Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сонячні панелі як основне джерело - допоможіть підібрати контролер

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Є страшенне бажання заживити сонячних панелей насос геліосистеми (до 100 Вт) та глибинний насос (550 Вт).

 

Тобто потрібно щоб насоси в сонячний день живились від сонячних панелей, папалельно підзаряджався акумулятор. Якщо сонця немає - тоді насоси живляться від ауумулятора через інвертор. Якщо акумулятор просів (напруга впала до, скажімо, 11 Вольт на 12-ти вольтовому акумуляторі), тоді система підключає автоматично вже мережу стандартну, від лічильника.

 

Я так розумію, таку задачу вирішує так званий гібридний контролер. Чи ні? Чи існують бюджетніші варіанти?

 

Зрозуміло, що можна взяти соляр контролер за 500 грн, прямо на акумулятор повісити інвертор - і вперед. Але це не ефективно... Крім того, як автоматично"перескакувати" на мережу якщо акумулятор сяде ?

 

Хтось має якісь ідеї, досвід в таких речах?

 

І ще питання: соляр контролери як правило мають три контактні групи: на сонячні панелі, на акумулятор, і третя група - вихід (навантаження). Питання - що це за вихід? Яка там як правило напруга - стабілізоване значення? Контролер на цей вихід подає напругу або з батерей (якщо не ніч) або з акумулятора? На цей вихід можна повісити інвертор, скажімо, 1 кВт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо робити правильно, то це гібридний інвертор, який може змінювати пріоритети джерел живлення і це далеко не дешеве рішення. Коли починав будувати свою першу гібридну станцію (зараз вже маю дві) перебрав всі можливі варіанти, але таке щоб повністю було універсальне та функціональне, то вибирати майже небуло з чого. Випадково купив не нові, але робочі інвертори, на цьому зекономив. У вашому випадку я б шукав DC 48В насоси і будував систему на 48 DC, а не на АС 230В. Для цього треба сонячний МРРТ контролер заряду, АКБ, і правильний мережевий блок живлення 48В. Все це з‘єднується паралельно, коли є сонце МРРТ контролер живить АКБ і насоси, а мережевий блок налаштувати на напругу напіврозрядженої батареї, і як вона просяде до тієї напруги то автоматично струм піде з мережі на АКБ і насоси.

Вихід соларного контролеру буде практично повторювати напругу на АКБ, при відповідній потужності можна підключити інвертор 1 кВт, це мабудь 100 Амперний контролер треба, але на таких потужностях краще будувати більш високовольтні системи, 48 наприклад.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У вашому випадку я б шукав DC 48В насоси і будував систему 48 В

 

Так немає насосів на 48 В. Особливо що стосується сонячних колекторів. Та і взагалі - складно з цим питанням, dc насоси, поки що.

 

Ось знайшов на 12 вольт:

antares-world.com/catalog/pogruzhnoy-nasos-dlya-vody-comet-ocean-plus-12v

 

Для теплоаого насосу може бути...напевно. А доя поливу - напевно заслабенький.

 

Я чому систему на 48 Вольт? Чому не на 12 або 24 ?Ж-)

 

Добавлено через 3 минуты

Вихід соларного контролеру буде практично повторювати напругу на АКБ, при відповідній потужності можна підключити інвертор 1 кВт, це мабудь 100 Амперний контролер треба, але на таких потужностях краще будувати більш високовольтні системи, 48 наприклад.

 

А є інвертори гібридні на 48 Вольт? А акумулятори? Я не зустрічав...

 

Можна це все і самому спаяти на компаратопах і ардуіно. Але часу немає...катастрофічно...

 

Добавлено через 20 минут

Тут основне питання - низьковольтні DC насоси. Особливо насосна група на сонячний колектор Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так немає насосів на 48 В. Особливо що стосується сонячних колекторів. Та і взагалі - складно з цим питанням, dc насоси, поки що.

 

Ось знайшов на 12 вольт:

antares-world.com/catalog/pogruzhnoy-nasos-dlya-vody-comet-ocean-plus-12v

 

Для теплоаого насосу може бути...напевно. А доя поливу - напевно заслабенький.

 

Я чому систему на 48 Вольт? Чому не на 12 або 24 ?Ж-)

 

Добавлено через 3 минуты

 

 

А є інвертори гібридні на 48 Вольт? А акумулятори? Я не зустрічав...

 

Можна це все і самому спаяти на компаратопах і ардуіно. Але часу немає...катастрофічно...

 

Подивився цей 12В DC насос, здається він буде замалий для ТН, отвір всього 10мм, щоб прокачати 1,5 куба з 20 метрів за годину мабудь для нього непосильне завдання.

