Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Brunner 51/67 в теплоємному порталі з шамоту ( типу гіпокауст)

reslato

Рекомендовані повідомлення

можна було б взяти:

BSK 01 side-opening door 4225,00euro

Additional ring for raised cladding BSK 01 172,00euro

MAS 440 horizontal 1046,00euro

Total 5443euro

Sheridan, Ви що, це ж не по нашому))) та й цін таких і близько не бачу на цю пічечку

а, якщо серйозно, то я розглядав такий варіант, радили в салоні на Зеленій, я тоді відкинув його, дуже вже хотілось щось майструвати)) та й по дизайну не дуже уявляв, а от потім в процесі монтажу я не раз задумувався про пічку від Austroflamm :)

а от в наступний будинок я буду брати дверки, може й того ж Бруннера чи Хокстера, в G&S також бачив колись на сайті, теж буде цікаво глянути.

Sheridan, десь тема була з дверками G&S, заглохла, так і не зробили той камін? Ви ще там пропонували семінар зробити, я б приїхав

а в Chbz хіба багато цегли? там мало стінок було вроді

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Chbz взагалі вирішив похоронити топку під тоннами цегли

Sheridan.не зрозумiв якi тонни цегли?менi рекомендують збiльшити площу шамотного корпусу згiдно рекомендацiй виробникiв.якщо ви маете якiсь теоретичнi чи практичнi доводи то приведiть.а поговорити ниочем ми всi вмiемо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Sheridan.не зрозумiв якi тонни цегли?менi рекомендують збiльшити площу шамотного корпусу згiдно рекомендацiй виробникiв.якщо ви маете якiсь теоретичнi чи практичнi доводи то приведiть.а поговорити ниочем ми всi вмiемо
Практика - критерий истины. К. Маркс. Прошу сорри за флуд и нарушение правил. www.forumhouse.ru/threads/343516/. Может кому пригодиться.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Практика - критерий истины. К. Маркс. Прошу сорри за флуд и нарушение правил. www.forumhouse.ru/threads/343516/. Может кому пригодиться.

спасибо а МишаК и там отличился.теоретик-тошнотик.сколько владельцев Jotul 517 пишут о трещинах в передней полке но на это его коментарии уже намного скромнее.такое впечатление что печное отопление придумали специалисты Rath или Austroflamm лет 50 назад и построить печь без их семинаров просто невозможно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

.сколько владельцев Jotul 517 пишут о трещинах в передней полке

Тут не соглашусь. Михаил Леонтьевич на этом форуме -указывал , Ютул отдан на откуп полякам и качество топок -стало соответственное. Сорри за флуд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 10 місяців потому...

нарешті, зміг протестувати камін. На жаль, не весь сезон, тому що переїхали тільки в лютому, але місяці півтора різного ступеню морозів було.

як і обіцяв, роблю звіт по результату, щоб віддячити форуму і форумчанам за допомогу, критику та поради

і, щоб визначити чи правильно було використовувати український шамот із австрійськими сумішами та самому робити розрахунки для закритої системи ( типу "гіпокауст"), тому що було багато повідомлень, що так робити ні в якому випадку не можна.

отже, топка Бруннер 51/67 компакт, 3-5кг, від 11кВт, зробив біля 5м2 стінок для акумуляції і відводу тепла в приміщення із камери, а також димооборот 2м.п. із шамоту ША-6 в основному, товщина 40мм ( більш детальний опис з початку теми).

почну з мінусів, тижні через два після початку експлуатації почала топка піддимлювати в приміщення при новій закладці на жар, під час сильного вогню не кидає. Є кілька варіантів малої тяги: 1) відвалився шматок цегли; 2) замала висота, метрів 6,5 десь; 3) є три повороти на 90гр.+45гр. і перехід з круглого 200мм на 250*125. 4 ) сильний мороз ( хоча зараз вже тепліше). Прийде весна, займусь цим питанням.

тепер по експлуатації.

в день роблю по 6-7 закладок по 5кг приблизно. 3 зранку і 3-4 ввечері. Закладка прогорає десь за годину-півтори. Через півгодини першої закладки перемикаю на димоборот. Тепло від стінок починаю відчувати з другої закладки, коли вогонь горить інтенсивніше. Інколи перекриваю трохи подачу повітря, хоча не знаю чи варто це робити, якщо дим іде через димооборот, правда він має всього два метри. Тепло в зоні димооборота починаю відчувати з кінця другої-з третьої закладки. Все залежить від Т повітря зовні. Будинок поки не утеплений. Напевно таки треба було димооборот робити теж із ША-6, зробив із ША-5 і плюс стінка ША-6 і вийшло 10 см товщина. Є правда і плюс цього, годин через 10 ще відчуваю тепло від цієї частини.

З боку є подвійна стінка із двома контурами для циркуляції повітря і охолодження топки, її зовнішній контур теж починає прогріватись десь із другої закладки, зверху вниз.

Загалом процентів на 90 те що планував, те і вийшло. Тріщин ні зовні ні всередині немає, решіток я не відкриваю. Планую купити датчик температури і позаміряти і в камері і корпус топки і на виході з димоходу і при працюючому димообороті і без.

Розпалювання - верхнє, взаємопоперечно внизу більші поліна, поступово вверх менші. Вверху розпалювач чи шматок паперу і тріски маленькі. Двері інколи залишаю привідкриті чуть, швидше розгорається.

Скло майже не коптиться, зараз ще тестую різні варіанти кількості подачі повітря знизу і зверху. Загалом нижня подача практично не потрібна, чуть лишаю відкритою. На регулятор подачі повітря реагує топка швидко, хоча я ніколи сильно не закриваю його. Дрова дубові, сухі.

По ефективності поки важко сказати, терморегулятор теплої підлоги в вітальні ще не поставили, не бачу коли вимикається підлога. Над каміном є друге світло і тепло іде туди досить інтенсивно. Біля топки навіть після третьої закладки не жарко, знову ж таки будинок поки не утеплений. В січні не було тиждень опалення, топка підтримувала достатню температуру в будинку.

 

Добавлено через 43 секунды

Висновки

за півтори року від моменту коли вирішив робити камін, мої уявлення сильно змінились, може варто тему зробити для тих, хто вперше планує ставити камін, тому що тема складна.

Однозначно каміном задоволений, це єдине місце біля якого не хочеться брати в руки телефон і отримувати нову дозу непотрібної інформації. Теплоємний камін це краще повітряних каналів, повітря не пересушене. В будинку затишніше із каміном. Найбільше я помилився із вартістю, топка це лиш частина витрат і може бути навіть не половина. Якщо є кошти, то варто брати сучасні топки, вони цього вартують, ну і точно не економити на супутніх матеріалах. Вату не купувати, краще щось типу суперізолу. Варто би було поставити автоматику, щоб закривала подачу повітря вночі і димоборот після догорання останньої закладки. Попелу залишається мало.

  • Лайк 9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...