Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Знатоки литиевых аккумуляторов, просьба подсказать...

Dex-paketa

Рекомендовані повідомлення

Хеллоу! Хочу лазерный гравер посадить на самодельный ИБП. Внизу схемка для понимания. Все собрал и вместо потребителя подключил комп куллер, пока все вроде работает, 220 включаю и выключаю - куллер крутиться.

 

Идея такова: есть 220В, поребителя питает трансформатор. Пропадает 220 - без перепадов питает аккумулятор. Появляется 220 - питает снова сеть, аккумулятор заряжается до напряжения трансформатора.

 

Может подскажите, что я мог упустить? Стремно собирать все это и проводить испытания на рабочем гравере, все не перепроверив.

821384363_.thumb.png.36999f54f340886443758ec84f752ee8.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фсё упустил... Підключити літієві АКБ напряму до БЖ щей трансформатора може хіба повний профан або божевільний. У кращому дохлі АКБ у гіршому - опіки і пожежа.

Робота гравера від не стабілізовангого джерела теж під питанням, як і робочий діапазон напруги гравера. Від АКБ просто так рівно 12 не получити.

 

Для нормальної рекомендації бракує вихідних даних.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я наверно не правильно выразился. Подключил до блока питания -220-12вольт, обозвал его трансформатором.

 

В ютубе без проблем так делают, почему бы нет, религия не позволяет? Блок питания поднимет литий до своего напряжения и все. Ниже фото всего в сборе, уже час работает. За это время напряжение лития поднялось с 12 до 12.31 (блок питания выдает 12,33)

IMG_20180127_204645.thumb.jpg.b3ce7ad5418d19fc7ff998d5bfc073b2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Робота гравера від не стабілізовангого джерела теж під питанням, як і робочий діапазон напруги гравера. Від АКБ просто так рівно 12 не получити.

 

Поставлю отсечение на 10ти вольтах (может чуть выше), ничего с ним от пониженного напряжения не случится. Продавец подавал 11вольт (13 тоже) - работал без проблем, этот момент я утточнил.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На фото ІБЖ, хай буде, рівно на 12 В. А от літія такого немає. Вважатимемо, що у Вас стандартні 16850 У них Номінал 3,7 В. Заряд до 4.2 ±0.05 V !!! два знаки після коми. Розряд до 2,75В.

Три банки датуть Вам діапазон 8,25 - 12,6 В. 4 банки 11 - 16,8 В .

Тепер робота. Для літія потрібен контроль напруги і контроль струму. Як по заряду так і розряду. Без цього ніяк... Чуть менше 4,2 В - недозаряд. Чуть менше 2,75 - перерозряд і ресурс АКБ в попу. Чуть більше 4,2 - пожежа. КЗ - пожежа. Підключення БЖ на розряджені без контролю струму зарядки - БЖ впаде в загис від КЗ (по перевищенню струму).

Тобто без електроніки нічого доброго не вийде.

 

Для свинцевої АКБ можна дуже просто по такому принципу як на фото.

 

Якщо літій полудохлий на халяву (судячи по ємності маркером після тестера і "аби робило пару днів". То впевнитись що не буде перезаряду (підстроїти напругу ІБЖ) і обмежити струм заряду, по принципу тої ж картинки (оскільки БЖ стабілізований - стабілітрона не потрібно).

ups_easy.jpg.9577a74b10786b002519d3aa81a64a54.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я в схеме указал, что литий-ион. Да, 18650 (не путайте циферки местами). И что-то мне подсказывает, что Вы не сильно с ними работали, много неправильного пишите.

 

1. Розряд до 2,75В. - я выше указал, что опускать ниже 10В не буду (3,3 на банку, сборку из 5ти штук)

 

2. Чуть менше 4,2 В - недозаряд. - Ну и вообще ничего страшного, будет заряжен на 95% а не на 100. По факту будет 4,1

 

3. Чуть менше 2,75 - перезряд і ресур АКБ в попу. - см. п. 1 выше

 

4. Чуть більше 4,2 - пожежа. - интересно, если мой БП выдает 12,3/3 = 4,1В максимум на банку (сборку из 5ти литиев), как он выдаст больше 4.2?

 

5. Підключення БЖ на розряджені без контролю струму зарядки - БЖ впаде в загис від КЗ (по перевищенню струму). - см. п.1, 3.3 минимум на банке.

