Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Доцільність використання ТН з фінасово-економічної позиції.

karbo

Рекомендовані повідомлення

Всі розрахунки щодо доцільності використання ТН у певних випадках прошу висвітлювати у даному розділі

 

Добавлено через 11 минут

Згідно елементарних підрахунків фінансово-економічна ефетивність експлуатація ТН не вище використання традиційних енергоносіїв при нинішніх тарифах,та умови стандартного безперешкодного підключення до них.

А завдяки високій стартовій вартості може значно їм поступатись.

Тому можливість їхнього використування необхідно досконало вивчати у кожному конкретному випадку.

Змінено користувачем InSAn
п1
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому можливість їхнього використування необхідно досконало вивчати у кожному конкретному випадку.

Все вірно. Кожен конкретний випадок - унікальний.

А Ви намагаєтесь знайти доцільність в загальному випадку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Формула: ціна приладу розділена на кількість виробленої енергії ще в силі.

 

знову ви граєте цифрами, добре допоможу.

 

вартість 1 кВт тепла газом 10 коп.

вартість 1 кВт тепла ГеоТН 4.5 коп.

 

різниця більне ніж 2 рази. Газ ще має великий потенціал росту, ел. енергія ні.

Змінено користувачем InSAn
Fixed
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А Ви намагаєтесь знайти доцільність в загальному випадку.

Тут питання філософське.

Як про курку і яйце.

Якщо є можливість не ускладнювати власне життя додатковими заморочками - то завжди варто їх уникати.

Це же стосується і ТН.

Якщо маєте шанс обходитись без них - будете краще спати.

Тому що на вас не ляже фінансова та технічна відповідальність за їхнє обслуговування.

Прості системи завжди надійніші.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут питання філософське.

...

Прості системи завжди надійніші.

Повністю згоден. Сама проста система - піч.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

не згідний.

Це топка у хаті начорно:)

 

Ось і вирішили: ТН - буржуазний пережиток, начорно - наше всьо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вартість 1 кВт тепла газом 10 коп.

вартість 1 кВт тепла ГеоТН 4.5 коп.

Обгрунтування ,будь-ласка,згідно формули

(затрати на обладнання під час експлуатації +річна амортизація обладнання+ середньостатистична депозитна ставка на різницю ціни між ТН та традиційного обладнання) розділена на продуковану енергію на протязі року.

 

Добавлено через 2 минуты

Ось і вирішили: ТН - буржуазний пережиток, начорно - наше всьо

Я ще нічого не вирішив.

А примітивно склав формулу.

Закладіть туди свої дані ,та опублікуйте результат,якщо буде на те ваша ласка.

ПС формула не досконала.

можливі поправки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обгрунтування ,будь-ласка,згідно формули

 

огрунтування згідно вашого світогляду на це - це є гра цифрами )))) це всерівно що обгрунтовувати використання пасивного будинку при теперішніх тарифах енергоносіїв.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Газ ще має великий потенціал росту, ел. енергія ні.

__________________

Судячи по останніх подіях на світових енерго ринках з традиційнимими вуглеводневими носіями твориться щось не зрозміле.

У США ціна видобутку сланцевого газу біля 80 доларів.

Норвегія щосили відновила експорт.

Назріває революція .

На підході щось нове та доступніше.

 

Добавлено через 2 минуты

огрунтування згідно вашого світогляду на це - це є гра цифрами )))) це всерівно що обгрунтовувати використання пасивного будинку при теперішніх тарифах енергоносіїв.

Ну чому так?

Беремо середньостатичний будинок 200 мкв з тепловтратами у 50Вт з м/год

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Беремо середньостатичний будинок 200 мкв з тепловтратами у 50Вт з м/год

 

добре беремо, якщо газ підведено то не вигідно, якщо підвести 7-10 кЄвро то вигідно.

 

ВТН вигідно, ГеоТН питання спірне.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

добре беремо, якщо газ підведено то не вигідно, якщо підвести 7-10 кЄвро то вигідно.

 

ВТН вигідно, ГеоТН питання спірне.

Ви вже схиляєтесь до думки,що при можливості стандартних підключень бажаної потужності традиційних енергоджерел використання ТН у якості теплопостачальника не є доцільним.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вартість 1 кВт тепла газом 10 коп.

вартість 1 кВт тепла ГеоТН 4.5 коп.

Вообще неправильное уточнение. Особенно 4,5 коп умиляют за 1 квт. При СОР в среднем например 3. Если к примеру сейчас около 1 грн. стоит 1 квт ч, как может стоит 4,5 копейки при СОР 3))))))))))

 

Мое ИМХО любителям ТН не очень обнадеживающие. Стоимость ТН, монтажа не перекрывает стоимость отопления газа. Можна топить всю жизнь газом при этом счета за газ будут намного дешевле стоимости ТН. Конечно я понимаю что не всегда газ доступен, то это уже другой разговор. Там уже выходят на первое место Тепловые накопители но не Тепловые насосы.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ообще неправильное уточнение. Особенно 4,5 коп умиляют за 1 квт. При СОР в среднем например 3. Если к примеру сейчас около 1 грн. стоит 1 квт ч, как может стоит 4,5 копейки при СОР 3))))))))))

Подібна інформація доступна лише новачкам.

