Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Brunner 51/67 в теплоємному порталі з шамоту ( типу гіпокауст)

reslato

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, нарешті визначившись і придбавши топку Brunner 51/67 ( вибір топки описаний в цій темі www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=207286 ), планую переходити до монтажу топки та порталу. Перелопативши всі можливі форуми, зупинив свій вибір на комбінованій системі конвекція+ теплі поверхні ( приорітет останнім). На жаль, так і не знайшов чіткої конкретної відповіді на свої питання і тому відкриваю цю тему. В результаті обговорення і експлуатації хочу визначитись із тим:

1) Яким конструктивно має бути портал, щоб топка давала максимальний ефект в закритій системі і не перегрівалась.

2) Чи варто купувати дорожчу топку ( так як це питання протягом багатьох років не дає спокою багатьом форумчанам :drinks: обіцяю обійти всіх знайомих власників камінів і порівняти)

3) Чи можна замінити австрійські/німецькі шамотні матеріали на вітчизняні аналоги.

Так би це мало виглядати на фініші 2110509183_1.thumb.jpg.48183eb0c8bb332c9298aa8777c40e07.jpg 437727339_2.thumb.jpg.015a1ff30078942423998bad9c88db28.jpg

Тільки замість дров будуть димобороти тепер. З самого початку ми планували топку з боковим склом і тому хотілось би залишити імітацію під бокове скло і тому такий попередній конструктив

1330970452_.thumb.jpg.69c516ff0280ba7d86257c826c7349b2.jpg 272745380_.thumb.jpg.1b2eedcf16ebee5ca9947f6a93a642c6.jpg 744367968_.thumb.jpg.6d16a3b763443c1d722ae0ac77d6caf0.jpg 1827007359_.thumb.jpg.704ad97df8889d1fc122ae31840c8da2.jpg

Якщо така конструкція не підходить, то є ось такий спрощений варіант 174855246_1.thumb.jpg.cc44931c5e8a03b0c02c7971476215fa.jpg 1928957032_2.thumb.jpg.c5a57753f0a763213339273ced1b5a5a.jpg

1156270001_2.thumb.jpg.28df506bd59b2d70be9fb88fd6a4ac52.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є два основних види теплоємних матеріалів для порталу, які я розглядаю:

- із австрійських/німецьких плит і димоборотів ( Ортнер, Вольфосхоєр, Рат, Аустрофлам, Цебуд і т.д.). Вартість 1500-2500 Євро із монтажем. Теплопровідність матеріалів К від 0.6 до 1.2 Вт/м .кв. Плотність 2000-3000кг/м3

- із вітчизняного шамоту ША-6, 40 мм товщина. К теплопровідності від 0,6 до 1,2 Вт/м.кв. по різним даним. Плотність 2,2т/м3. Ціна питання біля 500 Євро.

По хімічному складу особливої різниці не знайшов. Про наш шамот кажуть, що промисловий і не підходить для жилих приміщень. Варто перевірити радіаційний фон на всякий випадок. Але все ж поки що схиляюсь до ША-6.

Суперізол і труби не враховую тут, тому що вони в будь-якому випадку потрібні.

Ну і тепер цифри, якими я керувався, малюючи креслення.

На даний момент є такі вихідні дані:

1) Топка Brunner 51/67, придатна для експлуатації в закритій системі. Номінал 11Квт, на максимумі – 5кг дров. Вимагає 5,5 м2 активної поверхні, димобороти до 2м.п. Безпечну температуру в камері над топкою поки не знайшов. Десь 250 градусів С? Т диму на виході 350С. На вході в димохід не менше 180С.

2) Площа кімнати 36м2+друге світло+коридор 2 поверху+коридор 1 поверху+сходова.+ вікна до підлоги. Тепловтрати зони каміну точно більше 6-7кВт/год. Плюс на другому поверсі можна відкрити двері в дві спальні і тепло може спокійно і туди йти ( +35м2)

3) Формула, по якій вираховував поверхню: 5кг дров*4к.Вт *0.8КПД=16кВт – 40% скло=9,6кВт в камері за годину-півтори. (6,5 кВт зі скла це канєшно жестяк. Сподіваюсь там КПД все таки поменше буде.) 9600Вт=(250С-20С) * 0,6/0,04*Х, де Х площа активної поверхні. 0.6 - коефіцієнт теплопровідності. 0.04 - товщина шамоту. 250С-20С - приблизна різниця між температурою в топці і в кімнаті.

