким руководством:x

DSC04217.thumb.JPG.a4c5307e1d4abbce1c4681dc18b72fee.JPG

DSC04219.thumb.JPG.de11589e9d11bfb37d9737999ba74cfc.JPG

DSC04220.thumb.jpg.876b1ad4e45d7f3eb4cf6eb038ac94b2.jpg

DSC04223.thumb.JPG.7337839bb273b37ec037d2c45ac935aa.JPG

DSC04222.thumb.jpg.5bff4869672ac211e0bd625f1ffeb79c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...Крышевали каменьщики под моим чутким руководством:x

 

стрьомна така колона із газобетону получилась. думаю якщо не впаде то дуже скоро потріскається... Ну чомусь мені так здається....

 

До речі, ніхто не знає де купити шиферний гвіздок менше 120мм?:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...