Строим Дом

Перезагрузить страницу

Деревянные дома против кирпичных

Ответ

Опции темы
Старый 14.10.2018, 22:00   #21
Люд-Мила
Старожил форума

Вы сказали Спасибо: 4,918
Поблагодарили 1,623 раз(а) в 508 сообщениях

Не за хвилини займається дерев'яний будинок. Це по перше. Пожежна встигне приїхати. Якщо це не підпал, коли облите все горючею рідиной. В таких віпадках не важливо з чого будинок. Горить швидко. Пожежи на Хрещатику тому підтверждення. Коли треба комусь, щоб воно згоріло, то горить все. І бетон, і каміння. А про стіни в дерев'яному будинку, то якщо ви хоч раз бували в походах, чи просто на пікніку, і намагалися піпалити спочатку товсту навіть суху колоду, то нічого в Вас не вийде. Не загориться воно. Треба спочатку високу температуру багаттю мілкими гілками забеспечити. І навіть якщо ви будете терпляче намагитися 10-15 хв. ту колоду підпалити, ну не загориться вона. Так і зі стінами в будинках. Це міф, що піднеси сірник, воно й спалахне. Ті хто таке кажуть, николи багаття не розводили. Цей страх з пожеж в лісах, я гадаю. Але там займається не дерево спочатку. А когли багато сухого листя, опаду. Саме воно займається і забеспечує високу температуру навкруги. Про перекриття, коли вони падають при пожежі, то це теж не перші хвилини, тому за цей час там вже стільки чаду, що для людей уже не важливо, впали ті перекриття чи ні. Я розумію, що у сраху очі великі. Пожежа, це дуже страшно. Але неякісно зроблена єлектропроводка загубила набагато більше життів, ніж дерев'яні будинки усі в світі разом узяті.

Та про довговічніть бетону. Коли я вчилася в школі, моя подруга жила в будинку поряд в сталінці. Якось прийшла я зі школі, прибігає вона до мене. Ридає. Каже, йшла додому, там під аркою треба пройди до її під'їзду. А там людина мертва лежить. Кругом люди. Розповіли, что на того чоловіка незадовго до цого впала частина бетонного балкону. плита нижня. І таких випадків, нажаль, буває чимало. Так це ще сталінка, вони ще якісно будувалися. Будинку и ста років ще не було. Про яку довговічність тут може йти мова. Цегляні при землетрусах руйнуються набагато скоріше за дерев'яні. Вини гірше витримуюсь вібрацію. Бетон швідко втрачає міцність за таких умов. В той, час, як дерев'яні тримаються замками. Я не кажу, що дерев'яний будинок найкращий, бо в мене такий. Кожному своє. Вже не раз люди це писали, згодна на 100%. Якісні споруди стоять дуже довго. Незалежно від матеріалу. Багато є прикладів дуже старих дерев'яних будинків, як і цегляних, як із соломи з глиною. Головне- якість. На наш вік, та дітей наших, та онуків, будемо сподіватися, вистачить. Кожен матеріал має право на існування. Я проти міфів, які люди, не замислюючись повторюють одне за одним. Якийсь продавець якось матеріалу щось вигадає и всі починають це переповідати. Так не має бути.

І ще не розумію, чому цегляні будинки називають кам'яними? Де там камінь? Рекламний хід? Теж хтось придумав, мабуть. Щоб у людини виникло відчуття міцності та кам'яної довговічністі. Мені подобається цегла. Але це не камінь.
Люд-Мила вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Этот пользователь сказал Спасибо Люд-Мила за это полезное сообщение:
irina1969 (14.10.2018)
Старый 15.10.2018, 01:38   #22
tort
Опытный форумчанин

Вы сказали Спасибо: 187
Поблагодарили 303 раз(а) в 208 сообщениях

Цитата:
І ще не розумію, чому цегляні будинки називають кам'яними? Де там камінь? Рекламний хід? ...
Ні, звісно що не рекламний хід . Це штучний камінь, тобто камінь створений штучно:

Це́гла (нім. Ziegel < лат. tegula, пор. «тигель»)[1]штучний камінь форми паралелепіпеда, виготовлений з мінеральних матеріалів та підданий термічній обробці, що застосовується як будівельний матеріал.