Отже, Х=2,8 м2. Але Бруннер радить 5,5 м2 ( В ТРОЛ теж знайшов на 1 Квт номіналу 0,5 м2 площі) і при тому тоншої плити і з більшою теплопровідністю ( хоча жодних даних в інструкції, яку конкретно плиту, якої товщини і теплопровідності не вказано).

Питання, які мене турбують:

- де я помиляюсь і чи не перегріється в мене топка при активній поверхні біля 5 м2 із шамоту ША-6 на ребро, 40мм?

- Як правильно конструктивно розподілити стінки в середині камери для кращої циркуляції гарячого і холодного повітря? Стінки вверх можу піднімати ще дуже високо, але не хотілось би.

- Які ще додати стінки і акумуляційну масу, щоб збільшити час віддачі? Планую дві закладки підряд 5+4,5 кг дров. Маса мого порталу біля 600-700 кг.

- чи варто робити димобороти із шамоту ША-6, на ребро 4+4 см? ( знайшов такі варіанти в ТРОЛ, радять не одну товсту стінку, а дві тонших)

- зазори між топкою і стінками по 6см, ззаду 10см, між стінками шамоту по 6см. Достатньо? В ТРОЛ є ще якийсь захисний екран між топкою і шамотом чи димоборотами, чи потрібен і що це?

- По лавочці б пораду, а то із-за цих акумуляційних мас і стінок, вона тепер стала малувата і некомфортна.

Камін планую використовувати як додаток до існуючої системи опалення із теплої підлоги. Максимум 15-20 кг дров в день, тобто два заходи по дві закладки.

П.с.: чим можна замінити мармур або граніт для лавочки і навколо топки?, а то ці матеріали викликають думки про вічне :-).

Сподіваюсь тема буде корисна і ми зможемо узагальнити всі дані по теплоємному бюджетному порталу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, нарешті визначившись і придбавши топку Brunner 51/67 ( вибір топки описаний в цій темі www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=207286 ), планую переходити до монтажу топки та порталу. Перелопативши всі можливі форуми, зупинив свій вибір на комбінованій системі конвекція+ теплі поверхні ( приорітет останнім). На жаль, так і не знайшов чіткої конкретної відповіді на свої питання і тому відкриваю цю тему.

 

Буде цікаво!:)

Тема теплих поверхонь дуже актуальна!

Перевірте інформацію щодо екологічності шамотной цегли. Особливо на рахунок перевищення по алюминию.

З вітчизняних матеріалів розгляньте Sepertermik.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тільки як її ту екологічність перевірити :-)

якщо довіряти сертифікату виробника, то все ок, оксиду алюмінію біля 30%, схожі дані бачив і в іноземних матеріалах. а що ще може бути шікдливим в ньому не знаю, не хімік))

на радіацію буду перевіряти, якщо вирішу купувати, тому що шамот наш відноситься до другого класу - до 740Бк/кг, а по нормам для житла не більше 370 Бк/кг ( хоча, скажем граніт і щебінь може попадатись і 3 класу, а там вже поза тисячу, але ніхто про це не говорить :( ).

в мене в батьків відкритий камін із шамоту топка, візьму дозиметр поїду перевірю.

СУпертермік? розмовляв із виробником, там теплопровідність 0.33 коефіцієнт, це швидше ізолятор, здається. плотність всього 850кг/м3

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

3) Формула, по якій вираховував поверхню: 5кг дров*4к.Вт *0.8КПД=16кВт – 40% скло=9,6кВт в камері за годину-півтори. (6,5 кВт зі скла це канєшно жестяк. Сподіваюсь там КПД все таки поменше буде.) 9600Вт=(250С-20С) * 0,6/0,04*Х, де Х площа активної поверхні. 0.6 - коефіцієнт теплопровідності. 0.04 - товщина шамоту. 250С-20С - приблизна різниця між температурою в топці і в кімнаті.