48 Вольт для того щоб зменшити струм в системі і втрати при цьому, наприклад, при необхідній потужності в 4 кВт струм від АКБ при 48В вже більший 80А, мідний кабель треба ставити від 70 квадрат, а при тій же потужності в 12В системі струм буде космічний - близько 330А і кабель мінімум 240 квадрат, який вже не згинається))

Гибридні інвертори є і на 48 і на 24В вибір наче й великий, але треба дивитися по функціональності. АКБ також різні - є на 2/6/12 Вольт, а з них легко зібрати і 24 і 48, та будь яку іншу напругу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 вольт до 500 ватт, 24 до 1 квт. 48- 2-3 квт. 12 вольтовый насос то скоріше іграшка. Бо навіть 10 метрів дроту до нього, буде заважким для носіння.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мережі нема в загалі чи як?

 

На разі дотупні інвертори з підмісом сонячної енергії в режимі онлайн. Якщо є мережа то він не тільки буде резерв забезпечувати а ще й зменшувати споживання з мережі, щоб панелі не стояли без роботи.

 

220v.com.ua/invertory/2252.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пока дешевле лифовского нету. хотя иногда продают остатки electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=113&t=2507&start=75
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А є інвертори гібридні на 48 Вольт? А акумулятори? Я не зустрічав...

Инверторы есть на 48В гибридные, АКБ собираются последовательно 4 шт по 12В.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Инверторы есть на 48В гибридные, АКБ собираются последовательно 4 шт по 12В.

 

Я розумію. Але зарядка тоді не оптимальна. АКБ ввімкнені послідовно...Ж-)

 

Добавлено через 1 минуту

Мережі нема в загалі чи як?

 

На разі дотупні інвертори з підмісом сонячної енергії в режимі онлайн. Якщо є мережа то він не тільки буде резерв забезпечувати а ще й зменшувати споживання з мережі, щоб панелі не стояли без роботи.

 

220v.com.ua/invertory/2252.html

 

Мережа є. Притому три фази. Просто хочеться споживати з мережі поменше.

 

Інвертор файний - але ціна - космос!

 

Добавлено через 1 минуту

пока дешевле лифовского нету. хотя иногда продают остатки electroavtosam.com.ua/forums/viewtopic.php?f=113&t=2507&start=75

 

А яка модель? Яка ціна? Уточніть будь ласка.

 

Добавлено через 3 минуты

Подивився цей 12В DC насос, здається він буде замалий для ТН, отвір всього 10мм, щоб прокачати 1,5 куба з 20 метрів за годину мабудь для нього непосильне завдання.

48 Вольт для того щоб зменшити струм в системі і втрати при цьому, наприклад, при необхідній потужності в 4 кВт струм від АКБ при 48В вже більший 80А, мідний кабель треба ставити від 70 квадрат, а при тій же потужності в 12В системі струм буде космічний - близько 330А і кабель мінімум 240 квадрат, який вже не згинається))

Гибридні інвертори є і на 48 і на 24В вибір наче й великий, але треба дивитися по функціональності. АКБ також різні - є на 2/6/12 Вольт, а з них легко зібрати і 24 і 48, та будь яку іншу напругу.

 

Стосовно насоса. Треба говорити з виробником і пробувати. У мене до води (якщо в приямку) - 8 метрів.

 

Але він малр прокачує...по діаграмі -0,9 куба в годину з глибини 10 метрів. Малувато...

 

Треба говорити з виробником. Мають бути варіанти.

 

Мене більше хвилює насос доя сонячних колекторів....там поки без варіантів :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:(
відкрию вам тайну - в 12 вольтовому акб 6 послідовних банок по 2 вольта. В 48 вольтовій системі , з кислотними АКБ, буде 24 послідовних банки. Тому нормальні батареї збирають з 2 вольтових банок, одної партії, з однаковими характеристиками. Але зараз є доступні літієві АКБ. Самий довго живучій літій-тітанат. Змінено користувачем 4587derek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мережа є. Притому три фази. Просто хочеться споживати з мережі поменше.

 

Інвертор файний - але ціна - космос!

 

ціна оптимальна. і взагалі не космос. Космос буде коштувати досягти такі параметри іншими варіантами.

 

Добавлено через 32 секунды

А яка модель? Яка ціна? Уточніть будь ласка.

ой воно теж не дешеве.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ціна оптимальна. і взагалі не космос. Космос буде коштувати досягти такі параметри іншими варіантами.

 

Добавлено через 32 секунды

 

ой воно теж не дешеве.

 

Я абсолютно з Вами погоджуюсь на рахунок досягнутих параметрів. На всі 100! Контролер класний. Але мені на даному етапі мого життя не потрібно Ламбарджині, я погоджуюсь і на Пассат, навіть і В3- й :).

