Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Оскарження приватизації (виділення) ділянки - можливо?

meloman

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня.

Новачок на вашому форумі, ну тобто я тут не раз бував, так як довший час жив в приватному батьківському будинку, займався (і займаюсь, і займатимусь далі :) ) ним і вишукував тут немало порад.

Потрібна ваша порада, ситуація можливо трохи нестандартна, ну принаймі я відповіді не знайшов, тому порадили мені на іншому форумі запитати у тутешнього товариства.

 

Отже. Спершу ілюстрація (картинку чомусь не відображає, тому перейдіть будь-ласка за посиланням, якщо і так не іде - то скопіюйте адресу snipboard.io/69QxKN.jpg):

snipboard.io/69QxKN.jpg

69QxKN.jpg

 

Тепер пояснення:

- спершу вступ: маємо вулицю на околиці містечка, приватний сектор. Є ряд старих порівняно домогосподарств (виділені були більше 50 років тому), досі не всі ділянки оформлені. Моя сім'я (зараз лише мама) проживає за адресою 46в. Навпроти ділянок під номерами 46-46д, через дорогу, на північно-східному схилі яру, був старий сад і пасовище. Ці землі нікому не виділялись, але по факту використовувались власниками для садівництва і городництва (де дозволяв рельєф і стан грунту).

Зокрема моя сім'я користувалась ділянкою "А". Сім'я з будинку 42 мала город і кілька яблунь на ділянці "Б". Межі цих та інших ділянок встановлювались власниками по домовленості і ніяк не узаконювались. Раніше вони були позначені, зараз збереглись не всі, зокрема немає межі між ділянками "А" і "Б". Ділянка "Б" довший час стоїть пустирем, за за ділянкою "Б" я наглядаю. Там росте сад, є кілька старих яблунь, є молоді черешні, сливи і кілька нових саджанців.

- тепер по суті: власник домоволодіння під номером 42 минулого року пішов з життя і будинок продали. Нові власники, як я розумію, розпочали приватизацію земельної ділянки, на якій стоїть будинок, а заразом вирішили оформити і ділянку "Б", яка фактично вважалась власністю попереднього власника.

Але, як я випадково дізнався, вони намагаються оформити на себе ділянку, яка захоплює "їхню" "Б", мою "А" і частково навіть ділянку напроти 46б (на даний час там також ніхто не проживає, і ділянка закинута).

 

Тепер питання - що в цій ситуації світить мені? чи можу я якось відстояти ділянку, за якою більше пів століття доглядала моя сім'я?

Я не зовсім розумію мотивацію цих людей, чи це є помилка зумовлена відсутністю межі, чи вони навмисно хочуть забрати землю, користуючись тим, що вона юридично не оформлена ні на кого.

З ними звичайно будуть вестись розмови, я просто лише вчора дізнався про це все, коли побачив нового власника, який оцінював, які дерева йому заважають і їх потрібно зрізати.

Ну словом така якась ситуація.

Підкажіть щось розумне.

Дякую.

 

ПС: мене звати Олег, я з Тернополя. Будемо знайомі, так би мовити.

 

Добавлено через 4 минуты

Доброго дня.

Ділянка "Б" довший час стоїть пустирем, за за ділянкою "Б" я наглядаю.

перепрошую, тут опечатка - наглядаю за ділянкою "А".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я вибачаюся, бо не юрист, але маю власний погляд на це питання. Терміново подавайте документи на приватизацію ділянки, яку обробляли. Також додайте будь-які документи та свідчення сусідів на підтвердження цього. А взагалі, краще звернутися до юриста із земельного питання. На форумі будуть радити, але питання доволі слизьке, а реагувати треба буде швидко і правильно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Документів на жаль немає, оскільки як я зазначив - не виділялись ці землі. Коли мама оформляла присадибну ділянку - я пропонував їй оформити і ту ділянку теж, але вона не стала з тим розбиратись, мотивуючи "кому та земля потрібна?", а так як людина вона вже тоді була в поважному віці - то зайві складнощі їй вирішувати було накладно.