Отже, Х=2,8 м2. Але Бруннер радить 5,5 м2 ( В ТРОЛ теж знайшов на 1 Квт номіналу 0,5 м2 площі) і при тому тоншої плити і з більшою теплопровідністю ( хоча жодних даних в інструкції, яку конкретно плиту, якої товщини і теплопровідності не вказано).

 

С одним склом буде точно жестячок:o

Ближче ніж 3м дивани-крісла раджу не ставити, або 2-3кг на годину і не більше.

На власному досвіді вода з трьома стьоклами та повний ізоляції корпуса дає +2 градуса в приміщенні на 200м3 за 2години.

80% топка дасть при номінальному завантаженні дров ( приблизно 3кг), та після виходу на "режим".

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

буду пробувати різні варіанти, в мене там зі всіх сторін вікна до підлоги, до стелі метрів 6, балкон другого світла. те що там скло дає 40% я вже пізно звернув увагу, та й навряд чи би щось міняв)

замість біля каміна зроблю лавочку на протилежній стіні :-), там якраз метра 3,5 буде до топки)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є два основних види теплоємних матеріалів для порталу, які я розглядаю:

- із австрійських/німецьких плит і димоборотів ( Ортнер, Вольфосхоєр, Рат, Аустрофлам, Цебуд і т.д.). Вартість 1500-2500 Євро із монтажем. Теплопровідність матеріалів К від 0.6 до 1.2 Вт/м .кв. Плотність 2000-3000кг/м3

- із вітчизняного шамоту ША-6, 40 мм товщина. К теплопровідності від 0,6 до 1,2 Вт/м.кв. по різним даним. Плотність 2,2т/м3. Ціна питання біля 500 Євро.

По хімічному складу особливої різниці не знайшов. Про наш шамот кажуть, що промисловий і не підходить для жилих приміщень. Варто перевірити радіаційний фон на всякий випадок. Але все ж поки що схиляюсь до ША-6.

Суперізол і труби не враховую тут, тому що вони в будь-якому випадку потрібні.

Ну і тепер цифри, якими я керувався, малюючи креслення.

На даний момент є такі вихідні дані:

1) Топка Brunner 51/67, придатна для експлуатації в закритій системі. Номінал 11Квт, на максимумі – 5кг дров. Вимагає 5,5 м2 активної поверхні, димобороти до 2м.п. Безпечну температуру в камері над топкою поки не знайшов. Десь 250 градусів С? Т диму на виході 350С. На вході в димохід не менше 180С.

2) Площа кімнати 36м2+друге світло+коридор 2 поверху+коридор 1 поверху+сходова.+ вікна до підлоги. Тепловтрати зони каміну точно більше 6-7кВт/год. Плюс на другому поверсі можна відкрити двері в дві спальні і тепло може спокійно і туди йти ( +35м2)

3) Формула, по якій вираховував поверхню: 5кг дров*4к.Вт *0.8КПД=16кВт – 40% скло=9,6кВт в камері за годину-півтори. (6,5 кВт зі скла це канєшно жестяк. Сподіваюсь там КПД все таки поменше буде.) 9600Вт=(250С-20С) * 0,6/0,04*Х, де Х площа активної поверхні. 0.6 - коефіцієнт теплопровідності. 0.04 - товщина шамоту. 250С-20С - приблизна різниця між температурою в топці і в кімнаті.

Отже, Х=2,8 м2. Але Бруннер радить 5,5 м2 ( В ТРОЛ теж знайшов на 1 Квт номіналу 0,5 м2 площі) і при тому тоншої плити і з більшою теплопровідністю ( хоча жодних даних в інструкції, яку конкретно плиту, якої товщини і теплопровідності не вказано).

Питання, які мене турбують:

- де я помиляюсь і чи не перегріється в мене топка при активній поверхні біля 5 м2 із шамоту ША-6 на ребро, 40мм?

- Як правильно конструктивно розподілити стінки в середині камери для кращої циркуляції гарячого і холодного повітря? Стінки вверх можу піднімати ще дуже високо, але не хотілось би.

- Які ще додати стінки і акумуляційну масу, щоб збільшити час віддачі? Планую дві закладки підряд 5+4,5 кг дров. Маса мого порталу біля 600-700 кг.

