Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопрос про фольгу под радиатор

lukoie

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте.

Закупил всё что нужно для полной замены системы отопления в квартире панельки. И прямо в магазине попалось на глаза фольга, и я вспомнил что советовали(и у кого-то видел) такую фольгу под радиатором.

В теории понятно что она призвана отражать тепловые лучи, вместо того чтобы прогревать стену.

Но там на месте были монтажники и консультанты магазина, которые "по дружески" не советовали покупать, мол толку от нее никакого, маркетинг, и всё такое.

Потому хотел бы узнать, может кто-то знает какие-то реальные замеры или изучение этого вопроса, вместо просто мнения прохожего слесаря?

 

И второй вопрос - если я эту фольгу покрашу в белый цвет, свойства пропадают ли, и если да то на сколько? Ведь даже если оно не работает как "зеркальце", то как изолятор продолжит исполнять свою роль. Опять же, насколько эффективно работает такое "зеркальце" в... темноте? ИК лучи зеркало разве тоже отражает?

 

ЗЫЖ Да, я купил нужный метраж такой фольги под мои биметаллические радиаторы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не настолько она дорогая, чтобы переживать об её эффективности. А определённый толк в данном случае от неё есть.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И не забудьте о колпачке из фольги на голову, желательно в отопительный период:lol:

 

Бажано ,перебуваючи в квартирі, підключатись до заземлення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

звідки насмішки? забули як у тепловізор видно батареї в не утеплених багатоповерхівках через стіну?

 

 

Якщо будинок не утеплений - фольга зайвою не буде. Хоч і мало допоможе...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не розумію який сенс брати фольгу, для відбивання інфрачервоних хвиль, а потім її фарбувати?

З таким же успіхом можна взяти простий піноізол-вспінений поліетилен, та й ним заклеїти. Він буде працювати як утеплювач який не даватиме радіатору нагрівати стіну. Якщо захочете таки брати то не фарбуйте. Так як знівелюєте те задля чого купували фольгу.

 

 

 

Ефективність такої ізоляції розглядати не буду. Чавунні батареї які розігріті до 60-70 градусів таки дають хоч якесь відчутне випромінювання ІЧ хвиль. А от теплий радіатор, більше конвекцією дає тепло. Який відсоток в нього втікає на задню стінку через випромінювання нагріваючи стіну, то вже цікаве запитання. А якщо будинок ще й утеплений, то це тепло нікуди не дівається.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не розумію який сенс брати фольгу

Спасибо Вам за конструктивный(в отличии от остальных) комментарий.

Также как я не совсем понимаю что именно делает фольга. Если с пеноизолом понятно, и Вы правильно пишете про наклейку только пеноизола, что я раньше и хотел сделать, то смысл фольги поверх него для меня пока ускользает.

Красить - из эстетических соображний. Если таки фольга что-то дает, чего я пока не понимаю, то это делает именно фольга как таковая, или просто ее зеркальность?

 

З таким же успіхом можна взяти простий піноізол-вспінений поліетилен, та й ним заклеїти. Він буде працювати як утеплювач який не даватиме радіатору нагрівати стіну.

Ок, но почему-то же эти барьеры делают именно с фольгою, а не без нее.

 

Добавлено через 2 минуты

Якщо будинок не утеплений - фольга зайвою не буде. Хоч і мало допоможе...

Чому?

Разве в этой точке под радиатором не будет стена больше прогреваться и отдавать больше тепла? А с изолятором - стена будет просто ~равномерно прогретой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо Вам за конструктивный(в отличии от остальных) комментарий.

Также как я не совсем понимаю что именно делает фольга. Если с пеноизолом понятно, и Вы правильно пишете про наклейку только пеноизола, что я раньше и хотел сделать, то смысл фольги поверх него для меня пока ускользает.

Красить - из эстетических соображний. Если таки фольга что-то дает, чего я пока не понимаю, то это делает именно фольга как таковая, или просто ее зеркальность?

 

 

Ок, но почему-то же эти барьеры делают именно с фольгою, а не без нее.

 

Добавлено через 2 минуты

 

Фольга просто краще відбиває інфрачервоні хвилі. Тому й роблять скажімо так блискучу поверхню. Який там відсоток тих хвиль? Ну це вже треба в теоретиків запитати.

Чому?

Разве в этой точке под радиатором не будет стена больше прогреваться и отдавать больше тепла? А с изолятором - стена будет просто ~равномерно прогретой.

Якщо у Вас будинок утеплений, то прогріється стіна, а коли котел виключиться то віддасть тепло назад. Утеплення його не пустить за межі будинку. Вірніше зменшить витік тепла.

Звісно якщо ловити мікровати, то краще щоб стіна не перегрівалась.

