Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

допоможіть з вальмою

Ромаш

Рекомендовані повідомлення

Допоможіть, будь ласка, з вальмою. Не знаю як зробити кроквяну систему так щоб мати повноцінне горище. Щось дуже сумніваюсь, що це можливо

153090980_1.thumb.png.0cb372fd2c7d8f44d25af712ca55b546.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(зітхнувши)

 

Значить виходимо з того, що внутрішні перегородки мають достатню несучу спроможність, щоб сприйняти вагу перекриття та даху зі снігом. Зверніть увагу, що ми виходимо з цього а не стверджуємо що так і є. Якщо це не так, то подальший текст не може бути прийнятий як рекомендації до впровадження.

 

Глянувши на план даху, ми можемо побачити 2 ключові точки, де вальми підходять до горизонтального конька. Ось звідси ми і танцюємо. Ось ці вузли слід підперти стойками. Наприклад підперши десь біля самих вузлів конькову балку стойками. Або підперши стойками або так званим "столом" (у данному випаду його частиною у вигляді пласкої букви П) вальми біля конька. Перекладина букви "П" буде тримати заодно і конькову балку. Так як навантаження цього діла буде вельми велике, бажано спирати стойки на внутрішні стіни або на масивні балки з невеликим прольотом.

 

Що ліворуч, що праворуч у нас це більш-менш виходить. З лівої сторони наприклад на коротку балку, що лягає на кути перегородок (вони якщо добре зроблені, т мають добру жорсткість) стійка фактично підпирає вузол. З правої сторони або підпираємо вузол стійкою по балці (балку рахуємо), або виносимо конькову балку далі між вальми (вона ще ховається між кроквами) та ставимо стойку на перегородку. Майже посередині конькову балку опираємо ще на перегородку.

 

Лишається підперти вальми. Вони виходять довгі і при однопрольотній схемі потребують великих перерізів дерева. Та й довжини неклеєного стандартного лісу (6м) може не вистачити. Тому кожну підпираємо іх десь приблизно посередині між конковим вузлом та мауерлатом підкосом, що йде до стійки під коньок. Праву верхню можна сперти на перегородку. Інші тільки підкосами.

 

Так ми отримуємо посередині об'єм, обмежений 2-ма стійками під конькові вузли, в якому можливо буде тільки одна стійка посеред хати (можна спробувати викрутитись і без неї). Попід скати об'єм буде розширюватись в плані. З боків між вальмами об'єм буде не дуже доступний, бо заважатимуть підкоси.

 

Нагадую, що це за умови достатньої несучої спроможності внутрішніх стін/перегородок.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот,примерно так может выглядеть схема вашей стропилки,расстояния между балками и стропилами подправите сами,также можно изменить немного размеры и высоту горища.Половину балок перекрытия нужно будет заказывать длинной 6.5м(это возможно),и еще желательно поставить стойки под коньковую балку.

1664257149_1.thumb.png.b2cbaa9ffc11225823ec3a299e1d90c5.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Балки перекриття, на які будуть опиратись стійки "стола", мають бути посилені? Всі балки перекриття планував замовити 200*80 (різної довжини). Чи достатній такий переріз щоб сперти "стіл"?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Балки перекриття, на які будуть опиратись стійки "стола", мають бути посилені? Всі балки перекриття планував замовити 200*80 (різної довжини). Чи достатній такий переріз щоб сперти "стіл"?

Це рахувати треба. Для цього бажано мати конструкцію горищного перекриття (хоча воно якраз майже не вплине), кут даху (це впливає на сніг), матеріал покрівлі (скажімо бляха та цементно-пісчана черепиця по вазі квадрата відрізняються у 10 разів).

 

Я пропонував менш жорстку схему але без особливих вимог для балок.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для 6.5метровых лучше брать сечение 200х150мм,для остальных можно 200х100мм.

Схема устройства стола следующая:

поверх балок ложиться мауэрлат 150х150мм,на него ставятся стойки такого же сечения и по стойкам сверху опять идет обвязка мауэрлатом.

Такиая конструкция выдержит даже крышу из ЦПЧ...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не забудьте, что низ скатов навесов над террасами будет ~ на 800 мм. ниже, чем низ основных скатов. Зависит от угла наклона основных скатов.

На пролет 7200, лучше применить двутавровые деревянные балки, иначе балки из цельного дерева придется ставить с шагом ~ 300 мм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я правильно розумію, що крокви опираються на мауерлат через підпорки (стійки) в місцях обведених кружками

1391330780_1.thumb.png.7c70b2c1493f6cc71bb8e5e645f250ce.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На пролет 7200, лучше применить двутавровые деревянные балки

Где ж там такой пролет?

