Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

газ vs TH

yooj

Рекомендовані повідомлення

Будинок 150 квадратів (опалення - тепла підлога), розрахунки тепловитрат робилися в Valtec та складають 5.6кВт (-22°С)

Кількість діб в опалювальному періоді – 176, середня температура – -0.6°С (Київ)

Тепловитрати при -1°С складають 2.86кВт на годину

Тепловитрати за опалювальний період – 2.86*24*176 = 12080кВт

 

Якщо опалюватись виключно електрикою, то це буде 12080х2 (садове товариство) = 24160грн

Газ – 1м³=7кВт (по таблицях 9, але всі ж в курсі яка в нас якість газу, то хай буде 7).

Вартість опалення газом = 12080/7 = 1725кубів

1725х7 = 12080грн

Вартість опалення ТН = вартість опалення електрикою / 4 (сподіваюсь, шо виробники ТН не будуть сильно сперечатись) = 24160/4 = 6040грн

 

Проміжні результати:

Вартість опалення електрикою на рік– 24160грн

Вартість опалення газом на рік – 12080грн

Вартість опалення ТН на рік – 6040грн

 

Початкові внески:

Електрика – звичайний котел, хай буде 20000грн. 10кВт вже є на ділянці, то ж підключення нічого не буде коштувати.

Газ – дозвіл на підключення до мережі садового товариства – 60000грн, вартість проектних робіт та підключення до мереж – 70000грн, вартість газового котлу – 25000грн. Загалом – 155000грн

ТН – мінімально-розумна вартість складає 7000євро, тобто 245000грн

 

Проміжні результати (початковий внесок):

Електрика – 20000грн

Газ – 155000грн

ТН – 245000грн

 

Вартість першого опалювального періоду буде складатися з початкового внеска та вартості теплоносія за рік

Вартість опалення за перший рік

Електрика = 20000 + 24160 = 44160

Газ = 155000 + 12080 = 167080

ТН = 245000 + 6040 = 251040

 

Вартість опалення за 10 років

Електрика = 261600

Газ = 275800

ТН = 305400

до 10 років – вигідніше платити тупо електрикою

 

12 рік опалення

Електрика = 309920

Газ = 299960

ТН = 317480

після 12 років газ стає вигіднішим за електрику

 

15 рік опалення

Електрика = 382400

Газ = 336200

ТН = 335600

з 15року вигідніше ТН

Таким чином в довгостроковій перспективі я розглядаю або газ, або ТН

(якщо використати компенсацію IQ Energy, то газом взагалі не вигідно опалювати, а ТН стає вигіднішим за електрику вже на 11 рік опалення, але...)

 

Плюси та мінуси:

Електрика не потребує підключення й все устаткування дуже легко ремонтується

 

Газ потребує підключення, але це підключення майже не ламається (труба лежить під землею та я не знаю випадків, коли щось з нею трапилося). Газові котли ламаються. Якщо повністю вмирають, то новий коштує 1000$

 

ТН – шо буде з свердловинами за 15 років – невідомо. Чи втратить вона потужність від зашламування теж невідомо. Ніхто з фірм, які пропонували ТН, не мають клієнтів, в яких ТН працює 15 років або більше. Гарантію на свердловини ніхто не дає. Вартість свердловин у вартості ТН складає 30-50%.

Хвилина гумору - фірми, які роблять буріння на воду не радять робити 50мм свердловину, тому шо «може бути зсув та пошкодження свердловини, а м’яка труба на це не розрахована», а от фірми, які роблять буріння під ТН кажуть, шо 32мм труба то є норм. найкумедніша ситуація виникає, коли фірма робить свердловину й на воду, й на ТН

 

ТН сам по собі чи буде працювати 15-20 років – невідомо (див вище). ТН коштує від 4 тищ євро й втрата насоса протягом 20 років перекреслює будь які економічні переваги.

навіть якщо за 20 років ТН буде коштувати 3 копійки, то все одно лишається питання вартості ремонту свердловин (фактично треба робити їх наново), а тенденції до здешевлення ручної праці я не бачу

 

Питання як до володарів ТН, так і до фірм, які їх пропонують – чи є якісь помилки в розрахунках, яких я не помітив?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сперва хотел возразить насчет стоимости электрокотла, потом зашел на пару сайтов и передумал. Видимо давно не проверял их стоимость.