У старожилів матриця вже заюзана апріоричними перевагами ТН.))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну чому так?

Беремо середньостатичний будинок 200 мкв з тепловтратами у 50Вт з м/год

Ну такие дома не есть седньостатистичиские, а при повышении энергоносителей вообще становятся не актуальными(по крайнем мере для рассудительного и умного обывателя, а не бедного или багатого как многие переиначивают).

 

Добавлено через 7 минут

Подібна інформація доступна лише новачкам.

У старожилів матриця вже заюзана апріоричними перевагами ТН.))

Вам нечем дополнить цифрами, ваше уточнения(потому как старожилом я вас назвать ну никак не могу). По другому разговор пойдет не в то русло. Про цены на нашем рынке мне в среднем известны и пока перелома не наблюдается.

Вы лучше отведте чем выгоднее тепловой насос от теплового накопителя(есно с трехтарифным счетчиком)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви вже схиляєтесь до думки,що при можливості стандартних підключень бажаної потужності традиційних енергоджерел використання ТН у якості теплопостачальника не є доцільним.

 

Исходная задача поставлена не совсем корректно. Тарифы вы берете нынешние государственные, а условия подключения некие виртуальные, при которых можно безпрепятственно подключить любую необходимую мощность.

 

Про подключение к газу уже писали сколько это стоит. По электричеству не лучше. 10квт и выше стоит больших денег. До 3 тис дол за 1 квт там, где сети особо перегружены (бориспольский район например).

 

А в той стране, где возможно беспрепятственно получить необходимую мощность, там немного другие тарифы и на газ и на электричество.

 

Добавлено через 48 минут

Вообще неправильное уточнение. Особенно 4,5 коп умиляют за 1 квт. При СОР в среднем например 3. Если к примеру сейчас около 1 грн. стоит 1 квт ч, как может стоит 4,5 копейки при СОР 3))))))))))

 

Мое ИМХО любителям ТН не очень обнадеживающие. Стоимость ТН, монтажа не перекрывает стоимость отопления газа. Можна топить всю жизнь газом при этом счета за газ будут намного дешевле стоимости ТН. Конечно я понимаю что не всегда газ доступен, то это уже другой разговор. Там уже выходят на первое место Тепловые накопители но не Тепловые насосы.

 

Ну, сегодня есть так называемый тариф на отопление, когда 1 квтч стоит 21.5 коп. Но это при потреблении до 3600 квтч в месяц. Свыше - 96 коп.

 

Так вот, котлом или накопителем вы вообще можете не вписаться в этот обьем потребления. А тепловым насосом - без проблем при отоплении дома до 300-400 квм.

 

Далее, предположим для отопления дома 100-120 квм вам нужно 200 квтч в сутки. Это примерно 8 квт каждый час.

Тепловой насос будет потреблять при этом 1.5-2.5 киловатта.

Котел - 8 квт

Тепловой накопитель - 24 киловатта ночью и 0 - днем. На самом деле расход будет больше, тк циклическая работа требует больше энергии.

 

Тепловой насос вы сможете подключить в существующую сеть.

 

Для котла вам в большинстве случаев придется сделать дополнительный проект и выделить дополнительную мощность например 15квт на дом. В селе это может быть невозможным без установки подстанции.

 

Тепловой накопитель потребует проекта на 30 квт установки подстанции 40квт 10/0.4 и прокладки линии на 10 киловольт. Гдето 200-300 тыс грн. Включая платеж облэнерго на развитие сетей. И 30 квт не везде вам выделят.

Или те же 200 тыс заплатить соседу, который уже сделал подстанцию на 60 квт теперь хочет вернуть часть своих затрат.

 

И еще. Котел и накопитель в данном примере потребят за месяц 6000 квтч, из которых только 3600 вы заплатите по 21 коп, а остальные - по 96.

Тепловой насос не выйдет за предел 3600.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви вже схиляєтесь до думки,що при можливості стандартних підключень бажаної потужності традиційних енергоджерел використання ТН у якості теплопостачальника не є доцільним.

 

а ви колись бочили що я яро відстоюю ТН? я ж вам повторював, що все треба рахувати і індивідуально підходити до об'єкту в залежності від задач.

 

При СОР в среднем например 3.

 

ось як раз СОР 3 (китайські та самопальні) для геотермальних ТН це розвод для лохів, краще вже ВТН Зубадан поставити.

Змінено користувачем REYDER
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви вже схиляєтесь до думки,що при можливості стандартних підключень бажаної потужності традиційних енергоджерел використання ТН у якості теплопостачальника не є доцільним.

Про це я Вам писав у сусідній темі. Алгоритм слідуючий:

 

1. Газ есть?