 

Добавлено через 6 минут

я правильно розумію, що крокви опираються на мауерлат через підпорки (стійки) в місцях обведених кружками

Ежели этот вопрос ко мне,то не так...кроквы опираются на стол там,где его соберут...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кроква буде мати 3 точки опори: коньковий брус, "стіл", мауерлат. Але форма фасадної і задньої стіни така, що не дає можливості, змонтувавши на них мауерлат, покласти на нього крокви в одній площині і з однаковим кутом. Так над входом і над терасою кроква буде йти вище мауерлата і без підпорок не обійтись.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так над входом і над терасою кроква буде йти вище мауерлата і без підпорок не обійтись.

Да,там тоже будет что-то типа П-образной надстройки...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для 6.5метровых лучше брать сечение 200х150мм,для остальных можно 200х100мм.

Схема устройства стола следующая:

поверх балок ложиться мауэрлат 150х150мм,на него ставятся стойки такого же сечения и по стойкам сверху опять идет обвязка мауэрлатом.

Такиая конструкция выдержит даже крышу из ЦПЧ...

Во первых: поверх балок кладется не мауэрлат, а лежень!

Во вторых: такая конструкция прогнет балки перекрытия (200х150).

И в третьих: если планируется мансардный этаж, то "стол" делается по каркасной технологии, что бы сразу получить готовые стены.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поверх балок кладется не мауэрлат, а лежень!

Как эту "палочку" не назови,суть конструкции не изменится...

такая конструкция прогнет балки перекрытия (200х150)

Эта конструкция взята из рабочих чертежей осуществленного нами в сентябре-октябре проекта,уже и крыша (правда,из металлочерепицы)стоит и до сих пор ничего не прогнулось...

если планируется мансардный этаж, то "стол" делается по каркасной технологии, что бы сразу получить готовые стены.

Ну,правильно,а что мешает этому?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сентябре-октябре........ .........стоит и до сих пор ничего не прогнулось...

Я как бы без претензий, но этот срок - совершенно не показатель

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

но этот срок - совершенно не показатель

Ну и бездоказательно предполагать,что там что-то прогнется - тож не стоит...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Эта конструкция взята из рабочих чертежей осуществленного нами в сентябре-октябре проекта,уже и крыша (правда,из металлочерепицы)стоит и до сих пор ничего не прогнулось...
А как с устойчивостью плоской формы деформирования и прогибом по физиологическим требованиям? Расчеты показать можете? Хотя, по физиологическим, думаю, что пройдет, а вот по сконцентрированной нагрузке от "палочек" - вряд-ли.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как с устойчивостью плоской формы деформирования и прогибом по физиологическим требованиям? Расчеты показать можете? Хотя, по физиологическим, думаю, что пройдет, а вот по сконцентрированной нагрузке от "палочек" - вряд-ли.

 

Та завязывайте тут "мусорить" своими спецтерминами,от них ваш рейтинг не повысится,лучше предложите правильное ,по-вашему, решение...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Правильное по-моему решение минимально грузить балки кровлей. Но если этого не избежать, то… А впрочем всё уже сказано. Считать балки. Сделать стол ферменным.

 

Учтите я не оспариваю ваше сечение. Ибо мне пока немного влом собирать нагрузки и считать. Но, самое главное, мне влом пытаться выпытать у топикстартера больше данных. Он пока их не дал и значит ему не очень и надо. А значит мне не очень и надо что-то предлагать а потом отвечать пусть и перед своей совестью.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, що не надав необхідних даних. Постараюсь виправитись.

Будівництво ще не розпочато, зараз тільки намагаюсь зрозуміти, що я хочу і чи можна це втілити. Будинок має бути одноповерховий. Змурований з цегли, внутрішні перегородки теж (0,5 цеглини), несуча стіна в 1 цеглину. Дуже хочу горище для всякого мотлоху. Вагався ( та ще й зараз вагаюсь) двоскатка чи вальма, але суто візуально більш схильний до вальми. Покрівля - металочерепиця або бітумка (точніше буду знати коли безпосередньо дійде діло до монтажу даху). Мені здається, що вальма буде ненабагато але дешевше двоскатки (в основному через відсутність фронтонів). Може я помиляюсь то поправте мене. Кут нахилу покрівлі 25 град - великі скати і 30 град - малі (якщо те що вони не однакові якось ускладнює "процес" то наведіть на правильний шлях)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та завязывайте тут "мусорить" своими спецтерминами,от них ваш рейтинг не повысится,лучше предложите правильное ,по-вашему, решение...
Заботьтесь лучше о своем "рейтинге", при условии, что несете тут чушь, с умным видом. По предварительным данным, я уже высказал свое мнение. При новых вводных, возможно, что лучшим решением может оказаться "террива" - погуглите, что это такое.:D
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може я помиляюсь то поправте мене. Кут нахилу покрівлі 25 град - великі скати і 30 град - малі (якщо те що вони не однакові якось ускладнює "процес" то наведіть на правильний шлях)

А у якому регіоні ви ведете будівництво?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рівненська область

 

Добавлено через 8 минут

При новых вводных, возможно, что лучшим решением может оказаться "террива" - погуглите, что это такое.

 

Терріва -це ж перекриття, а я ламаю голову над дахом. Як терріва вплине на мою вальму?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...