Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

новый сад - какие деревья выбирать?

tzarus

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте,

Прошу совета опытных садоводов по поводу организации фруктового сада. На даче пустует 22 сотки, и в этом году собираюсь начать работы по разбивке сада с целью дальнейшей реализации фруктов- чтоб подспорье было к пенсииJ. Земля находится в Житомирской области, Коростышевский район, почвы красноватые, лесной грунт с песочком. Из вашего опыта- саженцы каких деревьев лучше выбирать в данном случае, чтобы эффективнее реализовать? Какие сорта? Спасибо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я собі практично всю ділянку засадив зимовими яблуками та грушам. Чому саме зимовими?

1,літом і восени і так повно різних ягід та фруктів. А зимою це чи не єдиний доступний свіжий фрукт.

2,плоди добре зберігаються, якщо літні-осінні сорти ви використаєте одразу обо викинете - то зимові лежать до березня- квітня.

3, якщо є орієнтація на базар - знову ж таки - зимою попит вищий та й зберігання...

 

 

Маю досит землі і великий сад - де є практично все (каждой тварі по парі ) - та основний упор саме такий.

Сорти які можу рекомендувати

Яблука : Лимонка, Сніговий Кальвіль, Флоріна, Амулет (це зимові) ; Антоновка Літня (щоб було що погризти літом); Паперівка і Салют Победи - осінні на сок

(всі ці яблука чисто солодкі - солодко-кислих не люблю)

Груші - бери (є різні)

3,

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте,

Прошу совета опытных садоводов по поводу организации фруктового сада. На даче пустует 22 сотки, и в этом году собираюсь начать работы по разбивке сада с целью дальнейшей реализации фруктов- чтоб подспорье было к пенсииJ. Земля находится в Житомирской области, Коростышевский район, почвы красноватые, лесной грунт с песочком. Из вашего опыта- саженцы каких деревьев лучше выбирать в данном случае, чтобы эффективнее реализовать? Какие сорта? Спасибо!

 

на продажу действительно лучше лежкие сорта выбирать. Хотя народная любовь к Славе Победителям и Ранету Самеренко (яблони) не утихнет .

на сушку пепенка отлично.

А учитывая смену климата обязательно посадите персик (на рынке покупаете понравившийся фрукт, кушаете , а косточку закапываете в землю на штык лопаты, через 3 года продоносит и не вымерзает) и абрикосы.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сорти які можу рекомендувати

Яблука : Лимонка, Сніговий Кальвіль, Флоріна, Амулет (це зимові) ; Антоновка Літня (щоб було що погризти літом); Паперівка і Салют Победи - осінні на сок

(всі ці яблука чисто солодкі - солодко-кислих не люблю)

 

Щось Ви, мабуть,трохи ПЕРЕПЛУТАЛИ.Для себе це нормально, але на загал....?!

 

Лимонка - народне названня літньої груші, назва сорту

зимового яблока - Зимнее лимонное

 

 

Антонівка звичайна- завжди було ранньо-осіннім яблуком, літній сорт - Антонівка золотиста, найти,практично, неможливо

 

Папіровка (білий налив) - класичний літній сорт. Є старовинний осінній сорт - Пепінка.

 

САлют Перемоги ??? , я не зустрічав, розповсюжений літньо-

осінній сорт на Україні "Слава Переможців"( Слава победителям).

 

Написане, моя власна думка, не для дискусії, але ради буду прочитати заперечення

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Антонівка звичайна- завжди було ранньо-осіннім яблуком,

 

Написане, моя власна думка, не для дискусії, але ради буду прочитати заперечення

Все верно. Просто дополню. Антоновка - это кислое яблоко. Говорят лучшее в моченом (я не люблю) виде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спасибо за советы! Т.е. в принципе яблоки и груши в сравнении с остальными фруктовыми наименее прихотливы, лучше хранятся и реализуются? А сливы? А персики? Существует мнение среди садоводов-любителей что персики-ненадежные товарищи в наших широтах, расчитывать на более-менее стабильный урожай нельзя? Хотя другое говорят профессиональные садоводы по поводу новых селекций и сортов, устойчивых к болезням, климату, требующих минимум земли, но максимум науки. Конечно, хотелось бы приобрести такие чудо-саженцы косточковых, но в одном известном центре в Черкасской области все это есть - а любителям не продают :(... только - партиями на несколько гектаров. Может быть кто-то подскажет, где то продают саженцы косточковых из питомника А.Маценко?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Лимонка - народне названня літньої груші, назва сорту

зимового яблока - Зимнее лимонное

 

 

Антонівка звичайна- завжди було ранньо-осіннім яблуком, літній сорт - Антонівка золотиста, найти,практично, неможливо

 

 

САлют Перемоги ??? , я не зустрічав, розповсюжений літньо-

осінній сорт на Україні "Слава Переможців"( Слава победителям).