Фактично я можу лише розраховувати на свідчення сусідів, які, я думаю, підтвердять що той сад фактично був нашим. Якщо звісно по якійсь причині не займуть позу страуса. Ну думаю мінімум кілька підписів зібрати вдасться.

Ну і можна станом на зараз пофотографувати територію, таким чином показавши стан ділянки "Б", і стан ділянки "А", з метою довести, що це таки різні ділянки, незважаючи, що вони не є явно розмежовані.

Але по суті то вони почали оформлення, як я розумію, десь ще до початку карантину, і так як формально земля нічия - є великі шанси що їм справді можуть виділити ділянку в тих межах, на які вони претендують, тобто включно з моєю.

На даний час кадастрова карта не показує там виділеної ділянки, то як я розумію рішення ще не має. Можливо є сенс звертатись до свого депутата з цією ситуацією, щоб заблокувати їм процес. Наскільки це реально?

Юриста так - буду пробувати сьогодні ж шукати...

 

Добавлено через 3 минуты

Ще таке питання - при узгодженні меж ділянки складається акт з сусідами. В даному ж випадку ділянка через дорогу, і справа-зліва межуючих ділянок немає - чи в такому випадку цей акт потрібен? чи межі встановлять без узгодження з мешканцями 46д-46г, ділянки який напроти через дорогу?

Я більше схиляюсь до останнього, але раптом?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо розраховуєте на форумчан, то зверніться, зокрема, до Sewern (https://www.stroimdom.com.ua/forum/member.php?u=118868).
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звернувся в ПП. Процитував Ваше повідомлення і скинув посилання на тему.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Звернувся в ПП. Процитував Ваше повідомлення і скинув посилання на тему.

Дякую.

 

Перспектив, цієї справи, я не бачу. З юридичної точку зору, ця ділянка, офіційно( з дакументами/рішеннями), ніколи не була у Вас у використанні/володінні/розпорядженні- що можливо оскаржити? Ділянка вільна! У зв"язку з тим , що ділянка вільна- Ваш сусід, може розраховувати на позитивний результат для себе. На жаль, сусід Вас випередив.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну довести, що вона фактично була нашою можна все ж - чи може це бути аргументом для перегляду рішення міськради?

наскільки я розумію на даному етапі в них можливо є на руках дозвіл на виготовлення документації, чи можна на цьому етапі якось перешкодити процесу приватизації і як?

ви ж розумієте: умовно кажучи стороння людина, яка місяць як з'явилась на вулиці вирішила просто забрати собі садок в людини, що висадила її, коли його ще в проектах не було. Людина ця досі жива, і в неї на очах будуть вирізати дерева, які вона доглядала все своє життя, бо вона не оформила цю землю раніше?

справедливості тут мало.

може все таки є якісь шляхи, як ну принаймі загальмувтаи весь цей процес, а там побачимо, може якось домовимось?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... ви ж розумієте ...

 

Ви йдете невірним шляхом: говорите про справедливість, а варто зосередитися на законності.

 

наскільки я розумію на даному етапі в них можливо є на руках дозвіл на виготовлення документації, чи можна на цьому етапі якось перешкодити процесу приватизації і як?

 

Дозвіл на виготовлення технічної документації - це зачіпка для суду прийняти рішення на користь нового сусіди. І я так бачу, що він може і мотивувати правосуддя.

 

може все таки є якісь шляхи, як ну принаймі загальмувтаи весь цей процес, а там побачимо, може якось домовимось?

 

Зараз вже не так легко домовитися, оскільки не за горами продаж землі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

закони на те і створені, щоб забезпечувати справедливість, чи не так?