 

 

Ну и последнее -

 

Для літія потрібен контроль напруги і контроль струму. Як по заряду так і розряду.

 

БП выдает 3А на 12 вольт, то есть на мои 5 литиев в 1 банке на 1 штуку он будет давать максимум 0,6А. Больше просто физически не сможет. Или я напутал с математикой?

 

То же самое по разряду - гравер берет максимум 2А, что для моей сборки вообще ерунда. Она потянет и 5А (как заряд так и разряд), по 1А на аккумулятор (тестировал каждый зарядом/разрядом), все верно. И выбрал только хорошие, далеко не "полудохлые"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dex-paketa, Мені якби монопенісуально як ви зробите. Ви спитали думку - озвучив якт має бути. А далі "кожен дроче як хоче" :). Я ж не знаю, що конкретно у Вас там буде чи є по факту, я не телепат...

А нижче 10В ви як не допускатимете? З вольтметром інженер слідкуватиме? :)

 

От, працює воно, пропало 220, розряджаються АКБ, хай до ваших 10В. І знову появляється 220. Блок дає 3А гравір взяв 2. А розряджені АКБ ще три (для прикладу) :) І що скаже Ваш БЖ на 3 А? ;)

БЖ у захист від перевантаження впаде...

Просте рішення для "і так сойдьот" дав Вам на картинці вище.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dex-paketa

А нижче 10В ви як не допускатимете? З вольтметром інженер слідкуватиме? :)

 

Китайская схемка/плата защиты аккумуляторов, давно валяется без дела. Выставлю на ней минимальный вольтаж и вперед. Её и сигнализатора низкого напряжения я в схеме не указывал, не столь важно. Но они будут.

 

От, працює воно, пропало 220, розряджаються АКБ, хай до ваших 10В. І знову появляється 220. Блок дає 3А гравір взяв 2. А розряджені АКБ ще три (для прикладу) І що скаже Ваш БЖ на 3 А?

БЖ у захист від перевантаження впаде...

А вот это да, этот вопрос меня интересует, что оно будет в таком случае :) Думаете упадет, и без других вариантов? То есть просто вырубится все?

 

Добавлено через 4 минуты

Почему Вы решили, что аккумулятор возьмет 3А? Почему бы ему не взять "свободные" амперы, которые "останутся" после гравера (3-2=1 в Вашем примере)? Он не же "актив", а "пассив" )))) Ну это я хочу, чтобы так получилось... Он же сейчас берет не 4, не 5ампер. Берет ровно столько, сколько ему дают...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dex-paketa, тут би Вас пробакланити...

Принцип роботи ІБЖ не дасть взяти "свободные амперы". Воно працює на стабілізацію напруги. Якщо росте навантаження - падає напруга. БЖ наярює для забезпечення заданої напруги (поки може) а далі або згорить або захист спрацює.

Якби АКБ міг собі взяти скільки треба сам - його б заряджали на пряму від розетки :) А там усе складно... Хімпроцес, напруга, температура, ємність, внутрішній опір...

Закон Ома поки працює.

 

Проста зарядка - стабілізація струму. Для того, щоб струм не виходив за допуск - зарядка зменшує напругу.

Для правильної заярдки літієвих АКБ тре контроль і струму і напруги (і температури, на деяких режимах). Гугл теорію Вам підкаже, там ціла наука...

 

Як буде у Вас по факту - пробуйте. Я хз скільки сруму візьме ваша АКБ від конкретного БЖ після розряду до 10 В. Ставити експеримент мені лінь. В першу чергу залежатиме від стану Самих АКБ і їх ємкості, чим живіші - тим більше візьме.

Цілком можливо, що воно і так працюватиме (якось і якийсь час...).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, гравір це ж не тільки лазер а й координатний стіл. Його живлення не потрібно резервувати?

Мо простіше поставити звичайний комповий УПС по 220В і через нього живити блоки живлення пристрою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, гравір це ж не тільки лазер а й координатний стіл. Його живлення не потрібно резервувати?

Мо простіше поставити звичайний комповий УПС по 220В і через нього живити блоки живлення пристрою?

 

Може і простіше, але я хотів все зробити без додаткових затрат. З того, що є.

