Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу поради по СО

HumanKM

Рекомендовані повідомлення

Буду в цьому році робити систему опалення, спочатку мав одні плани, потім інші..., короче я опишу, а Ви порадьте. Підтримайте не злим тихим словом.

 

Будинок 2 поверхи повноцінні (без мансард), знизу неопалювальний підвал.

 

Система опаленні: газовий двоконтурний котел. Все опалення на теплих полах. Радіаторів небуде. Буде в СО врізано два полотєнчика.

 

Маю кілька питань:

1. Перший поверх від неопалювального підвалу буде відсікатися максимально можливим по товщині слоєм ЕППС. Други поверх яку товщину ЕППС використовувати? Чи є сенс в 50мм, чи класти 20-30?

2. Для теплої підлоги буде використано змішувалний вузол ФАДО. Отут основне питання - чи робити класику - один змішувальний вузол на перший поверх і другий на другий, чи може запулити на другому поверсі один великий змішувальний вузол??? Один легше (дешевше) увязати з термостатом, буде один насос... Які можуть бути недоліки? Якщо реально запустити все на одному змішувальному вузлі то якої продуктивності має бути насос?

3. Який шаг між центрами труб (16мм фірат) Ви порадите?

 

Будинок: 170 м.кв. опалюваної площі.

Стіни 1пов. - ГБ 500мм Д400

Стіни 2пов. - ГБ 375мм Д300

Вікна Рехау 5кам, склопакет 4і-16криптон-4-12криптон-4і

Перекриття горища, дерево, 300мм вата

Площа остеклення 23 м.кв.

 

Сам не вперше роблю опалення, але хочеться вислухати думки форумчан, адже іноді вони бувають слушні і наводять на більш правильне вирішення одного і того ж питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ответы сугубо личное (то есть ИМХО)

 

Система опаленні: газовий двоконтурний котел. Все опалення на теплих полах. Радіаторів небуде. Буде в СО врізано два полотєнчика.

полотенцесушители лучше бы смотрелись на рециркуляции - иначе летом они в пролете. Или еще можно комбинированные делать - летом на электричестве. Но с двухконтурным котлом- рециркуляции не бывает.

 

Кстати, уверены насчет двухконтурного? Есть много мнений.

 

Маю кілька питань:

1. Перший поверх від неопалювального підвалу буде відсікатися максимально можливим по товщині слоєм ЕППС. Други поверх яку товщину ЕППС використовувати? Чи є сенс в 50мм, чи класти 20-30?

У меня в проекте 30 мм минваты в качестве звукоизоляции. ЭППС не является звукоизоляцией.

 

2. Для теплої підлоги буде використано змішувалний вузол ФАДО. Отут основне питання - чи робити класику - один змішувальний вузол на перший поверх і другий на другий, чи може запулити на другому поверсі один великий змішувальний вузол??? Один легше (дешевше) увязати з термостатом, буде один насос... Які можуть бути недоліки? Якщо реально запустити все на одному змішувальному вузлі то якої продуктивності має бути насос?

я бы делал с 2 насосами.

 

 

3. Який шаг між центрами труб (16мм фірат) Ви порадите?

 

 

15-20 должно хватать. У меня в оригинальном проекте сделаны шаги и 250, и 300 - но я перерисовал в спальнях на 200.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ответы сугубо личное (то есть ИМХО)

 

 

полотенцесушители лучше бы смотрелись на рециркуляции - иначе летом они в пролете. Или еще можно комбинированные делать - летом на электричестве. Но с двухконтурным котлом- рециркуляции не бывает.

 

Кстати, уверены насчет двухконтурного? Есть много мнений.

 

 

У меня в проекте 30 мм минваты в качестве звукоизоляции. ЭППС не является звукоизоляцией.

 

 

я бы делал с 2 насосами.

 

 

 

 

15-20 должно хватать. У меня в оригинальном проекте сделаны шаги и 250, и 300 - но я перерисовал в спальнях на 200.

 

1. Полотєнчики тіки в СО врізатимуться, вони не потрібні мені в літній період, а ще вони виконуватимуть роль байпаса.

2. На рахунок двоконтурного - впевнений.

3. До чого тут звукоізоляція? Мова йде лише про відсікання холоду від підвалу,а в міжповерховому про необхідність чи не необхідність відсікання тепла між панелями та плитами теплого полу.