якби все було просто - я б тут допомоги не питав. на даний час мені будуть дуже цінними будь-які ідеї, як цю ділянку можна відстояти, або принаймі загальмувтаи процес, щоб мати час домовитись.

 

Добавлено через 4 минуты

Дозвіл на виготовлення технічної документації - це зачіпка для суду прийняти рішення на користь нового сусіди. І я так бачу, що він може і мотивувати правосуддя.

таких неоформлених ділянок є і зараз чимало. подивитись кадастрову карту - там чимало "білих" плям. в тому числі і на цій вулиці. з такої точки зору, якщо враховувати тільки рішення міськради, будь-хто може забрати собі шмат чужого саду, який не оформлений. якось же ця ситуація повинна вирішуватись цивілізовано?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

закони на те і створені, щоб забезпечувати справедливість, чи не так?

 

Ви не ображайтеся, але варто було вчасно оформити право власності на земельну ділянку. Формально людина нічого не порушує, оскільки у вас немає навіть рішення сільради про виділення ділянки у тимчасове користування.

 

якби все було просто - я б тут допомоги не питав. на даний час мені будуть дуже цінними будь-які ідеї, як цю ділянку можна відстояти, або принаймі загальмувтаи процес, щоб мати час домовитись.

 

1. Які площі ділянок: А, Б, з будинком 42? Можилво сусіда претендує на більше, ніж дозволено?

2. Що Ви готові запропонувати сусідові, щоб домовитися? А якщо зараз запропонувати аби відступив?

3. Ви щось знаєте про сусіда? Може цей горіх не по зубам?

 

Добавлено через 4 минуты

... будь-хто може забрати собі шмат чужого саду, який не оформлений ...

 

Суспільна річ не може бути своєю або чужою, якщо вона не оформлена належним чином.

 

Добавлено через 2 минуты

... якось же ця ситуація повинна вирішуватись цивілізовано?

 

Закон пишеться під стандартну ситуацію для абсолютної більшості громадян, бо неможливо передбачити всі нюанси. А у Вашому випадку, все стандартно. Пошукайте місцевого юриста: в них і підхід до судді може бути. Але не забувайте, що це буде тільки перша інстанція. Готові йти до кінця?

 

Добавлено через 1 минуту

... таких неоформлених ділянок є і зараз чимало. подивитись кадастрову карту - там чимало "білих" плям. в тому числі і на цій вулиці...

 

Може Вам варто подати заяву на одну з таких ділянок, бо цю втратите, та й інші розберуть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 - ну це не великі ділянки. ділянка "А" близько 0,04 Га. Ділянка Б можливо трохи більша. В сумі те на що він претендує буде десь ну 0,1-0,12 Га.

2 - нормальні відносини і "могорич". земля ця реально не представляє великої цінності. грунт дуже бідний, рельєф - стрімкий схил. Бажання відвоювати її більше пов'язано з почуттям несправедливості і небажанням в подальші роки споглядати, як занепадає сад, який сім'я ростила і доглядала пів століття. Я доглядаю цей сад і знаю, скільки він вимагає зусиль і праці. Натомість новосели виглядають дуже далекими від землі. Я розумію, що мої дії більше емоційні ніж раціональні, ну але як вже є.

3 - люди не певні, імовірно з кримінальним минулим. я так розумію вони з кола спілкування попереднього, нині покійного, власника який був в минулому судимий, колишній наркоман, і часто впадав в запої. І це ще одна причина, через яку я б дуже хотів уникнути сусідства з ними.

 

Добавлено через 43 секунды

Ділянка будинку 42 - стандартна радянська мабуть. 6-8 сотих.

 

Добавлено через 2 минуты

Може Вам варто подати заяву на одну з таких ділянок, бо цю втратите, та й інші розберуть?

забрати також шмат чужого саду в того, хто не встиг оформитись? "не наш метод"...

 

Добавлено через 2 минуты

Єдиний фрагмент на цій вулиці, який нічийний і ще не оформлений згідно даних кадастрової карти - це невеличкий трикутник північніше будинку 46д.

