Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Каким кабелем оптимально сделать ввод?

diversant

Рекомендовані повідомлення

Имеем:

3 фазы

проектная мощность 20кВ

Длина подвода в замле (траншея глубиной 0.8 м) - 81 метр.

Посоветуйте оптимально по стоимости марку кабеля пожалуйста.

Медь или алюминий?

Сколько квадратов сечение? 4х5?

Какая оплетка?

Прокладываться будет в водяной черной ПВХ трубе диаметром думаю 50мм. Надо ли поверх дополнительная защита? Сверху на него давить ничего не будет, проходит паралельно забору на растоянии 30 см от него.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имеем:

3 фазы

проектная мощность 20кВт

Длина подвода в замле (траншея глубиной 0.8 м) - 81 метр.

Посоветуйте оптимально по стоимости марку кабеля пожалуйста.

Медь или алюминий?

Сколько квадратов сечение? 4х5?

Какая оплетка?

Прокладываться будет в водяной черной ПВХ трубе диаметром думаю 50мм. Надо ли поверх дополнительная защита? Сверху на него давить ничего не будет, проходит паралельно забору на растоянии 30 см от него.

 

 

ВБбШВ 5*10 или АВБбШВ 5*16. Бронированный.

 

Можно и нужно прокладывать в земле без дополнительных пластиковых труб(мне просто сложно представить процесс затяжки в трубу 80м ВВГ, например...).

Сечение брать больше можно, меньше не стоит, потери напряжения будут непростительно большие.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имеем:

3 фазы

проектная мощность 20кВ

Длина подвода в замле (траншея глубиной 0.8 м) - 81 метр.

Посоветуйте оптимально по стоимости марку кабеля пожалуйста.

Медь или алюминий?

Сколько квадратов сечение? 4х5?

Какая оплетка?

Прокладываться будет в водяной черной ПВХ трубе диаметром думаю 50мм. Надо ли поверх дополнительная защита? Сверху на него давить ничего не будет, проходит паралельно забору на растоянии 30 см от него.

 

Если разумно и в ПЕ трубе то АВВГ 4 Х 10 для даной выделенной мощности будет достаточно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ВБбШВ 5*10 или АВБбШВ 5*16. Бронированный.

 

Можно и нужно прокладывать в земле без дополнительных пластиковых труб(мне просто сложно представить процесс затяжки в трубу 80м ВВГ, например...).

Сечение брать больше можно, меньше не стоит, потери напряжения будут непростительно большие.

 

прокладывать в ПЭ трубе посоветовали в районом энерго. Сказали в 50мм трубу легко войдет кабель 18 мм и если что случиться, заменить его будет легко не раскапывая. У меня из 80 метров 60 прямая и 20 слегка закругленная...думаю проблем не будет затянуть.

 

П.С. А 4х16 его не бывает? Для чего gzbn жил на трех фазах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прокладывать в ПЭ трубе посоветовали в районом энерго. Сказали в 50мм трубу легко войдет кабель 18 мм и если что случиться, заменить его будет легко не раскапывая. У меня из 80 метров 60 прямая и 20 слегка закругленная...думаю проблем не будет затянуть.

 

П.С. А 4х16 его не бывает? Для чего gzbn жил на трех фазах?

 

Та якось 80м то трохи задофіга для замінити без проблем))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та якось 80м то трохи задофіга для замінити без проблем))

Ну так то для тебя, ты же прокладыввал и знаешь не из гугля... )))

Поэтому, я бы рекомендовал сразу заложить 16 мм.кв. алюминия (цена практически то одинакова), а если поискать, то можно и 2-го класса гибкости найтить, ну и конечно, ни какой нафиг брони не нужно. А вот 4-е или 5-ть жил - это уже к облэнерго...

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прокладывать в ПЭ трубе посоветовали в районом энерго. Сказали в 50мм трубу легко войдет кабель 18 мм и если что случиться, заменить его будет легко не раскапывая. У меня из 80 метров 60 прямая и 20 слегка закругленная...думаю проблем не будет затянуть.

