Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Экономичная печь

zanmos

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте. Собрался строить печь под уголь и дрова. Но не знаю, Как сделать её экономичной. Может быт кто-то сталкивался с подобно проблемой?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Собрался строить печь под уголь и дрова. Но не знаю, Как сделать её экономичной. Может быт кто-то сталкивался с подобно проблемой?

 

Ваш вопрос лучше в тему Печи и камины.Уточните при этом где и какую печь вы собираетесь ставить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уточните при этом где и какую печь вы собираетесь ставить.

 

В том то и дело, что я в них не разбираюсь. Простая, обыкновенная, печь, для отопления жилого дома.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В том то и дело, что я в них не разбираюсь. Простая, обыкновенная, печь, для отопления жилого дома.

 

Самое простое решение --это трехканальный отопительный щиток совместно с кухонной кирпичной плитой.Два года назад я делал при ремонте родительского дома в селе.Вы очень легко и просто сами все сделаете.См.www.osnovaremonta.ru/trexkanalnyj-otopitelnyj-shhitok-poryadovaya-sxema-chertezh-s-opisaniem/

Если делать более сложные печи (камины,шведки и тд) то лучше найти мастеров,с первого раза может не получиться.

 

Добавлено через 18 минут

Самое простое решение --это трехканальный отопительный щиток совместно с кухонной кирпичной плитой.Два года назад я делал при ремонте родительского дома в селе.Вы очень легко и просто сами все сделаете.См.www.osnovaremonta.ru/trexkanalnyj-otopitelnyj-shhitok-poryadovaya-sxema-chertezh-s-opisaniem/

Если делать более сложные печи (камины,шведки и тд) то лучше найти мастеров,с первого раза может не получиться.

 

У меня были отобраны несколько интересных вариантов ---но все пропало когда полетел жесткий диск компа:(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 роки потому...

Піч з бочки та кирпича - Українська концепція. 2017р.

Приміщення прогріває миттєво, але, при цьому, - акумулює тепло у кирпичу.

 

Дешево, просто та сердито.

Підійде для виробничних приміщень, для тимчасового житла - дач та т.п.

 

 

Можна простий варіант зібрати за 20 хвилин.

 

Тепло акумулює та завдяки великій площі теплообміну поверхні бочки - гарно гріє приміщення. Можна зверху доварити ще одну бочку - площина теплообміну збільшиться.

Приміщення прогріває миттєво, али при цьому акумулює тепло у кирпичу.

Температура кирпича та топки дозволяє більш повноцінно згорати топливу.

 

Топка - досить велика - дров напхати можна багато - горіти та гріти приміщення буде довго.

 

Піч поставлено на невеличкі колеса.Але це не зовсім обов'язково. Посунути піч, якщо її зібрано на металевій платформа (лист металу 4 мм.) - можна і без коліс.

 

Кирпич можна любий - не обов'язково вогнетривкий.

На фото - 30 штук . Частина - вже бувалого у використанні.

Використовано десь 12 кг вогнетривкий суміші для кладки.

 

Зольник на дров'яній печі не тільки не потрібен, але і не бажаний.

 

Всередині, в верну зону горіння - підведено дві труби ДУ25 - для подачи вторинного повітря - для більш повного згорання газа, який вивільняється в результаті хімічної реакції з деревини .

 

Краску бочки опалити на вулиці - розпалити в ній багаття та поставити її у горизонтальне положення - час від часу обертаючи. Уся краска вигорить за 10 хвилин.

Стінки бочки тонкі, але це не завадить прослужити їй декілька сезонів - незважаючи на щоденне використання.

 

Димохід у цій пічурці - 150 мм.

Димохід знадвору, як в усіх нормальних димоходах - потрібно утеплити.

 

На димоході зроблено заслонку - щоб коли деревина перегорить, то внутрішнє тепло кирпича не виходило на двір, а ще з декілька часів обігрівало приміщення.