Про пожежну безпеку дарма ви так легко говорите. Ви мабуть що не бачили як горять дерев'яні будинки чи дахи. Одне слово - вщент, друге - миттєво. Чим би ви там не мазали, і скільки походів не пройшли. А три трупа у дитячому таборі під Одесою ми маємо і попелище. Не те що не встигають рятувальники приїхати вчасно, а самі люди врятуватись не встигають. А ви кажете: "проводка". Так, проводка - це фітіль, а деревина це дрова. Як зайнялося, то - все, гаплик. Хвилин п'ять перекриття, на яке діє навантаження, може і простоїть. Якщо обшиті гіпсом, чи штукатуркою (глина по дранці) то десь півгодини. Плити у рази довше стоятимуть.

А цегляний будинок потім відновити можна, і вигоріти може лише окреме приміщення, бо вогонь не розповсюдився за його межі.
tort вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Этот пользователь сказал Спасибо tort за это полезное сообщение:
Сергей НСТ (15.10.2018)
Старый 15.10.2018, 09:42   #23
Andrei constructor
Старожил форума

Вы сказали Спасибо: 687
Поблагодарили 1,268 раз(а) в 907 сообщениях
Отправить сообщение для Andrei constructor с помощью AIM

Цитата:
Скажите: какой толщины должна быть деревянная стена, что бы она вписалась в норму по теплопроводности?
Хороший вопрос, у нас не делают такой брус чтобы стена прошла по теплотехническим требованиям, поэтому нужно или утеплять снаружи дорогим утеплителем или жертвовать своими деньгами.
Andrei constructor вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.10.2018, 10:23   #24
irina1969
Moderator

Вы сказали Спасибо: 15,362
Поблагодарили 11,065 раз(а) в 4,380 сообщениях
Отправить сообщение для irina1969 с помощью AIM

Цитата:
Сообщение от Andrei constructor Посмотреть сообщение
Хороший вопрос, у нас не делают такой брус чтобы стена прошла по теплотехническим требованиям, поэтому нужно или утеплять снаружи дорогим утеплителем или жертвовать своими деньгами.
Можно сухими цифрами ? У меня проф брус смерека толщиной 260 мм, гемертизация с двух сторон...заранее спасибо
irina1969 вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 15.10.2018, 14:33   #25
irina1969
Moderator

Цитата:
Сообщение от vovova Посмотреть сообщение
Скажите: какой толщины должна быть деревянная стена, что бы она вписалась в норму по теплопроводности?
я выше спросила Andrei constructor, но вот что нашла сама
Необходимая толщина деревянной стены рассчитывается по формуле:

Sм = R Kt;

где Sм – толщина стены, R – сопротивление теплопередачи стены (показатель берут соответственно региону проживания), Kt – коэффициент теплопроводности.

Для умеренного климатического пояса сопротивление теплопередачи стены составляет 3,0 – 3,2....для Украины, как я поняла от 2,8-3,3 Коэффициент теплопроводности берем значение для древесины сосны поперек волокон

Таким образом, получаем для дома, построенного из бруса сосновых пород:

Sм = 3,0*0,09 = 0,27 м
Коэффициент теплопроводности, Вт/м*К

Красный кирпич 0,56-0,95
Дерево 0,08-0,2
Сосна (вдоль волокон) 0,18-0,29
Сосна (поперек волокон) 0,09-0,14
сразу скажу, что я по образованию социолог, но как смогла ответила
Миниатюры
teploprovodnost-stroitelnyih-materialov.jpg  
Этот пользователь сказал Спасибо irina1969 за это полезное сообщение:
Люд-Мила (15.10.2018)
Старый 15.10.2018, 15:18   #26
tort
Опытный форумчанин

