Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Подскажите программатор для Protherm Скат

sam1971

Рекомендовані повідомлення

Таймер - чересчур жесткий вариант для меня, если внезапно температура резко упадет, то топить может понадобиться и вне таймера. Теоретически.

Сухі контакти хороші тим, що на один контакт можна навісити багато реле в різних конфігураціях. У вашому випадку паралельно до таймера можна поставити шунтуюче реле від аварійного термостата, тоді котел включиться незалежно від того, в якому стані теймер. Таке рішення вимагає ще один термостат, але тут можна обійтися найпростішим термореле, яке зможете знайти на ринку

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сухі контакти хороші тим, що на один контакт можна навісити багато реле в різних конфігураціях. У вашому випадку паралельно до таймера можна поставити шунтуюче реле від аварійного термостата, тоді котел включиться незалежно від того, в якому стані теймер. Таке рішення вимагає ще один термостат, але тут можна обійтися найпростішим термореле, яке зможете знайти на ринку

 

Дякую, я тільки не зрозумів, навіщо мені другий термостат :)

 

Я радше не знаю, куди подіти перший, коли отримаю з Алі вайфайний, але викидати не буду, з часом все одно доведеться покращувати управління

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, я тільки не зрозумів, навіщо мені другий термостат :)

 

Котел має два сухих контакти: для термостата і для керування потужністю (J3). Другий може бути підключений до двохтарифного лічильника або до таймера. В самому котлі ці контакти працюють по логічній схемі "І", тобто обидва мають бути замкненими, щоб котел працював, в іншому випадку він в режимі очікування.

 

Уявімо ситуацію, що котел підключений до двохтарифного лічильника, який замикає контакти J3 з 23:00 до 7:00, а решту часу вони розімкнуті. Нехай зараз шоста година вечора, в приміщенні 16 градусів, а на кімнатному термостаті, який підключений до контактів 1,2 клеми К8, виставлена температура 20 градусів. Термостат замкнув свої контакти, але нічо не відбувається, бо ще не настала 23:00 і до цього часу котел не включиться. Я не хочу платити за дорогу денну електрику, але і не хочу, щоб в будинку стало занадно холодно, тому до даної схеми я додаю ще один термостат, який буде мати пріоритет над двохтарифним лічильником і не дасть температурі впасти нижче певного критичного значення. Нехай в нашому випадку це буде 16 градусів. Такий термостат також підключається до контактів J3 і тим самим він шунтує реле лічильника. Тобто коли температура впаде нижче 16, то "критичний" термостат замкне контакти, котел включиться, догріє до 16 і виключиться.

 

Така схема дозволяє максимально утилізувати нічний тариф, надійна і дуже проста в реалізації.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня тоже на даче стоит Скат на 14 кВ. В зимнее время

Выставляю на комнатных датчиках Данфосс температуру

14 градусов, но иногда приезжаю по выходным и хотелось бы

Иметь возможность дистанционно менять температуру

И приезжать уже в нагретый дом. Посоветуйте оптимальное решение.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел має два сухих контакти: для термостата і для керування потужністю (J3). Другий може бути підключений до двохтарифного лічильника або до таймера. В самому котлі ці контакти працюють по логічній схемі "І", тобто обидва мають бути замкненими, щоб котел працював, в іншому випадку він в режимі очікування.

 

Уявімо ситуацію, що котел підключений до двохтарифного лічильника, який замикає контакти J3 з 23:00 до 7:00, а решту часу вони розімкнуті. Нехай зараз шоста година вечора, в приміщенні 16 градусів, а на кімнатному термостаті, який підключений до контактів 1,2 клеми К8, виставлена температура 20 градусів. Термостат замкнув свої контакти, але нічо не відбувається, бо ще не настала 23:00 і до цього часу котел не включиться. Я не хочу платити за дорогу денну електрику, але і не хочу, щоб в будинку стало занадно холодно, тому до даної схеми я додаю ще один термостат, який буде мати пріоритет над двохтарифним лічильником і не дасть температурі впасти нижче певного критичного значення. Нехай в нашому випадку це буде 16 градусів. Такий термостат також підключається до контактів J3 і тим самим він шунтує реле лічильника. Тобто коли температура впаде нижче 16, то "критичний" термостат замкне контакти, котел включиться, догріє до 16 і виключиться.

 

Така схема дозволяє максимально утилізувати нічний тариф, надійна і дуже проста в реалізації.

 

Але ж в термостата є можливість програмування періодів, тому я виставляю мінімальну температуру протягом дня, а вночі збільшую її. Тобто в мене температура не падає нижче 12 за жодних обставин, а вночі "на майбутнє" підігрівається до 20 (насправді менше, бо тільки протягом 2-х годин). Але без дистанційного керування все одно проблема не вирішується: підігрів з 12 до комфортних вимагає часу, тому єдиний варіант як на мене - wifi.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У меня тоже на даче стоит Скат на 14 кВ. В зимнее время

Выставляю на комнатных датчиках Данфосс температуру

14 градусов, но иногда приезжаю по выходным и хотелось бы

Иметь возможность дистанционно менять температуру

И приезжать уже в нагретый дом. Посоветуйте оптимальное решение.