 

Десь так . :)

 

 

DSCF4505.thumb.JPG.fb83cb8df69af9e5feab2bfdc1cfb169.JPG

DSCF4500.thumb.JPG.72c4d531d1a464e60aab985360db5efa.JPG

DSCF4513.thumb.JPG.c5d9f68d2b56eeee1b0a386bf5d8cff9.JPG

DSCF4514.thumb.JPG.84699bdf6c4446fce36849ae5383c3a0.JPG

DSCF4515.thumb.JPG.5a70bf422e411e4a33cfe90b967be6ca.JPG

DSCF4516.thumb.JPG.26d3c615667bc87349b6c9457cf53b4d.JPG

DSCF4520.thumb.JPG.84a17f8df445249099dffc4af8d8046f.JPG

DSCF4569.thumb.JPG.201d3c3e87f63d87cb8fce375e1bb0a5.JPG

DSCF4570.thumb.JPG.59bee7cf55106d8c168ba12d735658ed.JPG

DSCF4571.thumb.JPG.f7a795e89d4311288257b2076784b7f6.JPG

DSCF4572.thumb.jpg.87349d1c1d3b1da7f8f6f8deda5302a2.jpg

DSCF4573.thumb.jpg.04e8667183c407bc3d7d6d0b1bcc9b67.jpg

Змінено користувачем Privet
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Вентилятор для обдуву - повинен бути у обов'язковому порядку.

Вентилятор - це гарантоване тепло та відсутність зон холоду у любому куточку приміщення.

Вентилятор - це додаткові 5-10 градусів тепла.

 

attachment.php?attachmentid=591257&stc=1&d=1511074147

DSCF4691.thumb.JPG.7c93f5fd4b2686fb4d9fcee1fc26a484.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розігріли топку, появилося вугілля, кладемо велике полено, прикриваємо вихідну заслонку та повністю перекриваємо вхідну - 2-3 години можна туди не заглядати.

 

Потім, - кладеться ще одне велике полено - процес повторюється....

 

Цегляна топка підтримує високу температуру - усе перегорить, можна не перейматися, що потухне.

1.thumb.jpg.adc2aae81e30536d93da68f1256c48eb.jpg

2.thumb.jpg.70db1ddc180ba2ef5bbf2db8d22890a4.jpg

3.thumb.jpg.ae755c9793d6c22dfb0809f39a3c4467.jpg

4.thumb.jpg.4f13720eb8c3d7bfcac89f0a3136c77c.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як правильно - швидко , без диму та будь-яких проблем розпалювати подібну піч ?!

Усе дуже просто.

 

Підпалюємо бумагу у топці.

 

 

attachment.php?attachmentid=593163&stc=1&d=1512299156

 

Підпалюємо невеликий шматок тканини, змочений у бензині, та підносимо до труби димоходу знизу - тим самим створюємо примусову тягу у системі, яка прокачує важке холодне повітря.

 

attachment.php?attachmentid=593164&stc=1&d=1512299245

 

Наполегливо раджу робити на димоході знадвору - так, як показано на цьому фото.

Дуже просте та вдале рішення.

 

Також, димохід знадвору бажано утеплити - не буде конденсату та буде кращою тяга.

 

Москалям тільки про це не кажіть - нехай так і живуть у своїх фантазіях,що сонце обертається навколо них... :)

 

 

attachment.php?attachmentid=593165&stc=1&d=1512299571

 

 

attachment.php?attachmentid=593166&stc=1&d=1512299599

 

 

attachment.php?attachmentid=593167&stc=1&d=1512299649

 

Напевно, на цьому - усе.

Хто зробить так, як було запропоновано - не пошкодує.

У контексті питання собівартості/результату - це значно краще ніж будь-які буржуйки, ракети , бубафоні, булеряни та т.п.

 

***

DSCF5059.thumb.JPG.d005375a27feacf7afd739ae8b76a42e.JPG

DSCF5061.thumb.JPG.0915bef14c771f39d696d491caeb51f6.JPG

DSCF5050.thumb.JPG.17b20b92e0d0487d1c14e3eb523ea0e6.JPG

DSCF5051.thumb.JPG.3180ff3d528ad8fd276394a198d5aca6.JPG

DSCF5054.thumb.JPG.8073d90f827ac9daefe1dc2ade5580e7.JPG

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Використовано десь 12 кг вогнетривкий суміші для кладки.

