Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор MitsubishiElectric vs SALDA

samson.ua

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

Дійшов до етапа коли треба починати робити проект і визначатись з рекуператором. Одна з компаній у Києві запропонувала мені у комераційні пропозиції декілька варіантів для мого будинку (150м2 гарно утепленого будинку, постійне проживання 2 дорослих і 2 дітей)

Самий прикольний це MAICO WS470KB, але ціна там космічна виходить.

Тому є ще 2 варіанти:

Mitsubishi Electric LGH-50RX5/RVX або SALDA RIS 400 VE.

 

потрібна допомога форумчан.

 

1. Чи варто брати нові системи з ЕС двигунами? Чи можна запропоновані, вони без EC.

2. Трохи лякає целюлозний рекуператор у MitsElectric, як він себе буде почувати із запахами/вологістю? (по словам фірми санвузли не радять підключати у систему якщо це не MAICO :) , краще окремо з них викидати повітря на вулицю звичайними вентиляторами коли хтось користується)

3. Можливо хтось має відгуки саме по запропонованим системам.

4. Чи можливо є сенс взяти SALDA Smarty 3xV 1.1 але він на 1 тис євро дорожчий за LGH-50RX5/RVX :o

 

Короче запутався у виробниках. Але рекуператор треба 100%, я вже закопав грунтовий теплообмінник, довжина близько 45 метрів, 200 рижа німецька труба, при -10 на вулиці в хату дає +3 (правда тільки 2 дні працював, напевно якщо місяць там протримати то замерзне насмерть :) )

 

Хелп короче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не помешали бы ссылки на модели на сайте производителей. Из того, что нашел я на левых сайтах, Сальда располагает большим напором, но меньшим КПД рекуператора.

 

бумажный рекуператор придется поменять раньше алюминиевого, но зато кожа зимой трещать не будет :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А проект вентиляції є? Падіння тисків пораховані і всі із запропонованих ПВУ дають потрібну кількість повітря?

 

Я б не брав целюлозний теплообмінник, тим більше перехресного типу, такий як в міцубісі, бо в нього і ККД менший, і вмирає швидше. Для нашого клімату передача вологи не така критична, особливо якщо система вентиляції правильно спроектована (нема надлишку вентиляції в сильні морози і відповідно нема надмірного осушення повітря).

 

В SALDA RIS 400 VE також теплообмінник перехнесного типу, правда пластмасовий.

 

ЕС мотори зменшують витрату енергії на вентилятори приблизно в два рази, бо на субмаксимальних навантаженнях їх ККД значно вищий, ніж у звичайних однофазних асинхронних двигунів. Якщо ПВУ основну частину часу буде працювати на макс потужності, то можна не заморочуватись з ЕС моторами, в іншому ж випадку вони дадуть суттєву економію електроенергії.

 

Ваш грунтовий теплообмінник буде мати опір десь біля 150 Па, що є багато та ще незбалансовано. Я не знаю ПВУ, яка буду коректно працювати при такій великій різниці в навантаженні на приточний та на витяжний вентилятори.

 

А взагалі питання трохи дивно поставлене, бо спочатку проектують повітропроводи, задають подачу і витяжку з кохної точки, рахують сумарну витрату і падіння тиску. А тоді на основі отриманих даних вибирають рекуператор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б не брав целюлозний теплообмінник, тим більше перехресного типу, такий як в міцубісі, бо в нього і ККД менший, і вмирає швидше.

 

 

Для нашого клімату передача вологи не така критична, особливо якщо система вентиляції правильно спроектована (нема надлишку вентиляції в сильні морози і відповідно нема надмірного осушення повітря).

 

 

Ваш грунтовий теплообмінник буде мати опір десь біля 150 Па

 

а по данным производителя (на сайте продаванов, официальный не искал, лень) - КПД больше.

 

влажность меньше 25% - это не критично?!

 

200-я труба и будет 150 Па?!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а по данным производителя (на сайте продаванов, официальный не искал, лень) - КПД больше.

Вони можуть писати що хочуть, але є певні теоретичні максимуми і від того нікуди не втечеш. Так от для перехресного типу це 70%, реальний десь 50-65%, тому Salda написала правду, а Міцубіші трохи прибрехав

 

влажность меньше 25% - это не критично?!

А звідки взялось число 25%?

 

200-я труба и будет 150 Па?!

Її там 45 метрів, точно є кілька колін і фільтр на вході. Якщо через то все проганяти 400-500 кубів, то десь сотня Па точно виходить. Можлво із 150 я трохи перебздів, але дисбаланс всеодно великий

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

А звідки взялось число 25%?