- чи варто робити димобороти із шамоту ША-6, на ребро 4+4 см? ( знайшов такі варіанти в ТРОЛ, радять не одну товсту стінку, а дві тонших)

- зазори між топкою і стінками по 6см, ззаду 10см, між стінками шамоту по 6см. Достатньо? В ТРОЛ є ще якийсь захисний екран між топкою і шамотом чи димоборотами, чи потрібен і що це?

- По лавочці б пораду, а то із-за цих акумуляційних мас і стінок, вона тепер стала малувата і некомфортна.

Камін планую використовувати як додаток до існуючої системи опалення із теплої підлоги. Максимум 15-20 кг дров в день, тобто два заходи по дві закладки.

П.с.: чим можна замінити мармур або граніт для лавочки і навколо топки?, а то ці матеріали викликають думки про вічне :-).

Сподіваюсь тема буде корисна і ми зможемо узагальнити всі дані по теплоємному бюджетному порталу.

 

Мої вітання.

1.Про цебуд забудьте ( гіпокауст). Жодна країна крім совка та польщі ним не користується.( в основі глиноземестий цемент) він функціонує в такому форматі не довго. Для прикладу ( будапешт / стадіон футбольний був збудований на основі даного цементу. Простояв 10 років,завалився. З часом він руйнується ( хімія). З того часу угорщина капітальне будівництво не вокористовує даний продукт.

2.граніт мармур можна замінити модерновим кахелем,сталь, мідь,скло.

3. Про самодєлкін гіпокауст забудьте? Або беріть якість та безпеку або нічого. Якщо розірве то капєц буде. ( Але якщо якись дункан маклауд на себе візьме відповідальність то ,агонь)))

4. Камера з шамоту. Теплоємність шамоту 0,92. Теплопровідність 1,2. За вашими бажаннями вам 10 кг дров вистачить лише "розвеселити" його.

5.про суперізол забудьте ,якщо вже придбали бруннер ,то можете написати на завод скамол( виробник суперізола та отримати відповідь):-- токсичний та призначений для просислового використання. Доречі ця інформація вже десь є в інтернеті.

Наступне : уникайте матеріалів ,які мають волокна менше ніж 0,5 мікром. ( залишаються в легеняХ назавжди)

6. Вольсхоєр і ортнер класний гіпокауст ,але цінник космос ( в Україні) хіба самому везти. Але толку якщо 90% всіх камінщикі поняття немають ,що з ним робити.

7. Якщо ви плануєте гіпокауст ,то мусите знати, що це не просто "ящичок "там якоїсь маси- це модульна система ,яка має в обов'язковому порядку відкриватися та закриватися. А саме. Зпалили 10 кг ( датчик спрацював ,що гіпокауст нагрівся і ви або електроніка перекрили потік і направили напряму в димар). Вас нема дома- нагріли димар))))

8. Крім того , що ви поставите гіпокауст вам потрібно розуміти , що це "нутрощі" і їх без оболочки ( кахель, плити з високою теплопровідністю , і тд) сенсу використовувати немає. Чому? Ви робете акумуляцію , а самі робите ізоляційний , відкритий конвекційний камін. Ваш гіпокауст в такій системі в два рази швидше вистегне , тому ,що його конвекція охолодить. Вам краще зробити систему закритого конвекційного типу. І гіпокауст вам при такій системі не потрібен. Вам достатньо зробити ваш камін з акумуляційних плит з вагою від 1500 кг.куб і у вас не 300 кг буде 150грд ,а 3000 -50грд. Але систему потрібно закрити. Тоді і лавочка буде тепла.

А плити будуть з весни вже в виробництві(. Вага буде 2500/куб. Теплоємність 0.92. Теплопровідність 5.5). Зразки вже тестуються. До плити ставите магніт ,і він прилипає ( а це вже не звичайний процес - індукція).

. Вам варто передивитися дану систему. Тим паче ,що ви вже її бачили. . Але уважно. ПРИ ТАКІЙ СИСТЕМІ ВАМ дійсно буде достатньо 10 кг.

Дякую вам . Успіху.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мої вітання.

1.Про цебуд забудьте ( гіпокауст). Жодна країна крім совка та польщі ним не користується.( в основі глиноземестий цемент) він функціонує в такому форматі не довго. Для прикладу ( будапешт / стадіон футбольний був збудований на основі даного цементу. Простояв 10 років,завалився. З часом він руйнується ( хімія). З того часу угорщина капітальне будівництво не вокористовує даний продукт.

