Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Електрокотел + теплоакумулятор vs газ - вигідно?

Sharkan

Рекомендовані повідомлення

Маю систему опалення з двох котлів: газового і електричного. Газовий працює вдень, з 7:00 до 23:00. Електричний (двозонний лічильник + тариф на електроопалення) вночі, з 23-ї до 7-ї.

В такому варіанті використовується приблизно 1000 кубів газу за сезон.

Питання: якщо поставити теплоакумулятор і гріти його електрокотлом вночі, а вдень використовувати для опалення - чи буде це вигідно? Чи буде це економічніше ніж існуюча на даний момент схема?

 

В перспективі думається про тепловий насос і теплоакумулятор. Але там також є питання...ліміт по температурі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю систему опалення з двох котлів: газового і електричного. Газовий працює вдень, з 7:00 до 23:00. Електричний (двозонний лічильник + тариф на електроопалення) вночі, з 23-ї до 7-ї.

В такому варіанті використовується приблизно 1000 кубів газу за сезон.

Питання: якщо поставити теплоакумулятор і гріти його електрокотлом вночі, а вдень використовувати для опалення - чи буде це вигідно? Чи буде це економічніше ніж існуюча на даний момент схема?

 

В перспективі думається про тепловий насос і теплоакумулятор. Але там також є питання...ліміт по температурі.

 

Якщо плануєте в перспективі ТН, то можна по трохи йти в цьому напрямку. Встановлюєте буфер с теплообмінником і поки що грієте елкотлом. Але Ваш перший крок потягне десь більш-менш на 1500 не наших грошей.На Ваші питання трохи важко відповісти , бо не ясно які будуть тарифи. До поки що так ,було вигідніше елтариф с двозонним лічильником. Також не зрозуміло чим опалюєте -радіатори чи ТП, яка площа, бо на радіаторном опалення буфер дуже швидко охолоне, чи його об'єм треба більше, а ТН буде низько ефективний, чи треба збільшити розміри радіатора. А там ра***те.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо плануєте в перспективі ТН, то можна по трохи йти в цьому напрямку. Встановлюєте буфер с теплообмінником і поки що грієте елкотлом. Але Ваш перший крок потягне десь більш-менш на 1500 не наших грошей.На Ваші питання трохи важко відповісти , бо не ясно які будуть тарифи. До поки що так ,було вигідніше елтариф с двозонним лічильником. Також не зрозуміло чим опалюєте -радіатори чи ТП, яка площа, бо на радіаторном опалення буфер дуже швидко охолоне, чи його об'єм треба більше, а ТН буде низько ефективний, чи треба збільшити розміри радіатора. А там ра***те.

 

Дякую!

 

У мене житлова площо 120 квадратів, з них 49 теплі підлоги - решта радіатори. Тепловтрати будинку 9 кВт при -22 за вікном. Тобто при -5 і вище напевно будуть в районі 4-5 кВт. Теоретично.

 

ТН і справді буде малоефективний в парі з теплоакумулятором, оскільки він більше ніж до 50-ти градусів не нагріє теплоакумулятор. Та і електрокотел напевно таки в даному випадку буде також не дуже оптимальним щоб нагріти вночі а вдень користуватись...

 

Об'єм ТА (грубо) рахується як 50 л на кватрат площі, тобто у мене мав би бути в районі 600 літрів. Це в 10 000 грн. вкладаєтесь спокійно. Чому Ви кажете що треба 1500 не наших грошей ? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую!

 

У мене житлова площо 120 квадратів, з них 49 теплі підлоги - решта радіатори. Тепловтрати будинку 9 кВт при -22 за вікном. Тобто при -5 і вище напевно будуть в районі 4-5 кВт. Теоретично.

 

ТН і справді буде малоефективний в парі з теплоакумулятором, оскільки він більше ніж до 50-ти градусів не нагріє теплоакумулятор. Та і електрокотел напевно таки в даному випадку буде також не дуже оптимальним щоб нагріти вночі а вдень користуватись...