 

 

А там вже вирішуйте самі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

фольга отразит лучевую энергию и вернёт её в радиатор, коих радиатори излучает 30-40%

 

отразит довольно мизерное количество, не особо заметное без точных измерений, в условиях относительно низких температур.

 

если вы её покрасите, то конечно же она потеряет своё изначальное свойство.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

забули як у тепловізор видно батареї в не утеплених багатоповерхівках через стіну?

 

Хіба таке може бути? В мене тепловізор баче батарею на лоджії через бетонну плиту 5 см і ЕППС 10 см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зверніть увагу бо замість фольги бувае що просто " піноізол-вспінений поліетилен" пофарбовані чи напилені типу фольга,а насправді має бути шар фольги, також бували випадки коли фольга відшаровувалась від основи.

 

колись читав що можна перевірити: запальничку або сірник запалені піднести до шару фольги якщо незагорілось - це нормально, якщо горить то таке залишити продавцю.

 

коли собі таке купував то перевіряв так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... якщо горить то таке залишити продавцю.

 

Як повернути, якщо порушено товарний вигляд? :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як повернути, якщо порушено товарний вигляд? :D

Купити трішки для проби.

Хоча фольгу від пластику таки можна відрізнити руками.

До речі можна спробувати використати підкладку під теплу підлогу. Єдине місце де я її розумію то за батареєю. Там хоч якийсь сенс в ній є.

І ще одне. Потрібен не саме метал, а відбивання променів. Промені відбиває навіть вода, яка металом не зовсім являється. ;) Значиться потрібне відзеркалення.

 

 

Хоча який економічний ефект від тих маніпуляцій запитання відкриите.

 

 

to ТС. Напоркуа зафарбовувати за радіатором задля естетики? Скажіть Ви часто за радіатор заглядаєте? ;) Достатньо щоб краї матеріалу з іншим кольором не виглядали зверху, з боків і тд радіатора. Чи у Вас настільки вже просвічується радіатор що фольгу буде чудово видно?

 

Добавлено через 1 минуту

зверніть увагу бо замість фольги бувае що просто " піноізол-вспінений поліетилен" пофарбовані чи напилені типу фольга,а насправді має бути шар фольги, також бували випадки коли фольга відшаровувалась від основи.

 

колись читав що можна перевірити: запальничку або сірник запалені піднести до шару фольги якщо незагорілось - це нормально, якщо горить то таке залишити продавцю.

 

коли собі таке купував то перевіряв так.

Якщо взяти просто фольгу, то вона як метал чудово проведе тепло до стіни. Таки має бути теплоізоляційна основа.:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як повернути, якщо порушено товарний вигляд? :D

 

а що там повертати, там прямо на місці, продавана запитати, фольга чи напилення, і якщо фольга то сказати що будеш перевіряти запальничкою. :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купити трішки для проби.

Хоча фольгу від пластику таки можна відрізнити руками.

До речі можна спробувати використати підкладку під теплу підлогу. Єдине місце де я її розумію то за батареєю. Там хоч якийсь сенс в ній є.

І ще одне. Потрібен не саме метал, а відбивання променів. Промені відбиває навіть вода, яка металом не зовсім являється. ;) Значиться потрібне відзеркалення.

 

 

Хоча який економічний ефект від тих маніпуляцій запитання відкриите.

 

 

to ТС. Напоркуа зафарбовувати за радіатором задля естетики? Скажіть Ви часто за радіатор заглядаєте? ;) Достатньо щоб краї матеріалу з іншим кольором не виглядали зверху, з боків і тд радіатора. Чи у Вас настільки вже просвічується радіатор що фольгу буде чудово видно?

 

Добавлено через 1 минуту

 

Якщо взяти просто фольгу, то вона як метал чудово проведе тепло до стіни. Таки має бути теплоізоляційна основа.:beer:

 

а я що писав що має бути сама фольга? :)

 

та й сама підкладка (якщо мається наувазі та фольга з розміткою) для ТП то толку з неї, має бути ще якась ізоляція і тоді її клеїти на стіну.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та й сама підкладка (якщо мається наувазі та фольга з розміткою) для ТП то толку з неї, має бути ще якась ізоляція і тоді її клеїти на стіну.

 

Перед фольгою повино бути хоча б 2 см вільного проміжку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если нет общего утепления (полов, стен, дырявые окна) то фольга за батареями это всего лишь психологический момент. Ну даст она вам тепла +0,2 град. И что? Почувствуете вы эту разницу? У покойной свекрови (1 этаж) этой фольгой по пол стены было обложено, но в квартире как было +16 так и было. Лучше эту фольгу положить на пол, а сверху ковры/дорожки..., тогда хотя бы ногам теплее. ИМХО.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фольгированная вспененная хрень за батареей отлично маскирует недоклеенные там обои =)

стоит копейки, можно даже не клеить, а просто засунуть - нормально держится.