А так усе - це чиїсь садки, городи, просто можуть бути не оформлені, як і той наш садок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 - люди не певні, імовірно з кримінальним минулим. я так розумію вони з кола спілкування попереднього, нині покійного, власника який був в минулому судимий, колишній наркоман, і часто впадав в запої. І це ще одна причина, через яку я б дуже хотів уникнути сусідства з ними.

 

Ви повинні розуміти, що в результаті будь-яких дій з Вашої сторони проти наміру сусідів з таким CV, наживете собі ворогів.

 

"могорич".

 

Мені важно навіть уявити розмір цього "могорича", щоб така людина відступила. Впевнений, тоді вже Ви подасьте заявку на приватизацію. Але крім вигоди, для сусіди ще важливо не "лоханутися". Вибачте за лексику.

 

Добавлено через 7 минут

Єдиний фрагмент на цій вулиці, який нічийний і ще не оформлений згідно даних кадастрової карти - це невеличкий трикутник північніше будинку 46д. А так усе - це чиїсь садки, городи, просто можуть бути не оформлені, як і той наш садок.

 

У Вас є прекрасна нагода попередити старих сусідів про можливу небезпеку - нехай пишуть заяви.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на одному з форумів мені запропонували збудувтаи там якусь невеличку будівлю. в цьому випадку мовляв можливо оскаржити рішення про виділення землі.

хто що може порадити з такого приводу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну довести, що вона фактично була нашою можна все ж - чи може це бути аргументом для перегляду рішення міськради?

наскільки я розумію на даному етапі в них можливо є на руках дозвіл на виготовлення документації, чи можна на цьому етапі якось перешкодити процесу приватизації і як?....

 

Якщо в них є рішення переглядати його, рішення ніхто не буде, бо буде горе:) Згідно з рішенням КСУ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

zakon.rada.gov.ua/laws/show/v007p710-09

 

у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування)

 

3. Вирішуючи порушені у конституційному поданні питання, Конституційний Суд України виходить з такого.

 

4. ...На основі цього положення Конституції України в Законі визначено, що у формі рішень рада приймає нормативні та інші акти (частина перша статті 59). Проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово,а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.

 

5. ...Конституційний Суд України зазначає, що в Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення

Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

 

Постою мовою, ОМС прийняв рішення, не нормативний акт, котрий забезпечив, сусіду-певні права. І відмінити цей - не нормативний акт, на відміну від нормативного не можна.

 

....

2 - нормальні відносини і "могорич". земля ця реально не представляє великої цінності. грунт дуже бідний, рельєф - стрімкий схил. Бажання відвоювати її більше пов'язано з почуттям несправедливості і небажанням в подальші роки споглядати, як занепадає сад, який сім'я ростила і доглядала пів століття. Я доглядаю цей сад і знаю, скільки він вимагає зусиль і праці......

 

Я б радив вчинити так: 1. Пояснив ситуацію, про садок, про певні затрати- часові, трудові, моральні і таке інше. 2. Спитав скільки соток він має отримати, та запропонівав таке рішеня: Він отрамає "вашу" ділянку, ви оформлюєте сусідню , такої самої площі- і міняєтесь . 3. З Вас могорич і добрі сусідські відносини:)

 

на одному з форумів мені запропонували збудувтаи там якусь невеличку будівлю. в цьому випадку мовляв можливо оскаржити рішення про виділення землі.

хто що може порадити з такого приводу?

 

Дурницю Вам запропонували. На рідставі чого будете будувати?? Можете витрати гроші на будівництво, потім на знесення того, що побудували!! Згідно ЦКУ zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15

 

Стаття 376. Самочинне будівництво

 

1. Житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

 

2. Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

 

7. У разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

 

Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.

