Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обмеження потужності лічильником

PanSla

Рекомендовані повідомлення

Всім доброго дня! Підключив на дім Три фази 13 кВт.

Поставили "розумний" лічильник НІК.

Почав чухатись при розподілі нагрузки по фазам.

Питання: 13 кВт це 4.3 кВт на фазу? Тобто як саме спрацьовує відключення, коли перевищив кВт на одній фазі більше 4.3 кВт , чи коли у сумі по фазах перевищує 13 кВт?

І ще цікаво який саме погір спрацювання відключення?

Написано у документі "Час відключення - 10 хвлн". При якій саме потужності лічильник "чекає" 10 хвлн?

Порадами - дзвонити у РЕС, прошу не турбувати. :lol:

Дякую, схожі питання майже не знайшов. :unknown:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сумарна потужність підключення розпреділяється по фазах. Тобто 13/3

Як саме воно відсікатиме (по потужності і часу її перевищення) залежить від параметризації і наглості вашого РЕСу... Пускові перевантаження в якійсь мірі мають бути враховані.

Для достовірності потрібні випробування на місцевості ;)

 

Яка повна модель лічильника? Є моделі і без контактора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Отримав відповідь від магазину що програмував лічильник що обмеження іде сумарно 13 кВт, тобто фаза не обмежується 4.3 кВт. Здивований почутим.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Магазин не має юридичного права "програмувати". Параметризацію проводить ваш постачальник електрики ЗГІДНО з діючим договором.

При чім тут магазин? Ви магазину свої ТУ показували? Чи магазин має ліцензію держметрстандарту і договір з вашим постачальником електрики?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, ТС не так сформулировал. В магазине объяснили, скорее всего, что ограничение идет по суммарной мощности.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@ashim1990, дуже сумніваюся... Крім того ще є ввідний автомат (опломбований). Його номіналу ТС не озвучив.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Магазин не має юридичного права "програмувати". Параметризацію проводить ваш постачальник електрики ЗГІДНО з діючим договором.

При чім тут магазин? Ви магазину свої ТУ показували? Чи магазин має ліцензію держметрстандарту і договір з вашим постачальником електрики?

Тобто я мав на увазі "магазин" де я купив лічильник, і його там запрограмували, дали направлення зразу з РЕС, там прийняли з усіма документами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

обмеження іде сумарно 13 кВт, тобто фаза не обмежується 4.3 кВт. Здивований почутим.

А мені здається що це цілком логічно. Адже придбано 13 кВт сумарно, а не декілька фаз по 4,3 кВт кожна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Точно..Там де звідки я його забрав, я ще й перепитувався, що обмеження іде сумарне, в договорі вказано 13 квт, і все, без розділу по фазам.

Автомат стоїть 32 А, значить виходить ГРУБО кажучи обмеженя на фазу 7 кВт.

 

Добавлено через 2 минуты

А мені здається що це цілком логічно. Адже придбано 13 кВт сумарно, а не декілька фаз по 4,3 кВт кожна.

Мене запутало що всюди натикався на слова тіпа - Три фази це ділиш куплену потужність, і маєш потужність однієї фази, або я не так зрозумів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@MaksymS, наша пісня файна - нова, починаєм її знову?

Подивіться любий договір. Більше 5 кВт одною фазою не дають. Якщо виділена потужність більше 5 кВт - вона іде трьома фазами. І тут зверніть увагу на автомати вхідні :)

У мене дежавю... Питав вас якось, які у мене автомати при ТУ на 9 кВт по договору з трифазним вводом? 40 А чи 16А ? :)

 

Ви бачили договір ТСа, щоб стверджувати що у нього придбано? Я не бачив...

 

 

@PanSla, бо воно так і є. При трифазному вводі маєте третину з кожної фази. В цьому суть розпреділення навантаження у міській мережі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Більше 5 кВт одною фазою не дають.

Розкажіть це тим, в кого підключення 50 кВт. Думаєте їм 10 фаз заводять? Можу вас розчарувати - ні.

Якщо виділена потужність більше 5 кВт - вона іде трьома фазами.

І що ви цим хочете сказати? Ну йде, і що далі?

І тут зверніть увагу на автомати вхідні

Вище звернули. 7,4 кВт з фази в номіналі, а з урахуванням параметрів автомата можна спокійно знімати ще 1 кВт зверху. Це явно більше ніж 4,3 кВт.

При трифазному вводі маєте третину з кожної фази.

Ні :) . Немає такого зобов’язання навантажувати фази абсолютно рівномірно і не перевищувати потужність кожної фази на рівні третини від сплаченої потужності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немає такого зобов’язання навантажувати фази абсолютно рівномірно і не перевищувати потужність кожної фази на рівні третини від сплаченої потужності.