2.граніт мармур можна замінити модерновим кахелем,сталь, мідь,скло.

3. Про самодєлкін гіпокауст забудьте? Або беріть якість та безпеку або нічого. Якщо розірве то капєц буде. ( Але якщо якись дункан маклауд на себе візьме відповідальність то ,агонь)))

4. Камера з шамоту. Теплоємність шамоту 0,92. Теплопровідність 1,2. За вашими бажаннями вам 10 кг дров вистачить лише "розвеселити" його.

5.про суперізол забудьте ,якщо вже придбали бруннер ,то можете написати на завод скамол( виробник суперізола та отримати відповідь):-- токсичний та призначений для просислового використання. Доречі ця інформація вже десь є в інтернеті.

Наступне : уникайте матеріалів ,які мають волокна менше ніж 0,5 мікром. ( залишаються в легеняХ назавжди)

6. Вольсхоєр і ортнер класний гіпокауст ,але цінник космос ( в Україні) хіба самому везти. Але толку якщо 90% всіх камінщикі поняття немають ,що з ним робити.

7. Якщо ви плануєте гіпокауст ,то мусите знати, що це не просто "ящичок "там якоїсь маси- це модульна система ,яка має в обов'язковому порядку відкриватися та закриватися. А саме. Зпалили 10 кг ( датчик спрацював ,що гіпокауст нагрівся і ви або електроніка перекрили потік і направили напряму в димар). Вас нема дома- нагріли димар))))

8. Крім того , що ви поставите гіпокауст вам потрібно розуміти , що це "нутрощі" і їх без оболочки ( кахель, плити з високою теплопровідністю , і тд) сенсу використовувати немає. Чому? Ви робете акумуляцію , а самі робите ізоляційний , відкритий конвекційний камін. Ваш гіпокауст в такій системі в два рази швидше вистегне , тому ,що його конвекція охолодить. Вам краще зробити систему закритого конвекційного типу. І гіпокауст вам при такій системі не потрібен. Вам достатньо зробити ваш камін з акумуляційних плит з вагою від 1500 кг.куб і у вас не 300 кг буде 150грд ,а 3000 -50грд. Але систему потрібно закрити. Тоді і лавочка буде тепла.

А плити будуть з весни вже в виробництві(. Вага буде 2500/куб. Теплоємність 0.92. Теплопровідність 5.5). Зразки вже тестуються. До плити ставите магніт ,і він прилипає ( а це вже не звичайний процес - індукція).

. Вам варто передивитися дану систему. Тим паче ,що ви вже її бачили. . Але уважно. ПРИ ТАКІЙ СИСТЕМІ ВАМ дійсно буде достатньо 10 кг.

Дякую вам . Успіху.

дуже дякую за розгорнуту відповідь

1. Цебуд в принципі не планував, щось таке відчував

2. Про скло крута порада, треба пошукати чорне

3. В Україні в принципі дуже мало спеціалістів по закритим якісним системам, тому разом вчимось, ділимось досвідом. Колхозу тут не буде, є фірма, яка буде виконувати роботи, зараз шукаємо оптимальний варіант. Суть в чому, є заводські вказівки і ми плануємо їх дотримуватись. Це не той випадок, що будемо завалювати масою чи бездумно зашивати.

4. Тобто 10 кг мало для 5 м2 шамоту товщиною стінки 40мм? Але ж Рат чи Вольсхоєр мають схожі плити зі схожими харктеристиками. Буду тоді збільшувати кількість закладок, є плюс - не перегрію топку)) правда тоді тепло від скла прийдеться продавати))

5. про суперізол вперше чую таке, вважав досить якісним матеріалом, а чим замінити? є Супертермік, але в нього теплопровідність вища, ще вермикуліт, а, ще є Ізол Рат

6. з ними просто, мені здається, але дорого)) якщо прийду до висновку, що варіантів нема, то прийдеться

7. Я вже стільки прочитав про цей гіпокауст)) складність розумію, хоча мою конструкцію гіпокаустом можна назвати умовно. Автоматику думаю ставити, хоча б датчик температури в камері, щоб розуміти ситуацію.