 

Об'єм ТА (грубо) рахується як 50 л на кватрат площі, тобто у мене мав би бути в районі 600 літрів. Це в 10 000 грн. вкладаєтесь спокійно. Чому Ви кажете що треба 1500 не наших грошей ? :)

 

Якщо згідно Ваших розрахунків то: 50л*120м2=6000л.

Якщо рахувати середню потребу в теплі то:7кВт*12 годин/40 град/1.163 =1800л.

Окрім буфера треба триходовий клапан ,привід, автоматика, краніки, різьби ,тощо. Ще гроші за роботу.

ТН якраз і рекомендують монтувати з буферной ємностью, а деяки ТН і до 60 гріють.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо згідно Ваших розрахунків то: 50л*120м2=6000л.

Якщо рахувати середню потребу в теплі то:7кВт*12 годин/40 град/1.163 =1800л.

Окрім буфера треба триходовий клапан ,привід, автоматика, краніки, різьби ,тощо. Ще гроші за роботу.

ТН якраз і рекомендують монтувати з буферной ємностью, а деяки ТН і до 60 гріють.

 

Вибачте, помилився, 50 л на 10 квадратів, не на квадрат:

termico.com.ua/kak-podobrat-obem-teploakkumulyatora/

 

Отже перераховуємо: 12х50=600 літрів ТА.

А за якою методикою Ви рахували середню потребу в теплі і чому 12 годин? Чому вийшло в літрах? Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте, помилився, 50 л на 10 квадратів, не на квадрат:

termico.com.ua/kak-podobrat-obem-teploakkumulyatora/

 

Отже перераховуємо: 12х50=600 літрів ТА.

А за якою методикою Ви рахували середню потребу в теплі і чому 12 годин? Чому вийшло в літрах? Ж-)

 

Не хай буде 1,8м3-це нічого не змінює. Що до посилання,то Ваша домівка не вписується в ті норми , що там наведені в першому пункті. Стаття у першому пункті як для мене "ні про що". А взагалі так буфер для твердопаливного котла 25-50 л/кВт потужності ,ТН 20-30 л/кВт. Для елкотла :скільки плануєте запасти виходячи з потужності , часу роботи, необхідності в теплі. 12 годин як приклад розрахунку. В Вашому випадку я б рахував по максимуму роботу елкотла в льотному тарифі ,все інше газ. Тобто зараз це близько 100 кВт/ на добу.Якось так.

Змінено користувачем Heliopolis
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это все очень примерные цифры вверху :)

 

Дайте величину теплопотерь - и все станет ясно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это все очень примерные цифры вверху :)

 

Дайте величину теплопотерь - и все станет ясно

 

Тепловтрати будинку 9 кВт при -22 за вікном.

Це в найхолоднішу 5-тиденку. Думаю що там можна буде і електрокотлом напряму догріти.

 

Тобто при -5 і вище напевно будуть в районі 4-5 кВт. Теоретично.

 

 

Житлова площо 120 квадратів, з них 49 теплі підлоги - решта радіатори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепловтрати будинку 9 кВт при -22 за вікном.

Це в найхолоднішу 5-тиденку. Думаю що там можна буде і електрокотлом напряму догріти.

 

Тобто при -5 і вище напевно будуть в районі 4-5 кВт. Теоретично.

 

 

Житлова площо 120 квадратів, з них 49 теплі підлоги - решта радіатори.

 

Пусть будут теплопотери 5кВт, умножаем на 16 часов, время работы от теплового аккумулятора. Значит надо накопить 288000кДж. Теплоемкость воды 4,2 кДж/кг*С. Если теплоаккумулятор нагревать от 30°до 90°, разница температур холодной и нагретой воды будет 60° (90–30=60)

Посчитаем емкость теплоаккумулятора:

288000 / 4,2 / 60 = 1370 литров. Кругом-бегом, туда-сюда - 1,5м3. Стоимость решения в сухом остатке (бочка, обвязка) ~ 1€-1литр. И потом, да, будет экономия:)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А свободной электрической мощности на отопление сколько квт?

 

Взагалі дозвіл на електроопалення - 7 кВт. Можна докупити до 10-ти. Не питання. Вночі фактично всю потужність можна використовувати. У мене зараз стоїть котел Протерм Скат на 12 кВт.