 

 

А заперечень особливих і не буде, Ви праві, лимонка - це зимове лимонне (просто лимонка - народна назва)

 

а літню Антоновку і Салют Перемоги садив ще мій дід десь у 50-х роках, - вони і досі чудово плодоносять.

Білий налив дуже не люблю - але це моє суб"єктивне ставлення.

Як на мене - в саду цілком достатньо 1-ї літньої і 2-3 осінніх яблунь, все інше - тільки зимові сорти.

А загалом якщо територія дозволяє то цікаво насадити усього потроху,

у мене наприклад крім стандартного набору з вишень-яблук- абрикос

є три ранні черешні - які з успіхом продаються весною, є кизил - по який прямо у двір приходять у кого з "пятой точкой" проблеми, є айви, китайський лиммонник і елеутерокок....

Загалом - чим більше тим краще....

Не садіть сливки - з них паросль лізе як дурна - я вже задовбався викошувати! ИМХО :beer:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, сливы это жесть... Потом не рады будете, что завели такую радость:)

 

Я планирую абрикосы посадить, они почему-то лучше персиков приживаются и плодоносят.

Черешня... отлично. Но уж больно она червивая... Да и тля ее обожает.

А яблони и груши действительно лучший вариант.:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, сливы это жесть... Потом не рады будете, что завели такую радость

 

В мене ростуть дві сортові сливи - "Угорка італійська" та "Ода" , взагалі НІЯКИХ проблем ( крім, звичайно, звичних ,як - то - обрізка, боротьба з шкідниками та хворобам і т.д)

Звідки "жесть" - НЕ РОЗУМІЮ!

Для всіх культурних рослин - " посадила і забула" - НЕ БУВАЄ!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кто-то выращивает сливы и грушки на продажу? их покупают также хорошо как яблоки? какие сорта лучше реализуются?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Грушкі беруть гірше! сливи - тільки в сезон, але їх тоді на базарі повно - та й не лежать вони, і родять не стабільно. На базар - дуже раджу рані черешні!
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

народная любовь к Славе Победителям и Ранету Самеренко (яблони) не утихнет .

 

Слава Переможцям - самое вкусное яблоко из того, что мне приходилось есть. а дача у нас в семье есть очень давно.

 

кроме того, этот сорт прекрасен для фрешей.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

э нужно выбирать низкорослые сорта ранней черешни - чтоб удобнее собирать?

 

не обов"язково, все залежить від того як Ви сформуєте крону. щоб було зручно обривати - раджу постійно підрізіти вершинкі (тоді вона буде не пряма як свічка а розгалужена і невисока) і гілки в процесі росту пригинати до землі (до вершинок гілки прв"язуйте цеглу). Головна прблема ранніх черешень - вберегти їх від шпаків.

урожайність дорослої черешні 15-20 відер (пишу про свою), ціна відра 70-80 гривень. Розбирають моментально (я встигав з 7до 8 продати три відра і йти на 9 на роботу)! Сорт не підкажу - її ще покійний батько садив.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще дуже раджу кизил, він сам по собі смачний + це перші ліки від геморою, а це проблема дуже поширена. Його добре розкупають на лікування - а більшість - одразу замовляє певну кількість. Ця культура чомусь мало поширена, тому попит на продукцію стабільний і високий. Зберігається ягода в замороженому стані.

Нюанс - кизилу треба садити 2-3 кущі, якщо лише один - не буде плодоносити.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на продажу действительно лучше лежкие сорта выбирать. Хотя народная любовь к Славе Победителям и Ранету Самеренко (яблони) не утихнет .

 

Что касается зимних сортов яблок то наряду с Ранетом Симиренко рекомендовал бы Джонатан, а также более современные Айдоред, Джонаред, Мантуан.

Слава Переможцям - сорт хотя и вкусный, но летний, сохранению не подлежит.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот еще вопрос по планированию сада - участок имеет форму прямоугольного треугольника - стороны прилежащие к прямому углу - 110 и 70 м, гипотенузу не измерял - метров 140. Как лучше выбрать направление для рядов деревьев (яблони, черешни, слива, персик)? и имеет ли значение - стороны света, соседство видов и какие на внешние ряды - какие внутрь?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене ростуть дві сортові сливи - "Угорка італійська" та "Ода" , взагалі НІЯКИХ проблем ( крім, звичайно, звичних ,як - то - обрізка, боротьба з шкідниками та хворобам і т.д)

Звідки "жесть" - НЕ РОЗУМІЮ!

Для всіх культурних рослин - " посадила і забула" - НЕ БУВАЄ!

 

Интересно. Тогда почему у меня весь участок в этих сливах? И вырубывали, и выкорчевывали - им все пофиг, растут и растут....:o

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А у нас вот такая яблоня

(ссылка устарела))

Правда ей очень много лет. но яблоки очень вкусные и лежкие.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот еще вопрос по планированию сада - участок имеет форму прямоугольного треугольника - стороны прилежащие к прямому углу - 110 и 70 м, гипотенузу не измерял - метров 140. Как лучше выбрать направление для рядов деревьев (яблони, черешни, слива, персик)? и имеет ли значение - стороны света, соседство видов и какие на внешние ряды - какие внутрь?