8. а тут не розумію, в мене дві стінки з шамоту, який буде проводити тепло. В мене неізольована система, біля несучих стін ізолятор, а в кімнаті поштукатурений шамот, все. Решітки будуть регульовані, хочу зробити систему, щоб вони були завжди закриті, а так на всякий хай будуть.

Схеми ще раз перегляну, дякую.

а ці нові плити, це типу талькомагнезит? в нього теж теплопровідність біля 6. Хоча мені якраз непотрібно тепло швидко віддавати, а навпаки, тому як на мене шамот тут практичніше, або я чогось не розумію.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дуже дякую за розгорнуту відповідь

1. Цебуд в принципі не планував, щось таке відчував

2. Про скло крута порада, треба пошукати чорне

3. В Україні в принципі дуже мало спеціалістів по закритим якісним системам, тому разом вчимось, ділимось досвідом. Колхозу тут не буде, є фірма, яка буде виконувати роботи, зараз шукаємо оптимальний варіант. Суть в чому, є заводські вказівки і ми плануємо їх дотримуватись. Це не той випадок, що будемо завалювати масою чи бездумно зашивати.

4. Тобто 10 кг мало для 5 м2 шамоту товщиною стінки 40мм? Але ж Рат чи Вольсхоєр мають схожі плити зі схожими харктеристиками. Буду тоді збільшувати кількість закладок, є плюс - не перегрію топку)) правда тоді тепло від скла прийдеться продавати))

5. про суперізол вперше чую таке, вважав досить якісним матеріалом, а чим замінити? є Супертермік, але в нього теплопровідність вища, ще вермикуліт, а, ще є Ізол Рат

6. з ними просто, мені здається, але дорого)) якщо прийду до висновку, що варіантів нема, то прийдеться

7. Я вже стільки прочитав про цей гіпокауст)) складність розумію, хоча мою конструкцію гіпокаустом можна назвати умовно. Автоматику думаю ставити, хоча б датчик температури в камері, щоб розуміти ситуацію.

8. а тут не розумію, в мене дві стінки з шамоту, який буде проводити тепло. В мене неізольована система, біля несучих стін ізолятор, а в кімнаті поштукатурений шамот, все. Решітки будуть регульовані, хочу зробити систему, щоб вони були завжди закриті, а так на всякий хай будуть.

Схеми ще раз перегляну, дякую.

а ці нові плити, це типу талькомагнезит? в нього теж теплопровідність біля 6. Хоча мені якраз непотрібно тепло швидко віддавати, а навпаки, тому як на мене шамот тут практичніше, або я чогось не розумію.

 

Мої вітання. Ви все правильно розумієте. Але давайте розберемося. Уявісь собі:

Ви взяли дві пластини товщиною 10 мм. Одну мідну ,другу шамотну. На одну і другу поставили долоню. Так ось: мідна буде з іншої сторони мати температуру руки через 15хв ,а шамотна до ранку не прогріється. Якщо ми говоримо про короб то питання не в супертеплопровідності, а питомій вазі і теплоємкості. Це означає : скільки вам потрібно теплової енергії виділити для прогріву данного матеріалу в масі ( передача тепла з однієї сотрони на іншу). Чим матеріал швидше вбирає і швидше передає тим довше він буде тримати виходячи з високої питомої ваги.

Стосовно суп....лу. Виставляю офіційну відповідь заводу виробника стосовно даного продукту. Можете написати самі на завод питання. Що це означає ? Висновок робіть самі. Я наприклад данний продукт жодного разу не використовував і не буду. Дуже багато не состиковочок з нашою країною,польшою і виробником. У нас продають з класом горючестя А1. А виробник стверджує А2. Тому ,"гдє-то на на.....т ,а гдє нє понимаю)))))"

IMG_7687.thumb.jpg.228f7eacc29487aca29f95cd9e45eacd.jpg

IMG_7688.thumb.PNG.2e4d7a7930880a6945af83ac44d75043.PNG

IMG_7689.thumb.jpg.860bba949c4b551559f60e10c6eb1660.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чим можна замінити суперізол? в мене не дерево, але несучі стіни нагрівати не варто

 

Добавлено через 5 минут

Ви взяли дві пластини товщиною 10 мм. Одну мідну ,другу шамотну. На одну і другу поставили долоню. Так ось: мідна буде з іншої сторони мати температуру руки через 15хв ,а шамотна до ранку не прогріється. Якщо ми говоримо про короб то питання не в супертеплопровідності, а питомій вазі і теплоємкості. Це означає : скільки вам потрібно теплової енергії виділити для прогріву данного матеріалу в масі ( передача тепла з однієї сотрони на іншу). Чим матеріал швидше вбирає і швидше передає тим довше він буде тримати виходячи з високої питомої ваги.