 

В целом посчитано правильно.

Единственное что вызывает некоторые сомнения это результат расчета теплопотерь.

Я бы еще учел расходы на:

- ежегодное сервисное обслуживание в каждом из вариантов

- регламентированную производителем замену узлов или рабочих жидкостей (пропиленгликоль в зондах)

- ежегодное подорожание энергоносителей

 

Угадать через сколько что поломается очень сложно, поэтому в расчете проще не учитывать.

 

Ну и сравнивайте функционал, который вам предлагают продавцы решений.

Погодозависимое регулирование, возможность приготовления ГВС, расписания суточно-недельные и т.д.

 

Также я бы проверил возможность перехода вашего СТ на 2-х зонный тариф. Тогда картина может сильно поменяться, и окажется что проще поставить электрокотел и не терзать себя сомнениями.

Сейчас популярна тема в ночное время слегка перегревать полы, чтобы днем котел по возможности не использовался. Это помогает существенно сэкономить, хотя я не сторонник такого способа.

 

Ну и так чтобы вам было еще сложнее принять решение подкину еще один вариант - воздушный тепловой насос.

Чтобы производители грунтовых тепловых насосов не сильно возмущались, я принял сезонный СОР 2,5.

 

Сделал график, чтобы было нагляднее. Учитывал ежегодное подорожание энергоносителей на 5%.

Исходники во вложении, можно поиграться расчетами.

 

grafyk_800.jpgi.gif

ТЭО.xls

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дякую за відповідь

 

Единственное что вызывает некоторые сомнения это результат расчета теплопотерь.fdab10263277a70f855853c4a3f2b26d.jpg

стіни Aeroc D300 300мм + Paroc Linio 10 100мм (5.5)

вікна Rehau Geneo 4i-16Ar-4-16Ar-4i, тепла дистанція (0.99-1.05)

Дах - холодне горище, утеплення по балках 300мм (6.58)

Підлога - 100мм XPS (6.02), цоколь зовні - 50мм XPS

 

Я бы еще учел расходы на:

- ежегодное сервисное обслуживание в каждом из вариантов

- регламентированную производителем замену узлов или рабочих жидкостей (пропиленгликоль в зондах)

- ежегодное подорожание энергоносителей

 

1. электрика - нуль, інше - хз :)

2. порівняння буде не на користь ТН

3. врахувати це неможливо, але я сподіваюсь, шо електрика буде здешевлюватись в порівнянні з газом

 

Угадать через сколько что поломается очень сложно, поэтому в расчете проще не учитывать.

але за 20 років щось все одно зламається :)

найдешевший варіант - електрокотел

середній - газовий котел

найдорожчий - ТН

найгірший - свердловина із забрудненням питної води (навіть думати про це не хочу, бо жах)

 

Двозонний лічильник є (або буде) і я з Вами цілком погоджуюсь - перегрівати вночі підлогу й мерзнути потім ввечорі - не варіант, а для більш-мешн нормального використання треба бак, який ще додасть вартості варіанту з ТН

стосовно "погоди" та інших фішок - вартість ТН з такими фішками дуже висока, то ж ТН з ними ніколи не наздожене газ

За файл дякую, але в мене в самого в Excel ще більше розрахунків - включено майже все, шо може змінюватись :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2. порівняння буде не на користь ТН

 

найгірший - свердловина із забрудненням питної води (навіть думати про це не хочу, бо жах)

 

вартість ТН з такими фішками дуже висока

 

Похоже что решение для себя вы уже приняли. :)

При ваших теплопотерях ТН будет окупаться действительно не так быстро как хочется.

 

Но и краски сгущать тоже не нужно.

Одна из самых дорогостоящих деталей в ТН это компрессор.

При качественной сборке и толковой автоматике компрессоры живут достаточно долго, порой больше 10 лет.

Насчет загрязнения не совсем понял о чем вы.

Загрязнение возможно скорее из-за перелива верховодки в водоносные слои, если горе бурильщики плохо затампонировали скважину после того как опустили зонды.