 

Вдень ще працює електроплита, електрочайник, пралка, посудомийка.

Повні витрати електрики за 2019 рік по місяцях (день+ніч) у вкладеному файлі.

IMG_20191004_181957.thumb.jpg.d9ab1030ce8a0050063ec4032a6c8053.jpg

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взагалі дозвіл на електроопалення - 7 кВт. Можна докупити до 10-ти. Не питання. Вночі фактично всю потужність можна використовувати.

Вдень ще працює електроплита, електрочайник, пралка, посудомийка.

Повні витрати електрики за 2019 рік по місяцях (день+ніч) у вкладеному файлі.

 

На зарядку бочки 80кВт + 40кВт на компенсацию текущих (ночных) теплопотерь (120/8) - 15кВт/ч только на отопление в связке с ТА. А если, скважина и, извините, ночью приспичило? Куда, до ветру?))) А на холодильник?, дежурное освещение? Рассматривайте 20кВт, как минимум.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пусть будут теплопотери 5кВт, умножаем на 16 часов, время работы от теплового аккумулятора. Значит надо накопить 288000кДж. Теплоемкость воды 4,2 кДж/кг*С. Если теплоаккумулятор нагревать от 30°до 90°, разница температур холодной и нагретой воды будет 60° (90–30=60)

Посчитаем емкость теплоаккумулятора:

288000 / 4,2 / 60 = 1370 литров. Кругом-бегом, туда-сюда - 1,5м3. Стоимость решения в сухом остатке (бочка, обвязка) ~ 1€-1литр. И потом, да, будет экономия:)

 

1,5 м3 це звичайно багато...

Я не зовсім зрозумів цифру 288000 кДж. Де вона взялася?

 

Добавлено через 5 минут

На зарядку бочки 80кВт + 40кВт на компенсацию текущих (ночных) теплопотерь (120/8) - 15кВт/ч только на отопление в связке с ТА. А если, скважина и, извините, ночью приспичило? Куда, до ветру?))) А на холодильник?, дежурное освещение? Рассматривайте 20кВт, как минимум.

 

Холодильник споживає мінімум. А вночі більше нічого і не працює. Скважина не задіяна. Світло ЛЕД - там від сили 20 Вт в годину вночі.

 

15 кВт в годину вночі на забезпеченея ТА+опалення мені здається близько до істини. Але тоді напевно я вискочу за пільгових 3600 кВт на електроопалення (45 копійок за кВт вночі) в місяць...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В такому варіанті використовується приблизно 1000 кубів газу за сезон.

При таком потреблении на 120 квадратов нуна крепко думать, стоит ли морочиться.

Але тоді напевно я вискочу за пільгових 3600 кВт на електроопалення (45 копійок за кВт вночі) в місяць...

Его вскоре и для населения тож выпилят.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1,5 м3 це звичайно багато...

Я не зовсім зрозумів цифру 288000 кДж. Де вона взялася?

 

15 кВт в годину вночі на забезпеченея ТА+опалення мені здається близько до істини. Але тоді напевно я вискочу за пільгових 3600 кВт на електроопалення (45 копійок за кВт вночі) в місяць...

 

1кВт.ч производит 3600кДж. 80кВт (запас в ТА) = 288000Дж

А выскочите или нет, из льготных килловатов, зависит исключительно от теплопотерь дома (достаточного утепления).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При таком потреблении на 120 квадратов нуна крепко думать, стоит ли морочиться.

 

 

Ви вважаєте що це мале споживання? Вра***те що я газом грію тільки вдень. Котел протерм, конденсаційник, з датчиком зовнішньої температури і програмованим контролером. Вночі газ не гріє - тільки електрика.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1,5 м3 це звичайно багато...

Я не зовсім зрозумів цифру 288000 кДж. Де вона взялася?

 

Добавлено через 5 минут

 

 

Холодильник споживає мінімум. А вночі більше нічого і не працює. Скважина не задіяна. Світло ЛЕД - там від сили 20 Вт в годину вночі.

 

15 кВт в годину вночі на забезпеченея ТА+опалення мені здається близько до істини. Але тоді напевно я вискочу за пільгових 3600 кВт на електроопалення (45 копійок за кВт вночі) в місяць...