 

Добавлено через 3 минуты

Якщо росте навантаження - падає напруга. БЖ наярює для забезпечення заданої напруги (поки може) а далі або згорить або захист спрацює.

 

Добре, тоді якщо взяти блок живлення десь амперів на 5-6ть, та не опускати розряд аккумулятора, припустимо, нижче 11? І аккуми не будуть багато брати, бо не буде сильного розряду, и БЖ повинно з запасом вистачити и на лазер і на аккуми одночасно.

 

 

Взагалі, думаю, моя схема у моєму випадку буде працювати. Мені всього-то треба, щоб я міг доробити 1 виріб на аккумуляторі у випадку зникнення світла. Тобто, хвилин 10-15 роботи, що не просадить аккумулятор нижче робочої напруги. Далі я все вимкну і буду чекати світла, тому одночасний запуск і лазера, і повністю дохлих аккумів виключене.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Короче, набрался я смелости и подключил аккумулятор к граверу. Все работает, как часы. На пропадание/появление электричества гравер никак не реагирует, четко отрабатывает в эти моменты лазером. 10 минут гравировки без сети и затем включение сети тоже никаким боком не вылазит.

 

Вывод: не знаешь на практике - не консультируй :rolleyes:

 

ЗЫ я даже не буду ставить модуль защиты от пониженного напряжения - емкости данной сборки хватит на часы работы лазера, не говоря уже о 10-15ти минут, которые он даже не заметит.

IMG_20180128_132330.thumb.jpg.7a8191f6203d2fb1ed3394b2bcfcce5a.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чим менше досвіду і знань - тим авторитетніше "спеціяліст" відстоює свою правду.

Вибачте, що знаю не так як вам хотілось. :) Радий, що працює так, як вам хочеться. Тепер консультувати можете самі, у вас уже великий досвід і практика.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Короче, набрался я смелости и подключил аккумулятор к граверу. Все работает, как часы. На пропадание/появление электричества гравер никак не реагирует, четко отрабатывает в эти моменты лазером. 10 минут гравировки без сети и затем включение сети тоже никаким боком не вылазит.

 

Вывод: не знаешь на практике - не консультируй :rolleyes:

 

ЗЫ я даже не буду ставить модуль защиты от пониженного напряжения - емкости данной сборки хватит на часы работы лазера, не говоря уже о 10-15ти минут, которые он даже не заметит.

 

Кроме того что Вам ранее говорили по контролю напряжения и тока, упустили еще один момент, который не маловажен для безопасной работы с литиевыми аккумуляторами - это контроль их температуры, греются они не хило что при заряде что при разряде, а при этом кроме прямого фактора (температуры) работает еще и тепловое расширение, и что там в нем при этом коротнет, даже конструкторам этих аккумуляторов не известно.

РС Вам повезло, если банки со встроенной термозащитой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...контроль их температуры, греются они не хило что при заряде что при разряде, а при этом кроме прямого фактора (температуры) работает еще и тепловое расширение, и что там в нем при этом коротнет, даже конструкторам этих аккумуляторов не известно.

РС Вам повезло, если банки со встроенной термозащитой.

 

Мы про одних и тех же аккумах говорим, 18650? Греются только "убитые" в хлам, которыми пользоваться ни в коем случае нельзя. Мои я проведил заряд/разряд 1 ампером, температура не поднималась вообще (напомню, что в моей системе разряд на 1 батарейку где-то 1/10 этого значения).

 

Про коротнет - у меня каждый аккумулятор подключен через предохранительный "провод", и если там что-то коротнет то этот аккумулятор просто выключится из системы.

 

PS Система уже неделю работает без нареканий, каждый день по 8-9 часов без перерыва.

 

PPS Если вы не видели ни одного видео про то, как из 18650 собирают огромные системы а-ля Тесла павербанки на десятки киловатт/часов, то не стоит тратить время и писать "теорию", какой это ужас.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У тесли, мабуть, багато "предохранительных проводков", - так шо ні какого ризику :)

 

Vit3f, у чоловіка є практичний досвід, він знає краще. Давайте, не будемо йому заваджати :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У тесли, мабуть, багато "предохранительных проводков", - так шо ні какого ризику :)

 

Vit3f, у чоловіка є практичний досвід, він знає краще. Давайте, не будемо йому заваджати :)

 

Ну тоді :flag1: в руки.

Відпишусь від теми.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...