Ну и насчет стоимости все не так плохо. Есть решения с перечисленными плюшками, которым не нужны буферные баки и много места для монтажа и по вменяемой цене.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гибридный тепловой насос типа Альтермы в принципе дилемму выбора решает при весьма гуманной цене
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Електрокотел для морозних днів, та тепловий насос повітря-вода, буде саме вигідним. Електрокотел брати самий простий, без всяких гламурних дисплеїв. У мене повітряниі теплові насоси ще не вимикались, навіть при -17 на вулиці. На теплі підлоги, 48 м2, працює один ТН, інверторний на 22 фреоні. Споживання 700 ватт, за січень компрессор в ньому напрацював 440 годин.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ИМХО на сегодня ТН в Украине "растущий" продукт. Постоянно улучшается качество и ассортимент.

В сравнении с газовыми и электрокотлами.

Т.е. есть вероятность, что через пару лет появятся еще более эффективные модели по вменяемым ценам. Благо, у вас уже есть низкотемпературная система отопления.

Как вариант, если позволяют условия, предложил бы рассмотреть вариант воздушного теплового насоса (типа кондиционеров сплит) в больших не спальных помещениях, оставив для остальных помещений электроотопление от котла. А со временем и остальное отопление перевести на ТН.

Ну, и, как вариант, получить правильный тариф на электроотопление и зонный счетчик.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сперва хотел возразить насчет стоимости электрокотла, потом зашел на пару сайтов и передумал. Видимо давно не проверял их стоимость.

 

В целом посчитано правильно.

Единственное что вызывает некоторые сомнения это результат расчета теплопотерь.

Я бы еще учел расходы на:

- ежегодное сервисное обслуживание в каждом из вариантов

- регламентированную производителем замену узлов или рабочих жидкостей (пропиленгликоль в зондах)

- ежегодное подорожание энергоносителей

 

Угадать через сколько что поломается очень сложно, поэтому в расчете проще не учитывать.

 

Ну и сравнивайте функционал, который вам предлагают продавцы решений.

Погодозависимое регулирование, возможность приготовления ГВС, расписания суточно-недельные и т.д.

 

Также я бы проверил возможность перехода вашего СТ на 2-х зонный тариф. Тогда картина может сильно поменяться, и окажется что проще поставить электрокотел и не терзать себя сомнениями.

Сейчас популярна тема в ночное время слегка перегревать полы, чтобы днем котел по возможности не использовался. Это помогает существенно сэкономить, хотя я не сторонник такого способа.

 

Ну и так чтобы вам было еще сложнее принять решение подкину еще один вариант - воздушный тепловой насос.

Чтобы производители грунтовых тепловых насосов не сильно возмущались, я принял сезонный СОР 2,5.

 

Сделал график, чтобы было нагляднее. Учитывал ежегодное подорожание энергоносителей на 5%.

Исходники во вложении, можно поиграться расчетами.

Дуже цікавий файл - я собі сів погрався розрахунками і ось що побачив кніцевий висновок дуже залежить від коєф річного подорожчання ))) і тут закладено доже велику похибку . пояснюю - так єнергія дорожчає це безумовно і в грн це подорожчання дуже суттєве , але якщо подивитьсь у привьязці до валюти до нема подорожчання більше ніж у 2 рази за 20 років , хоча той же газ подорожчав в 4 рази у валюті з 0.06 дол у 2006 році (0.315 грн на 1 січня 2007 року - курс десь коло 5 )

світло у той же час коштувало 0.243 грн за квт або 0.05 долл

зараз світло 0.06 -здорожчання 20% за 10 років газ 6.8 - або 0.24 долл в 4 рази.. якщо взяти за основу що вартість квт у нас наближається до світових цін , а газ був соціально занижений - і вже в майбутньому не буде так дорожчати - то можно зробити висновок - що газ світло у найближці 10 років подорожчають не більше ніж на 20-30 % . І це дає річний коєф здорожчання лише 1.03 ( приблизно)

якщо у наведену таблицю підставити 1.03 то результат трохи інший ))) і не в пользу ГТН , а якщо просто порахувати інвестиційну вартість грошей то у ГТН грунтового все дуже сумно ..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо у наведену таблицю підставити 1.03 то результат трохи інший ))) і не в пользу ГТН , а якщо просто порахувати інвестиційну вартість грошей то у ГТН грунтового все дуже сумно ..

 

Эта табличка была сделана за 10 минут просто чтобы получить наглядный график. Там не учтены многие факторы, которые могли бы повлиять на финальную картинку.