 

из наших ДБН. Это нижняя граница оптимальных условий. А в морозы таки будет ниже. У меня около 15 бывает.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я делал замеры кпд на вентсе с бумажным рекуператором - полностью соответствует цифрам в программе от лоссней. Спустя более 3 лет эксплуатации никаких видимых повреждений бумаги нет (пылесошу примерно через 3-5 месяцев. Зато никакого конденсата, необходимости преднагрева.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

из наших ДБН. Это нижняя граница оптимальных условий. А в морозы таки будет ниже. У меня около 15 бывает.

Якщо запупорити приміщення, то навіть у великий мороз відносна вологість буде збільшуватись, бо життєдіяльність людини супроводжується виділенням вологи. Тепер якщо до того додати вентиляцію, то вологість зменшиться, але наскільки зменшиться залежить скільки поступає свіжого повітря. Якщо надмірно не вентилювати, то вологість може триматись на допустимому рівні без додаткових заходів зволоження

 

я делал замеры кпд на вентсе с бумажным рекуператором - полностью соответствует цифрам в программе от лоссней. Спустя более 3 лет эксплуатации никаких видимых повреждений бумаги нет (пылесошу примерно через 3-5 месяцев. Зато никакого конденсата, необходимости преднагрева.

А яка модель рекуператаро від Вентс? В них є ПВУ з двома перехресними теплообмінниками і там високий ККД — 80%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спустя более 3 лет эксплуатации никаких видимых повреждений бумаги нет (пылесошу примерно через 3-5 месяцев. Зато никакого конденсата, необходимости преднагрева.

У Вас приток отключается с понижением температуры на вытяжке до +5, поэтому без преднагрева. В таком режиме общая эффективность совсем другая.

 

Какая влажность держиться в доме при работающей системе зимой?

Санузлы с кухней выведены через теплообменник?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ничего не отключается, лично проверял. Влажность поддерживаю 45-50% , санузел и кухня не участвуют. Когда включаются вытяжки на кухне или в санузле ПВУ работает только на приток. Также сделал небольшой дисбаланс в пользу притока , чтобы минимизировать влияние ЕВ
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ничего не отключается, лично проверял.

хз, в инструкции написано что должен отключать...

 

 

vents-shop.com.ua/images/companies/1/Pasport/ustanovki/vue2-250-pe-pasport.pdf

 

p27Dnyi0abGOA7.jpg

 

Какая получается температура на выходе, когда приток -20?

В каком режиме эксплуатируете систему? Работает постоянно?

 

Влажность поддерживаю 45-50% , санузел и кухня не участвуют.

Жаль :), интересен опыт связки 100% вытяжки через бумажный рекуператор.

 

Когда включаются вытяжки на кухне или в санузле ПВУ работает только на приток.

Комфортно так? Это ж вроде как отрицательная температура должна тогда выходить из приточных диффузоров в морозную погоду.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тоже видел инструкцию, но гарантированно в моем экземпляре не отключает.

Работает постоянно когда кто либо есть дома

-20 в наших краях практически не бывает, соответственно замеров нет. Единственное при этой температуре 10мм слой утепления не справляется и установка покрывается конденсатом. Но это 1-2 дней в году.

По поводу отрицательной температуры при работе вытяжек - а как по другому ? Или только приток или открывать окна. С открытым окном дискомфорт есть

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По другому это либо подогрев притока пока работает кухня, либо как в пассивных домах - вся вытяжка через теплообменник, а зонт на рециркуляции с фильтром.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По другому это либо подогрев притока пока работает кухня, либо как в пассивных домах - вся вытяжка через теплообменник, а зонт на рециркуляции с фильтром.

Я завів всю витяжку в рекуператор, правда полістирольний а не целюлозний, і навіть хотів зробити кухонний зонт з рециркуляцією, але здоровий глузд переміг :)

Після тривалого дослідження теми стало відомо, що вугільні фільтри, які ставлять в типові зонти, не дають ніякого ефекту, бо в них надзвичайно мала площа контакту повітря і фільтруючої поверхні. Для відчутної нейтралізації запахів треба ставити додатковий фільтр на кілька кілограмів вугілля, але в такого фільтра падіння тиску в кількасот Па, якщо через нього прогнати 400-500 кубів в годину. Вбудованому вентилятору таке не по зубах, і без потужного зовнішнього вентилятора типу такого vents-shop.com.ua/ventilyator-vents-ksa-125-2-e/ не обійдешся. Короче, я вивів зонт прямо на вулицю :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Исключительно из личного опыта, никакого подогрева не нужно и даром т.к. абсолютно нет дискомфорта от поступающего холодного воздуха во время работы вытяжек. Пока он достигнет человека успеет 100 раз смешаться . В моих краях средняя зимняя температура где-то -3 , основные заморозки по ночам и никакие кухонные вытяжки в это время не работают .