 

 

Пробуйте домовитися, інакше ніяк...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б радив вчинити так: 1. Пояснив ситуацію, про садок, про певні затрати- часові, трудові, моральні і таке інше. 2. Спитав скільки соток він має отримати, та запропонівав таке рішеня: Він отрамає "вашу" ділянку, ви оформлюєте сусідню , такої самої площі- і міняєтесь . 3. З Вас могорич і добрі сусідські відносини.

Пробуйте домовитися, інакше ніяк...

 

Підтримую, що це просте і зрозуміле вирішення питання. Але сусіда на це не піде, бо йому може бути запропонована тільки ділянка, яка подалі тієї, на яку він подав заяву. А весь цимис, що поряд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підтримую, що це просте і зрозуміле вирішення питання. Але сусіда на це не піде, бо йому може бути запропонована тільки ділянка, яка подалі тієї, на яку він подав заяву. А весь цимис, що поряд.

 

Для того, щоб зрозуміміти чи піде сусід чи ні- треба з сусідом переговорити. А там як вийде- я бачу , як мінімум, 3 варіанти розвитку подій: 1. Сусід погодиться; 2. Сусід не погодиться; 3. Сусід погодиться, з висуненням зустрічних вимог. На це все в нього є право- що зробиш- хто перший встав- того і тапки- все інше балачки.

 

З приводу цимесу- відстань 50-100 метрів-, як на мене, не привод починати життя, на цій вулиці,з конфлікту з сусідом/ми.

 

Ця вся ситуація нагадує мені А.П. Чехова " Вишневий сад"- прохукали люди свій сад, таке буває з різних причин.

 

Але ТС, настійливо, рекомендую поговорити з сусідом. При грамотній мотивації , є шанс ( можливо невеликий) домовитися.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З приводу цимесу- відстань 50-100 метрів-, як на мене, не привод починати життя, на цій вулиці,з конфлікту з сусідом/ми.

 

Аби мати все поряд, я б на місці нового сусіди запропонував компенсацію за доглянутий сад і оплатив саджанці для посадки на новій ділянці. :sorry:

 

Але ТС, настійливо, рекомендую поговорити з сусідом. При грамотній мотивації , є шанс ( можливо невеликий) домовитися.

 

Варто спробувати навіть при повній впевненості, що все закінчиться безрезультатно, аби потім не шкодувати, що не використав всі можливі варіанти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З приводу цимесу- відстань 50-100 метрів-, як на мене, не привод починати життя, на цій вулиці,з конфлікту з сусідом/ми.

там на тій вулиці потенційно лише один клаптик остався незайнятий. і то не факт, бо можливо і по ньому вже є заявочка в роботі.

стосовно 100 метрів - гляньте по ілюстрації, де їхня присадибна а де ділянка на яку вони оформляються.

я думаю там просте бажання захопити 10-12 соток землі з метою подальшого перепродажу. потенційно ця земля придатна для будівництва, є газ, світло, є свій (мій) сад, хоч і кривий і горбатий (рельєф). Ви б їх бачили - зрозуміли б про що я. Мені казали, що вони наркозалежні (скажемо так толерантно) - я думав наговорюють люди на чужаків, але коли ближче з ними зустрівся, дивився на руки...

Просто мають законне право попросити в держави 12 соток на сад - і скористались цим правом. По закону все ок, моральну сторону питання не зачіпаємо. Ну гаразд - подивимось як буде розвиватись ситуація далі...

 

Добавлено через 6 минут

от тут на форумі багато є людей, які би взяли ділянку, знаючи що вона в користуванні людей, що живуть поряд, просто не оформлена? це те саме що взяти гаманець зі столу, ну бо а чого ти його в кишені чи сумочці не носиш.

але в одному випадку це крадіжка а тут все законно. та суть - та сама.

тільки гроші то таке, а от земля за якою доглядало кілька поколінь - за таке... ну не будем розвивати далі ту тему.