 

Тобто оскільки я тільки цю тему починаю - мені вартує почати з чогочь простішого-дешевшого.

 

Тут є також ще нюанс...якщо цей гідридний контролер вилітає (горить, виходить з ладу) - що тоді ? Чи є на нього ркмонт ? Сервіс ?

 

А взагалі мені б щось простіше..просто щоб з сонячних панелей акумулятор заряджав - а якщо акумулятора не хватає (падає напруга на акумуляторі нижче 11 В) - тоді перемикався на мережу.

 

Напевно прийдеться таки щось ваяти самому...Типу МРРТ контролер купити (або і ШИМ для початку), якийсь простенький, а вже до акумулятора чіпляти контролер напруги (цифровий вольтметр), який при напрузі АКБ менше 11 вольт перемикатиме живлення з АКБ на мережу 220 В. Коли АКБ підзарідиться до, скажімо, 14 Вольт - тоді знову увімкне живлення системи від АКБ.

 

Вольти вказані умовно, для 12-вольтвої системи. Зрозуміло що 24 В буде оптимальнішою, а 48В - ще оптимальнішою.

 

Добавлено через 12 минут

Є ось такий також, за 7000 грн. Не дешево теж - але це вже не 700 Євро...

rozetka.com.ua/ua/110325940/p110325940/?gclid=EAIaIQobChMI6faFqLL45AIVB4uyCh0wrQJrEAQYAyABEgKX-fD_BwE

 

Або такий

 

alfa.solar/uk/gibridnij-invertor-must-santakups-ph18-2k-pk-id114.html?gclid=EAIaIQobChMI6faFqLL45AIVB4uyCh0wrQJrEAQYBSABEgKsOvD_BwE

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто оскільки я тільки цю тему починаю - мені вартує почати з чогочь простішого-дешевшого.

Есть специально обученный человек, который занимается расчётами автономок под конкретные запросы. Обращайтесь, посчитаем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть специально обученный человек, который занимается расчётами автономок под конкретные запросы. Обращайтесь, посчитаем.

 

В приват можна ? :) Чи потрібно офіційно через сайт ?

В Миколаєві у вас є одна толкова фірма - Ралко-Технік. Маю гарний досвід з ними :). Це так, між іншим...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В приват можна ? Чи потрібно офіційно через сайт ?

В Миколаєві у вас є одна толкова фірма - Ралко-Технік. Маю гарний досвід з ними . Це так, між іншим...

Лучше по телефону)), мои указаны в профиле, чего к ним не обратились?

Мы работаем с Альтеком, они предварительно считают, а потом совместно решаем как удешевить систему).

Общий принцип одинаков: панели, инвертор, АКБ под нужную мощность.

Автономка не дешёвое удовольствие, по предварительным расчётам цена 1000$ за 1 кВт., дешевле купить генератор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є дешевші варіанти МРРТ 60А з напругою 12/24/36/48 Вольт

 

Можна посилання 😀?

Можна в приват, якщо секретно :)

 

Добавлено через 7 минут

Лучше по телефону)), мои указаны в профиле, чего к ним не обратились?

Мы работаем с Альтеком, они предварительно считают, а потом совместно решаем как удешевить систему).

Общий принцип одинаков: панели, инвертор, АКБ под нужную мощность.

Автономка не дешёвое удовольствие, по предварительным расчётам цена 1000$ за 1 кВт., дешевле купить генератор.

 

Дякую - передзвоню :).

Штука за кіловат - не дешево.

Я планую потрохи робити. Крок за кроком.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут є також ще нюанс...якщо цей гідридний контролер вилітає (горить, виходить з ладу) - що тоді ? Чи є на нього ркмонт ? Сервіс ?

 

будьласка, давайте відремонтуэмо.

 

Вам викласти сюди фото моєї майстерні? Чи дати посилання на сайт виробника де вказані мої данні як офіційного дилера в Україні?

 

 

А взагалі мені б щось простіше..просто щоб з сонячних панелей акумулятор заряджав - а якщо акумулятора не хватає (падає напруга на акумуляторі нижче 11 В) - тоді перемикався на мережу.

 

справа в тому, що така система - іграшка, яка тільки витягує кроші. А сонце повинно працювати.

 

у Вашій ідеї є однин великий мінус, це постійна робота акумулятора. Ві так вмре за рік.

А в моїй ідеї аккумулятор використовується тільки коли нема мережі, при тому що сонячні панелі працюють постійно.

 

От в чому різниця.

 

Добавлено через 1 минуту

Є ось такий також, за 7000 грн. Не дешево теж - але це вже не 700 Євро...

rozetka.com.ua/ua/110325940/...yABEgKX-fD_BwE

це зовсім не те пальто

 

Добавлено через 1 минуту

Або такий

 

alfa.solar/uk/gibridnij-inve...SABEgKsOvD_BwE

теж саме.