 

П.С. А 4х16 его не бывает? Для чего gzbn жил на трех фазах?

 

Затянуть в ПЭ сможете.

Поменять в перспективе очень вряд ли.

5 жил на будущее. Сейчас у вас со столба идет 4 жилы(3 фазы и ноль), но может быть когда-то добавится и пятая жила - земля.

Я всё же голосую за алюминиевый бронированный на 16 или 25 квадратов. Это оптимально по надёжности и цене.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Затянуть в ПЭ сможете.

Поменять в перспективе очень вряд ли.

5 жил на будущее. Сейчас у вас со столба идет 4 жилы(3 фазы и ноль), но может быть когда-то добавится и пятая жила - земля.

Я всё же голосую за алюминиевый бронированный на 16 или 25 квадратов. Это оптимально по надёжности и цене.

 

А я бы сказал наоборот - затянуть 80м. сложнее чем потом заменить. Старый кабель может быть протяжкой, + литруха вазелинового масла сотворят чудеса.

С 16 кв. люминия еще соглашусь, но 25 это лишнее, хоть и не дорого. Ну и с 5 жилами тоже вариант спорный - начпуя тянуть землю аж 80 метров, если контур можно организовать возле дома.

Ну это не критика, а мысли вслух.

ЗЫ

Ах, да, забыл напомнить - здесь каГ бы не голосовалка, а чел просит разумного совета. Не?

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сейчас у вас со столба идет 4 жилы(3 фазы и ноль), но может быть когда-то добавится и пятая жила - земля.

.. .

Так 380в, без землення начеж ж не "дають" (користуватись не можливо).

Заземлення десь да має бути (і не просто кусок арматури забитий в землі).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так 380в, без землення начеж ж не "дають" (користуватись не можливо)

Это почему невозможно?

Есть подключение "треугольником", знаете такое?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. Медь или алюминий?

Медь дороже в несколько раз. Но меньшее удельное сопротивление. Значит сечение необходимо меньшее на одинаковый ток.

2. Бронированный или небронированный?

В защитной пластиковой или асбоцементной трубе - небронированный АВВГ или ВВГ

3. Сечение.

Согласно нормам, вводной питающий кабель в случае КЛ минимум 10мм2, в случае ВЛ 16мм2

 

Делаем расчет по потерям , норма 5%

медь:

S=10 мм2

Δ (28.9A, 81м) = 2.84 %

Imax / Pmax = 36.1А / 25КВт

Запас = 24.9%

cmax(28.9A, 4.75%) = 136 м

 

алюминий

S = 10 мм2

Δ (28.9A, 81м) = 1.72 %

Imax / Pmax = 79.8А / 55.2КВт

Запас = 176%

max(28.9A, 4.75%) = 224 м

 

Добавлено через 5 минут

5 жил на будущее. Сейчас у вас со столба идет 4 жилы(3 фазы и ноль), но может быть когда-то добавится и пятая жила - земля.

 

От подстанции в системе с глухозаземленной нейтралью приходят три фазы и обединенный защитный и рабочий проводники, который повторно заземляется согласно ПУЭ и дополнительно присоединяется к повторному заземлению на вводе в дом.

далее в системе заземления TN-C-S, (которую требуется использовать) объединенный проводник разделяется на защитный и рабочий, тем самым осуществляется переход с четырехпровдки на пятипроводку.

Если разделение выполняется в щите учета, соответсвенно от него прокладывается пятижильный кабель.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это почему невозможно?

Есть подключение "треугольником", знаете такое?

Так может и ноля ненужно тягнуть если будет триугольником:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так может и ноля ненужно тягнуть если будет триугольником:lol:

 

Вот тут вы немножко ошибаетесь. Ноль (PEN) какраз нужен на корпусе.

Так Шо свои подъебосики держите при себе, плиз.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот тут вы немножко ошибаетесь. Ноль (PEN) какраз нужен на корпусе.