А якщо цеглини просто одна на одну скласти без розчину?

 

А якщо на розчин, то може варто простір між стінками бочки та цеглою піском засипати? Таки ж додаткова акумуляція тепла наче?

А взагалі класна ідея.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо цеглини просто одна на одну скласти без розчину?

 

Без вогнетривкого розчину не можна - він тримає усю конструкцію.

До того ж - продається вже готовий та коштує копійки - 70-80 грн. за 25 кг.

 

 

може варто

Не варто.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Хто зробить так, як було запропоновано - не пошкодує.

У контексті питання собівартості/результату - це значно краще ніж будь-які буржуйки, ракети , бубафоні, булеряни та т.п.

 

смотря для чего. "работать" она у вас начнет только через пару часов, зато будет столько же продолжать уже когда вы покинете помещение. пока нагреются кирпичи и т.п. думаю не надо объяснять, что у вас все в трубу уходит. за танцы с бубном и рукожопство вам "+", по смысловой нагрузке жирный "-". имхо это больше вариант для бани или строительного вагончика - т.е. там где надо долго отдавать тепло без вмешательства.

 

оптимальный вариант для гаражно-хозяйственных строений - ЛЮБАЯ печка с длинной проходящей вдоль всего помещения трубой-теплообменником. подойдет и жестяные отливы. в моем случае вобще б.у.

 

что имею - стандартную чугунную печку МПС и вывод подвешенной трубой 4 метра внутри гаража под углом 20-30град.. далее колено наружу, тройник с капельником от конденсата и вверх 1,5-2 метра. греет НЕ ПЕЧКА - греет труба!!! т.к. она тоньше и больше по площади топки. важен размер теплообменника коим она является. и + два настольных пропеллера направленных на трубу.

 

по итогам пользования: при -5 в помещении, через 15 мин у меня +15. только за счет растопки газетами и прочей мелкой хренью!!! печка еле теплая, труба горячая, до красна не довожу т.к. оцинковка слезет будет ржаветь снаружи не красиво... и дальше нагрев воздух в гараже до 20 (чтоб прогрелись окружающие предметы) уже подкидываю дрова потяжелее, дабы не отвлекаться уже на нее. чугунная печка так и остается слегка горячей, даже вода в чашке стоящей на ней не закипает. тепла от самой печки идет минимум даже краска на стене в 10 см от нее не пострадала, еле нагрета. потом поддерживаю +10 для меня вполне комфортная температура работы. также большое дело линолеум на полу на толстой подкладке. ноги не мерзнут.

 

естественно после того как потухло/потушено все быстро остывает. меня это устраивает. повторюсь. гараж. потушил - ушел и забыл.

 

а в вашем случае куча дров просто вылетает в трубу, куча места занимает эта дура, куча времени на ее сооружение. извините, но бестолково.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Задовбали ці теоретики. :)

 

***

 

Взагалі, я збираюсь вже у цьому році , для виробничого приміщення, - зробити таку саму піч.

 

Але, хочу щоб у топку спокійно влазило 5-6 шт. стовбурів деревини 600 мм.довжиною кожний.

 

Цегляна частина такої пічки повинна бути досить великою за розмірами.

 

От же, стандартна бочка не підійде - замала у діаметрі.

 

Будемо катати на промисловому трубогибі листи металу , - щоб вийти на необхідний розмір.

 

 

Згодом, - покажу на фото.

Повинно вийти монументально - ми ще всередині там воду пустимо по спіралі з труби - москалям на заздрість.:)

 

***

 

Також, ця печурка непоганий варіант для бані.

 

Правда, я не знаю, - можливо звичайна бочка не підійде - бо від перепадів температур від води - її напевно деформує.

 

Треба катати бочку з товщиною стінки десь 3 мм.

 

***

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а в вашем случае куча дров просто вылетает в трубу, куча места занимает эта дура, куча времени на ее сооружение. извините, но бестолково.