 

у меня в ветке есть такие решения, можете ознакомится, может чего и понравится.

температура будет меняться с помощью котла отопления, то есть управление с телефона котлом отопления.

+ возможность использовать ночной тариф и существенно экономить еще и на этом.

У многих работает уже не один год.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел має два сухих контакти: для термостата і для керування потужністю (J3). Другий може бути підключений до двохтарифного лічильника або до таймера. В самому котлі ці контакти працюють по логічній схемі "І", тобто обидва мають бути замкненими, щоб котел працював, в іншому випадку він в режимі очікування.

 

Уявімо ситуацію, що котел підключений до двохтарифного лічильника, який замикає контакти J3 з 23:00 до 7:00, а решту часу вони розімкнуті. Нехай зараз шоста година вечора, в приміщенні 16 градусів, а на кімнатному термостаті, який підключений до контактів 1,2 клеми К8, виставлена температура 20 градусів. Термостат замкнув свої контакти, але нічо не відбувається, бо ще не настала 23:00 і до цього часу котел не включиться. Я не хочу платити за дорогу денну електрику, але і не хочу, щоб в будинку стало занадно холодно, тому до даної схеми я додаю ще один термостат, який буде мати пріоритет над двохтарифним лічильником і не дасть температурі впасти нижче певного критичного значення. Нехай в нашому випадку це буде 16 градусів. Такий термостат також підключається до контактів J3 і тим самим він шунтує реле лічильника. Тобто коли температура впаде нижче 16, то "критичний" термостат замкне контакти, котел включиться, догріє до 16 і виключиться.

 

Така схема дозволяє максимально утилізувати нічний тариф, надійна і дуже проста в реалізації.

 

а можна якось схематично це показати.

Зараз я котел включаю і вимикаю автоматом, но думаю що з часом я автомат уграю. От і хотілося щоб включати і вимикати його не АВ а якось по іншому.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Котел має два сухих контакти: для термостата і для керування потужністю (J3).

На контакті HDO (J3) мережева напруга 220В, тобто це не "сухий" контакт. Принаймі в мене так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а можна якось схематично це показати...

От і хотілося щоб включати і вимикати його не АВ а якось по іншому.

Ось варіант з таймером на HDO контакті. Таймер треба брати без напруги на вихідному релє, витягнути перемичку і підключити аналогічно як на схемі.

attachment.php?attachmentid=639936&stc=1&d=1542622702

1542622580522.jpg.faa2cb8308daf22f606d453aecba1afd.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось варіант з таймером на HDO контакті. Таймер треба брати без напруги на вихідному релє, витягнути перемичку і підключити аналогічно як на схемі.

 

1.Тобто через реле піде напруга на плату і всі тени, чи тільки на плату???

2. Термостат або Компьютерм 7Q RF в такому випадку куди підключати???

 

 

И даже без него внутри котла еще два таких таймера можно повесить на верхнюю рейку.

у 12кВт нема такого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.Тобто через реле піде напруга на плату і всі тени, чи тільки на плату???

2. Термостат або Компьютерм 7Q RF в такому випадку куди підключати???

1.При розмиканні HDO контакту котел іде "спати", насос і тени відключаються. При замиканні переходить в звичайний стан. Це спосіб керування котлом, і не є способом його захисту та знеструмлення при потребі. Тобто це не замінює АВ, але АВ і не призначений для керування.

2. Термостат підключається на місце перемички конектора К8 на фото вище.

 

у 12кВт нема такого.

Фото покажете?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.При розмиканні HDO контакту котел іде "спати", насос і тени відключаються. При замиканні переходить в звичайний стан. Це спосіб керування котлом, і не є способом його захисту та знеструмлення при потребі. Тобто це не замінює АВ, але АВ і не призначений для керування.

зрозуміло.

 

2. Термостат підключається на місце перемички конектора К8 на фото вище.

тоді щоб працювало все як описав volomoto декількома постами вище, куди потрібно другий термостат підключати, на контакти J3 ??

 

 

Фото покажете?

Своє зроблю у вечері і скину.

ось таке знайшов

c1dbee192849.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тоді щоб працювало все як описав volomoto декількома постами вище, куди потрібно другий термостат підключати, на контакти J3 ??

Так паралельно таймеру на контакт HDO(J3). Але volomoto виходив з припущення, що HDO "cухий". А насправді на HDO напруга 220в, і це треба співставити з можливостями термостату.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так паралельно таймеру на контакт HDO(J3). Але volomoto виходив з припущення, що HDO "cухий". А насправді на HDO напруга 220в, і це треба співставити з можливостями термостату.