Цитата:
Сообщение от irina1969 Посмотреть сообщение
я выше спросила Andrei constructor, но вот что нашла сама...
Для умеренного климатического пояса сопротивление теплопередачи стены составляет 3,0 – 3,2....для Украины, как я поняла от 2,8-3,3 Коэффициент теплопроводности берем значение для древесины сосны поперек волокон
Не вистачає.
Ваш R коеф. опору теплопередачі при 260мм буде від 1,6 до 2.0 (м²х˚С)/Вт Достатньо лише для того щоб стіни не конденсували вологу.

А вам для Київа потрібно витримати 3,3 для раціонального опалення.

Це грубо. А якщо урахувати щілини, то показники трохи зменьшаться, на брусі нажаль не знаю на скільки.
Эти 4 пользователя(ей) сказали Спасибо tort за это полезное сообщение:
Andrei constructor (16.10.2018), bambino (10.12.2018), irina1969 (15.10.2018), Сергей НСТ (15.10.2018)
Старый 15.10.2018, 15:32   #27
irina1969
Moderator

Цитата:
Сообщение от tort Посмотреть сообщение
Не вистачає.
Ваш R коеф. опору теплопередачі при 260мм буде від 1,6 до 2.0 (м²х˚С)/Вт Достатньо лише для того щоб стіни не конденсували вологу.

А вам для Київа потрібно витримати 3,3 для раціонального опалення.

Це грубо. А якщо урахувати щілини, то показники трохи зменьшаться, на брусі нажаль не знаю на скільки.
нема у мене щілин....я казала, что зруб загерметизовано повністтю...дякую за відповідь
Старый 15.10.2018, 21:41   #28
tansss
Супер старожил форума

Вы сказали Спасибо: 593
Поблагодарили 2,755 раз(а) в 1,636 сообщениях

Цитата:
социолог, но как смогла ответила
www.smartcalc.ru/thermocalc?...&lt0=0&mm0=230
Выбачайте... когда социологи будут рассчитывать параметры дома - дома будут - кафно, и наоборот
tansss вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Эти 2 пользователя(ей) сказали Спасибо tansss за это полезное сообщение:
bambino (10.12.2018), Сергей НСТ (15.10.2018)
Старый 15.10.2018, 21:54   #29
irina1969
Moderator

Цитата:
Сообщение от tansss Посмотреть сообщение
www.smartcalc.ru/thermocalc?...&lt0=0&mm0=230
Выбачайте... когда социологи будут рассчитывать параметры дома - дома будут - кафно, и наоборот
пока прорабы будут выдавать знания, которыми они просто обязаны владеть за мега услугу и наивысшее таинство бытия будет именно то состояние легкого пованивания, на кое Вы намекнули
Эти 2 пользователя(ей) сказали Спасибо irina1969 за это полезное сообщение:
Andrei constructor (16.10.2018), Учик (17.10.2018)
Старый 15.10.2018, 21:58   #30
tansss
Супер старожил форума

Вы сказали Спасибо: 593
Поблагодарили 2,755 раз(а) в 1,636 сообщениях

Цитата:
Сообщение от irina1969 Посмотреть сообщение
пока прорабы будут выдавать знания, которыми они просто обязаны владеть за мега услугу и наивысшее таинство бытия будет именно то состояние легкого пованивания, на кое Вы намекнули
Таки обиделись. Социолог не должен был бы на правду обижаться.
tansss вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Эти 2 пользователя(ей) сказали Спасибо tansss за это полезное сообщение:
bambino (10.12.2018), tort (18.10.2018)
Старый 15.10.2018, 23:30   #31
Люд-Мила
Старожил форума

Цитата:
Ні, звісно що не рекламний хід . Це штучний камінь, тобто камінь створений штучно
Зрозуміла, дякую. Але в цегли геть інши властивості.
Якось була на одному семінарі з архітектури, сподобалось висловлювання: Чесна архитектура, коли дерево, це дерево, камінь, то камінь, бетон, то бетон, а не імітація. Називаємо тим, чим воно справді є. От для мене цегляний будинок, це цегяний. Глина- чудовий матеріал. Навіщо її обзивати каменем.