 

Как то у вас все в кучу много букав и ниочем... ваша буржуйка с трубой в реалии места занимает намного больше топка маленькая так что нужно все время подбрасывать дрова да и площа теплосьема меньше, та и тепло еще под потолком снимается, кого там греть не понятно... Неговоря про то что колпаковый нагреватель гораздо эфективней трубы а холодная топка приводит к неполному сгоранию топлива и все более-менее пристойные производители ставят шамот

 

 

А для для гаражно-хозяйственных строений оптимально инфракрасный электро обогреватель, или на пропане

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Використовано десь 12 кг вогнетривкий суміші для кладки....

Без вогнетривкого розчину не можна - він тримає усю конструкцію...

.

 

Горизонтальные швы в топке должны быть минимальными... Теория и практика рекомендуют не более 0,5 см...

Это - самое слабое звено в кладке... Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как то у вас все в кучу много букав и ниочем... ваша буржуйка с трубой в реалии места занимает намного больше топка маленькая так что нужно все время подбрасывать дрова да и площа теплосьема меньше, та и тепло еще под потолком снимается, кого там греть не понятно... Неговоря про то что колпаковый нагреватель гораздо эфективней трубы а холодная топка приводит к неполному сгоранию топлива и все более-менее пристойные производители ставят шамот

 

 

А для для гаражно-хозяйственных строений оптимально инфракрасный электро обогреватель, или на пропане

 

ключевые слова были "любая печка". это всего лишь удобство заложения дров не более. меня устраивает моя чугунка. ну вот не храню я в своем помещении стеллажи чурок) мое топливо это обрезки дсп от мебели и старые оконные рамы. пилятся за два часа на весь сезон осенью. в другом гараже печка сварная больше в 2 раза эффект тот же. я НЕ кочегарю печи - я грею теплообменник и с него снимаю тепло вентиляторами, прикрученными сверху, обдувая вниз по диагонали.

 

вы невнимательны. я и обращал внимание, что площадь теплообменника-трубы идущей через помещение в разы больше любой самой большой печки. меня греет труба, а не печка. она моя батарея).

 

а у деятеля выше тупо сложена топка.. нафига непонятно.. и все тепло уходит в трубу в стене. греет улицу. ну на здоровье пусть запасается дровами нехило) вы хоть представляете себе время через которое она нагреется через эти кирпичи и вентилятор начнет разгонять с нее тепло? при морозе там кони двинуть можно пока нагреешь помещение. человек просто собрал печь аккумулятор, которая долго разогревается, но потом - да, долго отдает тепло. это решение для бани, бытовки. но не там где надо быстро нагреть большое помещение.

 

я их все юзал и знаю о чем говорю) что касается инфра-красного - деньги на ветер уверяю вас. у меня висит такой 3квт, на разве что с мороза руки погреть да мокрую одежду посушить, как средство отопления в холодном немаленьком помещении вообще ни о чем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

. нафига непонятно..

Для українців це не привід бризкати навколо себе слиню.

 

 

все тепло уходит в трубу в стене.

Ох уж ці російськомовні теоретики...

 

Дивно, але практика говорить про те, що температура газів на виході з димоходу - не більше 80 градусів.

 

Даю підказку - це повязано з ефективним теплообміном та у тому числі з тим, що бочка зроблена з металу 0,5 мм.

Але завдяки тому, що бочка безпосередньо не контактує з племенем топки - тонкий метал бочки не вигорає.

 

 

вы хоть представляете себе время через которое она нагреется через эти кирпичи и вентилятор начнет разгонять с нее тепло?

 

Я вам допоможу у "представлениях": через 15 хвилин ваша слина буде закипати на поверхні бочки - тобто температура буде вище 100 градусів .

 

меня греет труба, а не печка.

Якщо ви такий фанат горизонтальних труб - що само по собі дивно у сучасному інтер'єрі , то ніяка релігія вам не заважає пустити через усе приміщення димову трубу і в цій конструкції.

Тільки, українці так не роблять, бо як правильно було сказано :

с трубой в реалии места занимает намного больше

 

До того ж, українцям не до смаку щомісяця розбирати подібну конструкцію та чистити подібні горизонтальні димоходи.

Да, і зайвих ведер для сбору дьогтю - теж не має. Як і респіраторів - бо смердить ця чорна штукенція так, що ні з чим не порівняти, та вивести майже не можливо.