 

у мене лишилось ще одне питання, на яке я так відповіді і не почув - якщо на ділянку дозвіл є, якщо проводяться проектні роботи, до якого моменту при добрій волі (що малоймовірно) цього "новосела" ще можуть бути переглянуті межі. правда це доволі кардинальний перегляд раза так в 2...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

там на тій вулиці потенційно лише один клаптик остався незайнятий. і то не факт, бо можливо і по ньому вже є заявочка в роботі.

 

Тобто варіант з обміном знімаємо?

 

я думаю там просте бажання захопити 10-12 соток землі з метою подальшого перепродажу.

 

Хто ж відмовиться. Правда, не захопити, а приватизувати згідно чинного законодавства.

 

Ви б їх бачили - зрозуміли б про що я. Мені казали, що вони наркозалежні (скажемо так толерантно) - я думав наговорюють люди на чужаків, але коли ближче з ними зустрівся, дивився на руки...

 

В правах не обмежені?

 

... моральну сторону питання не зачіпаємо.

 

З мораллю зазвичай звертаються до ЗМІ, а не до суду.

 

от тут на форумі багато є людей, які би взяли ділянку, знаючи що вона в користуванні людей, що живуть поряд, просто не оформлена? це те саме що взяти гаманець зі столу, ну бо а чого ти його в кишені чи сумочці не носиш.

 

Якщо вже порівнювати з гаманцем, тоді краще так: це те саме, що купити в бутіку через касу гаманець, який продавчиня взяла з вітрини без відома директриси і тривалий час користувалася.

 

але в одному випадку це крадіжка а тут все законно. та суть - та сама. тільки гроші то таке, а от земля за якою доглядало кілька поколінь - за таке... ну не будем розвивати далі ту тему.

 

Згоден. Ми ж шукаємо вирішення проблеми?

 

у мене лишилось ще одне питання, на яке я так відповіді і не почув - якщо на ділянку дозвіл є, якщо проводяться проектні роботи, до якого моменту при добрій волі (що малоймовірно) цього "новосела" ще можуть бути переглянуті межі. правда це доволі кардинальний перегляд раза так в 2...

 

Заявник може призупинити просування справи на будь-якому етапі. Він навіть може пройти всі етапи, а потім переписати ділянку на іншого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо вже порівнювати з гаманцем, тоді краще так: це те саме, що купити в бутіку через касу гаманець, який продавчиня взяла з вітрини без відома директриси і тривалий час користувалася.

ну я все ж таки вважаю трохи інакше.

держава дала можливість людям приватизувати будь-яку вільну ділянку в межах дозволених норм. не купити, не виграти, не заслужити, а просто знайти собі вільну землю і оформити.

Це по суті нічим не відрізняється від того, що за часів радянської влади, коли людям роздали лиш по 6 соток під дім, вони самі знайшли вільну землю і самоорганізувавшись - встановили межі і займались садівництвом чи городництвом.

в суті своїй різниці жодною.

а те, що сталось - це є по суті аналог рейдерства.

коли людина просто захотіла забрати, і забрала, бо закон це їй дозволив.

 

Добавлено через 7 минут

Стосовно "чого ж ви не зробили того самі раніше" - самі думаю знаєте, що оформлення землі справа довга, вимагає часу і грошей. Для старої людини це було накладно, тому вона вирішила того не робити. І таких ситуацій безліч. інтересу заради глянув кадастрову карту по селах - паї оформлені а подвір'я і сади - десь тільки 1 з 3.

В селі люди простіші і за таке зазіхання можуть і вила в спину всадити, а не розпитувати на форумі порад, як то вирішити правильно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це по суті нічим не відрізняється від того, що за часів радянської влади, коли людям роздали лиш по 6 соток під дім, вони самі знайшли вільну землю і самоорганізувавшись - встановили межі і займались садівництвом чи городництвом.