Но это все разговоры для других тем, я просто хотел сказать ТС, что бумажный рекуператор это не проблема.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А проект вентиляції є? Падіння тисків пораховані і всі із запропонованих ПВУ дають потрібну кількість повітря?

 

Я б не брав целюлозний теплообмінник, тим більше перехресного типу, такий як в міцубісі, бо в нього і ККД менший, і вмирає швидше. Для нашого клімату передача вологи не така критична, особливо якщо система вентиляції правильно спроектована (нема надлишку вентиляції в сильні морози і відповідно нема надмірного осушення повітря).

 

В SALDA RIS 400 VE також теплообмінник перехнесного типу, правда пластмасовий.

 

ЕС мотори зменшують витрату енергії на вентилятори приблизно в два рази, бо на субмаксимальних навантаженнях їх ККД значно вищий, ніж у звичайних однофазних асинхронних двигунів. Якщо ПВУ основну частину часу буде працювати на макс потужності, то можна не заморочуватись з ЕС моторами, в іншому ж випадку вони дадуть суттєву економію електроенергії.

 

Ваш грунтовий теплообмінник буде мати опір десь біля 150 Па, що є багато та ще незбалансовано. Я не знаю ПВУ, яка буду коректно працювати при такій великій різниці в навантаженні на приточний та на витяжний вентилятори.

 

А взагалі питання трохи дивно поставлене, бо спочатку проектують повітропроводи, задають подачу і витяжку з кохної точки, рахують сумарну витрату і падіння тиску. А тоді на основі отриманих даних вибирають рекуператор.

 

Проекту поки немає, це лише комерційна пропозиція. Детальний проект буду робити як визначусь з виробником рекуператора. Щодо додаткового опору в грунтовому теплообміннику то думаю будуть розраховувати якийсь підпірний канальний вентирятор який буде працювати у зв"язку з рекуператором. Деталі не підкажу бо поки проект не почав робити.

 

Добавлено через 19 минут

Исключительно из личного опыта, никакого подогрева не нужно и даром т.к. абсолютно нет дискомфорта от поступающего холодного воздуха во время работы вытяжек. Пока он достигнет человека успеет 100 раз смешаться . В моих краях средняя зимняя температура где-то -3 , основные заморозки по ночам и никакие кухонные вытяжки в это время не работают .

Но это все разговоры для других тем, я просто хотел сказать ТС, что бумажный рекуператор это не проблема.

 

Дякую. Просто хотів щоб КПД було побільше, до 85-90. Але схоже що це у дорогих виробників. Я чомусь був впевнений що треба абсолютно всю хату заводити у рекуператор (таке і на відео всяких компаній типу альтерейр), тепер почав копати глибше і виявляється, що не варто, бо може бути передача запахів, та і надмірна вологість не є гуд для багатьох рекуператорів... :(

 

Якщо не заводити витяжки санвузлів (поставити там щось типу Maico ER100 + кухонна витяжка 300-350 кубів) у рекуператор і не переводити рекуператор під час роботи цих витяжок у режим тільки притоку (якщо таке взагалі можливо у міцубіші) - цей короткостроковий дисбаланс буде давати якісь проблеми? Приток буде просто швидше іти :) Чи ні?

 

Ось вирізка з опису МЕ на одному з сайтів, що дозволяє якийсь дисбаланс

 

Описание приточно-вытяжных установок LGH-RX5

Канальные вентустановки Lossnay LGH-RX5 устанавливаются за подшивным потолком. Допускается вертикальная установка на стену.

Система поставляется с двумя фильтрами (подача и вытяжка) класса EU-G3.

Предусмотрена автономная работа, работа совместно с полупромышленными кондиционерами Mr. Slim, а также в составе мультизональной системы City Multi.

Подавление шума в канале приточного воздуха. Уровень наружного шума снижается на 30 дБ.

Допускается дисбаланс приточного и вытяжного воздуха.

В качестве материала рекуператора используется ультратонкая пленка.

Режимы работы: автоматический, рекуперация, без теплообмена. Предусмотрена возможность подключения к системе диспетчеризации.

Срок службы рекупертатора до 10 лет.

Встроена система управления внешним приточным нагревателем.

Существует программа подбора и расчета параметров воздуха для приточно-вытяжных установок Lossnay

Для управления используется русифицированный пульт PZ-60DR-E со встроенным недельным таймером.

Предусмотрено подключение датчика углекислого газа. По сигналу датчика (сухой контакт) приточно-вытяжная установка Lossnay LGH-RX5 переходит на высокую скорость вращения вентилятора вне зависимости от скорости, установленной на пульте управления.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...