Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заброшенный домик на берегу Роси

Marla Singer

Рекомендовані повідомлення

Так я про это и говорил, + 10 это когда все в хате и печь топится. Под утро когда печь погасла конечно и вода прихватывается в ведре. Конечно если она не работает и нет дров или другого топлива по сараям бесплатного, то не нужна она. Лучше газа и электричества пока нет ничего к сожалению ну или к счастью...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...

Первое лето в селе мои "городские" пережили более чем достойно: сарай забит дровами, погреб - продуктами, морозильная камера - рыбой и своей птицей. Зимы уже никто не боится:)

Завтра наделаю фоток "для истории".

Дом практически выплачен, остался последний, копеечный, платеж, и родители официально станут местными жителями.

На этом о хорошем все:)

Дальше правда жизни: на новую крышу снова не хватило денег - второй год молимся, чтобы перезимовать без потерь. Вчера вылезла на чердак, а там одна сторона полностью прогнила и держится на соплях. Так что, без частичной замены стропилки нам не обойтись.

Месяц назад впервые напомнила о себе выгребная яма - выкачали. Через 2 недели снова полная:( Оказалось, что заилилась. Когда переехали, мы по незнанию сделали глупость - не почистили яму. Она была полностью сухая и твердые остатки можно было собрать лопатой. А теперь уже поздно...

Сегодня весь день копала траншею под дренажную трубу. Папа решил сделать выход в дренажную систему напрямую, немного ниже уровня входа сточных вод. Сомневаюсь, что такое решение надолго решит ситуацию. В доме постоянно живут трое + ежемесячно приезжает наша орава. Что-то подсказывает, что дренаж тоже заилится через какое-то время. А труда на это затрачено уйма. Как думаете, выживет дренаж без второй ямы? при условии, что бактерии будут сыпать постоянно

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 роки потому...

Випадково зайшла на форум з іншого питання. Не спиться через кляту русню і повітряну тривогу. Згадала, якою важливою і корисною була підтримка форумчан під час покупки батьківського будинку. Здивувалася, якою я була наївною і переляканою:)) 

Минуло 5 з половиною років. Будинок стоїть, не валиться. Кришу й досі не перекрили. Кут, який, як мені здавалося прогнив, тримає нагрузку дай Боже:) Вже всі розуміють, що перекривати ту кришу - дурість. Нащо її чіпати, коли не тече і на голову не валиться? Головне, вчасно чистити водосточну систему - і можна жити:) Мрію влітку вилізти на кришу, вимити шифер керхером і пофарбувати компресором у коричневий кольор. Зовні будиночок став ще страшнішим, бо позаминулої осені я здуру вимила стіни автомийкою, хотіла бруд і мох зі стін позбивати. Виявилось, що раніше будинок був жовтим:) так і стоїть цей облізлий сонячно-білий сором, чекає на закінчення війни. 

В будинку тепло, сухо і затишно. Зробили всередині косметичний ремонт, встановили другі двері на обох виходах, і одразу стало тепліше. 
У дворі тато зробив доріжки з бетону, укріпив відмістку, відлив бетонну підлогу тераси, зробив великий дренаж під каналізацію. За весь час маленьку вигрібну яму на два невеликих кільця відкачували лише 1 раз. І то, на початку. 
З опаленням прекрасно справляється одна єдина груба - найбільша. Та, де піч з лежанкою, я іі колись фотографувала. Батько виложив лежанку різносортними залишками плитки - виглядає дуже пристойно. Інші дві грубки протоплюють раз на рік, для профілактики. Потреби в них немає, бо в хаті й так жарко. Батареї підключені, виставлені на 20 градусів, але майже не працюють, бо тепла від центральної груби вистачає. За зиму та груба жере 1,5 машини дрів, але я хз скільки це в кубах. Думаю, що небагато. Восени машина дрів коштувала батькам 2200 грн. Хто орієнтується в цінах - зрозуміє.  
Газ вирішили не заводити в будинок, бо нам нарахували якісь дурні гроші за перепідключення. Ввід газу обрізан на вході в будинок. Заглушили, і забули. Вмонтували в кухонну шафку газовий балон, купили повноцінну газову плиту. Мама радіє, бо не залежить від електрики. 
Батьки соціально адаптувались, перейшли на суржик:)), що не завадило їм отримати кличку «сепаратісти», бо з Донбасу:) Виявилось, що в селі у кожного свої призвіська. Наше - не найприємніше, але вже як є:) 

В батьків 15 курей і два кота, яких вони ледь не в сраку цілують. Собаки, на жаль, вже немає - придушила сусідську курку. І зникла:(( грішу на сусіда, але він божиться, що не чіпав. 
Дуже дивно, але моя мама, яка з 96 року не вилазила з лікарень через астму, майже одужала. В Горлівці швидка приізжджала до них 2 рази на тиждень. А тут за весь час викликали лише 1 раз, і то через алергічну реакцію на будматеріали.
Батьки живуть, ттт, ще у повному складі. Моя Бабуся в деменціі, але щоденно гребеться у дворі - щось копає, гребе, мете. Ця робота ще тримає її на цьому світі. Батьки щоденно у дрібних сільських клопотах, кожен у своїх.

До чого написала? Може, наш досвід буде комусь корисним. Комусь, хто так, як і мої батьки, залишився без власної оселі через русню. Не треба боятися - вода камень точить.
Грошей в будинок було вкладено небагато. Десь біля 3 к долларів загалом. Головні трати були на початку - двері, бойлер, стиралка, унітаз, батареї. Майже всі інші стройматеріали я купувала в залишках від будівництва тут, на форумі, чи на олх. 
Може, влітку підфарбую будиночок і вихвалюсь доглянутим батьківським подвір‘ям. Чекаємо Перемоги, і працюватимемо далі. Думаю, що в Горлівку батьки вже не повернуться - вже інший світогляд. Але, квартири там стоять. Дай Боже, щоб вистояли 

  • Лайк 35
  • Дякую 5
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
19.12.2022 в 03:57, Marla Singer сказав:

Випадково зайшла на форум з іншого питання. Не спиться через кляту русню і повітряну тривогу. Згадала, якою важливою і корисною була підтримка форумчан під час покупки батьківського будинку. Здивувалася, якою я була наївною і переляканою:)) 

 

я б ці Ваші слова винесла в шапку теми)) мені особисто Ваш будинок дуже сподобався ще спочатку...чекаємо на Перемогу і на фотки оновленного будиночка

  • Лайк 4
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже вдячна за теплі слова:) знаєте, якщо перечитати тему, там корисних практичних порад зовсім небагато. Бо я так все незрозуміло, на емоціях писала, що важко було щось порадити. Все ускладнювалось відстанню - тато щось мені на пальцях пояснював, а я намагалася хоч якось його підтримати, як вміла:) Але ж яка сильна підтримка йшла від форумчан! Навіть просто розуміння, що ми не самі барахтаємось в нових проблемах і завжди можна поскаржитись чи порадитись тут, на форумі, тоді стало вирішальним. Якщо б не ви всі, ми б, напевно, здались і відмовились. Дякую всім причетним💜

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...