Цитата:
Про пожежну безпеку дарма ви так легко говорите. Ви мабуть що не бачили як горять дерев'яні будинки чи дахи. Одне слово - вщент, друге - миттєво. Чим би ви там не мазали, і скільки походів не пройшли. А три трупа у дитячому таборі під Одесою ми маємо і попелище. Не те що не встигають рятувальники приїхати вчасно, а самі люди врятуватись не встигають. А ви кажете: "проводка". Так, проводка - це фітіль, а деревина це дрова. Як зайнялося, то - все..
Цікаво, що про табір під Одесою зробили висновок лише про стіни. Причина займання чомусь не на першому місці. А це неякісна єлектропроводка. Про пожежу в Кемерово, де 60 осіб загинуло, теж можна згадати. От якби там стіни були з дерева, то всі б казали, що таке трапилось через матеріал стін. Ось статистика
Цитата:
В 2017 год в Украние зафиксировано более 27 тысяч пожаров
Но говоримо все про один випадок, де стіни з дерева. Другі випадки, де інший матеріал стін, то не так жахливо? С причин пожежники візначають:
Цитата:
Причина большинства пожаров банальна и проста — неправильное использование обогревательных приборов.
З іншого джерела
Цитата:
Основными причинами возникновения возгораний и, как следствие, гибели людей является собственная небрежность граждан и пренебрежение элементарными правилами пожарной безопасности в быту. Курение в постели, перегрузки или неисправности электросети и бытовых приборов, а также небрежность взрослых по отношению к собственным детям. Речь идет об оставленных без присмотра спичках и ярких зажигалках в местах, легкодоступных для детей, также многочисленны случаи, когда малолетние дети остаются дома наедине со включенными электроприборами
Ось звіт про пожежі на сайті
цитую
Цитата:
Упродовж 2017 року в Україні в середньому щодня виникало 228 пожеж (у 2016 році цей показник дорівнював 203), унаслідок яких гинули 5 і отримували
травми 4 людини,
Звернули увагу: щодня А тут все про одну пожежу під Одесою, наче вона єдина трапилась взягалі.

Моя бабуся жила в будинку, якому було під 200 років. Це будинок родини її чоловіка, мого дідуся. Цілковито з дерева. З опаленням та готуванням їжи в великій печі, яку чомусь називають россійскою. Під соломою. Солому, знаю, додавали. Стіни николи не чіпали. І ніяких випадків не було. Ніколи за все існування будинку. І там все село таке. Стояв би будинок й досі, але ми забрали бабусю до себе, коли вона стала дуже старенька. Будинок ще більше десяти років стояв порожній. Без опалення. Без людей. Поки в ньому не провалался криша и пішло руйнуватися все. Якби на той час я була дорослішою, то зберегла б його.

Та про дахи, що з дерева. Підкажіть, вони тільки на дерев'яних будинках? А з чого весь каркас 99,9% цегляних та газобетонних будинків? Крокви та усе інше. Не дерево? Що лякаєте, як дерев'яні дахи легко горять, як аргумент на користь цегляних стін. Дерев'яні дахи майже у всіх приватних будинках.