4. Два насоси - це вдвічі більше енергоспоживання, два шумні вузли (хоч і не сильно), і за моїми прикидками, один насос забезпечить роботу системи. А ще один насос значно простіше увязати з термостатом і котлом.

5. 15-20 це для мене не відповідь. Є поняття теплового розрахунку і практики. Я зараз розглядаю густоту 16-17 см, та переживаю щоб не мало на випадок льодовикового періоду. Ну а про шаг 250-300мм - чесно вперше чую таку дурню, це ж навіть ногою перепад температури відчуватиметься, та й кількість виділяємих Ватів буде мізерна...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Полотєнчики тіки в СО врізатимуться, вони не потрібні мені в літній період, а ще вони виконуватимуть роль байпаса.

2. На рахунок двоконтурного - впевнений.

3. До чого тут звукоізоляція? Мова йде лише про відсікання холоду від підвалу,а в міжповерховому про необхідність чи не необхідність відсікання тепла між панелями та плитами теплого полу.

4. Два насоси - це вдвічі більше енергоспоживання, два шумні вузли (хоч і не сильно), і за моїми прикидками, один насос забезпечить роботу системи. А ще один насос значно простіше увязати з термостатом і котлом.

5. 15-20 це для мене не відповідь. Є поняття теплового розрахунку і практики. Я зараз розглядаю густоту 16-17 см, та переживаю щоб не мало на випадок льодовикового періоду. Ну а про шаг 250-300мм - чесно вперше чую таку дурню, це ж навіть ногою перепад температури відчуватиметься, та й кількість виділяємих Ватів буде мізерна...

 

3. температура помещений+- одинакова, там много утеплителя не нужно

4) наверное, имеет право на жизнь. надо хорошо утелпить трубу от первого коллектора до второго

5. Найдите таблицу, хоть от рехау, и удивитесь, какая разница в теплоотдаче пола при шаге 15 см и 30 см. Она совсем не в 2 раза. У Dmode сделано 30 см. Шаг в моем проекте был расчетный, я его перепроверял - он проходил по теплопотерям. НО не стал выделяться из толпы - разница на доме получилась в 120 метров трубы - не столь существенно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) по досвіду, у неопалюваному підвалі Т не опускається нижче 10 - 12 градусів на рівні підлоги. Тобто у "максимальному" шарі ЕПС особливо сенсу немає. стандартні 5 - 10 см більш ніж достатньо (у мене 5см)

Між поверхами пінопласту не потрібно! перекриття у вас стане халявним теплоакумулятором ;)

2) у вас ЛИШЕ підлоги + котел НА ПРЯМУ. Вам НЕ ПОТРІБНО змішувального вузла. Вам треба конденсаційний котел з режимом теплих підлог (Т подаці до 45 гр.) цей же котел матиме погодозалежне керування і підтримку кімнатного термостату. додаткового насосу теж можна уникнути якщо правильно і грамотно зробити гідравліку (у мене насос в котлі прокачує 1,5 км труб). Про розводку тре думати на місці, виходячи з кількості контурів ітд.

3) крок би рахувати від тепловтрат. і поверхні підлоги планованої. У вас вони доволі низькі. Однак, чим менший крок - тим менше проблем. Особливо у ванній. Тут не жалійте і не слухайте що під ванною чи душем ТП не треба. Треба і зручно!

 

shneider_vova, 2 контурні є з встроєним бойлером або з роботою на зовнішній бойлер. Тобто теоретично можна і на рециркуляцію.

Із досвіду, рециркуляція доволі дороге в експлуатації задоволення у себе зробив але не використовую - шкода палити газ на то...

рушникосушка на контурі ТП (+30+35) на доторк доволі холодна а на міжсезоння перетворюється на банальний вішак. Просте рішення бачу в установці електротену в рушникосушку. Просто - швидко зручно. і не заваджає штатній роботі.