 

Шукайте кому вигідно. А вигідно в першу чергу тим, в кого на балансі мережа і лічильник. Саме їм вигідна в першу чергу рівномірне навантаження по фазам. Плюс до цього електронні компоненти значно легше параметризувати аніж електромеханічні. Ну і маленька вишенька - при такому способі обмеження потужностей якість постачання струму у окремій мережі все ж буде краще.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@MaksymS,

в кого підключення 50 кВт

Поки не бачив таких вводів від вуличної мережі в місті. Ті що бачив - були окремою лінією від ТП.

Ну йде, і що далі?

Далі договір про ЯКІСНЕ електропостачання. Тому люди іпуть РЕС а він, у свою чергу, слідкує, щоб не перевантажували. Саме тому автомати ставлять свої з голограмами і серійником в документах (щоб не перепаковували), саме тому вводять лічильники з обмеженням потужності.

7,4 кВт з фази в номіналі

Угу. 7,4 а не 13. А далі обмеження лічильником.

Ваша логіка суперечить здоровому глузду (у РЕСІвців), адже за нею. можна купити 5 кВт трьома фазами і мати всі 15 кВт. Це як би фура на заправці заправляла два баки одночасно двома пістолетами а платили за один :)

 

Залишилось дочекатись результату експерименту від ТС-а. Думаю, пару прасок, чайників і порохотягів найде, щоб поставити крапку у суперечці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Угу. 7,4 а не 13.

І не 4,3 :) .

адже за нею. можна купити 5 кВт трьома фазами і мати всі 15 кВт.

Не можна. Бо лічильник відключить. Але зняти 5 кВт з однієї, якщо автомат дозволить - цілком реально.

 

Це як би фура на заправці заправляла два баки одночасно двома пістолетами а платили за один

Ні. Це якби фура заправляла двома пістолетами за вдвічі менше часу, а гроші ті самі - більше ніж влізе в баки не заллєш.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@PanSla, давай експеримент в студію :)

 

 

* * *

Дзвонив до знайомого з РЕМу, голосно сміявся -"Ти що. думаєш, що вони рахувати не вміють?! :)". Обмеження не сумарно а по фазах. Тобто, з 1ф знімете третину потужності.

* Для старих споживачів (2 - 3 кВт по ТУ), котрим ставлять нові лічильники , параметризацію загрубляють до +20% Щоб менше смороду було і хоч чайник працював.

Новим же, що купують потужність більшу параметризують точно до копійки.

** да бабло, як є знайому можуть напрограмувати шоугодно. Як по обмеженню потужності так і по корекції споживання...

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

То, что автомат 32 ампера- это хорошо.

Получается, что, еслинагркзка будет по одной фазе, то можно вытянуть чуть больше 7 кВт с нее. Еслли по этой фазе будет нагрузка больше - вырубит автомат. Если нагрузка боле менее распределена, то Как только общая нагрузка превысит 13 кВт, вырубит счётчик.

 

Ну а там уже смотря какой счётчик и что он умеет. Может его и по 4,3 кВт на фазу запрограммировали. Но я так не думаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але зняти 5 кВт з однієї, якщо автомат дозволить - цілком реально.

 

Не дозволять. На молдавсько-російсько-китайському лічильнику АДД спрацьовує внутрішнє релє +10-15 відсотків по фазі. Тобто при параметризації 3,3 квт на фазу - захист спрацьовував на 3,5-3,6 квт. Навантаження було резистивне. Дані отримав десь рік тому. Але в цілому вірні. Автомат на 20А хар-ки С не встигав даже нагрітися:lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не у всіх стоять лічильники АДД, а параметри параметризації так й взагалі в кожному РЕМ свої.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не у всіх стоять лічильники АДД, а параметри параметризації так й взагалі в кожному РЕМ свої.

 

Але логіка процесу не в тому, шо різні лічильники, а в тому щоб розкидати навантаження по фазам. У звичайних електромеханічних запобіжниках немає необхідної чутливості. І постачальнику вигідно обмежувати вкрай покупця.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обмеження потужності ніяк не вплине на рівномірність навантаження по фазам. Бо на одній фазі буде електрочайник і бойлер, а на двох інших по одній ЛЕД лампі.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

тут вопрос в самом счетчике. делит ли он нагрузку по фазам? зашита ли в нем максимальная нагрузка по фазам или только общая на прибор учета.

тут эксперемент нужен

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зашита ли в нем максимальная нагрузка по фазам или только общая на прибор учета.

тут эксперемент нужен

Уверен, что общая. Но эксперимент - это хорошо.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

делит ли он нагрузку по фазам?

Думаю что да, должен уметь по каждой фазе считать мощность. Но вот по какой мощности отключать - задается при параметризации.

зашита ли в нем максимальная нагрузка по фазам или только общая на прибор учета.

Зависит от РЭС.

тут эксперемент нужен

Или просто программа и/или полная документация на счетчик, чтобы знать, что именно можно программировать. Да и что вам это даст в отрыве от того, что напрограммил РЭС?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...