1,03, 1,01 или 1,05 существенно не сдвигают срок окупаемости у ГТН по сравнению с тем же электрокотлом. Эти коэффициенты больше влияют на картинку в долгосрочной перспективе.

Для себя из этого графика я сделал вывод что даже если брать ГТН по цене как у того же Энтеоса или прочих "гараж-монтаж", то большого смысла в этом нет. О более дорогих решениях от брендовых производителей и говорить не приходится.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Похоже что решение для себя вы уже приняли. :)

При ваших теплопотерях ТН будет окупаться действительно не так быстро как хочется.

Я, як людина технологічна, хочу ТН, а дружина - газ

 

Стосовно вартості ремонту - компресор то є 2 тищі євро, й проблеми з ним протягом 20 (не 10 років) перекреслює всю економію :)

 

забруднення - я мав на увазі аварію зонду

 

Есть решения с перечисленными плюшками, которым не нужны буферные баки и много места для монтажа и по вменяемой цене

Наприклад? :)

Українські виробники відлякують низьким рівнем освіти, а іноземні - ціною.

 

Ну, и, как вариант, получить правильный тариф на электроотопление и зонный счетчик.

нуль шансів - "садове товариство"

 

у ГТН грунтового все дуже сумно ..

погоджуюсь :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно вартості ремонту - компресор то є 2 тищі євро, й проблеми з ним протягом 20 (не 10 років) перекреслює всю економію

 

забруднення - я мав на увазі аварію зонду

Це шось фантастичне. Найдорожчий компресор коштує 500євро. Це якщо дочекаєтесь доки зламається. :)

я мав на увазі аварію зонду

пропіленгликоль є харчовою добавкою і не забруднює середовище

Українські виробники відлякують низьким рівнем освіти, а іноземні - ціною.

З ким конкретно з українських виробників Ви спілкувалися, що дійшли такого висновку?

Система на 10квт в нашому виконанні коштувала б Вам 224 000 грн - 30% компенсації програми IQ energy, ітого 156800 грн. Вона гарантовано економно опалюватиме Ваш будинок навіть в самий лютий холод, на відміну від повітряного ТН.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Євгеній, чесно кажучи, Ваша компанія не найгірша в цьому відношенні, але, якщо Ви вже "зашли на огонек", то зроблю Вам декілька зауважень (сподіваюсь, що Ви зробите належні висновки й вдосконалите роботу з клієнтами):

1. Valtec то є програма, де, де факто, більшість людей робить розрахунки тепловитрат та теплої підлоги. Знайдіть час та вивчить її. Всі посилання я надав Вячеславу

2. Після того, як Вячеслав все ж таки відкрив мої розрахунки, він ДВІЧІ пропонували меня ТН на 16кВт. Довелось перенести розрахунки з Valtec до Excel й надсилати їх до Вас в такому вигляді. Після чого ви "перевірили" мої розрахунки й надіслали мені власні "розрахунки". Обидва файли у додатку. Вгадайте де розрахунки від людини, яка професійно займається ТН, а де від людини, яка трошки поклацала в Excel (valtec)

 

Доречі, я декілька разів спілкувався з Вами стосовно контактів людей, які мають ТН десь недалеко від мене, але так їх і не отримав

1.xls

2.xls

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Valtec то є програма, де, де факто, більшість людей робить розрахунки тепловитрат та теплої підлоги. Знайдіть час та вивчить її. Всі посилання я надав Вячеславу

Досить гучна заява, враховуючи, що програма, за Вашим власним ствердженням, нарахувала Вам 6 Квт тепловтрат і 10Квт тепловтрат від інфільтрації. :)

По телефону я сказав Вам, що ми робимо приблизний розрахунок тепловитрат за формулами і калькулятором і не використовуємо програми. Якщо Вам не подобається наші розрахунки, то використовуйте власні, нема питань. Коммерційна пропозиція від нас була відправлена нами згідно Ваших власних розрахунків. Чи ми мали їх проігнорувати? Ми не несемо відповідальності за розрахунки тепловитрат будь-якого будинку і робимо їх суто для себе і безкоштовно.

 

Доречі, я декілька разів спілкувався з Вами стосовно контактів людей, які мають ТН десь недалеко від мене, але так їх і не отримав

Ви спілкувалися з одним із наших задоволених клієнтів недалеко від Вас, але сказали мені, що Вам не сподобалося те, як ми зробили. :) Навіщо мені ще давати Вам контакти людей, якщо Ви заздалегідь негативно налаштовані і вочевидь не будете нашім клієнтом? Ви навіть не були у нас в офісі, де також працює наш тн.