 

по плануваню моя порада одна - чим раніше достигають плоди і чим вони смачніші - тим далі від паркану їх варто садити :crazy:, у мене від паркану до черешень 60 метрів - і то дітлахів ганяю, а якби росла над дорогою - взагалі б ягоди не бачив. Ідеал - крайні ряди - зимові сорти яблук і груш - їх навіть восени не сильно вгризеш, тому дертися чужому за ними немає сенсу - а там ви собі на Покрову зняли їх і в льох.

По орієнтації - я особисто вибрав для себе шахматний порядок з віддалю між рядами від стовбура до стовбура порядка 4-х метрів. Дерева що особливо потребують сонце варто садити з східного боку, дерева що рано цвітуть і бояться приморозків бажано садити в захищених від вітру місцях.... А загалом це треба бачити ситуацію на ділянці і знати звідки холодні вітри дмуть.

ще одне - коли купуєте щепу - це така ніби гілочка що йде з прикореневого пеньочка (сподіваюсь розумієте про що я?) - так от - цим пиньочком треба орієнтувати на схід а стовбуром на захід - стовбур в процесі росту буде хилитися на схід і повністю затягне прикореневий пеньок - інакше - стовбур дерева буде рости не на одній вертикалі з коренем а трошки в стороні, як результат - криві дерева.

Удачі :beer:

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Уважаемый Seyvalter, какой объем работ Вы провели перед посадкой сада и теперь каждый года в течении года? какой техникой пользуетесь? какой объем Вашего сада и как часто привлекаете к работе по саду других людей? А сбор урожая? - самостоятельно? какая норма сбора на 1го человека в день?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Боюсь Ви мене переоцінюєте! я не промисловик а звичайний господар що продає надлишки, і сад у мене не такий великий - бо росте на 40-ка сотках на яких же розміщене моє будівництво і шмат городу. Для повноти картини посидів і по па"мяті перерахував свої насадження, можливо Вам буде цікаво...

Отже що я маю:

Яблуні - 12 зимових, 2 осінні, 1літня.

Грушкі - 2 зимові, 1 осіння (бери)

Абрикоси -2

Персики -2

Алича - 1

Черешні - 4

Кизил - 2

Айва - 1

Фундук -1

Вишні -7

Виноград - 5

Лимонник Китайський - 2

Елеутерокок - 2

Войлочна вишня - 5

Садити більше просто немає де :unknown:

З такими об"ємами у мене немає потреби в особливих механізмах і помічниках. Більшість дерев досить молоді (родять 4-5 років і фактично тільки входять в силу) і особливого догляду не потребують.

Напишу по сезонах про свої садові роботи: Весна - чистка і обрізка саду, обкопування, посадка нових дерев, традиційна побелка до Паски, упорядкування території в саду.

Літо - упорядкування території (покоси), збирання літніх плодів, нагляд за молодими деревами (обрискавання від тлі) і полив в спеку, літня підрізка винограду, при потребі - підпирання гілок з плодами.

Осінь - впорядкування території (згрібаю листя), знімання плодів, утеплення персиків на зиму, укривання винограду і полуниці, корчування дерев (при потребі).

Зима - традиційно це у мене час впорядкування малинників.

От десь приблизно так. Інвентар яким обходжуся: граблі, лопата, електрокосарка "дружба"(з ножами), 3-х метрова стімянка, Бензопила "Хускварна", садовий сікатор, + 1 пара рук (саменький я). Чесно скажу - багато часу сад у мене не забирає, і підхід до садівництва у мене чисто любительський, для душі так би мовити. При посадці дерев керуюся одним правилом - "що має жити - те прийметься" (знаю що це не професійно - але я і не професіонал) - і тим не меньше з усьго що я садив пропав у мене один-єдиний горіх що був випадково скошений. Мій підхід - отримувати задоволення від того що робиш, а якщо робиш з любов"ю - значить робиш добре. :)

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

утеплення персиків на зиму, укривання винограду і полуниці, корчування дерев (при потребі).

Зима - традиційно це у мене час впорядкування малинників. :)

 

А як саме ви утеплюєте персики?

А чому малинниками займаєтесь саме взимку? Я думала, що це весняні роботи:unknown:

 

пи.си. Дякую за розвернуту відповідь! Багато корисного для себе почерпнула:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это ценный совет! нужно выбирать низкорослые сорта ранней черешни - чтоб удобнее собирать?

Черешню можно формировать как вам угодно, хоть по земле будет ползти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вишні -7

С вишнями я был бы осторожнее, у меня их 14штук, их поросль во круг нее я уже задолбался вырезать и косить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...