 

"вони виконуватимуть роль байпаса" - гребінки без приводів. Навіщо байпас? Він є як елемент захисту у котлі. Крім того, рушникосушки мають низький опір, їх на 90%+- тре буде прикручувати для балансування контурів ;) І не повторяйте моєї помилки! У проходах між кімнатами не забудьте по петельці. А то буде холодна зона :(

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) по досвіду, у неопалюваному підвалі Т не опускається нижче 10 - 12 градусів на рівні підлоги. Тобто у "максимальному" шарі ЕПС особливо сенсу немає. стандартні 5 - 10 см більш ніж достатньо (у мене 5см)

Між поверхами пінопласту не потрібно! перекриття у вас стане халявним теплоакумулятором ;)

2) у вас ЛИШЕ підлоги + котел НА ПРЯМУ. Вам НЕ ПОТРІБНО змішувального вузла. Вам треба конденсаційний котел з режимом теплих підлог (Т подаці до 45 гр.) цей же котел матиме погодозалежне керування і підтримку кімнатного термостату. додаткового насосу теж можна уникнути якщо правильно і грамотно зробити гідравліку (у мене насос в котлі прокачує 1,5 км труб). Про розводку тре думати на місці, виходячи з кількості контурів ітд.

3) крок би рахувати від тепловтрат. і поверхні підлоги планованої. У вас вони доволі низькі. Однак, чим менший крок - тим менше проблем. Особливо у ванній. Тут не жалійте і не слухайте що під ванною чи душем ТП не треба. Треба і зручно!

 

shneider_vova, 2 контурні є з встроєним бойлером або з роботою на зовнішній бойлер. Тобто теоретично можна і на рециркуляцію.

Із досвіду, рециркуляція доволі дороге в експлуатації задоволення у себе зробив але не використовую - шкода палити газ на то...

рушникосушка на контурі ТП (+30+35) на доторк доволі холодна а на міжсезоння перетворюється на банальний вішак. Просте рішення бачу в установці електротену в рушникосушку. Просто - швидко зручно. і не заваджає штатній роботі.

 

"вони виконуватимуть роль байпаса" - гребінки без приводів. Навіщо байпас? Він є як елемент захисту у котлі. Крім того, рушникосушки мають низький опір, їх на 90%+- тре буде прикручувати для балансування контурів ;) І не повторяйте моєї помилки! У проходах між кімнатами не забудьте по петельці. А то буде холодна зона :(

 

Від підвалу по плану було 50мм еппс, але якщо впишуся по висоті то буде 70мм.

 

Про другий поверх існує різне тлумачення, одні кажуть так як Ви, а інші кажуть що теплоносій бажано щоб працював лише на плиту ТП, я не притримуюся цієї думки, але ж трубу треба до чогось кріпити, до еппс це просто... Короче відкрите ще питання.

 

Я не прихильник конденсаційних котлів, тому хочу звичайного котла і змішувальний вузол (один чи два)

 

Наявність свого насосу в змішувальному вузлі зібраному за вказаною мною схемою, вважаю дуже корисним, так як така схема дозволяє досить точно регулювати температуру подачі носія в ТП.

 

Контури ТП будуть кругом, і під ванною і під диваном, я не буду займатися вирізкою начебто не потрібних квадратних метрів.

 

Рушникосушарки будуть байпасами, бо на змішувальному вузля по входу стоїть термоголовка і якщо при досяганні заданої Т вона закриє подачу,то кудою буде відбуватися циркуляція???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"не прихильник конденсаційних" - у світі інших уже не роблять ;) морально застаріли. У вас малі тепловтрати намічаються, гляньте тоді в сторону ТН.

"така схема дозволяє досить точно регулювати" - не менш точно можна регулювати Т на котлі :)

"не буду займатися вирізкою" - вірно! Вийнятком є кухня. Під стаціонарними меблями і холодильником сміло вирізайте.

"будуть байпасами" - я більше по електриці, але дупою чую, що не так просто.

З гідрооопором системи будуть нюанси. Або валитиме через сушки або "байпас" забезпечить лише 5 - 15% протоку. Тут нехай специ пояснять.

Якщо когось моя думка цікавить - я не бачу сенсу гріти воду до 60 - 80 і бадяжити до 30. Це зайва робота, зайві втрати. Також, під сумнівом термоголовка на змішувальному. Інерційність ТП дика, а оскільки головка одна а не на кожному контурі - зонувати температури зможете лише балансуванням. Простіше задати температуру з котла, тояність та сама: 1 цельсія градус :)

Поки у вас змішувальний закритий а СО байпасить через сушки, котел продовжує працювати (тактувати) і зношуватись... На міжсезонні це вбиватиме котел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ця проблема буде вирішуватися термостатом, який вмітиме вимикати як котел, так і насос теплого полу
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ця проблема буде вирішуватися термостатом, який вмітиме вимикати як котел, так і насос теплого полу

 

Не получится.