Я бажаю Вам знайти виконавців, рівень освіти яких Вас цілком задовольнить :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не трогайте валтековскую программу расчета теплопотерь, если не уверены в своих силах и не способны ее косвенно проверить :)

 

У меня уже один пациент по ней ОВК сделал. Принципиально уперся делать по ней.

Уже локти кусает - там как наклацал - так и посчитало :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коммерційна пропозиція від нас була відправлена нами згідно Ваших власних розрахунків. Чи ми мали їх проігнорувати?

 

Саме так ви й зробили!

Я надіслав розрахунки в Valtec, але ви не змогли розібратися як працювати з цією програмою й не зрозуміли термін "інфільтрація" й запропонували ТН на 16кВт

Тоді я надіслав Вам excel файл - ви теж його проігнорували та знову запропонували 16кВт

Тоді я надіслав Вам креслення фасадів й перелік матеріалив, з яких зроблено будинок.

Матеріл стін, утеплення, склопакети ви, о яка дивина, знову проігнорували (в "розрахунках" використали 3.3 для стін та 0.55 для вікон замість 5.5 та 1.00 відповідно)

Але зробили помилки під час розрахунку їх площин (стіни 170 замість 210, вікна 28 замість 40)

Якщо використати ці цифри, то ми отримаємо тепловтрати 7910Вт

8кВт замість 5.5кВт

звісно продати ТН на 10кВт "трошки" вигідніше, ніж ТН на 6кВт ;)

 

Ви спілкувалися з одним із наших задоволених клієнтів недалеко від Вас

(з вайберу)

>>довольны сотрудничеством с Евгением?

Да

 

>>а еще к кому-то обращались?

Нет

 

>>КПД насоса считали?

>>или окупаемость?

Нет

 

>>я им теплотехнический рассчет своего строения прислал, а они сделали свой, при этом проигнорировав все мои вводные данные

У них много заказов и нет смысла заморачиваться

 

Я бажаю Вам знайти виконавців, рівень освіти яких Вас цілком задовольнить :)

Дякую, гарного вам "бізнесу"

 

Не трогайте валтековскую программу расчета теплопотерь, если не уверены в своих силах и не способны ее косвенно проверить :smile:

(t1-t2)*S/R де тут налажать мона? :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А в чём проблема, продавцов тепловых насосов на сегодня предостаточно.

 

Українські виробники відлякують низьким рівнем освіти, а іноземні - ціною.

сьодні мав розмову з людиною, яка пропонувала OCHSNER

ціна за 8кВт - 350тищ

різниця з газом по ціні - 200тищ

різниця за опалення 6000грн на рік

200/6 = 33

не впевнений, що доживу :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тепловий насос то добре але дорого. Я то сам собі зібрав, два інверторні ТН. Але воно то життя таке дороге. Який строк окупності будівництва приватного будинку?
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тепловий насос то добре але дорого. Я то сам собі зібрав, два інверторні ТН. Але воно то життя таке дороге. Який строк окупності будівництва приватного будинку?

 

котел або насос то є штука, яка буде стояти в топочній за закритими дверима, виробляти "тепло" й я його буду бачити раз на рік (сподіваюся, шо саме в такомо режимі ми будемо співіснувати)

тому ані форма, ані колір значення не мають

"добре" чи "не добре" поміряти неможливо

тому єдина одиниця, за якою мона порівнювати різні варіанти опалення то є "КПД", з яким ця штука перетворює гроші на тепло

судячи з цифр ГТН програє

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді Вам потрібен постачальник з постійним сервісом, з менеджером по роботі з клієнтами, з офісом на нечерську і безкоштовною кавою. Про розрахунок в гривнях , думати не варто.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоді Вам потрібен постачальник з постійним сервісом, з менеджером по роботі з клієнтами, з офісом на нечерську і безкоштовною кавою. Про розрахунок в гривнях , думати не варто.

або газ та звичайний котел за 25тищ )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я, як людина технологічна, хочу ТН, а дружина - газ

Наприклад? :)

 

Например, та же гибридная Альтерма, про которую murava выше упоминал.