я не фізик, буває важко з цими всіма розрахунками. думаю, має бути баланс, я виходив із німецьких матеріалів, їх складу, товщин і даних по теплопровідності, теплоємності і щільності. наш шамот аналогічний, хоча по ньому немає точних даних поки, тільки приблизні

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас продають з класом горючестя А1. А виробник стверджує А2. Тому ,"гдє-то на на.....т ,а гдє нє понимаю)))))"

 

Ну, ну фсьо, ща набегут адепты и продаваны су...ла и начнётся!.. :o

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

)) на російському форумі в моїй темі вже почалось, правда на іншій основі, цікаво, який відсоток корисних повідомлень на форумах, а не разборок по поводу і без) 1-2% буде?
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, ну фсьо, ща набегут адепты и продаваны су...ла и начнётся!.. :o

Це не мої тверження. Так стверджує завод виробник. Я вже не говорю за тесщо клієнти розбирають каміни бо воні повна хата. )

 

Добавлено через 9 минут

)) на російському форумі в моїй темі вже почалось, правда на іншій основі, цікаво, який відсоток корисних повідомлень на форумах, а не разборок по поводу і без) 1-2% буде?

 

Все вопросы по разборкам сдесь не интересны. Мы ищем эфективные и безопасные способы обогрева. Потому всем будем рады в предоставленой информации. Самое главное что бы она была конструктивной. ))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чим можна замінити суперізол? в мене не дерево, але несучі стіни нагрівати не варто

 

Добавлено через 5 минут

 

я не фізик, буває важко з цими всіма розрахунками. думаю, має бути баланс, я виходив із німецьких матеріалів, їх складу, товщин і даних по теплопровідності, теплоємності і щільності. наш шамот аналогічний, хоча по ньому немає точних даних поки, тільки приблизні

 

Ось ще суперізол. Клієнт з об'єкта зняв.камін розібрав і викинув. Повна хата воні та диму білого їдкого. Це він прислонив до топки.

IMG_7715.thumb.JPG.b4072b2cd40b8be215dfbbd9dd7a2625.JPG

IMG_7716.thumb.JPG.24ec26652cb22b6aa6f671e8e4eecac1.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чим можна замінити суперізол? в мене не дерево, але несучі стіни нагрівати не варто

 

Добавлено через 5 минут

 

я не фізик, буває важко з цими всіма розрахунками. думаю, має бути баланс, я виходив із німецьких матеріалів, їх складу, товщин і даних по теплопровідності, теплоємності і щільності. наш шамот аналогічний, хоча по ньому немає точних даних поки, тільки приблизні

 

Замінити суперізол можете SUPERTERMIK товщиною 75 мм. Він в такій товщині ізоляційний. Вермікуліт розсипається в руках, але матеріал екологічний, перліт так само але твердості не вистачає. Єдине найтвердіше і саме якісне по характеристикам це SUPERTERMIK , але вам потрібно потрімати в руках всі матеріали і самому прийняти рішення. Но для початку розібратися з матеріалом для основної камери.

 

Добавлено через 2 минуты

Ну, ну фсьо, ща набегут адепты и продаваны су...ла и начнётся!.. :o

Не су....ла , а суперизола )))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у мене куплений суперізол для обшивки. викидати тепер чи що?

 

Теперь понимаю чего мне монтажник с 15-ти летним опытом установки каминов сказал что будем делать тепловую камеру из нержавейки. Утеплять базальтовым картоном.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у мене куплений суперізол для обшивки. викидати тепер чи що?

 

Або дихати і розбирати через рік. Або забити))).

Я також не фізик. Але ця фотка з київсько об'єкта. Хазяїн Дмитро. Він є на форумі. Я думаю він скоро все напиши з цього приводу)). Тоді краще звичайною цеглою зашийте стіну.

