Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як правильно розпалювати камін ?

serg9

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт.

Маємо камінну топку Jotul I18 Harmony. Але під час її експлуатації виникло запитання - як цю топку правильно розпалювати.

Всі відео в ютубі про розпалювання - знизу великі поліна, далі трохи менші, потім ще менші і зверху таблеточка для розпалювання - у мене чомусь так красиво не получається. полум"я може почати горіти, а може і задавитися. може тліти і ні туди-ні сюди. приходиться відкривати дверцята і буває, що димок проскочить до кімнати. а хотілося би, щоб якось напевне - заклав, розпалив і все почало горіти так як потрібно.

уже закрадаються думки про те, що у мене щось не так. може з тягою не все правильно. або ж не вмію розпалювати.

камін зібраний наступним чином - з топки 1 м труби 200мм, коліно 2*45 заходить в стіну - в цегляний димовий канал. канал 250*250мм з повнотілої цегли. висота метрів 8 мабуть.

при розпалюванні використовую сухі дубові бруски (відходи з виробництва бруса), накладаю в 3 шари, кладу багато паперу знизу, зверху і поміж поліна. запалюю, закриваю дверцята, заслонку з кімнати і подачу повітря з вулиці відкриваю повністю. а далі - вже як повезе, але здебільшого папір може горіти, а може погоріти і перейти в тління.

купив якісь кубики для розпалювання каміна - так я ці кубики сірниками підпалити не можу. вони схожі на якусь ДВП. потім уже горять разом з дровами, а розпалити ними чомусь не вдається.

чи можете поділитися правильним алгоритмом розпалювання камінної топки? так щоб наклав дров, запалив і більше туди не ліз. лиш уже потім щоб підкинути дров.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю топку Austroflam.

Розпалюємо ось такими штуками.

Складаємо звичайні дрова пірамідкою, а під неї брусочок для розпалу. Але, ми обов'язково використовуємо один піні-кей. Піні-кей добре займається і вже далі займаються дрова. Далі підкладаємо лише дрова.

Від якості дрів теж багато залежить.

IMG_5065.thumb.JPG.286b5ae51717e48df16c2dcaafb052f3.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут на форумі є топік "Йотул клаб". Пошукайте.

Можливо, ще на зовсім висох димохід. Необхідно поступово його просушувати, без великих вогнищ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю топку Austroflam.

Розпалюємо ось такими штуками.

Складаємо звичайні дрова пірамідкою, а під неї брусочок для розпалу. Але, ми обов'язково використовуємо один піні-кей. Піні-кей добре займається і вже далі займаються дрова. Далі підкладаємо лише дрова.

Від якості дрів теж багато залежить.

 

Можливо, ще на зовсім висох димохід. Необхідно поступово його просушувати, без великих вогнищ.

 

якийсь такого плану кубик і використовував. чомусь мені він не дуже внушив довіри. у всякому випадку запалити його мені вдалося не одразу.

піні-кей не використовував. тільки дрова. можливо потрібно буде ще дрібненьких щепок для швидкого розгоряння?

 

чому не висох димохід? коробка змурована вже 2 роки тому. висох уже давно. можливо він не одразу прогрівається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якийсь такого плану кубик і використовував. чомусь мені він не дуже внушив довіри. у всякому випадку запалити його мені вдалося не одразу.

піні-кей не використовував. тільки дрова. можливо потрібно буде ще дрібненьких щепок для швидкого розгоряння?

 

чому не висох димохід? коробка змурована вже 2 роки тому. висох уже давно. можливо він не одразу прогрівається.

Є три ключові моменти у будь-якому каміні:

1) таки дрова, так. Мають бути сухими, приблизно 30*10*10см, дрібних щепок (2*2*15) штук 3-4. Я обходжусь без щепок, невеликим шматком картону, без усіляких розпалок. Є хитрість.

2) повітря. У руштових слід перший ряд закладати поперек топки, у подових вздовж. Без дотримання цього простого правила диміти буде як на копчення шинки.

3) запалка. У нас часто використовують восковану тирсу в циліндрах. Кубики (кличемо шоколадки) теж добре себе показують. Найпростіший спосіб для супер-лінивих - увімкнути газовий пальник на хвилину часу.

Я дверцята закриваю одразу, оскільки це сприяє швидкому зростанню тяги та температури в топці.

Швидкість розгоряння можна регулювати: чим вища точка розпалювання - тим менше буде диму та більшою буде ефективність, але дрова трішки довше розгорятимуться; і навпаки: чим нижча точка розпалювання - тим більше диму, нижча ефективність, зате й швидше розгоряється.

Перед розгорянням не полініться переорати кочергою попіл: залишки палива опиняться нагорі і при наступному горінні повністю вигорять. Таке користування дозволить не чистити топку днями, а за хорошого палива і тижнями.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таке користування дозволить не чистити топку днями, а за хорошого палива і тижнями.

Ви доречно згадали про чистку топки. Як часто потрібно чистити димохід (шидель)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви доречно згадали про чистку топки. Як часто потрібно чистити димохід (шидель)?