В одном "флаконе" получаете конденсационный газовый котел который можно использовать как двух, так и одноконтурный, плюс тепловой насос воздух-вода на 8 кВт номинальной мощности, т.е. это при +7С на улице.

Т.к. тепловой насос работает в межсезонье, получаете хороший СОР. А газовый котел дает гарантию что не останетесь без тепла при длительном отключении электроэнергии или возникновении аварии в ТН.

Есть и гибридный режим, там самая мякота проявляется - ТН и котел работают совместно.

Я думаю, Андрей сможет вас по цене сориентировать.

 

В принципе почти все то-же самое можно получить взяв низкотемпературную Альтерму (логика автоматики позволяет) докупив сразу или позже понравившийся газовый котелок. Основная разница - в котельной будет висеть две железяки а не одна, и не будет полноценного гибридного режима работы.

 

Я так сделал у себя, купив пока один ТН на 8 кВт со встроенным резервным ТЭНом на 9 кВт. Дальше будет видно по обстановке - или тянуть газ, или просто добавлю электрокотел если не будет хватать производительности.

Думал и про геотермалку мощностью равной моим теплопотерям (12 кВт), но решил отказаться по некоторым причинам.

Первая и самая основная - качество нашего электропитания. На такую мощность компрессор уже лучше брать 3-х фазный, а у меня приличные перекосы бывают. Вторая причина - нужно место для буферной емкости. В морозы она как бы не нужна, а вот в межсезонье компрессор будет слишком частить без нее. Третья - чтобы эта балалайка сразу заработала, нужно выложить всю сумму сразу, т.к. ГТН без зондов конечно может работать, но недолго :).

Моя Альтерма однофазная, при перекосе просто переключу ее на другую фазу. ТЭНам перекос пофиг. Инверторное регулирование позволяет обходиться без аккумулирующей емкости.

Я сперва купил только внутренний блок, он у меня работал как электрокотел первое время. Потом позже поставил наружный.

Ну и излишне упоминать что функционал и гибкость настроек моего ТН мягко говоря отличается от тех предложений по ГТН что сейчас есть на рынке в бюджетном сегменте.

 

Кстати, по поводу нехватки производительности. Судя по данным из архива погоды за последние 10 лет я понял что переживать мне особо нечего.

 

А сбросьте мне свои планировки с разрезами и описанием пирогов. Я попробую прикинуть ваши теплопотери в RAUWIN. Что-то я все таки сомневаюсь.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С удовольствием почитаю. Присоединяюсь к скептикам по поводу таких низких потерь. А пока "подкину дров". У меня дом 140 м2 (115 отапливаемой), газоблок D400*400 без утепления. Окна Rehau 4i-16Ar-4-16Ar-4i. Стоит ГТН 12кВт (шоб не показалось мало! :) ). За декабрь-январь выходило 56кВтч в сутки по электрике. Это общие затраты. Из них ~25кВтч на всякую домашнюю технику. Расчет примерный, но за сентябрь-октябрь, когда не было отопления,выходила цифра 750кВтч в месяц = 25кВтч в день. Итого 30кВтч в день на ТН. С учетом COP=4.0 (в среднем) это 120кВтч тепловой. Против 68кВтч у ТС. Но у меня дом очень сырой - первая зимовка. Потому и цифры завышеные.

А так, да, экономические расчеты примерно верные. Разве что газ... Сосед просчитывал. У него получалось, что реальная энергоемкость нынешнего газа около 6кВт. Но в моей деревне газ совсем плохой. Недалеко стоит девятиэтажка, там на верхних этажах народ демонтирует газовые плиты - газ почти не горит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Присоединяюсь к скептикам по поводу таких низких потерь.

я, звісно, міг десь налажать, тут питань нєма, але якщо стіни поміняти на д400 400мм без утеплення, вікна на рехау евро 70, а стелю з 300мм зменшити до 200мм, то заміть 5.6кВт на годину в -22 в мене виходить 7.5кВт на годину

тобто заміть 134кВт на добу вийде 180кВт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Опс. Я прозевал насчет 2.86 при -1. Тогда близко к тому, что я наблюдал в ноябре. У меня вышло 0.75 кВт электрики = ~3кВт тепла в час. А ноябрь в Киеве был "около нуля". Но, опять-таки, дом свежий и сырой.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...