 

Добавлено через 3 минуты

Теперь понимаю чего мне монтажник с 15-ти летним опытом установки каминов сказал что будем делать тепловую камеру из нержавейки. Утеплять базальтовым картоном.

 

Базальтоый картон хороший материал но не в случае с камином. Он сипеться от температуры 250грд и волокна в нём меньше 0,5 микром. А они попадая в лёгкие остаются там на всегда. А это астма и такдалее.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Базальтоый картон хороший материал но не в случае с камином. Он сипеться от температуры 250грд и волокна в нём меньше 0,5 микром. А они попадая в лёгкие остаются там на всегда. А это астма и такдалее.

 

Чем порекомендуете утеплять?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чем порекомендуете утеплять?

 

На сегодня. Цена качество и функционал -SUPERTERMIK. Или же европейский аналог BRULLA . Но зачем платить больше. Если производство в Украине есть аналога и дешевле существенно. Изучите вопрос. Успеха.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хочу уточнить, что у меня тепловая камера - оригинальный дистрибьютор воздуха от Jotul. утеплять суперизолом я думал поверх камеры.

вроде етого.

1122.jpg.e54f81124b6bfe521f7829f98b9a50a1.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На сегодня. Цена качество и функционал -SUPERTERMIK. Или же европейский аналог BRULLA . Но зачем платить больше. Если производство в Украине есть аналога и дешевле существенно. Изучите вопрос. Успеха.

 

Вижу что Супертермик конструкционный материал. Из него выкладывать надо портал. А чем обшить/обклеить тепловую камеру?

А если базальтовый картон с фольгой наружу? Волокна сыпаться не должны.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так понял тут в ветке решили продавать Супертермик. Причем как средство от всех болезне. Хотите утеплять камин - берите супертермик. Хотите теплый камин-тоже супертермик. А все другое это кака. Не берите ее.

Как то нечестно все пишет товарищь. Ну очень много не договаривает.

У всех стоит суперизол, тут какието непонятные фотки откопал, хотя сам сним и не работал никогда.

Какоето двоякое мнение возникает, что нас хотят развести, и сейчас на супертермике

 

Добавлено через 28 минут

["]https://youtu.be/t5KJZzuoLF8]

Вот супер изол,

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

["]https://youtu.be/t5KJZzuoLF8]

Вот супер изол,

відео чомусь не відкривається, що там?

тут на характеристики треба дивитись, суперізол- К теплопровідності 0.08, супертермік - 0,33 здається, шамот - від 0.7.

Якщо тепло не потрібне - ставите суперізол, якщо потрібне то шамот, якщо менше тепла - тоді супертермік ( при одинакових товщинах).

По хімічному складу не берусь судити.

А Isol Rath, це такий же матеріал як суперізол?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну, ну фсьо, ща набегут адепты и продаваны су...ла и начнётся!.. :o

 

Дима, а Вы не продаван суперизола? Что Вы годами на объектах применяли?

 

Или сертификатов не видели? Не имели? На выставках в Европе и других странах не бывали?

Вас не смущает, что годами все страны делали сертификаты, проверки на горючесть?

Инет усеян разными роликами про этот материал с разных стран и это ни о чем не говорит в наш век технологий и доступности информации.

 

А Вас не смущает тот факт что и мы, и многие другие кроме веры на слова и сертификатам бросали суперизол в огонь или печь и проверяли что же с ним происходит.

У нас по официальным документам он относится к классу А1, а в России к НГ (негорючий материал).

 

Добавлено через 12 минут

Я так понял тут в ветке решили продавать Супертермик. Причем как средство от всех болезне. Хотите утеплять камин - берите супертермик. Хотите теплый камин-тоже супертермик. А все другое это кака. Не берите ее.

Как то нечестно все пишет товарищь. Ну очень много не договаривает.

У всех стоит суперизол, тут какието непонятные фотки откопал, хотя сам сним и не работал никогда.

Какоето двоякое мнение возникает, что нас хотят развести, и сейчас на супертермике

 

Добавлено через 28 минут

["]https://youtu.be/t5KJZzuoLF8]

Вот супер изол,

 

Если точку убрать лишнюю, то ролик я так понимаю этот должен был быть:

https://www.youtube.com/watch?v=t5KJZzuoLF8

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...