Умаетесь согласовывать.

 

Вам дело говорят, берите кондесационник, смотрите на встроенный насос, чтоб хватало - и вперед.

И проще, и не надо соласований, и правильней.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки у вас змішувальний закритий а СО байпасить через сушки, котел продовжує працювати (тактувати) і зношуватись... На міжсезонні це вбиватиме котел.

Коли стави собі котел, то перший сезон котел працював на 3 батареї(30 алюм.ребер). Потім доставив ще 2 шт. батареї. Мін потужність котла 8 квт, потреби кімнат десь до 5квт, котел вже надцять років працює на мінімумі, все ок.

Але дійсно якщо у Вас все опалення буде ТП, то навіщо брати звичайний котел, який грітиме воду мін. 50гр(навіть якщо на котлі перша поділка опалення 40-45гр), яку потім підмісом потрібно буде охолоджувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не получится.

Умаетесь согласовывать.

 

Вам дело говорят, берите кондесационник, смотрите на встроенный насос, чтоб хватало - и вперед.

И проще, и не надо соласований, и правильней.

 

Яка вартість недорогого конденсаціного котла? Просто зорієнтуй. Зараз планувався Беретта Сіті 24кВт. Він стоїть недорого, 11-12 кілогривень...

 

Якщо кинути конденсаційний, то:

- треба вести під нього каналію на скільки я розумію? Там є якісь критерії по трубі? Витікатиме водичка з кислотою наскільки я розумію?

- купивши дорожчий котел (конденсаційний), я зекономлю на змішувальних вузлах? З таким котлом достатнь просто коллєкторів на 1 пов та 2 пов, в ідеалі з расходометрами?

- читав на форумі про проблеми з конденсаціниками, там заміна теплообмінника в копійочку вилітає, скільки він служить - ну грубо, на 10 років вистачить чи на 15, чи 20??? І яка вартість нового теплообмінника?

 

Не треба деталей - просто зорієнтуй мене в цих питаннях, щоб я мав почву для роздумів...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка вартість недорогого конденсаціного котла?

teplohouse.uaprom.net/p1261954-nastennyj-gazovyj-kondensatsionnyj.html

А ви хочете, щоб він 100років працював?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

без деталей не вийде... Без деталей: хтось їздить на мерсі хтось на оці. обоє на машинах і не пішки :)

Звичайні котли теж ламаються і теж ремонт не дешевий.

Котел за 400 грн це якась ока. Ока в конденсаційних десь від 800. Зараз мо і дешевші є.

Основні проблеми з любим котлом діляться на два типи: якість котла і якість СО. Якщо десь є косяки - воно вилазитиме...

 

pH конденсату - не те, про що вам тре думати. Каналію треба. Конденсатник в оптимальному режимі плаче до 4л/г

З конденсатником економія не в змішувальних одних. а в комфорті, постійній економії газу.

 

naupv лінк битий. Який там котел? Я що найдешевше знаю - польський "термет".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

teplohouse.uaprom.net/p1261954-nastennyj-gazovyj-kondensatsionnyj.html

А ви хочете, щоб він 100років працював?

 

Розумієш, я чому на берету сіті дивився. Всі кажуть - та гівно мабуть бо дешевий. А я поставив Вайланта, кілька протермів і кілька берет. Берета стоїть як пів протерма. Проробили всі однаково (плюс/мінус). Вайлант бомба, але я його не потяну. Коли почали купувати з/ч до протермів і до берет, то іноді за суму ремонту протерма, можна було купити нову берету. В мене навіть товариш один купив дві берети замість одного протерма, і як перший подохне, тупо підкине другий. І проблем з газ конторой не буде, бо серійник в беретті тіки на кришкі, тобто котел новий, кришка стара і все ок...

 

Я не противник конденсаційного, але я їх взагалі не юзав, не ставив і не бачив... Боюся шоб не вийшло шо зараз поведусь, а потім вляпаюся. Треба добре зважити всі за та проти...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Простий КК такий самий, шо Беретта:lol: У мене Майнут у хаті вже 12 рік без ремонтів. І коли чую, що ця марка г....но, то як кому пощастить. В КК нічого страшного нема, просто канашку 32-гу тре підвести , а так як звичайний турбо.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можеш порадити конкретні моделі

і бажано шоб як берета - недорого і сердито

 

а я в вільний час повивчаю їх

 

Тут ще ж є одна проблема, в моємі місті на багато марок нема сервісів підписаних з газконторою, тому котли деяких марок не приймають бо нема з ким підписати договір на обслуговування

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось так

[ATTACH]615426[/ATTACH]

 

Навряд так буде зручно, краще дві гребінки комплектні щоб були, яким чином плануєте регулювати Т в приміщеннях якщо термоголовка на змішувальному вузлі буде лише на 1му поверсі? З практики, мешкаю у двоповерховому будинку, і батареї на 2му поверсі добре прикручені на Т у порівнянні з 1м поверхом, як не крути а гаряче повітря йде вгору, і на 2му поверсі завжди тепліше.