 

Коли заб'ється. Оглядати слід на початку та в кінці сезону. Дехто не чистить роками, бо не забивається.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у "руштових" / у "подових"

 

я правильно розумію, Jotul I18 не є руштовою?

 

а ще - от ці кубики-шоколадки, як їх розпалювати? я щось так просто сірничком не дуже вдав.

потрібно газовою горілкою? чи все ж вдається сірничком?

Змінено користувачем serg9
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а ще - от ці кубики-шоколадки, як їх розпалювати? я щось так просто сірничком не дуже вдав.

потрібно газовою горілкою? чи все ж вдається сірничком?

Мають без проблем розпалюватись сірником.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

а ще - от ці кубики-шоколадки, як їх розпалювати? я щось так просто сірничком не дуже вдав.

потрібно газовою горілкою? чи все ж вдається сірничком?

Поджигаю спичкой, можно в газетку закрутить тоже загорится. Есть шоколадки с полоской красной - их как спичкой о коробок и загораются сами. Они чуть дороже, но если у вас проблемы с разгоранием - самое оно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розпалюю газетою :-) Повірте - те ж саме що і інше, тільки "в профіль" :-) Головне щоб зайнялося)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розпалюю газетою :-) Повірте - те ж саме що і інше, тільки "в профіль" :-) Головне щоб зайнялося)

:D То Вам, мабуть, комуністи носять безкоштовні "Сільські вісті".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я розпалюю газетою :-) Повірте - те ж саме що і інше, тільки "в профіль" :-) Головне щоб зайнялося)

 

ви кладете на газету дрібні щепки? чи у вас від газети загоряється поліно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ви кладете на газету дрібні щепки? чи у вас від газети загоряється поліно?

Полено от газеты не загорится. Полчасика занимает наколоть тонких щепок на 3-4 недели. Складываю их в гараж, чтобы всегда были сухими.

Распаливаю классически, а не сверху. Бумага, или шоколадка, сверху домиком 5-7 сосновых щепок, сверху пару досок, на них 2-3 тонких дубовых полена. Поджигаю, открываю нижний поддув, закрываю дверцу. Всегда хорошо разгорается. Задымления нет. Когда прогорит эта порция, кладу уже большие дубовые полена

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И я попервах маялся с разжиганием. Потом обнаружил у себя небольшую колоду, которая, вероятно, оказалась комлем дерева (скорее всего сосны), которое само по себе засохло или поломалось и засохло. В таких случаях, живица опускается вниз.

Сейчас я откалываю от неё маленькую щепочку, которая загорается мгновенно от спички и дает мощное пламя за счет смолы. Разжигаю сверху.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может я отстал от прогресса, но когда это огонь горел вниз? Вниз он даст температуру воспламенения когда уже достаточно мощный. Ну разве что от фаера. Все забыли пионерское детство? Или не застали? А шашлыки на природе? Или все родились с мешком углей? :D

 

Вниз легковоспламеняемый материал ( жмаканные в комок листы газеты).

На них тоненькие щепочки ( сосна) , я уже несколько лет пользуюсь веточками плакучей ивы ( куча на берегу после обрезаний).

Сверху чуть толще немного. Открыл поддувало, поджег, закрыл дверцу.

Дал прогореть почти полностью. Далее подбросил еще не самые толстые и подождал их возгорание. Закрыл поддувало. Как установился рабочий режим полуприкрыл подсос стекла и бросай чего хочеш.

 

Метод один на все случаи, костер, мангал, печь, камин и пр.

Не вопрос вместо газеты использовать что то модное. Когда то в тур. молодости применяли орг. стекло. Горело в любую погоду.

Всем уюта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

всім дякую за відповіді.

як я зрозумів - без сухих соснових щепок не обійтись + розпалювати краще все таки знизу. ну якби класика кострів, мангалів і т.д.

а новомодні способи з ютуба - навіть не знаю, але у мене так не получається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может я отстал от прогресса, но когда это огонь горел вниз?

Це хибна думка. Вогонь розпалюється у незначній кількості дров нагорі, а потім, по мірі прогоряння, нагріває камеру та займає дрова знизу. Якщо у Вас так ніколи не виходило, то це не означає, що це поганий метод, чи такого не може бути; це просто говорить про те, що у Вас так не виходить і Ви цього не розумієте.

 

Вниз легковоспламеняемый материал ( жмаканные в комок листы газеты).

На них тоненькие щепочки ( сосна) , я уже несколько лет пользуюсь веточками плакучей ивы ( куча на берегу после обрезаний).

Сверху чуть толще немного. Открыл поддувало, поджег, закрыл дверцу.

Дал прогореть почти полностью. Далее подбросил еще не самые толстые и подождал их возгорание. Закрыл поддувало. Как установился рабочий режим полуприкрыл подсос стекла и бросай чего хочеш.

 

Метод один на все случаи, костер, мангал, печь, камин и пр.

Може Вам просто все-одно, лишень щоб горіло. Спробуйте солярки бризнути, теж допомагає.

Читайте уважно топік: Як правильно розпалювати камін ?

Так от, так, як Ви радите - не правильно з точки зору ефективності, екології, рівномірності горіння.