 

не те пальто.

 

функціонал їх не дозвол робити сонячним батареям на компенсацію власного споживання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

будьласка, давайте відремонтуэмо.

 

Вам викласти сюди фото моєї майстерні? Чи дати посилання на сайт виробника де вказані мої данні як офіційного дилера в Україні?

 

 

 

 

справа в тому, що така система - іграшка, яка тільки витягує кроші. А сонце повинно працювати.

 

у Вашій ідеї є однин великий мінус, це постійна робота акумулятора. Ві так вмре за рік.

А в моїй ідеї аккумулятор використовується тільки коли нема мережі, при тому що сонячні панелі працюють постійно.

 

От в чому різниця.

 

Добавлено через 1 минуту

 

це зовсім не те пальто

 

Добавлено через 1 минуту

 

теж саме.

 

не те пальто.

 

функціонал їх не дозвол робити сонячним батареям на компенсацію власного споживання

 

На рахунок акумулятора - не погоджуюсь з Вами. Якби було так як Ви кажете - то в автомобілі потрібно було б міняти акумулятор щороку :).

 

Безумовно, ідеальний варіант - це коли якщо сонце - тоді живимось напряму від сонячних батерей. Коли немає - від акумулятора. Якщо здох - тоді мережа, аж поки не зарядиться акб.

 

Стосовно пальто - тут і в тому і в другому випадку пальто...от тільки в іншому - перламутрові гудзички :).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На рахунок акумулятора - не погоджуюсь з Вами. Якби було так як Ви кажете - то в автомобілі потрібно було б міняти акумулятор щороку .

без питань. зі мною багато хто не погоджуєть, а з плином часу......

 

 

Безумовно, ідеальний варіант - це коли якщо сонце - тоді живимось напряму від сонячних батерей. Коли немає - від акумулятора. Якщо здох - тоді мережа, аж поки не зарядиться акб.

 

ні, не так, бо сонце не стабільне. і не можливо (майже) тільки від сонця. повинно будти два паралельних джерела, один з яких сонце. А те що ви вибираєте це тільки акумулятор+ сонце. А я Вам кажу треба - сонце+мережа.

 

 

Стосовно пальто - тут і в тому і в другому випадку пальто...от тільки в іншому - перламутрові гудзички .

я не знаю що ви мали на увазі.

 

Почитайте про то та про інше

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

без питань. зі мною багато хто не погоджуєть, а з плином часу......

 

 

 

 

ні, не так, бо сонце не стабільне. і не можливо (майже) тільки від сонця. повинно будти два паралельних джерела, один з яких сонце. А те що ви вибираєте це тільки акумулятор+ сонце. А я Вам кажу треба - сонце+мережа.

 

 

 

я не знаю що ви мали на увазі.

 

Почитайте про то та про інше

 

Не зовсім так, не тільки сонце+ акумулятор. Мережа вмикається також, але тільки кщо акумулятор розряджений (менше 10,5 В).

 

Але ящо сонце + мережа - тоді на який біс акумулятор? Щоб працювала система коли пропадає мережа? Так вона у мене майже не пропадає...тобто є абсолютно стабільною.

 

Тут якраз асновна ідея в тому, щоб максимально відмовитись від мережі :flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не зовсім так, не тільки сонце+ акумулятор. Мережа вмикається також, але тільки кщо акумулятор розряджений (менше 10,5 В).

 

не також, а або.

 

 

Але ящо сонце + мережа - тоді на який біс акумулятор?

 

о, оце правильне питання.

 

той космічний по ціні інверитор може працювати навіть без акумулятора!

 

 

Щоб працювала система коли пропадає мережа? Так вона у мене майже не пропадає...тобто є абсолютно стабільною.

дак а навіщо Вам тоді отой весь огород з сонцем?

 

 

Тут якраз асновна ідея в тому, щоб максимально відмовитись від мережі

 

не вийде. Бо ви відмовитесь від мережі а підсядите на свинець.

 

Добавлено через 2 минуты

на алі є маленькі інвертори з лімітером, без свинця, ставете собі на компенсацію власного споживання і не паритеся.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

розрядіть автомобільний аккумулятор повністю, до 10,5, декілька разів підряд, і підете в магазин по новий. Я колисьдавно збирав систему, з упсом, акб і сонячними панелями, на промислових реле напруги і датчику струму. Щоб, коли акб заряджений повністю, і є струм від сонця, то відключало 220 вхідних від упса, і включало коли зникав струм від сонця, або коли акб розряжався до певного рівня.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...