 

Ніхто сам нічого не робив. Централізовано виділяли земельні масиви підприємствам під городництво, а профспілка чи хто там вже наділяли бажаючих.

 

Ви ж самостійно вирішили доглядати за вільною ділянкою поряд зі своєю законною.

 

Стосовно "чого ж ви не зробили того самі раніше" - самі думаю знаєте, що оформлення землі справа довга, вимагає часу і грошей.

 

Під лежачий камінь вода не тече. Як бачите, сусіду це не стало перешкодою. То може і на землі він дасть іншим фору?

 

Для старої людини це було накладно, тому вона вирішила того не робити. І таких ситуацій безліч. інтересу заради глянув кадастрову карту по селах - паї оформлені а подвір'я і сади - десь тільки 1 з 3.

В селі люди простіші і за таке зазіхання можуть і вила в спину всадити, а не розпитувати на форумі порад, як то вирішити правильно...

 

А при чому тут старі люди? Наскільки я зрозумів, це ж Ваша мати. Особисто у Вас не виникало бажання вирішувати такі питання за батьків похилого віку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ми ж шукаємо вирішення проблеми?

Заявник може призупинити просування справи на будь-якому етапі. Він навіть може пройти всі етапи, а потім переписати ділянку на іншого.

а утвердити в кінцевому результаті не ті межі, на які подавлась заявка - може?

ну припустимо - проснеться у них совість, або побояться наслідків і не полізуть таки на чуже - можливо наприклад домовитись з ними, щоб межа була встановлена там, де по суті вона була минулі 50 років? чи тільки відміна?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а утвердити в кінцевому результаті не ті межі, на які подавлась заявка - може?

ну припустимо - проснеться у них совість, або побояться наслідків і не полізуть таки на чуже - можливо наприклад домовитись з ними, щоб межа була встановлена там, де по суті вона була минулі 50 років? чи тільки відміна?

 

Вже подана заявка на виготовлення документації. Домовитися про аренду або користування на 49 років.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніхто сам нічого не робив. Централізовано виділяли земельні масиви підприємствам під городництво, а профспілка чи хто там вже наділяли бажаючих.

Ви ж самостійно вирішили доглядати за вільною ділянкою поряд зі своєю законною.

та таких ситуацій безліч.

я не знаю звідки Ви, у нас тут на західній реально важко знайти нічийну землю. всюди чиїсь садки, городи, ну хіба пасовища - великі території - це спільне. А от те, що десь там поміж іншими ділянками знаходилось - все розбиралось людьми, по домовленості з сусідами, і з того моменту вважалось чиїмось.

Звідки на кадастровій карті можуть бути сади в 10-ки сотих, якщо під забудову давали всім однаково - по 6?

за часів незалежності людям дали можливість узаконити ці землі. хтось скористався, хтось не встиг ще - від того та земля не перестає бути їхньою по факту. а по закону так, я згідний - вона не їхня.

 

Добавлено через 2 минуты

Як бачите, сусіду це не стало перешкодою.

давайте називати речі своїми іменами - з сусідами я жив там десятки років без проблем. землю пробує забрати зайда, який з'явився на вулиці пів року тому і живе він далеко не по сусідству зі мною.

 

Добавлено через 3 минуты

А при чому тут старі люди? Наскільки я зрозумів, це ж Ваша мати. Особисто у Вас не виникало бажання вирішувати такі питання за батьків похилого віку?

при тому, що я показую, що ситуація моєї мами далеко не поодинока.

з таким підходом - в будь-якого пенсіонера зараз можна забрати сад, якщо він приглянувся.

а чому я тим не зайнявся - не став гнути свою лінію. я пропонував узаконити ту ділянку, коли вона робила документи на присадибну ділянку - вона відмовилась. моя помилка, що я не поцікався в свій час своїми правами на виділення земельної ділянки і її оформлення. Потреби в додадковій землі у мене не було, не було причин цікавитись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...