Так Шо свои подъебосики держите при себе, плиз.

Собі можете зробити 380в, без землі. І кріпіти нуль на корпус всього.

А нам коли "давали" 380в, так без заземленя не дозволялось (3,5р.назад).

Коли робила компанія (їх і самі РЕС-Овці порекомендували) нам Заземлення, то лише після цього дозволили користуватись.

 

Вибачте за зауваження такій культурній людині як ви.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Собі можете зробити 380в, без землі. І кріпіти нуль на корпус всього.

А нам коли "давали" 380в, так без заземленя не дозволялось (3,5р.назад).

Коли робила компанія (їх і самі РЕС-Овці порекомендували) нам Заземлення, то лише після цього дозволили користуватись.

 

Это вы к чему сейчас? Я всего лиш ответил на ваш пост. И в моем ответе нет ничего крамольного. Как пример, система TN-C..

И таки да, ни себе, ни клиентам, я 80 метров заземляющего шинопровода, тем более алюминиевого, тянуть в земле не буду.

Так Шо вы свои вумные мысли оставте где то возле своего же РЭСа. А я питающую трассу к дому подведу 4-х проводкой, и заземление выполню возле дома.

 

Добавлено через 16 минут

 

Вибачте за зауваження такій культурній людині як ви.

 

Та нічого, не варто вибачатись, ви не дуже й заважаєте.

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

алюминий

S = 10 мм2

Δ (28.9A, 81м) = 1.72 %

Imax / Pmax = 79.8А / 55.2КВт

Запас = 176%

max(28.9A, 4.75%) = 224 м

 

 

Нигде не ошиблись?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Доброго дня.

Три фази 5 квт.

Коли робили капітальний фундамент забору, то кинули у бетон через декілька розподільчих коробок - водогінну трубу.

Треба від розподільного лічильника провести кабель на три фази - через цю водогінну трубу у фундаменті  паркану - щоб на паркані встановити декілька розеток на 220 та 380 вольт , запитати автоматику воріт.

Яким кабелем це краще реалізувати ?!

 

IMG_20211205_145916.jpg.5084f5776a69c1245c586f1a229a1779.thumb.jpg.77b0ebef8c4f33fc1f6c4b4a876c0b56.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Privet сказал:

Доброго дня.

Три фази 5 квт.

Коли робили капітальний фундамент забору, то кинули у бетон через декілька розподільчих коробок - водогінну трубу.

Треба від розподільного лічильника провести кабель на три фази - через цю водогінну трубу у фундаменті  паркану - щоб на паркані встановити декілька розеток на 220 та 380 вольт , запитати автоматику воріт.

Яким кабелем це краще реалізувати ?!

 

IMG_20211205_145916.jpg.5084f5776a69c1245c586f1a229a1779.thumb.jpg.77b0ebef8c4f33fc1f6c4b4a876c0b56.jpg

 

Достатньо кабелю типу ВВГ 5х2,5 і сподіваюсь, що про сталеву протяжку в трубах, не забули)))

Ідеально, ВВГ 2-го класу гнучкості.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стальная протяжка - не обязательно. А на изгибах даже плохо. Она врезается в пластик. 

Пылесосом тонкую капронку, к ней бельевую веревку, потом и провод затянуть можно. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Dendnepr сказал:

Пылесосом тонкую капронку, к ней бельевую веревку, потом и провод затянуть можно. 

Зараз у китайців можна усе що завгодно купити для протяжки. У мене є декілька різного діаметру та довжини. З протяжкой кабеля ніяких проблем не має.

До того ж, там максимальна довжина відрізка - 10-12  метрів.