 

***

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вы невнимательны. я и обращал внимание, что площадь теплообменника-трубы идущей через помещение в разы больше любой самой большой печки. меня греет труба, а не печка. она моя батарея).

 

а у деятеля выше тупо сложена топка.. нафига непонятно.. и все тепло уходит в трубу в стене. греет улицу.

 

У "деятеля" колпаковый теплообменник и площадь у него немного больше площади вашей трубы...опять же колпаковый теплообменник намного ефективнее трубы и тепло с этого теплообменника пойдет через те самые 5-10 минут

 

Если вас смушает сама топка из шамота то да она отбирает часть тепла (но только небольшую часть) и акумулирует его но после прогрева при высокой температуре происходит более качественное сгорание топлива, При желании топку можно делать из легковесного шамота тогда проблема тепловой инерционности будет совсем мизерной

 

А вот вам пример видео вода закипает за считаные минуты

 

 

Змінено користувачем Лис Ник
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

что площадь теплообменника-трубы идущей через помещение в разы больше любой самой большой печки

 

Давайте я за вас порахую, місцевий теоретик :

 

Бочка 200 літрів.

 

Діаметр 595 мм. - площина верху - 0,2779 м.кв.

Висота 845 мм. - площина бокової поверхні - 1,5787 м.кв.

 

Загальна площина поверхні бочки 200 літрів - 1,8566 м.кв.

 

До речі, через годину - вода закипає не тільки на усій поверхні бочки але і знизу руку не втримаєш - кирпич топки так прогріває металл основи 4 мм. товщиною. :)

 

 

***

 

Щоб отримати таку саму площину поверхні , використавши трубу д.150 мм. - потрібна труба 3,95 метра завдовжки.

 

***

 

Тільки, наберіть повітря - бо, як відомо - диявол криється в деталях...

 

Товщина стінок звичайно труби 150 мм. - починається від 4 мм.

А товщина стінки бочки - 0,5 мм.

 

А від цього вже напряму залежить теплообмін - тобто КПД пічки.

 

***

 

То, що скажеш, російськомовний теоретик ?!

 

 

***

 

 

Краса цегляної топки - у її здатності підтримувати високу температуру.

А висока температура - це повноцінне згоряння топлива.

В усіх цих звичайних буржуйках з металу - частина КПД улітає не просто в трубу, але і на сам процес підтримування горіння.

 

Про це знають усі любители закордонного дива - так званих ракет. :)

 

І навіть це, у багатьох випадках - не головне.

 

Як правило, використовують деревину вологу.

Топка з кирпичу надає можливість не звертати на це увагу - згорить усе.

 

Витягніть шмат деревини з болота та киньте його у звичайну буржуйку та у піч з топкою з кирпичу - як то кажуть - відчуй різницю. :)

 

***

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Якщо ви такий фанат горизонтальних труб - що само по собі дивно у сучасному інтер'єрі , то ніяка релігія вам не заважає пустити через усе приміщення димову трубу і в цій конструкції.

 

Про горизонтальні труби з 0:56 піч "ракета"

 

 

Добавлено через 6 минут

***

Щоб отримати таку саму площину поверхні , використавши трубу д.150 мм. - потрібна труба 3,95 метра завдовжки.

 

На буржуйці стандартній чугунній труба 110мм

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про горизонтальні труби

Усе це цікаво , але до того моменту - коли потрібно буде чистити.

 

***

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене ще від батька покійного, в гаражі залишилася бочка з під бензину. Я оце подумав, а якщо її випалити, можна ж потім під таку пічку використати? Все-одно більше ні на що вона не годиться...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

бочка з під бензину.

 

Міркую, зайвим казати, що різати її потрібно лише повністю наповнивши водою.

Бо, інакше, може вибухнути - навіть якщо здається, що бензину там не залишилося.

 

 

використати?

Усе можна - аби тільки розміри цієї бочки дозволяли зробити цегляну топку.

Обведіть крейдою на підлозі - бочку.

Всередині зробіть імпровізовану кладку з цегли, яку збираєтесь використати.

Якщо вийде за схемою - як було показано на фото, та залишаться проміжки - щоб вдягнути бочку на топку - тоді не має проблем.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...