Ви напругу перевіряли на контактах??? Потрібно самому заміряти.

За консультацію дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви напругу перевіряли на контактах??? Потрібно самому заміряти.

В себе перевіряв. Перевірте в себе.

 

Добавлено через 9 минут

ось таке знайшов

c1dbee192849.jpg

Глянув на схеми. Дійсно другий контактор починається після 18кВт.

Але місця там ше більше, хоча рейку вже свою прийдеться прикручувати при потребі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глянув на схеми. Дійсно другий контактор починається після 18кВт.

Але місця там ше більше, хоча рейку вже свою прийдеться прикручувати при потребі.

так і є . Якщо потрібно то можна і самому прикрутити. Але поки переписувався і перечитував задався вже собі питання, навіщо дійсно ставити таймер недільний + ще один термостат, якщо можна просто один термостат і виставити на ньому більший діапазон температур. Задати пару програм і все. Якщо не правий то поправте.

 

А насправді на HDO напруга 220в, і це треба співставити з можливостями термостату.

провідний можна ставити

"Термостат Computherm Q3 - Напряжение питания, В: 250AC".

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так і є . Якщо потрібно то можна і самому прикрутити. Але поки переписувався і перечитував задався вже собі питання, навіщо дійсно ставити таймер недільний + ще один термостат, якщо можна просто один термостат і виставити на ньому більший діапазон температур. Задати пару програм і все. Якщо не правий то поправте.
Залежить від пріоритетів. Якщо пріоритет, щоб включався тільки вночі - то одного таймера достатньо. Якщо пріоритет щоб температура не опускалась нижче певного рівня, то можна гратись самим термостатом, в якому є функція програмування по часу.

 

провідний можна ставити

"Термостат Computherm Q3 - Напряжение питания, В: 250AC".

Ви не на живлення дивіться, а на те який контакт "сухий" чим "мокрий" в реле на виході термостату. Якщо він видає 5V DC (наприклад), то не зовсім правильно пустити туди ще 220V AC. І навіть якщо припустити що контакт видає 220В, то м'яко кажучи не зовсім правильно якщо він живиться від іншої фази, ніж контакт HDO на котлі...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Я радше не знаю, куди подіти перший, коли отримаю з Алі вайфайний, але викидати не буду, з часом все одно доведеться покращувати управління

Доброго вечера. Підкажіть, будь ласка, чи підключили до котла вайфай термостат з Алі? Які враження, можете дати відгук та лінк, саме який придбали? Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Чтобы не плодить новых тем, тоже предстоит покупка программатора, вижу в этой теме Компьютерм 7Q RF советовали, по цене в принципе вполне норм, а качество не сильно хромает?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

соотношение цена-качество там на самом высоком уровне.

Этот термостат также использую для подключения к своему GSM контроллеры - вместе они могут выполнять много задач по удаленному управлению например электрокотлом с ночным тарифом на электроэнергию.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте. Чтобы не плодить новых тем, тоже предстоит покупка программатора, вижу в этой теме Компьютерм 7Q RF советовали, по цене в принципе вполне норм, а качество не сильно хромает?

 

Большой статистики нет, но я доволен. Единственное, что немного раздражает - инертность тела: даже просто подержать в руках - и температура может подняться на пару градусов. Но реальных проблем за пару месяцев не обнаружил. Купил ещё китайца с вайфаем(ссылку не даю, потому как он почему-то ещё и подорожал с 33 до 66) , но все никак руки не дойдут поставить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Единственное, что немного раздражает - инертность тела: даже просто подержать в руках - и температура может подняться на пару градусов.

так и должно быть с любым подобным девайсом...!

иначе ваш котел реагировал бы на сковзняки, на то, что рядом прошел человек и потянут за собой теплый или холодный воздух..

Это раздражало бы на порядки больше..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так и должно быть с любым подобным девайсом...!

иначе ваш котел реагировал бы на сковзняки, на то, что рядом прошел человек и потянут за собой теплый или холодный воздух..

Это раздражало бы на порядки больше..

так он наверное об этом и говорит, что малейшие изменения и он сразу реагирует, и что не есть гуд, но я его часто держать в руках не планирую, так что отлично! дешево и сердито! А еще, раз пошла такая пьянка, датчик внешней температуры прицепить тоже сразу? Насколько понимаю просто добавит немного комфорта - не придется настраивать температуру подачи руками, но про экономию наверное миф?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так вроде пишет - инертность... это медленное изменение..

 

Проблемы на самом деле 2: отсутствие термоизоляции частей, к которым приходится прикасаться при настройке и долгая остаточная реакция на подобную помеху. Итого, я согласен, что реально 2 - не проблема. После настройки термометр еще минут 20 врет, это и бросилось в глаза; даже если просто взять в руки и перенести из комнаты в комнату, пара градусов добавляется. Но при решении проблемы 1 все бы было нормально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...