 

   aliexpress.ru/item/32902142091.html?spm=a2g39.orderlist.0.0.74ae4aa6bOTsKw&_ga=2.221445976.199979808.1640002488-1250796048.1638122977&_gac=1.153380298.1638625533.CjwKCAiAwKyNBhBfEiwA_mrUMleoagvWZPkUB7R_Z0kpU3mEty2dkk9ppOV0JGc_TQPbd062waSXJhoChXgQAvD_BwE

 

8 часов назад, Firetuf сказал:

Достатньо кабелю типу ВВГ 5х2,5

 

Я міркую 5х4. Чи це занадто ?!

uk.wikipedia.org/wiki/ВВГ

 

8 часов назад, Firetuf сказал:

ВВГ 2-го класу гнучкості.

А як там це відображено у маркуванні  та чим вони відрізняються ?!

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Privet сказал:

Я міркую 5х4. Чи це занадто ?!

Ну разве что если планируется сверхбыстрая зарядка под электромобиль. И может быть даже маловато. Больше идей нет. 2.5 это 5 киловатт нагрузки.

Змінено користувачем AOZ1
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Privet сказал:

А як там це відображено у маркуванні  та чим вони відрізняються ?!

Кабелі для стаціонарної прокладки 2-го класу гнучкості мають багатопроволочну жилу. Це дає можливість більш менших допустимих діаметрів згинання, та легшу протяжку в трубах, у порівнянні з монопроволокою, в якості жил.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взагалі, від розподільчого щитка до кінцевої точки - десь 35 метрів.

На цьому шляху - 3-и розподільчих коробки.

У коробках ми зробимо з'єднання гільзами.

 

Є думка - робити один зайвий провід у з'єднанні.

 

А вже, потім, до цього проводу під'єднувати користувачів - чи то через розетку,   чи напряму - автоматику воріт наприклад.

У нас водопровідні труби  не лише під силові кабелі, але окремо - для слаботочок. У кожній - окрема коробка.

Коробки зверху закриті металевими пластинами 6-8 мм.  Бетон там буде ще шліфуватися...

 

IMG_20211130_131616.thumb.jpg.f8afbcaebea136c054f0578b87d0422a.jpg

 

Поки я собі так це бачу.

Може, щось слушне підкажете  ?!    - як його правильно зробити. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Privet сказал:

Взагалі, від розподільчого щитка до кінцевої точки - десь 35 метрів.

На цьому шляху - 3-и розподільчих коробки.

У коробках ми зробимо з'єднання гільзами.

 

Є думка - робити один зайвий провід у з'єднанні.

 

А вже, потім, до цього проводу під'єднувати користувачів - чи то через розетку,   чи напряму - автоматику воріт наприклад.

У нас водопровідні труби  не лише під силові кабелі, але окремо - для слаботочок. У кожній - окрема коробка.

Коробки зверху закриті металевими пластинами 6-8 мм.  Бетон там буде ще шліфуватися...

 

IMG_20211130_131616.thumb.jpg.f8afbcaebea136c054f0578b87d0422a.jpg

 

Поки я собі так це бачу.

Може, щось слушне підкажете  ?!    - як його правильно зробити. 

 

Да все вірно, питання:

А що, по дорозі, ви плануєте таке трьохфазне підключати? Надворі.... На стовпах...

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, Firetuf сказал:

ви плануєте таке трьохфазне підключати?

Треба декілька розеток 220/380 на стовпах паркану.

 

Що підключати у мене завжди є. Це і відеоспостереження, і система доступу, і автоматика воріт ( 3-и шт.) і освітлення, і різноманітне обладнання на 380, яке у мене є у наявності .

 

Обладнання у мене різноманітне на 380 - компрессор, бетономешалка, різноманітне зварювальне обладнання, плазморіз,  мойка високого тиску, понижувальний трансформатор, тельфер .

Це обладнання у тій чи іншій мірі мені постійно потрібне. 

 

Кабель треба буде потягнути ще далі , але вже під землею (метрів на 20), та запитати автомобільний подъёмник на 5-ть тон. , свердлильний, фрезерний, токарний станок, пресс на 100 тонн, систему вентиляції.

 

5 квт. це замало, але можна згодом купити більше.

Тому, я і міркую кабель 5х4. 

 

*** 

 

 

Змінено користувачем Privet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...