Зніміть відео про те, як Ви розпалюєте камін, викладіть.

Щоб не виглядати пустослівним, ми розпалюємо так:

Як видно з відео, маленька топка передбачає невеликі закладки. Розпалювання відбувається вгорі, всередині хмизу. Знизу є два ряди букових дров. Ця ж система працює і для печей, просто там інші розміри закладок. Наприклад у печах Ортнер:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це хибна думка. Вогонь розпалюється у незначній кількості дров нагорі, а потім, по мірі прогоряння, нагріває камеру та займає дрова знизу. Якщо у Вас так ніколи не виходило, то це не означає, що це поганий метод, чи такого не може бути; це просто говорить про те, що у Вас так не виходить і Ви цього не розумієте.]

 

Хибна думка что пламя распространяется вверх? :D

 

Разжигать сверху не пробовал и не буду. Зачем. Я сторонник традиционных методов. Но не отрицал. Читайте внимательно.

 

Добавлено через 1 минуту

Може Вам просто все-одно, лишень щоб горіло./QUOTE]

 

А есть другие цели? Щоб ще що?

 

Добавлено через 2 минуты

Спробуйте солярки бризнути, теж допомагає.

]

 

Себе на шо нибудь брызните. Може допоможе.

 

Добавлено через 2 минуты

 

Так от, так, як Ви радите - не правильно з точки зору ефективності, екології, рівномірності горіння./QUOTE]

 

ОФИГЕТЬ. Вот это завернул. Прошу объяснить для невченых.

 

А вы что продаете? дрова для растопки? Или модные штучки для растопки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хибна думка что пламя распространяется вверх?

Подивіться відео.

Разжигать сверху не пробовал и не буду. Зачем. Я сторонник традиционных методов. Но не отрицал. Читайте внимательно.

Я читав, але Ваша рекомендація не відповідає топіку. Ми тут не для того, щоб мірятись кому і як подобаєтьсья розпалювати камін. Є чітка тема.

А есть другие цели? Щоб ще що?

Наприклад, отримати максимум тепла.

Себе на шо нибудь брызните. Може допоможе.

Бичитесь? Якось по-підлітковому, припиняйте, це не красиво.

ОФИГЕТЬ. Вот это завернул. Прошу объяснить для невченых.

При розпалі частина дров природньо не може зайнятись (залишкова вологість, низька температура, брак повітря в околі), тому починається локальне тління з виділенням диму. Цей дим є корисним паливом, що не згоріло. Якщо він не згоряє, то він рухається далі, осідає на стінках топки, димоходу та виходить в атмосферу, спричиняючи шкоду довкіллю надлишками СО, смол та іншого. Завдання ефективного згоряння полягає у тому, щоб максимізувати кількість тепла, що виділяється від горіння та мінімізувати шкідливі викиди. Для цього слід зменшити кількість диму. Рухаючись паралельними віддаленими потоками з полум'ям, дим не потрапляє у зону з високою температурою, і тому не догоряє, а його виділення триває увесь час розгоряння. У випадку свічкового розпалювання зона горіння локалізується і кількість диму виділяється мінімальна, а та, що виділяється - догоряє у полум'ї. По мірі зростання температури займають і нижчі щаблі дров, але оскільки дрова вже просохли, а камера нагрілась, то й горіння буде без диму та максимально ефективним.

Звичайно, у свічкового методу є свої недоліки, але наразі він є найбільш ефективний метод розпалювання дров.

А вы что продаете? дрова для растопки? Или модные штучки для растопки?

Ви мене з кимось переплутали. Тримайте свої гіпотези при собі і я триматиму при собі свої.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Завжди використовую верхнє розпалювання, щоб не коптити скло.

Пару щепок і 1-2 см полоски картону (не гофро).

Проблем не бачу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Ви мене з кимось переплутали. Тримайте свої гіпотези при собі і я триматиму при собі свої.

 

А это не перепутал? gavrylivsons.com.ua/

 

Вас в диспуте выдает менагерский акцент. Удачи в розжигах.

 

Добавлено через 2 минуты

Завжди використовую верхнє розпалювання, щоб не коптити скло.

Пару щепок і 1-2 см полоски картону (не гофро).

Проблем не бачу.

 

Проблема только в категоричности утверждений о своей правильности и неправильности других. Это не к вам. А так не вопрос. Как говорят " ... каждый точит как он хочет" . Абы камин горел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У себя постоянно разжигаю сверху. Все, что написал Sheridan имеет место быть, подписываюсь.

Разгораясь сверху, огонь не только разогревает дрова снизу, но, прогорая, угли просыпаются вниз и способствуют воспламенению нижних рядов.

Да, разжигается чуть дольше, но еще, дополняя Sheridan, по мере разгорания, топка (и стекло) успевают прогреться и на них не осаждается сажа с такой интенсивностью - стенки топки белые, а на стекле наблюдается слабый белесый налет, который после трех-четырех протопок смываю бумажной салфеткой смоченной водой.

В случае с нижним розжигом копоти немеряно и если стенки топки все-таки выгорают до белизны, то стекло после первой же протопки почти черное и отмывается с трудом, да и то с применением дополнительных средств.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...