Більше не бачу сенсу ще щось пояснювати. Хто хотів, той почув. А в кого шаблони понад усе, тому й 1000 постів нічого не доведуть.
Эти 3 пользователя(ей) сказали Спасибо Люд-Мила за это полезное сообщение:
irina1969 (16.10.2018), tort (16.10.2018), Zvezdetz (16.10.2018)
Старый 16.10.2018, 01:33   #32
tort
Опытный форумчанин

Цитата:
Що лякаєте, як дерев'яні дахи легко горять, як аргумент на користь цегляних стін. Дерев'яні дахи майже у всіх приватних будинках.
Задля наочності. Чим меньше займистих матеріалів буде використано тим меньше відновляти після пожежі. У крайньому випадку плаский дах можна зробити. Доречі мінімалізм в інтер'єрі і скандинавський аскетизм теж не завадить .

Цитата:
В 2017 год в Украние зафиксировано более 27 тысяч пожаров
Цікаво було б порівняти наслідки у житлових будинках різної ступені вогнестійкості. Я шукав таку інформацію але не знайшов. Э лише загальна:

Шкода та загиблі також корелюється зі ступенями вогнестійкості, більше половини припадає на п'яту ст/в.
Доречі цікаві цифри по 2 та 3 ступені, они майже однакові. І мені здається що тут відіграє "компенсуючу" роль висотність багатоповерхівок які більшість другого ступеня але драбина не може дістати вище 9го поверху, от і маємо схожі цифри з малоєтажними "сталінками" (3 ст/в) де дерев'яні перекриття та дахи горять по центрах міст через мотлох та бомжів.

Так от. Дерев'яний будинок це і є 5 (ненормована) або 4 (найнижча) ступінь вогнестійкості. До 5 ст.в/ст. можуть віднести будинки ненормовані по всім елементам будинку (їх там десь з десяток тих елементів), або через один єдиний елемент.
Нормують лише по одному показнику - часу, скільки хвилин простоїть той чи інший конструктивний елемент.

Більшість кам'яних* приватних будинків відноситься скоріше до 3го ступеня, саме через той дерев'яний дах. Але за деяких умов можна і 2гу або навіть і першу ступінь отримати.

*кам'яний - це чесно, бо така класифікація за ДБНом. Штучний або природний камінь то неважливо. Російською професія муляра, того хто кладе цеглу у кам'яну кладку, буде "каменщик", а не "кирпичник". Та й "цегляра" нема теж, хоча на ваш смак каменяр - це той хто видобуває природне каміння у кар'єрі, або обтесує його, а муляр, той хто зводить мури і із цегли у тому числі. На мою думку на семінарі скроріше за все йшла мова про неприпустимість імітації одного матеріалу іншим. Ось це і є чесна архітектура. Це як линолеум що імітує мармурову плитку, або бетон що імітує кладку з цегли, або керам плитка під дерев'яний паркет, металочерепиця. Це дійсно несмак і "нечесна" архітектура. Але ви сперечаєтесь зовсім за інше - за термінологію. Ця суперечка не має ідношення до вислову "чесна архітектура". Як би я не був архітектором, а лише муляром 4го розряду, то до чого тут була б архітектура? Я вас запевняю, що ті ж самі слова я б так само і називав.

Последний раз редактировалось tort; 16.10.2018 в 01:58.
Сергей НСТ (16.10.2018)
Старый 16.10.2018, 01:40   #33
Сергей НСТ
Moderator

Вы сказали Спасибо: 15,928
Поблагодарили 4,303 раз(а) в 2,426 сообщениях

Цитата:
*кам'яний - це чесно, бо така класифікація за ДБНом.
Та шо, Вы, знаете...? На семинаре сказали шо то нечесна!
Сергей НСТ вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Этот пользователь сказал Спасибо Сергей НСТ за это полезное сообщение:
tort (16.10.2018)
Старый 16.10.2018, 02:22   #34
tort
Опытный форумчанин

Цитата:
Та шо, Вы, знаете...? На семинаре сказали шо то нечесна!
Та нехай ходять і на семінари і курси, це добре, коли людина ходить і на семінари і щось нове для себе дізнається. Цього звісно замало але ж це краще ніж взагалі не знати нічого крім своєї професії. Тим паче що логіка присутня. Ще більше знань і логіка трохи скорегується. Потім ще більше знань - і логіка іще скорегує вводні данні і зробить трохи інші висновки.