152437470_.thumb.jpg.4093e2bc3dcfd76f4f7a978d0522221e.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

та й сама підкладка (якщо мається наувазі та фольга з розміткою) для ТП то толку з неї, має бути ще якась ізоляція і тоді її клеїти на стіну.

А точно. Я її не використовую, тому забув що там немає теплоізоляції.

 

Добавлено через 1 минуту

Перед фольгою повино бути хоча б 2 см вільного проміжку.

А тепер дивимось на кріплення радіатора. ;)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перед фольгою повино бути хоча б 2 см вільного проміжку.

 

я деякі радіатори бачив впритул до стіни або проміжок там до 10 мм.... про які там 2 см вільного проміжку :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Почитал тут и посмотрел тут:

 

 

 

Получается что с ним разница температуры примерно на 2 градуса теплоносителя на выходе.

А разница между блестящим и белым(потому что белый цвет также отражает лучи, и поглощает минимальное их кол-во) будет в районе 5-10%

Фольга сама по себе также теплоотражатель, а не теплоаккумулятор, как был бы металл. Отражает ик-излучение, а изолятор на подложке изолирует диффузионное поглощение, так что они взаимодополняют. При этом даже на биметаллических радиаторах, принцип работы которых конвекторный, алюминиевые ребра делаются широкими также для ик-излучения тепла.

В общем, пока я для себя вопрос более-менее понял, спасибо за дельные подсказки и про проверку материала

 

Добавлено через 3 минуты

если вы её покрасите, то конечно же она потеряет своё изначальное свойство.

То есть отражает зеркало, а не аллюминий, так?

И как быть...ночью? У зеркала есть свойство отражать ик лучи в темноте?

Кстати, надо проверить - поставить керамический нагреватель ночью перед зеркалом, и замерть пирометром отражает ли. И то же с аллюминиевой фольгой(даже пищевой).

 

Добавлено через 12 минут

Якщо взяти просто фольгу, то вона як метал чудово проведе тепло до стіни.

Проте саме з фольги роблять всякі космонавтські штучки, бо не проводить а відбиває!

 

to ТС. Напоркуа зафарбовувати за радіатором задля естетики? Скажіть Ви часто за радіатор заглядаєте? Достатньо щоб краї матеріалу з іншим кольором не виглядали зверху, з боків і тд радіатора. Чи у Вас настільки вже просвічується радіатор що фольгу буде чудово видно?

Та я видел просто такие радиаторы и за ними эта бедная фольга. Оно так дико смотрится, как по мне. Потому не хочется повторять такое, типа для меня оно как тв-пульт в пакетике. Я думаю сделать как Вы сказали - по периметру только что-то облагородить. Посмотрим.

Пока повесил радиаторы. Счас дадут тепло, ставлю терморегулятор и счетчик(хотя у меня верхняя вертикальная разводка), тогда смогу уже эту фольгу прикручивать туда.

Решил для себя что надо все таки делать замеры самому, пусть даже просто чтобы успокоиться и познать дао. Просто считал что может кто-то здесь уже в курсе, и тему изучал с замерами. Потому что в теории я тоже как бы знаю что фольга проводник, пеноизол изолятор, а на деле много нюансов вылазят. Вот как в том видео с банками и теплопотерями с разными видами фольги.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я деякі радіатори бачив впритул до стіни або проміжок там до 10 мм.... про які там 2 см вільного проміжку

 

Я про те, що згідно законів фізики і рекомендацій виробників перед фольгованим піноізолом необхідно залишати не менше 2 см вільного простору для його ефективної роботи. Коли фольгований піноізол вкладають на підлогу під стяжку - це повна дурня. Якщо в декого щось менше нормативного, це не відміняє саме правило. :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И как быть...ночью? У зеркала есть свойство отражать ик лучи в темноте?

Кстати, надо проверить - поставить керамический нагреватель ночью перед зеркалом, и замерть пирометром отражает ли. И то же с аллюминиевой фольгой

 

:lol: повеселили.

Отражение работает и днем и ночью. Это инфракрасный спектр излучения. А глаз в этом спектре не видит, пока поверхность не нагреется до определенной температуры (мы говорим: нагрелся до красна). Законы физики работают не зависимо от нашей слепоты в темноте.