 

По полотенчиках, собі поклав комбіновані з теном, стосовно літа, хіба погано мати сухий рушник в санвузлі?

 

А чому вибір саме на 2х контурний?? Собі трохи потратився але взяв одноконтурний газовий, газову колонку на кухню, і завів гарячу воду до на ванної на 2му поверсі, а на санвузли та душ придбав бойлер на 75 л, моментально гаряча вода жодних рецеркуляцій.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можеш порадити конкретні моделі

і бажано шоб як берета - недорого і сердито

 

а я в вільний час повивчаю їх

 

Тут ще ж є одна проблема, в моємі місті на багато марок нема сервісів підписаних з газконторою, тому котли деяких марок не приймають бо нема з ким підписати договір на обслуговування

Тре уважно пости читати

https://www.stroimdom.com.ua/forum/showpost.php?p=4604881&postcount=13

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

naupv якби ви уважно пости читали, то би прочитали, що ваше посилання не відкривається ;)

Serik 1500 щось нарегулювати можна балансуванням контурів. Добре продумана система не вимагає ні особливого регулюванні ні балансування. Це із власного досвіду.

 

HumanKM сервіс - так, бажано. щоб був у місті. Практично все, що є в продажі - має сертифікат. Саме його вимагає газкантора. Договір - фількіна грамота, може бути виписана ЛЮБОЮ організацією чи ПП, що має відповідні права по ремонту котлів. Це не мусить бути представник конкретного виробника.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Serik 1500 щось нарегулювати можна балансуванням контурів. Добре продумана система не вимагає ні особливого регулюванні ні балансування. Це із власного досвіду.

у Вас є досвід такої системи у будинку на 2 поверхи ??

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Яка вартість недорогого конденсаціного котла? Просто зорієнтуй. Зараз планувався Беретта Сіті 24кВт. Він стоїть недорого, 11-12 кілогривень...

 

Я думаю, где-то вдвое дороже

 

- треба вести під нього каналію на скільки я розумію? Там є якісь критерії по трубі? Витікатиме водичка з кислотою наскільки я розумію?

 

Там хватит просто 32й трубы.

Кислотность конденсата сопоставима с томатным соком

- купивши дорожчий котел (конденсаційний), я зекономлю на змішувальних вузлах? З таким котлом достатнь просто коллєкторів на 1 пов та 2 пов, в ідеалі з расходометрами?

 

 

Да, в большинстве случаев это так.

 

- читав на форумі про проблеми з конденсаціниками, там заміна теплообмінника в копійочку вилітає, скільки він служить - ну грубо, на 10 років вистачить чи на 15, чи 20??? І яка вартість нового теплообмінника?

 

 

Думаю, около трети стоимости котла :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у Вас є досвід такої системи у будинку на 2 поверхи ??

Нажаль ні. Тльки на 3 поверхи. Тема десь тут рядом висить :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

naupv якби ви уважно пости читали, то би прочитали, що ваше посилання не відкривається ;)

Serik

Все там відкривається пост №13

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я знов прибіг і побіг

 

соррі камради - питаю бо часу обмаль

Я будуюся, я мотаюся на підзаробітки і ще й діткам іноді час треба викроіти. Я тупо фізично не встигаю все читати і вивчати, тому і прошу допомоги та підказок...

От зараз відписався і погнав грузить машину на завтрішню шабашку, в перекурах з телефону підчитую, а потім спать :o

 

Добавлено через 1 час 29 минут

Цікаву ідею Ви підкинули з конденсаціником...

 

Виникло нове питання.

 

Як увязати грамотно теплі поли без змішувального вузла з ТТ котлом? З ТТшніком передбачається ТА на куб орієнтовно. Треба буде ставити шось тіпа змішувального вула?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...