Да - отапливайте газом. И к п.9.

Нет - п.2

 

2. Провести можно (как технически, так и экономически)?

Да - проводить и п.1.

Нет - п.3.

 

3. Хочется "поставил и забыл"? Электрокотел. Мощностей сети хватает? Да - п.4. Нет - п.5.

 

4. Дорого в эксплуатации? Да - п7. Нет - п.9.

 

5. Пеллетный котел + бункер автоподачи. Устали от пыли/грязи? Да - п.7. Нет - п.9.

 

6. Здесь альтернативы (печи, камины и тп.) ...

 

7. ТН. Дорого? Да - п.8. Нет - п.9.

 

8. Мерзнем.

 

9. Радуемся.

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну такие дома не есть седньостатистичиские, а при повышении энергоносителей вообще становятся не актуальными(по крайнем мере для рассудительного и умного обывателя, а не бедного или багатого как многие переиначивают)

Таких будинків набудовано досить багато під час першого будівельного буму на початку 90-х вже минулого століття.

У той час і не думали про проблемну перспективу з опаленням.

Газ проводили ,газ був дуже дешевим.

Щодо всієї України не скажу,але для західних областей ця ситуація досить типова.

 

Добавлено через 7 минут

Про це я Вам писав у сусідній темі. Алгоритм слідуючий:

Ваш алгоритм має право на життя для короткометражних будинків до 100 м2.

Там ще можна вкластись у ліміти.

У більших за розміром варто комбінувати способи опалення.

Створювати окремі зони по рівню температури і т.д.

 

Добавлено через 7 минут

а ви колись бочили що я яро відстоюю ТН? я ж вам повторював, що все треба рахувати і індивідуально підходити до об'єкту в залежності від задач.

Не ображайтесь ,ради Бога.

Якщо я щось подібне і закидав,то не з почуття злоби.

Жодні переконання не варті того,щоби із-за них псувати добрі людські відносини.

Я не ваш ворог,а просто опоную в деяких випадках.

Частенько можу помилятись.

Для того і спілкуюсь,щоби виявити найдоцільніше та найраціональніше з усього масиву інформації.:friends::drinks:

 

Добавлено через 9 минут

Исходная задача поставлена не совсем корректно. Тарифы вы берете нынешние государственные, а условия подключения некие виртуальные, при которых можно безпрепятственно подключить любую необходимую мощность

Це я зробив так спеціально,як нульвий рівень,від якого можна відштовхуватись у кожному окремому випадку.

Тоді кожне здорожчання у відношенні до стандартного буде грати на користь вибору ТН.

Чи іншого альтернативного джерела.

Чи комбінованого випадку,як то вкладання в ліміт + ТН меншої потужності.

Варіативність досить велика.

 

Добавлено через 5 минут

Вам нечем дополнить цифрами, ваше уточнения(потому как старожилом я вас назвать ну никак не могу). По другому разговор пойдет не в то русло. Про цены на нашем рынке мне в среднем известны и пока перелома не наблюдается.

Вы лучше отведте чем выгоднее тепловой насос от теплового накопителя(есно с трехтарифным счетчиком)

А для чого протиставляти одне другому?

У даному випадку я би застосовував обидва варіанти паралельно.

У піковий період ТН відключати.

ПС Про старожилів був жарт.

Ви його не сприйняли.

Але то вже таке :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ваш алгоритм має право на життя для короткометражних будинків до 100 м2.

Там ще можна вкластись у ліміти.

Рішення лежить на поверхні, зменшити отоплювану площу до такої, яка вкладається в ліміти.

Скромніше треба жити! :-P

У мене батьківський будиночок в селі 60 м2.

Планую два 25 зубадана.

РОзрахунок такий:

Споживана потужність - 1 квт(2 шт)

Споживана енергія за місяць - 720 квтч

Витрати:

- 150*22=33 грн

- 570*28= 160 грн

- за місяць 193 грн

Вартість квтч (при СОр=3) 193/720/3= 9 коп

Вартість обладнання біля 20 тис. грн.

На мій погляд, досить пристойно, а влітку кондишин.

Звичайно в люті морози прийдеться підтоплювати.

Термін реалізації такого варіанту, максимум тиждень.

От Вам розрахунок під мій конкретний випадок.

Можна ще вести ігри з зонними тарифами і довести вартість квтч до 7 коп.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скромніше треба жити!

Підтримую.

Хороший варіант.

І тепло, і свіже повітря,та ще й не дуже дорого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

karbo, скажіть , яка ваша місія?

 

якщо, ви хочете спасти усіх покупців ТН від розводу, то краще підвищуйте рівень професійності монтажників та проектантів.

 

якщо, ви хочете розібратись що краще вам, тоді конкретні задачі ставте або ... дуже довго я не хотів вам це показувати ))) але змусили.

(ссылка на изображение устарела)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пофлудити я також люблю))))

Флуд переслідується Правилами.

Спілкування заохочується.

Я -спілкуюсь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...