 

Фольга за радиатором - в вопросе функционала при отоплении всего помещения - ноль целых шишь десятых.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я про те, що згідно законів фізики і рекомендацій виробників перед фольгованим піноізолом необхідно залишати не менше 2 см вільного простору для його ефективної роботи. Коли фольгований піноізол вкладають на підлогу під стяжку - це повна дурня. Якщо в декого щось менше нормативного, це не відміняє саме правило. :D

 

Игорь&Ира та не руйнуйте один з фундаментів бізнесу продаванів з продажу фольги для вкладання ТП :D

 

Добавлено через 8 минут

 

Почитал тут и посмотрел тут:

 

 

 

Получается что с ним разница температуры примерно на 2 градуса теплоносителя на выходе.

А разница между блестящим и белым(потому что белый цвет также отражает лучи, и поглощает минимальное их кол-во) будет в районе 5-10%

Фольга сама по себе также теплоотражатель, а не теплоаккумулятор, как был бы металл. Отражает ик-излучение, а изолятор на подложке изолирует диффузионное поглощение, так что они взаимодополняют. При этом даже на биметаллических радиаторах, принцип работы которых конвекторный, алюминиевые ребра делаются широкими также для ик-излучения тепла.

В общем, пока я для себя вопрос более-менее понял, спасибо за дельные подсказки и про проверку материала

 

Добавлено через 3 минуты

 

То есть отражает зеркало, а не аллюминий, так?

И как быть...ночью? У зеркала есть свойство отражать ик лучи в темноте?

Кстати, надо проверить - поставить керамический нагреватель ночью перед зеркалом, и замерть пирометром отражает ли. И то же с аллюминиевой фольгой(даже пищевой).

 

Добавлено через 12 минут

 

 

Проте саме з фольги роблять всякі космонавтські штучки, бо не проводить а відбиває!

 

 

 

Та я видел просто такие радиаторы и за ними эта бедная фольга. Оно так дико смотрится, как по мне. Потому не хочется повторять такое, типа для меня оно как тв-пульт в пакетике. Я думаю сделать как Вы сказали - по периметру только что-то облагородить. Посмотрим.

Пока повесил радиаторы. Счас дадут тепло, ставлю терморегулятор и счетчик(хотя у меня верхняя вертикальная разводка), тогда смогу уже эту фольгу прикручивать туда.

Решил для себя что надо все таки делать замеры самому, пусть даже просто чтобы успокоиться и познать дао. Просто считал что может кто-то здесь уже в курсе, и тему изучал с замерами. Потому что в теории я тоже как бы знаю что фольга проводник, пеноизол изолятор, а на деле много нюансов вылазят. Вот как в том видео с банками и теплопотерями с разными видами фольги.

 

 

 

 

так , саме відбиття без контакту з основою.

 

це мабуть приблизно те ж саме якщо розігріти наприклад якийсь шмат металу, обгорнути його фольгою і взяти в руки, скоріш за все буде опік. а якщо те же шмат металу обгорнути але не впритик до металу то вже буде краще, може навіть відразу й опіку небуде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

То есть отражает зеркало, а не аллюминий, так?

И как быть...ночью? У зеркала есть свойство отражать ик лучи в темноте?

Кстати, надо проверить - поставить керамический нагреватель ночью перед зеркалом, и замерть пирометром отражает ли. И то же с аллюминиевой фольгой(даже пищевой).

 

Варто не досліди проводити, а просто підручник з фізики взяти.:lol:Променям глибоко начхати є світло чи немає. Чи якщо не має світла то вони не помітять дзеркала й пройдуть крізь нього?

Дивним чином вночі хвилі на морі не проходять крізь скелі, а відбиваються від них.

 

 

 

Почитайте хвильову теорію. Світло ІЧ, ультрафіолет, радіохвилі то все різні види електромагнітних хвиль.

 

Добавлено через 3 минуты

Проте саме з фольги роблять всякі космонавтські штучки, бо не проводить а відбиває!

 

 

Навіщо космонавтику згадали? В космосі якраз навпаки проблема відвести тепло, а не затримати надходження. Так як через вакуум немає його відбору в навколишнє середовище. Там не тепло не пускають, а від інших спектрів випромінювання екрануються.

 

Більш яскравий приклад костюми пожежників. Але там не фольга, а комплекс з утеплювача плюс фольга.

 

 

Якщо хочете дослід, то візьміть через фольгу розігріту сковороду. Тоді й поговоримо.:beer:

 

Добавлено через 4 минуты

Игорь&Ира та не руйнуйте один з фундаментів бізнесу продаванів з продажу фольги для вкладання ТП :D

 

А цей фундамент не зруйнувати.

Скільки я не говорю про основи фізики ніхто не слухає.

Максимум що я чую: так відбиває мало, але якась там малееееенька доля таки відіб'ється.:lol: Ну хочуть люди вірити в чудо засіб який задешево їм зекономить купу грошей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...