Якийсь пожежник мабуть так само відноситься до моїх висновків, як ми до семінарів по архитектурі. Доречі, моя вос нібито пожежник, але це все одно що ті семінари, у порівнянні з профі.
Сергей НСТ (16.10.2018)
Старый 16.10.2018, 10:28   #35
Andrei constructor
Старожил форума

Вы сказали Спасибо: 687
Поблагодарили 1,268 раз(а) в 907 сообщениях
Отправить сообщение для Andrei constructor с помощью AIM

Цитата:
Sм = 3,0*0,09 = 0,27 м
Термическое сопротивление стены 3,3
Andrei constructor вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Старый 17.10.2018, 00:01   #36
Люд-Мила
Старожил форума

Коли у співрозмовника його погляд- це єдиний вірний, всі інши помиляються, то тут нічого не подієшь. Навіть нема сенсу, щось діяти. Його чи життя навчить, чи вже таким піде в кращий світ.
Але для профессійного зросту це погано и працювати з такими не єффективно. Звільняла таких людей швидко. Бо вони вже ніколи не підвищать свій рівень. Людині завжди є куди рости. Навіть самій профессійній та розумній. І помиляються геть усі. Але коли людина вважає, що знає все, і то остаточно, то це дуже показово. Це те, що називають повною склянкою. Нічого нового вона вже не навчиться.
Цитата:
Категоричність - ознака обмеженості.

Конфуцій
Чи то мені здалося, що віє дуже категоричністю?

І ще. Автор теми запитав про плюси та мінуси різних матеріалів для стін. Кожен висловив свою думку. Автор почитав, подякував усім небайдужим, та зробив своі висновки. Все. Гадаю, так має бути. Невже нема де самосдвердитися, що треба роспушивши хвіст, починати стібатися над кожним словом? Особливо жінок. Це якась погана звичка чи невихованість?
Досить офтопити. Нехай людина отримує відповіді на свої запитання, а не матеріал для наукової роботи психолога.

P.S. Перед модераторами вибачаюсь. Можете витерти цей допис, як такий, що не має відношення до питання ТС.
Эти 3 пользователя(ей) сказали Спасибо Люд-Мила за это полезное сообщение:
irina1969 (17.10.2018), lastandr (17.10.2018), tort (18.10.2018)
Старый 18.10.2018, 05:21   #37
tort
Опытный форумчанин

Цитата:
Коли у співрозмовника його погляд - це єдиний вірний, всі інши помиляються, то тут нічого не подієшь.
Не можу не погодитись з вами і Конфуцієм в цьому моменті.
Старый 19.10.2018, 16:45   #38
Константин QB
Новичок

Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении

Благодарю всех за информацию и за дискуссии!
Много интересного узнал!
Константин QB вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Этот пользователь сказал Спасибо Константин QB за это полезное сообщение:
Andrei constructor (19.10.2018)
Старый 10.12.2018, 11:03   #39
Алексей79
Новичок

Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях

Купил деревянный дом в 2016г, проблем нету, главное правильно подойти с вопросом утепления!
Алексей79 вне форума   Ответить с цитированием Вверх
Ответ

Опции темы

Текущее время: 09:42. Часовой пояс GMT +2.

Если Вы пользователь

Вы можете зарегистрироваться как пользователь и использовать весь функционал форума.
В любой момент Вы можете изменить свой статус с пользователя на компанию зайдя в личный кабинет.

Регистрация пользователя

Если Вы компания

Вы можете зарегистрироваться как компания и вести свою деятельность на нашем сайте.
Вы также можете создавать темы и отвечать в форуме.

Регистрация компании