 

Як Ви це забезпечити, якщо елкотел на 12 кВт? Чи ще котел на заміну? А об'єм пільгових кВт мабуть 3000 кВт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як Ви це забезпечити, якщо елкотел на 12 кВт? Чи ще котел на заміну? А об'єм пільгових кВт мабуть 3000 кВт?

 

3600 кВт пільгових.

Я хочу прорахувати щоб розуміти: варто, не варто, економно - не економно і т.д. Тому і звернувся до форуму. Тут люди досвідчені, думаючі.

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Допускаем у вас 18 квт мощности, теплопотери 9 квтч.

 

Если взять ТА в 1000 л, то общеизвестно, что при нагреве тонны на один грд тратится 1,13 квтч энергии.

 

Эфективно работать вы можете, нагревая ТА до 85 и охлаждая до 30. Тоесть, грубо у вас в тонне запасается 55-60 квтч энергии.

 

Льготного тарифа есть промежуток времени в 7 часов, из них 7 часов надо греть дом с потерями 9 квтч, 9 квт

свободных остается паковать в бочку.

Это мы аккурат 9х7 =63 квтч пакуем в бочку.

 

Этой нагретой бочки вам хватит на следующие 7 часов потерь 9 квт

 

При изменении емкости бочки, свободной киловатности, внешней температуры - результаты будут иные, но вы их тоже можете посчитать.

 

Экономическую целесообразность - тоже.

По моему мнению при наличии газа - ее нет :)

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3600 кВт пільгових.

Я хочу прорахувати щоб розуміти: варто, не варто, економно - не економно і т.д. Тому і звернувся до форуму. Тут люди досвідчені, думаючі.

 

Ваше загальне споживання енергії середньо місячно 3000 кВт( газ+ електрика), дивитесь вище Ваші данні. Тобто навпіл. Тоді на заміну газа треба1500 кВт електрики по тарифу 0.45 грн/кВт і вийде приблизно 700 грн економії в місяць. За опалювальний період 4000 грн. Далі ра***те самостійно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваше загальне споживання енергії середньо місячно 3000 кВт( газ+ електрика), дивитесь вище Ваші данні. Тобто навпіл. Тоді на заміну газа треба1500 кВт електрики по тарифу 0.45 грн/кВт і вийде приблизно 700 грн економії в місяць. За опалювальний період 4000 грн. Далі ра***те самостійно.

 

0,45 грн. це вночі. Вдень по 90 копійок в опалювальний сезон.

Дякую за інформацію. Рахуватиму.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

0,45 грн. це вночі. Вдень по 90 копійок в опалювальний сезон.

Дякую за інформацію. Рахуватиму.

koec.com.ua/page?root=23

 

Возможно эти данные не по киевскому региону, вот цены киевоблэнерго (1.2.2)

3000 квт в месяц и по 0.9 грн за квт/ч.

при тарифе на отопления нет разницы между днем и ночью(если я не прав можете дать ссылку на конкретный тариф)

Если нет разницы, то смысл в ТА только будет тогда, когда потери тепла будут более 3000 квт в мес.

К примеру среднее потребление в час 7квт (самый холодны мес) = 7*24*31 = 5208-3000=2208квт не достающего тепла в мес.

При цене = 0.9*2208 = 1987 грн столько денег вы сможете сэкономить в холодный месяц за счет ТА.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

koec.com.ua/page?root=23

 

Возможно эти данные не по киевскому региону, вот цены киевоблэнерго (1.2.2)

3000 квт в месяц и по 0.9 грн за квт/ч.

при тарифе на отопления нет разницы между днем и ночью(если я не прав можете дать ссылку на конкретный тариф)

Если нет разницы, то смысл в ТА только будет тогда, когда потери тепла будут более 3000 квт в мес.

К примеру среднее потребление в час 7квт (самый холодны мес) = 7*24*31 = 5208-3000=2208квт не достающего тепла в мес.

При цене = 0.9*2208 = 1987 грн столько денег вы сможете сэкономить в холодный месяц за счет ТА.

 

Был не прав 0.45 ночью

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...